70-79 Kilo Aralığındakiler Birlikte Zayıflıyor!

Kalori hesabı da güzel oluyo ama sen gene de kalori miktarını doldurmadım diye akşam yüklenme.:KK31:
Yapmazsında hatırlatayım dedım.:KK1:

yok ya zaten dolduruyorum genelde:KK53:
istediğim kiloya gelmek için zaten 1035 kalori almam lazımmış yani doldurmak çok da zor değil:KK31::KK31:

Hııı eniştede seviyo yemek yemeği yani.:KK9::KK9:
Sen kendine dikkat edersen o da başlar bence dayanamaz.:KK53:
Birbirinizi gaza getirip yemeezseniz sorun yok.:KK53:

sevmek ne kelime dobiş çiftiz bizz:KK52::KK52::KK52:
bakalım öyle olcak artık
şimdi telefonda konuşuyorz
diyet olmasa hiç kilo almasak diyoruz :KK52:
kendimi sütlü kadayıfa boğarım diyorum:KK52::KK52:
pff ama şişkoyuz:KK31:

Selam kısçelerrr tekrardan.
Öğle yemeğimi de yedim geldim.:KK12:
Afiyet olsunn size de:KK56:

Sanada afiyet olsunnnn.Öğlenki menüm:

2 dilim çavdar ekmek arası 3 dilim kaşar
1 bardak light ayran

:KK37:

Selam şeker:KK3:
Arada bi herkesin hayatından bunalası tutuyor havalardandır belki.:26:
Sürekli aynı şeyleri yapmanın getirdiği bi sıkıntı veya..

Makarnaya gelince canım yiyen kızlar var ben pek önermesemde öğlen yemişsin sonuçta.
Kepekli makarnamıydı?
Makarna yeselerde kilo veren kısçeler var yani.:KK31:

onlardan biride ben:KK52::KK52:
doktor bir hafta 6 kaşık makarna sade yiyebilirsin demişti.
bir haftada hafta sonu bir tabak yağsız domates soslu vermişti
ama artık vermiyor:KK50:

yok ya zaten dolduruyorum genelde:KK53:
istediğim kiloya gelmek için zaten 1035 kalori almam lazımmış yani doldurmak çok da zor değil:KK31::KK31:

sevmek ne kelime dobiş çiftiz bizz:KK52::KK52::KK52:
bakalım öyle olcak artık
şimdi telefonda konuşuyorz
diyet olmasa hiç kilo almasak diyoruz :KK52:
kendimi sütlü kadayıfa boğarım diyorum:KK52::KK52:
pff ama şişkoyuz:KK31:

Evlenince de dikkat etmen gerekecek hepimizin olduğu gibi.
yemek yemeği seven insanlar beraber olunca gözü dönüyo.
Ablam ve kendimden biliyorum.:KK1:
Birimiz çiğ köfte diyoruz diğeri ardından halka tatlı yiyelim diyo.:KK9:

Benim sevdicek çok zayıf. Askerde daha da zayıflamış:KK31:
Hasretinden eridim diyoo sen erime ben eririm ikimizin yerine diyorum amaa tık yok.:KK9::KK9::KK9::KK9:

Sanada afiyet olsunnnn.Öğlenki menüm:

2 dilim çavdar ekmek arası 3 dilim kaşar
1 bardak light ayran

:KK37:

onlardan biride ben:KK52::KK52:
doktor bir hafta 6 kaşık makarna sade yiyebilirsin demişti.
bir haftada hafta sonu bir tabak yağsız domates soslu vermişti
ama artık vermiyor:KK50:

Güzelmiş.:KK56:
Bana hiç vermedi.:KK9:
Sürekli bana hızlı kilo verdir dediğimden sanırım.:KK9:

Bu cumartesi öğlen bende yicem ama.
Arkadaşa gidicem ne yapıyım dedi o kadar çok şey saydı ki.
En sonunda kepekli makarna ve salata olur makarnanın içine ton balığı atarız light dedim.:KK9:
Delisin sen diyo..:KK9:

arkadaşlar merhaba.....

motivasyonum acayip bir şekilde düşüyor sanırım:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:.umarım yarın tartıda beni motive edecek ir rakam görebilirim.bu arada şu son ıkı gun den berı canım acayip tatlı istiyor.:KK53::KK53::KK53:reglıde olmıcam.oyleki aksam sırf birşeyler yememek için erkencikten bebeği bahane edip uyudum....(10:00 da ):KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:dün kipaya alışverişe gittik şerbetli tatlı ıstedı canım aldım bıraktım aldım bıraktım.baktım kocam geliyor aaaa yeter ama artık alıcaksan al kedi ciğer olayına döndürdün işi dedi.:KK47::KK47::KK47::KK47:neyse git elma al dedi ye iştahını kapatsın.evde elma oldugu ıcın sadece bı tane aldım.1 tanesı 1tl.amannn dedım canım sagolsun ucuz atlattım dun geceyı.... eve gelıncede hemencecık uyudum...bu ayın sonuna kadar 67 yi görür müyüm acaba.:26::26::26::26::26::26: 16 kılo verdım ama göğüşlerım hala çok kocaman boyle kalırmı sizce.:KK50::KK50::KK50::KK50:hamıleyken cok buyuduler..neyse kendınıze ıyı bakın menu paylaşayım bu arada :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

sabah

1 dilim unu denge ekmeği lıght
1 dilim beyaz lıght peynır
5 yeşıl zeytın
1 bardak kahveli süt
1 domates

ara
1 yeşil elma

öğlen
1 kase sütlü çorba(pirinç bulgur var içinde..)bebeğimin yemeği :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
2 yk.börülce
2 yk.yoğurt

ara

yok

akşam

1sb.nesfit+1 sb.süt

ara
elma

ilave:
3,5 lt su,2 kupa form cayı,1 kupa yeşil cay...

Evlenince de dikkat etmen gerekecek hepimizin olduğu gibi.
yemek yemeği seven insanlar beraber olunca gözü dönüyo.
Ablam ve kendimden biliyorum.:KK1:
Birimiz çiğ köfte diyoruz diğeri ardından halka tatlı yiyelim diyo.:KK9:

Benim sevdicek çok zayıf. Askerde daha da zayıflamış:KK31:
Hasretinden eridim diyoo sen erime ben eririm ikimizin yerine diyorum amaa tık yok.:KK9::KK9::KK9::KK9:

benim kuzenim de askerde 80 günde mi ne 15 kilo vermiş:KK53::KK53::KK53::KK53:
bi geldi herkes şok...
hem de çok yediği halde öyle olmuş..
çok zorluyolarmış çünkü:KK50:
benimki bi de mardinli her yemekte et var artık biz iki şişko yuvarlanır gideriz:KK52::KK52:

senin sevdicek de biraz sana bıraksın canım erimeyi böyle olmazki sen verdikçe o daha çok veriyor:KK20:

Ben geldim fıstıklarım azıcık dinleneyim cok yoruldum daha sonra yemekleri yapcam tatlı pogaca Fln....
Kizlar şafağım oldum :KK14::KK14:
Sizce 49 günde yani 6 haftada 8 kg vermek mümkün mü yaaaaaa....ben basaramicakmisim gibi geliyooooo...en guzel ornegim trendy alsinda:KK14::KK14::KK14:

Selam şeker:KK3:
Arada bi herkesin hayatından bunalası tutuyor havalardandır belki.:26:
Sürekli aynı şeyleri yapmanın getirdiği bi sıkıntı veya..

Makarnaya gelince canım yiyen kızlar var ben pek önermesemde öğlen yemişsin sonuçta.
Kepekli makarnamıydı?
Makarna yeselerde kilo veren kısçeler var yani.:KK31:

yedim valla kepek de değildi üstelik gerçi ben diyette bikaç kez yedim çok da etkisi olmadı bana hep dozunda yedim ama..gerçi benim en büyük artım emziriyor olmam biraz da ona güveniyorum belki bir de regl dönemi hariç bisiklete bindim her gün...kötü örnek olmak istemem arkadaşlara makarna yiyerek.

Fırsat bulursan gir nete dicem de.
Ailen yanında sevdiceeenn yanındaa o keyifli ortamdan aklına net gelir mi bilemicem:KK9:
Tatlıları yerken hep beni düşünnnn bi lokmaa yee bırakkk:KK37:

gelmez büyük ihtimal:KK9::KK9:
hep aklımda olacaksın, lokma bile almıycam dermişim:KK53:

ama cidden kilo alırsam motivasyonum çok düşecek
dikkatli olmam lazım....

Son düzenleme:
yedim valla kepek de değildi üstelik gerçi ben diyette bikaç kez yedim çok da etkisi olmadı bana hep dozunda yedim ama..gerçi benim en büyük artım emziriyor olmam biraz da ona güveniyorum belki bir de regl dönemi hariç bisiklete bindim her gün...kötü örnek olmak istemem arkadaşlara makarna yiyerek.

Emzirme en az yanlış hatırlamıyorsam 500 kalori yaktırıyormuş.:26:
Spor falanda yaptıysan etkisi olmaz bencede:KK34:

Ben geldim fıstıklarım azıcık dinleneyim cok yoruldum daha sonra yemekleri yapcam tatlı pogaca Fln....
Kizlar şafağım oldum :KK14::KK14:
Sizce 49 günde yani 6 haftada 8 kg vermek mümkün mü yaaaaaa....ben basaramicakmisim gibi geliyooooo...en guzel ornegim trendy alsinda:KK14::KK14::KK14:

Selam:KK3:
Kesin birşey söylenemez ki bence kendini şartla 6 hafta sonunda 8 kilo veremesen bile 5 kilo verirsen sevin.:KK34:
Bi tarihe odaklanınca insan paniklenip daha çok yiyor veya sıkıntıdan kilo veremiyor.
Herkesin vücut yapısı ayrı.:26:
Ben 4 haftada 4 kilo vermiştim dr un listesiyle.
Proteinle de 4 haftada 3 falan gitti sanırım.:26:

benim kuzenim de askerde 80 günde mi ne 15 kilo vermiş:KK53::KK53::KK53::KK53:
bi geldi herkes şok...
hem de çok yediği halde öyle olmuş..
çok zorluyolarmış çünkü:KK50:
benimki bi de mardinli her yemekte et var artık biz iki şişko yuvarlanır gideriz:KK52::KK52:

senin sevdicek de biraz sana bıraksın canım erimeyi böyle olmazki sen verdikçe o daha çok veriyor:KK20:

off Mardiinnn miiiiiiiiiiiiiiii:KK52::KK52:
Allah yardımcın olsun canımm yemekleri hem etlidir hem de lezzetli.:KK56:
Bide yemek yemeyi cidden çok severler.:KK1:
İşin zor.:KK9:

Peff sormaaa habire zayıflıyo buraya gelince normale döner insaallah.:KK31:

arkadaşlar merhaba.....

motivasyonum acayip bir şekilde düşüyor sanırım:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:.umarım yarın tartıda beni motive edecek ir rakam görebilirim.bu arada şu son ıkı gun den berı canım acayip tatlı istiyor.:KK53::KK53::KK53:reglıde olmıcam.oyleki aksam sırf birşeyler yememek için erkencikten bebeği bahane edip uyudum....(10:00 da ):KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:dün kipaya alışverişe gittik şerbetli tatlı ıstedı canım aldım bıraktım aldım bıraktım.baktım kocam geliyor aaaa yeter ama artık alıcaksan al kedi ciğer olayına döndürdün işi dedi.:KK47::KK47::KK47::KK47:neyse git elma al dedi ye iştahını kapatsın.evde elma oldugu ıcın sadece bı tane aldım.1 tanesı 1tl.amannn dedım canım sagolsun ucuz atlattım dun geceyı.... eve gelıncede hemencecık uyudum...bu ayın sonuna kadar 67 yi görür müyüm acaba.:26::26::26::26::26::26: 16 kılo verdım ama göğüşlerım hala çok kocaman boyle kalırmı sizce.:KK50::KK50::KK50::KK50:hamıleyken cok buyuduler..neyse kendınıze ıyı bakın menu paylaşayım bu arada :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

sabah

1 dilim unu denge ekmeği lıght
1 dilim beyaz lıght peynır
5 yeşıl zeytın
1 bardak kahveli süt
1 domates

ara
1 yeşil elma

öğlen
1 kase sütlü çorba(pirinç bulgur var içinde..)bebeğimin yemeği :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
2 yk.börülce
2 yk.yoğurt

ara

yok

akşam

1sb.nesfit+1 sb.süt

ara
elma

ilave:
3,5 lt su,2 kupa form cayı,1 kupa yeşil cay...

Menün güzelmişş.
Tatlı isteğin için hurmayı şiddetle tavsiye ederim ben.:KK34:
Bide doğum yaptığın için göğüslerin aynı kalabilir.:KK31::KK31:

ben kaçayım kızlar:KK55:
evi temizliyim pis bırakıp gitmeyelim:KK53:
sonra cicilerimi falan hazırlıyım
denize de gircemmm:KK31:
eşim nöbetçi bugün tekim yani:KK37:
gelirim yine öptümmmm sizi:KK54:

gelmez büyük ihtimal:KK9::KK9:
hep aklımda olacaksın, lokma bile almıycam dermişim:KK53:

ama cidden kilo alırsam motivasyonum çok düşecek
dikkatli olmam lazım....

ben kaçayım kızlar:KK55:
evi temizliyim pis bırakıp gitmeyelim:KK53:
sonra cicilerimi falan hazırlıyım
denize de gircemmm:KK31:
eşim nöbetçi bugün tekim yani:KK37:
gelirim yine öptümmmm sizi:KK54:

Yok canım ne düşecek 1 haftada aldıklarını verirsin yapamayacağın şey değil ki.:KK34:
Herkes tatilde cozutuyo yemeyeceği şey varsa bile yiyo.

Kolay gele canım sana.

Güzelmiş.:KK56:
Bana hiç vermedi.:KK9:
Sürekli bana hızlı kilo verdir dediğimden sanırım.:KK9:

Bu cumartesi öğlen bende yicem ama.
Arkadaşa gidicem ne yapıyım dedi o kadar çok şey saydı ki.
En sonunda kepekli makarna ve salata olur makarnanın içine ton balığı atarız light dedim.:KK9:
Delisin sen diyo..:KK9:

bende kepekli yiyordum zaten makarnayı ama dediğim gibi artık yok
bu hafta bende dicem beni hızlı zayıflat diye çünkü çok sıkıldım:KK50:

off Mardiinnn miiiiiiiiiiiiiiii:KK52::KK52:
Allah yardımcın olsun canımm yemekleri hem etlidir hem de lezzetli.:KK56:
Bide yemek yemeyi cidden çok severler.:KK1:
İşin zor.:KK9:

Peff sormaaa habire zayıflıyo buraya gelince normale döner insaallah.:KK31:

onun kilo almasını geçtim ben oraya gidince nasıl durdurcam kendimi hiç bilmiyorum:KK52::KK52::KK52:
bana da pek çekici geliyor yemekleri :KK56:
yok yapamam filan diye geçiştiriyorum da biliyorum öğrenirim kısa zamanda:KK76:
nasıl dayanırım bilmiyorum artık biz sürekli çift olarak diyet yapıyor halde olalım bence:KK31:

seninki gelince ona bi sürü tatlı yap alsın hemen kiloları:KK52::KK52:

Şeker bağımlılığından nasıl kurtulursunuz?
Birçok insan şeker bağımlılığını sigara tiryakiliği gibi ciddi bir şey olarak düşünmez. Ancak şekere olan düşkünlüğünüz de en az sigaraya düşkünlüğünüz kadar önemlidir. Peki çikolatalı kurabiye gerçekten ne kadar tehlikeli olabilir?
Foxnews'te yer alan haberde, birçok araştırmacıya ve bilimsel çalışmaya göre, şeker bağımlılığı en az alkol ve uyuşturucu bağımlılığı kadar tehlikelidir. Bu bilgi elinizdeki çikolatayı bir kenara bırakmanıza yetmiyorsa, haberimizi okumaya devam edin...

Şeker isteği: Beynimizdeki ses akşam yemeğinden sonra saat 7-11 arası çikolatalı gofret ya da kek yememiz için bizi çağırıyor. Şeker bizi mutlu ediyor ve tatlı bağımlısı birçok insan bunu söylüyor. Peki bu doğru mu?

Evet, doğru. Şeker bağımlılığı doğumda başlıyor. Anne sütü tatlıdır, bu nedenle bebekler bile tatlı yiyeceklerden daha çok memnun kalır.

Şeker isteğinin nedenleri nedir?

Şekerli bir şeyler yedikten sonra, beyin vücuda yoğun bir sevinç duygusu veren opioid isimli doğal kimyasal salgılıyor. Bu duyguyu tanıyan beyin bundan daha fazlasını istemeye başlıyor. Araştırmacılar, beyinde şeker isteğinin aktif olduğu belirli bir bölge olduğunu tespit ettiler. Aynı zamanda, beynin aynı bölgelerinin uyuşturucu alındıktan sonra da aktifleştiğini gösteren bilimsel kanıtlar bulunuyor.

Şeker saldırısı: Şeker yediğinizde vücudunuzda tam olarak neler oluyor?

Şeker kan dolaşımınıza girdikten sonra, kan şekeri seviyeniz yükselir, pankreas insülin salgılamaya başlar. (insülin şekerin enerjiye dönüştürülmesi için gereklidir) Çok fazla miktarda şeker tükettiğinizde daha fazla insülin salgılanır. İnsülin şekeri anlık enerji kaynağına çevirir. Fazla miktarda insülin salgılandıktan sonra kan şekeri seviyesi hızlıca düşmeye başlar ve şekerli bir şey yedikten sonra aniden duygularınızda düşme yaşanır.

Şekerin enerjiye dönüşmesine ek olarak, insülin ayrıca yağ depolanmasını da harekete geçirir. Daha fazla şeker yerseniz daha fazla insülin üretilir ve daha fazla kilo alırsınız. Obezite ve diş çürüğünün yanı sıra, şeker artan ruh sarsıntıları, baskılanmış bağışıklık sistemi ve şeker hastalığı gibi daha ciddi sağlık problemleriyle ilişkilidir.

Princeton ve Minnesota Üniversiteleri'nde fareler üzerinde yapılan araştırmalar, şekerin ne kadar bağımlılık yapabileceğini pekiştirdi. Farelere şeker verildiğinde, fareler yoğun bir istek, sarhoşluk gibi bağımlılık belirtileri sergilediler.

Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalara ek olarak beyin taramaları da normal hastalarda dondurmanın aynı memnuniyet hissini oluşturduğunu gösteriyor.

Bu bağımlılıktan kurtulmanın yolları:

- Paketlenmiş ürünlerden uzak durun. Örneğin, meyve suyunu hazır almak yerine kendiniz evde hazırlayın.

- Gün boyunca bol bol su için, dehidrasyona maruz kalabilirsiniz.

- Her yemekte protein alın. Çünkü protein basit karbonhidrattan daha yavaş sindirildiği için sizi daha uzun süre tok tutar. Böylece akşam yemeğinden sonra tatlı yeme isteğine daha fazla direnebilirsiniz.

- 3 hafta boyunca en sevdiğiniz tatlıyı yemeyi bırakın. 3 haftanın sonunda, tat almanız değişecektir, tatlıya karşı olan iştahınız eskisi gibi güçlü olmayacaktır.

- Atıştırmaya karşı direnin. Canınız hamburger istiyorsa, önce bunun hakkında düşünün veya kısa bir yürüyüş yapın. İsteğinizi erteleme sürecinden sonra iştahınız bastırılmış olacaktır.

bende kepekli yiyordum zaten makarnayı ama dediğim gibi artık yok
bu hafta bende dicem beni hızlı zayıflat diye çünkü çok sıkıldım:KK50:

Protein diyeti isteyebilirsin bence tavık falan seviosan.

onun kilo almasını geçtim ben oraya gidince nasıl durdurcam kendimi hiç bilmiyorum:KK52::KK52::KK52:
bana da pek çekici geliyor yemekleri :KK56:
yok yapamam filan diye geçiştiriyorum da biliyorum öğrenirim kısa zamanda:KK76:
nasıl dayanırım bilmiyorum artık biz sürekli çift olarak diyet yapıyor halde olalım bence:KK31:

seninki gelince ona bi sürü tatlı yap alsın hemen kiloları:KK52::KK52:

Yemeğe düşkün gelince bol bol yemek yer artık.:KK1:
Tatlı pek aklına gelmiyormuş.:KK9:
Haklisin dilegimmmm sartlandirmayayim kendimi dimiiii:KK14:

Yani bende bi kaç kere şu tarihte şu rakamda olucam dedim aldım o rakamı yani.:KK60::KK60:
Sonra o rakamı göremeyince motivasyon sıfır oluyo benden bi halt olmaz diye düşünmeye başlıyorsun.

X