Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

Bugünkü menum
Sabah
1 tost kepekli
1 haşlanmış yumurta

Oglen
Izgara tavuk
Cacik
Mevsim salata

Ara ogunler
2 lt su
Ceyrek tavuk gogsu
Patlamis misirli form

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ayyy tavuk göğsünü çok severim ben. ben olsaydım tümünü hüpletirdim herhalde.
afiyet olsun.iradeli bir şekilde devam ediyorsun her zamanaki gibi

yiyesim gelmedi nasıl bir şeyse bende bilemedim bende canıma minnet yemedim hiiç ısrar etmedim kendime :))
geçen gün canan karatay ekmeğin jer türlüsünden uzak durun diyordu bende sadece kahvaltıda etimek yiyordum onuda bırakmaya çalışacağım bakalım
sabah tahlili aç karnına yaptırınca okula kahvaltı yapamadan gittim o yüzden büskivi ve ayranla geçiriverdim bende

canım sende zaten b12 çıkmış ekmek yememekte b12 eksikliğini tetikliyor...beyaz ekmek zararlı oda kan şekerini hızlı yükseltip düşürdüğü için..
bak çavdar çok yararlı 1 dilimde olsa ye..

[h=4]Çavdar Ekmeği Nedir?[/h]Çavdar ekmeği, çavdar tahılı unundan üretilen bir tür ekmektir. Son zamanlarda sağlıksal faydaları nedeniyle sıkça duyduğumuz çavdar ekmeğinin kökeni çok eski zamanlara dek uzanmaktadır. Koyu çavdar ekmeği Orta Çağ’a kadar insanların temel besin maddesi olmuştur.
Çavdar ekmeği çavdarın öğütülmesiyle oluşan un ve çeşitli oranlarda buğday unu eklenerek yapılmaktadır. Çavdarın buğday gibi kepek, ruşeym ve endosperm olarak ayrılması zor olduğu için, genellikle bütün olarak öğütülmektedir. Çavdar unu rafine beyaz una göre besleyici değerler açısından oldukça yüksektir.
Şimdi çavdar ekmeğinin faydalarına bakalım:
[h=4]1. Çavdar Ekmeği Besin Değerleri Açısından Zengindir[/h]Ruşeym ve kepek üretimi sırasında ayrılmadığı için, çavdar lif, protein, potasyum, kalsiym, demir, fosfor, magnezyum, mangan, B1 vitamini, folik asit, tiamin, niasin ve antioksidanlar açısından zengindir. Bu besin vitamin, mineral ve antioksidanlar kötü kolesterolü düşürmeye, kalp hastalıkları riskini azaltmaya, kanser ve diyabeti önlemeye fayda sağlar.
[h=4]2. Çavdar Ekmeği Sindirimi ve Vücuttaki Yağ Dağılımını İyileştirir[/h]Çavdar ekmeği lif açısından zengindir, böylece sindirim sağlığını iyileştirir. İşlenmiş tahıllarda (beyaz ekmek unu gibi) lifin büyük bir kısmı ayrılır. Çavdar ekmeğinde ise durum tersinedir. Bu sayede kolesterol riski ve yağın karın bölgesi etrafında yoğunlaşma riski azalır. “Journal of Nutrition” dergisinde yayımlanan bir araştırmaya göre çavdar ekmeği hazımsızlığı azaltmaya yardımcı olur. Zengin lif içeriği sayesinde bağırsak hareketlerinin iyileşmesini sağlar.
[h=4]3. Çavdar Ekmeği Doygunluk Hissi Verir[/h]Çavdar ekmeği içeriğindeki yüksek lif oranı sayesinde sizi uzun süre tok tutar. Yine “Journal of Nutrition” dergisinde yayımlanan bir araştırmaya göre kahvaltıda çavdar ekmeği tüketerek hem öğle yemeği öncesi hem de sonrasında çok daha az aç hissedersiniz. Bu araştırmaya katılan kişilerden beyaz ekmek yiyenler öğle vakti ile acıkırlarken kahvaltıda çavdar ekmeği yiyenler akşama kadar tok kalmışlar.
[h=4]4. Çavdar Ekmeği Kan Şekeri Miktarını Sağlıklı Düzeyde Tutar[/h]İşlenmiş tahıllarda lifin büyük kısmı ayrıldığı için, beyaz ekmek kan şekerinde hızlı bir yükselmeye yol açarak insülin düzeyini artırır ve vücudunuzu yağ depolatmak için uyarır. Daha az işlenmiş tahıl içeren çavdar ekmeği kan şekerinin daha iyi seviyede kalmasını ve vücudun daha az yağ depolamasını sağlar. Ayrıca tansiyonu düşürmede, enflamasyon riskini azaltmada da etkilidir.

bugün yine nedense çook yoruldum..eşim bugün biraz gecikecek..çocuklarla saat 7 olmadan yemeğimizi yedik..

menüm

sabah
yumurta
peynir zeytin
2 d.ç.ekmek

ara
1 form bisküvi

öğle
yağsız tuzsuz makarna ama çok değil
azıcık peynir
salata

ara
çok az beyaz leblebi
armut

akşam
etli sebze yemeği
yoğurt
1 d.ç.ekmek

ara
yeşil çay
biraz çilek

kreşte öğle menüsünde makarna vardı..bende soslamadan yedim..tatlı vardı kızlar bir tane ye diye israr ediyor yemeeemmm dedim
:KK19:

vuuu kaçamaksız bir menü güzell :)

Bugünkü menum
Sabah
1 tost kepekli
1 haşlanmış yumurta

Oglen
Izgara tavuk
Cacik
Mevsim salata

Ara ogunler
2 lt su
Ceyrek tavuk gogsu
Patlamis misirli form

bugünkü menümüde yazayım gitsin

SABAH
1 paket eti form light çörek otlu
1 ayran

ARA
1 elma

ÖĞLEN
1 kase buğday çorbası
1 kase yoğurt

ARA
5 kuru kayısı
5 kuru erik
1 avuç fındık

3 lt su
1 bardak bitki çayı
1 saat aletli jimnastik
7 km yürüyüş

Kızlaaar akşam yemeğini henüz yemediğiniz için mi yazmadınız yoksa akşam öğünlerini kaldırdınız mııı? KAldırdıysanız eğer nasıl dayanıyorsunuzzz açlığa meraktayım :KK70:

canım sende zaten b12 çıkmış ekmek yememekte b12 eksikliğini tetikliyor...beyaz ekmek zararlı oda kan şekerini hızlı yükseltip düşürdüğü için..

[h=4]Çavdar Ekmeği Nedir?[/h]Çavdar ekmeği, çavdar tahılı unundan üretilen bir tür ekmektir. Son zamanlarda sağlıksal faydaları nedeniyle sıkça duyduğumuz çavdar ekmeğinin kökeni çok eski zamanlara dek uzanmaktadır. Koyu çavdar ekmeği Orta Çağ’a kadar insanların temel besin maddesi olmuştur.
Çavdar ekmeği çavdarın öğütülmesiyle oluşan un ve çeşitli oranlarda buğday unu eklenerek yapılmaktadır. Çavdarın buğday gibi kepek, ruşeym ve endosperm olarak ayrılması zor olduğu için, genellikle bütün olarak öğütülmektedir. Çavdar unu rafine beyaz una göre besleyici değerler açısından oldukça yüksektir.
[h=4]1. Çavdar Ekmeği Besin Değerleri Açısından Zengindir[/h]Ruşeym ve kepek üretimi sırasında ayrılmadığı için, çavdar lif, protein, potasyum, kalsiym, demir, fosfor, magnezyum, mangan, B1 vitamini, folik asit, tiamin, niasin ve antioksidanlar açısından zengindir. Bu besin vitamin, mineral ve antioksidanlar kötü kolesterolü düşürmeye, kalp hastalıkları riskini azaltmaya, kanser ve diyabeti önlemeye fayda sağlar.
[h=4]2. Çavdar Ekmeği Sindirimi ve Vücuttaki Yağ Dağılımını İyileştirir[/h]Çavdar ekmeği lif açısından zengindir, böylece sindirim sağlığını iyileştirir. İşlenmiş tahıllarda (beyaz ekmek unu gibi) lifin büyük bir kısmı ayrılır. Çavdar ekmeğinde ise durum tersinedir. Bu sayede kolesterol riski ve yağın karın bölgesi etrafında yoğunlaşma riski azalır. “Journal of Nutrition” dergisinde yayımlanan bir araştırmaya göre çavdar ekmeği hazımsızlığı azaltmaya yardımcı olur. Zengin lif içeriği sayesinde bağırsak hareketlerinin iyileşmesini sağlar.
[h=4]3. Çavdar Ekmeği Doygunluk Hissi Verir[/h]Çavdar ekmeği içeriğindeki yüksek lif oranı sayesinde sizi uzun süre tok tutar. Yine “Journal of Nutrition” dergisinde yayımlanan bir araştırmaya göre kahvaltıda çavdar ekmeği tüketerek hem öğle yemeği öncesi hem de sonrasında çok daha az aç hissedersiniz. Bu araştırmaya katılan kişilerden beyaz ekmek yiyenler öğle vakti ile acıkırlarken kahvaltıda çavdar ekmeği yiyenler akşama kadar tok kalmışlar.
[h=4]4. Çavdar Ekmeği Kan Şekeri Miktarını Sağlıklı Düzeyde Tutar[/h]İşlenmiş tahıllarda lifin büyük kısmı ayrıldığı için, beyaz ekmek kan şekerinde hızlı bir yükselmeye yol açarak insülin düzeyini artırır ve vücudunuzu yağ depolatmak için uyarır. Daha az işlenmiş tahıl içeren çavdar ekmeği kan şekerinin daha iyi seviyede kalmasını ve vücudun daha az yağ depolamasını sağlar. Ayrıca tansiyonu düşürmede, enflamasyon riskini azaltmada da etkilidir.

tahıl tüketmemi söyledi doktor amca. ama ben bunu ekmek yoluyla değil yemek yoluyla tüketicem ki tüketiyorum aslında.
sağol paylaşımın için

vuuu kaçamaksız bir menü güzell :)

Kızlaaar akşam yemeğini henüz yemediğiniz için mi yazmadınız yoksa akşam öğünlerini kaldırdınız mııı? KAldırdıysanız eğer nasıl dayanıyorsunuzzz açlığa meraktayım :KK70:

benimkisi bugünlük böyle oldu canım. yemek canım istemediği için yemedim normalde yiyorum.

Son düzenleme:
Bugünkü menüm

Sabah
1 kase tam tahilli gevrek sut

Ara 3 cay kaşigi çikolata

Öğle
Yok

Aksam
Pancarli ispabakli yemek 1 tabak
Limonlu brokoli haslamasi

Bugün yeni bi cay aldim kayisili bakalim etkisi olcakmi ondan 1 bardak ictim

iyi geceler kizlarr:KK16::KK16:

Hoşgeldin canım :KK54: Azmin daim olsun :nazar: Ben temizlik yapıyorum misafirim gelcek yetiştiremiycem diye panikteyim stresten de midem kazınıp duruyor ağlamak istiyorum :KK14:Millet stresliyken ağzına lokma koymaz benimki niye kazınıyoki yaa :18:

oy kiyamam ya niye bu kadar telas ediyosun tatlim topu topu 2 saat oturacaklar kendini cok sikma yorma oldumu canimm.....

menum

sabah: sade neskafe

kahvalti: 1 yumurta haslanmis 1 salatalik 1 domates biraz nane maydanoz 2 etimek

ara: maydanoz suyu 2 buskivi 1 elma

aksam: 1 kase yogurt 6 yemek kasigi sebze yemegi

ara: yesil cay 2 galete

su :3 litre:nazar:
spor: 30 dk yuruyus 15 dk bisiklet 25 mekik

Kizlar benim lahana diyeti yalan oldu ; ( Tek düze beslenemiyorum ben, feci tiksinti geldi midem bulaniyor .bana bir fikir verin bi kurala bir düzene de uymak istiyorum . Varmi onerebileceginiz bir diyet :KK43:(

lahana yi yiyebilen icin super bir liste ama kimse kolay kolay yiyemiyor saat 6 dan sonra yemek yemeye bilirsin veya spor arttira bilirsin ya nebilim hersey elimizde zaten biz istekli oldukmu gerisi kendiliginden geliyor zatenn....

Uffg inşallah ya ; (

Yazılı diyetler yapma canım.Diyet bitince yeniden kilo alıyouz en güzeli zayıflar gibi beslenmeyi öğrenebilmek.Hem yazılı diyet yapınca insanın canı listede olmayan şeyleri çekip duruyor:KK50:Benim tavsiyem sabahları 2 dilim ekmek peynir yumurta domatesli bir kahvaltı öğlen sebze yemeği ve yoğurt akşamda et ve salata dan oluşan bir diyet.

Haklisin canim ya..kafada tam bitiremedim galiba :$
sen diyetisyene gitmiyor muydun zaten. onun söylediklerini dikkate almalısın bence.işin uzmanı o bizden daha çok katkı sağlar sana
şok diyeti bozmana sevindim sağlıksız hiçbir şeyi desteklemiyorum

Diyetisyene gidiyorum ama onun yazdıkları dışında herseyi yiyip Uygulamam gereken şeyleri yapiorum. Galiba ben diyetisyene guvenmiyorum ya.

Menümü paylaşım sizlerle:
Sabah: 2 kase lahana çorbası

Öğlen: 2 kase lahana çorbası

Ara : magnum karDutlu ( 300 kaloricik )

Akşam: 2 yk barbunya susuz , 1 porsiyon tavuk sote 1 adet lavas

Ara: 3 cilek 3 malta erigi

Gun boyu 2 lt su ve 40 dk tempolu yürüyüş

lahana yi yiyebilen icin super bir liste ama kimse kolay kolay yiyemiyor saat 6 dan sonra yemek yemeye bilirsin veya spor arttira bilirsin ya nebilim hersey elimizde zaten biz istekli oldukmu gerisi kendiliginden geliyor zatenn....

Uffg inşallah ya ; (

Diyetisyene gidiyorum ama onun yazdıkları dışında herseyi yiyip Uygulamam gereken şeyleri yapiorum. Galiba ben diyetisyene guvenmiyorum ya.

Çorba bitmemiş anlaşılan hala devam ediyorsun midem bulandı demiştin içiyorsun ama...bence bırak iyice igrenmeden.
300 kaloricigi bir porsiyon yemekten alır ve doyardın mis gibi. Daha az kalorili dondurma var onlara bak istetsen bide. Akşam yemeginde diger ögünlere göre biraz agır olmuş lavaştan dolayı.
Gećen gün arkadaşın biri herkesin diyeti birbirinden farklı olur,birbirine benzemez diye bir paylaşımda bulunmuştu onu bir oku istrrsen.

menum

sabah: sade neskafe

kahvalti: 1 yumurta haslanmis 1 salatalik 1 domates biraz nane maydanoz 2 etimek

ara: maydanoz suyu 2 buskivi 1 elma

aksam: 1 kase yogurt 6 yemek kasigi sebze yemegi

ara: yesil cay 2 galete

su :3 litre:nazar:
spor: 30 dk yuruyus 15 dk bisiklet 25 mekik

Sevgicigim hızlı bir giriş yaptın hadi bakalım daim olsun canım :)

Kızlar hastahaneye gittim tahliller hiiiiç içaçıcı degil kansızlık ve B12 vitamini eksikligi hat safhada. Verilen ilaçlar da iştah aćan cinsten ne yapacagım bilmiyorum.başdönmesinin ve üşümemin nedeni tespit edildi.

Cnmmm geçmiş olsun ilacsiz bi yolu yokmu acaba doğal bitkilerle

Cnmmm geçmiş olsun ilacsiz bi yolu yokmu acaba doğal bitkilerle

Teşekkür ederim canım çok sagol.
Etçil beslenmem yeşil yapraklı sebze ve tahıl tüketmem gerekiyor ama doktor amca ilacı kullanmamı ısrarla vurguladı. Bakalım şimdilik dogal denicem bir daha tam teşekküllü bir hastaneye gidip tekrar bakıcam.

Merhaba kizlar bu ayarlama isini tabikide yapmayi cok isterim yardimlarinizla ama cok anladigim bisey diil ama yapmaya çalışıcam elimden geldigince mesela sunuda anlayamadım ben bu hafta 1.3 kilo vermisim ama baska arkadaslar 3 kilo vermis o nie birinci degilde ben birinciyim bunuda anlayamadim

Esra çok tesekkur ederim bu hafta yapmaya kabul ettiğin için. Ben cuma günü 12 te kadar müsait olcm büyük ihtimalle o zamana kadar yardımcı olurum her turlu

Esra çok tesekkur ederim bu hafta yapmaya kabul ettiğin için. Ben cuma günü 12 te kadar müsait olcm büyük ihtimalle o zamana kadar yardımcı olurum her turlu

Tamam cnm önemli değil sıkma sen kendini benim.anladigim galiba butun hersey 0lanmis bi listeyi kopyalamak ama sonra onu nereyr gonderioruz falan bilmiyorum yaparız sabah bi sekilde

Kizlar bende neden kimse menume yorum yapmamis diyodum yayinlanmamis heralde yoksa ben mi bulamadim telefondan paylasmistim ama olmamis galiba bulamadim şimdi sayfalarda

gunaydinlarr:KK16:

Sevgicigim hızlı bir giriş yaptın hadi bakalım daim olsun canım :)
cok tesekkur ederim canim:KK17:
bugün yine nedense çook yoruldum..eşim bugün biraz gecikecek..çocuklarla saat 7 olmadan yemeğimizi yedik..

menüm

sabah
yumurta
peynir zeytin
2 d.ç.ekmek

ara
1 form bisküvi

öğle
yağsız tuzsuz makarna ama çok değil
azıcık peynir
salata

ara
çok az beyaz leblebi
armut

akşam
etli sebze yemeği
yoğurt
1 d.ç.ekmek

ara
yeşil çay
biraz çilek

kreşte öğle menüsünde makarna vardı..bende soslamadan yedim..tatlı vardı kızlar bir tane ye diye israr ediyor yemeeemmm dedim
:KK19:
guzel bir gun olmus iradene hayran kaldim masallahh:nazar:
Bugünkü menum
Sabah
1 tost kepekli
1 haşlanmış yumurta

Oglen
Izgara tavuk
Cacik
Mevsim salata

Ara ogunler
2 lt su
Ceyrek tavuk gogsu
Patlamis misirli form

ovvvvvvvvv cok iddiali bir menu olmuss afiyet olsun:KK56:
bugünkü menümüde yazayım gitsin

SABAH
1 paket eti form light çörek otlu
1 ayran

ARA
1 elma

ÖĞLEN
1 kase buğday çorbası
1 kase yoğurt

ARA
5 kuru kayısı
5 kuru erik
1 avuç fındık

3 lt su
1 bardak bitki çayı
1 saat aletli jimnastik
7 km yürüyüş
valla sizin menuleri gorunce dahada hirslaniyorum ya:KK4:

paylasim icin tesekkurler haklisin bende tam bgday veya cavdarli tercih ediyorumm
Bugünkü menüm

Sabah
1 kase tam tahilli gevrek sut

Ara 3 cay kaşigi çikolata

Öğle
Yok

Aksam
Pancarli ispabakli yemek 1 tabak
Limonlu brokoli haslamasi

Bugün yeni bi cay aldim kayisili bakalim etkisi olcakmi ondan 1 bardak ictim

bence cikolatanin kalorisi kadar baska bir yemek yiyebilirdin cunku ogle yemegi yememissin ...

Uffg inşallah ya ; (

bencede lahana corbasini birak yoksa diyetten SIKILIRsin kendine bunu yapma:KK34:

X