Ablamın gittiği yol, yol değil.. çamur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuğunuz var mı bilmiyorum.
Bir anne olarak, neden anne hayatını çocuğuna adamalı, erkek değil sorunuza kendi adıma cevap vereyim.

Adamak sözcüğü çok iddialı, bunu hangi anlamda kullandığımız göreceli.
Mesela ben boşansam, çocuğumun bende kalmasını isterim. Maddi manevi her anlamda ayakları yere basana kadar, kendi kararlarını verecek yaşa gelene kadar onun yanında olmam hayatımı adamam ise ben buna zaten razıyım. Evet çocuğun babası da var. O da ortak olacak. Ama önce ben.

Bunu da aman toplum baskısı, aman nerde bu çocuğun babası gibi argümanlarla yapmam.

Benim güdüm bu.
İç güdüm.

Baskısız, zorlamasız.
Herkes böyle hissetmez, yapmaz bunu ben bilemem.
Ama bu konu “eşitliğin” dışında bence. Güdüsel..
Annelik bambaşka birsey..Ben bu konudaki fikrinize sonuna kadar katılıyorum.onlar dünyaya gelmeyi istemedi biz istedik rabbimiz verdi.ve bizde sorumluluklarını almak zorundayız..ne olursa olsun..Baba bakmıyor başıma kaldı mantığı olmamalı.bir nevi cocuklari ile yaşadığı ev cocuklarin özel alanı ve kesinlikle cocuklara saygı duyulmalı hangi çocuk babasının yatağında başka adam görmek ister..bunun oluşturduğu psicolojik durum geri plana atilmamalı.
Baba keyfine bakiyor anne niye bakamıyor mantığı ile gram ilerlenemez .şuradaki boşanmış bosanmamis tüm anneler için anket açalım muhafazakar olsun realist olsun özgürlükçü olsun metaryalist olsun ne olursa olsun annelik fedakarlıktır ve rahmine düştüğü gun kendinden vazgeçmektir.once bedenimizden sonra hayatımızdan taviz vermektir.
Konu sahibinin ablası ile güçlü bir bağ kurup içindeki boşluğu doldurmalilar ailecek.yasamak sevilmek tekrar evlenmek onun da en tabi hakkı.ama herseyi yıkarak dökerek degil..

Kesinlikle çok doğru yazmışsınız. Abla büyük bir boşlukta ve buhranda..
Biraz zaman geçip kendine geldiğinde bu yaptıklarından büyük utanç duyacak ama işte o arada ALLAH çocukları korusun..
Manevi anlamda da korusun fiziksel hiç bir şey yaşamasalar blie annelerinin duygu durum bozukluğu yüzünden manevi olarak çok yıpranırlar.. :KK43:
Umarım yıpranmadan anneleri toparlar Allah yardımcıları olsun

Ablayla ilgili sayısız psikolojik analiz yapılmış, hepsi de haklı. Hepimizin hayatın farklı alanlarında pes etmek, saçmalamak, yanlış yapmak için geçerli sebepleri olabiliyor ama yapamıyoruz bunu. Güçlü olduğumuzdan falan değil, çocuklarımız için dik duruyoruz, sorunları yeri geliyor halının altına süpürüyoruz, kendi kendimizi iyileştirmeye çalışıyoruz, uzman desteği alıyoruz vs. Herkesin yaşadıklarına tepkisi farklı oluyor. Ama ablanızın bu tepkilerini öyle masum psikolojik analizlerle, sevilmemenin acısıyla, depresyonla falan açıklayamıyorum ben maalesef. Dümdüz beyinsizlik. Umarım babası adam olur da kurtarır çocuklarını o kadının elinden.

Konu sahibi, bu tip kadınlar çocuğu asla vermez, her türlü bahse girerim. Çocuk sayesinde eski eşten ev almış, faturalar vs ödeniyor, en önemli kısmı da "çocuklarla kalmış olmaktan dolayı olan mağdur ana" sıfatı var. Bu sıfat çok kapı açar, ablanız da bunun farkında. Gidin konuşun, 2 çocuklayım, çok bunalıyorum, ben hep acı çektim, hiç mi mutlu olmayayım" der üzerine siz tehdit eden acımasız kardeş olursunuz. Zaten yazmışsınız yüz yüze konuşulmuyor, sizi çok iyi anlıyorum bir konuşma platformu olmaz çünkü bu tipler anında olayı ağlayarak, bağırarak, çok büyük bir dramaya çevirir.

Hatta bence babanın dava açmasını sağlarsanız ya da bir kuruma şikayet ederseniz muhtemelen intihar girişiminde (!) bulunacaktır. Bu durumda siz de öyle ya da böyle susacaksınız bence. İşe yarar çünkü bu tip insanların manipülasyonları maalesef çok abartılı tepkilerinden dolayı. Bu nedenle ailecek kararınızın arkasında durmayacaksanız şikayet vs yollarına hiç girmeyin, çocuklar açısından çok daha yıpratıcı bir süreç başlar.

Bu olaydan kurtulmanın en basit yolu, ablanızın karşısına düzgün bir adam çıkıp evlenmesi, o zaman zaten çocukları gözü görmez, baba alır ya da isterseniz sizin aileniz alır, orasını bilemem.
Fakat kötü bir haberim var; bu asla olmayacaktır, çünkü ablanızın bu yaşam tarzıyla ve psikolojisiyle düzgün bir şey kurma ihtimali yok. Belki geçici dönemler bekar sevgilisiyle 5-6 ay takılıp ara ara kaybolur geri gelir, fakat yine söylüyorum çocukları vermez.

Eğer ciddiyseniz eski eşe gidin bir avukat tutun, iddialarınızı nasıl kanıtlayacağınıza dair bir sürece girin. Velayet anneye ağırlıklı olarak verildiği için maalesef bunları kanıtlamalısınız, eski eş ise bunun gözetmenliğini yapamaz, ya da sonuçta adam çocuklar için ev vermiş, eminim kendi verdiği evde çocuklara bir zarar geldiğini bir gün görse onun tepkileri de normal olmaz.

Kararlıysanız süreci bir avukatla yürütün.

Karşısına dikilmeniz gerekirken mesaj mi attınız aramak bile değil. Bırak ya buraya vicdan rahatlatmaya gelmişsiniz siz.
Ben hatta şahit bile olurum bu cocuklarin velayeti değişsin diye der tehdit ederdim sizde hiç vicdan yok
Bu üye niye ceza almıyor Mune Mune tahrik edici yorum yapıp başlatan o

Lütfen ilişkilerini ve arkadaşlıklarını gözden geçir. Kendini boşlukta hissediyorsan bi uzmana danışalım ben bu tarz konularda hep sana destek olurum ama eğer o eve çocuklar varken o adam gelirse ben bunu babamlarla paylaşırım gerekirse. İçim içimi yiyor sanki bir sırrın altında çırpınıyor gibiyim. Telefonda veya yüzyüzeyken dinliyorum ve sana yanlış diyememek içimi kemiriyor. Üzerim kırarım diye korkuyorum ama bu noktada kırılmanı düşünemeyeceğim. Evet onların annesi sensin ama bende onların teyzeleriyim.

yazdım bana beni düşünüyorum ayağına beni tehtit etmişsin yazdı
İşte tamda burda tırnaklarınızı çıkaracaksınız sizden babanızdan falan çekinmez eski eşine söyleyin çocukları alsın yarın öbür gün o çocuklar tacize ugrasa kötü muamele görse içiniz yanar bu noktadan sonra başka bir şecenek yok , kendisi anne olmak değil bekar hayatı yaşamak istiyor

Kızlar selam. Benim bi ablam var eşinden ayrı 3,5 yıldır boşanma aşamasındalar çekişmeli gittiği için bitmedi. Neyse ayrı yaşıyorlar bi kızı bi oğlu var 13 ve 10 yaşındalar, çocuklar ablamda. Ablam 38 yaşında. İlk zamanlar çok zorluk çekti psikolojik olarak çok yıprandığı dönemlerden geçti tesettürlüydü açıldı bunda biraz bende destek oldum çünkü istiyordu ailem ve ben yalnız bırakmadık olabildiğince destek olmaya yanında olmaya yalnız hissettirmemeye çalıştık çocukları aldık arada ilgilendik vs. artık iyi her şey yolunda ama ablam değil.. eski eşi evi buna verdi kira gibi bir derdi yok. Faturaların bazılarını ve çocukların masraflarını karşılıyor.
Ya kızlar her şeyi beni yakın bulduğu için bana anlatıyor üzmek de istemiyorum ama çok canımı sıkan şeyler yapıyor. Güzel işler buluyor movenpck gibi otellerde oyak gibi firmalarda iyi ücretlere iş buluyor ama nasıl buluyor.. barlarda çalışıyor hep keko godoş tiplerle arkadaş oluyor görüşüyor buluşuyor giriyor işe kavga edip ayrılıyor hep bir vukuatı var. Biraz arıza bi tip, önceden hiç böyle değildi herkesle görüşmez erkeklerle muhattap olurdu ama bacı gibiydi. Şimdi öyle değil. Gelelim asıl mevzuya..
Ablam keko bi tiple sevgili olmuş hiç evlenmemiş bekar. Geçen gün bu adamla gece yarısına kadar takılmış çocuklar evde tek, bir de kalkmış adamı çocuklarıyla olduğu eve getirmiş kendi yatağında yatırmış sabah kahvaltı hazırlamış falan. Ya kızlar midem bulanıyor artık ya ona nasıl davranacağımı ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Çok küstürüp elimi eteğimi çekmek yalnız bırakmak istemiyorum ama utanıyorum artık ondan yaptıklarından, erkek düşkünü olmasından midem kalkıyor. Bu adam benim yeğenime gizliden ya zarar verse, ya ablam bu adamdan hamile kalsa ne halt ederiz bilmiyorum. Babamı kaybederiz büyük ihtimalle çünkü babam ablama çok düşkün. Diyorum böyle cesaret edip getirme düzgün takıl çocuklar babalarına söyler diyorum yok söylemez tembihledim diyor. Adamın resmini attı yemin ederim yıkıldım ya bir kardeş olarak doğru yapmıyorum onu içimden deli gibi yargılarken ona bişey diyemiyorum polyanna gibiyim yorum yapmadan dinliyorum ama harbiden tiksiniyorum. Aileme de anlatamıyorum üzülürler diye. Elimi iyice çekersem yaptıklarından haberimiz olmaz bir yerde başına bir şey gelir diye düşünüyorum üzülüyorum. Siz olsanız ona karşı nasıl bi tavır sergilersiniz. Dürüst olup davranışlarının yanlış olduğunu söylediğimde siz ne anlarsınız sevilmek istiyorum diyor. Tamam sevilde doğru insanlarla görüş. Gidiyor evli adamlarla kardeşim ayağına takılıyor. Ki eşinden bu yüzden ayrıldı eşi başka kadınla konuşuyor diye. Sizin kocalarınız var tabi benim yok diye bağırıyor inşallah başınıza gelmez! Gibi gafta bulunuyor. Uzak duruyorum olabildiğince ama çocuklara da çok üzülüyorum miniklerime.. bu tarz durumlarda olan hep çocuklara oluyor kız yeğenim erkeklerden tiksiniyor oğlan çok iyi merhametli bir çocuk ama çok hırçın falan.. biraz dertleşmek istedim. Umarım sıkmamışımdır.bence

Kızlar selam. Benim bi ablam var eşinden ayrı 3,5 yıldır boşanma aşamasındalar çekişmeli gittiği için bitmedi. Neyse ayrı yaşıyorlar bi kızı bi oğlu var 13 ve 10 yaşındalar, çocuklar ablamda. Ablam 38 yaşında. İlk zamanlar çok zorluk çekti psikolojik olarak çok yıprandığı dönemlerden geçti tesettürlüydü açıldı bunda biraz bende destek oldum çünkü istiyordu ailem ve ben yalnız bırakmadık olabildiğince destek olmaya yanında olmaya yalnız hissettirmemeye çalıştık çocukları aldık arada ilgilendik vs. artık iyi her şey yolunda ama ablam değil.. eski eşi evi buna verdi kira gibi bir derdi yok. Faturaların bazılarını ve çocukların masraflarını karşılıyor.
Ya kızlar her şeyi beni yakın bulduğu için bana anlatıyor üzmek de istemiyorum ama çok canımı sıkan şeyler yapıyor. Güzel işler buluyor movenpck gibi otellerde oyak gibi firmalarda iyi ücretlere iş buluyor ama nasıl buluyor.. barlarda çalışıyor hep keko godoş tiplerle arkadaş oluyor görüşüyor buluşuyor giriyor işe kavga edip ayrılıyor hep bir vukuatı var. Biraz arıza bi tip, önceden hiç böyle değildi herkesle görüşmez erkeklerle muhattap olurdu ama bacı gibiydi. Şimdi öyle değil. Gelelim asıl mevzuya..
Ablam keko bi tiple sevgili olmuş hiç evlenmemiş bekar. Geçen gün bu adamla gece yarısına kadar takılmış çocuklar evde tek, bir de kalkmış adamı çocuklarıyla olduğu eve getirmiş kendi yatağında yatırmış sabah kahvaltı hazırlamış falan. Ya kızlar midem bulanıyor artık ya ona nasıl davranacağımı ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Çok küstürüp elimi eteğimi çekmek yalnız bırakmak istemiyorum ama utanıyorum artık ondan yaptıklarından, erkek düşkünü olmasından midem kalkıyor. Bu adam benim yeğenime gizliden ya zarar verse, ya ablam bu adamdan hamile kalsa ne halt ederiz bilmiyorum. Babamı kaybederiz büyük ihtimalle çünkü babam ablama çok düşkün. Diyorum böyle cesaret edip getirme düzgün takıl çocuklar babalarına söyler diyorum yok söylemez tembihledim diyor. Adamın resmini attı yemin ederim yıkıldım ya bir kardeş olarak doğru yapmıyorum onu içimden deli gibi yargılarken ona bişey diyemiyorum polyanna gibiyim yorum yapmadan dinliyorum ama harbiden tiksiniyorum. Aileme de anlatamıyorum üzülürler diye. Elimi iyice çekersem yaptıklarından haberimiz olmaz bir yerde başına bir şey gelir diye düşünüyorum üzülüyorum. Siz olsanız ona karşı nasıl bi tavır sergilersiniz. Dürüst olup davranışlarının yanlış olduğunu söylediğimde siz ne anlarsınız sevilmek istiyorum diyor. Tamam sevilde doğru insanlarla görüş. Gidiyor evli adamlarla kardeşim ayağına takılıyor. Ki eşinden bu yüzden ayrıldı eşi başka kadınla konuşuyor diye. Sizin kocalarınız var tabi benim yok diye bağırıyor inşallah başınıza gelmez! Gibi gafta bulunuyor. Uzak duruyorum olabildiğince ama çocuklara da çok üzülüyorum miniklerime.. bu tarz durumlarda olan hep çocuklara oluyor kız yeğenim erkeklerden tiksiniyor oğlan çok iyi merhametli bir çocuk ama çok hırçın falan.. biraz dertleşmek istedim. Umarım sıkmamışımdır.
Bence ablaniz depresyon da bağı koparmayin hatta destek almasına ikna edin yaptığının yanlış olduğunun farkında değil çocuklara kötü örnek oluyor eve getirmesi başlı başına hata ayrılış sebebini unutmuş sizi anlıyorum lütfen elinizi çekmeyin çocuklara yazık olur

Çocukların başına bir şey gelmesini geçtim, böyle bir duruma şahit olmaları bile travma sebebi yahu. Düşünsene gece yarısı annen eve adamın tekiyle geliyor tanımıyorsun etmiyorsun özel alanında yabancı bir adam. Korkunç. Ben olsam çok korkardım. Bir de çocukları yalana teşvik etmiş babanıza söylemeyin diye. Akıl fikir diliyorum ablaya. Umarım enişte yakında öğrenir de çocukları alır.

Ablam keko bi tiple sevgili olmuş hiç evlenmemiş bekar. Geçen gün bu adamla gece yarısına kadar takılmış çocuklar evde tek, bir de kalkmış adamı çocuklarıyla olduğu eve getirmiş kendi yatağında yatırmış sabah kahvaltı hazırlamış falan. Ya kızlar midem bulanıyor artık ya ona nasıl davranacağımı ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Çok küstürüp elimi eteğimi çekmek yalnız bırakmak istemiyorum ama utanıyorum artık ondan yaptıklarından, erkek düşkünü olmasından midem kalkıyor. Bu adam benim yeğenime gizliden ya zarar verse, ya ablam bu adamdan hamile kalsa ne halt ederiz bilmiyorum. Babamı kaybederiz büyük ihtimalle çünkü babam ablama çok düşkün. Diyorum böyle cesaret edip getirme düzgün takıl çocuklar babalarına söyler diyorum yok söylemez tembihledim diyor. Adamın resmini attı yemin ederim yıkıldım ya bir kardeş olarak doğru yapmıyorum onu içimden deli gibi yargılarken ona bişey diyemiyorum polyanna gibiyim yorum yapmadan dinliyorum ama harbiden tiksiniyorum. Aileme de anlatamıyorum üzülürler diye. Elimi iyice çekersem yaptıklarından haberimiz olmaz bir yerde başına bir şey gelir diye düşünüyorum üzülüyorum. Siz olsanız ona karşı nasıl bi tavır sergilersiniz. Dürüst olup davranışlarının yanlış olduğunu söylediğimde siz ne anlarsınız sevilmek istiyorum diyor. Tamam sevilde doğru insanlarla görüş. Gidiyor evli adamlarla kardeşim ayağına takılıyor. Ki eşinden bu yüzden ayrıldı eşi başka kadınla konuşuyor diye. Sizin kocalarınız var tabi benim yok diye bağırıyor inşallah başınıza gelmez! Gibi gafta bulunuyor. Uzak duruyorum olabildiğince ama çocuklara da çok üzülüyorum miniklerime.. bu tarz durumlarda olan hep çocuklara oluyor kız yeğenim erkeklerden tiksiniyor oğlan çok iyi merhametli bir çocuk ama çok hırçın falan.. biraz dertleşmek istedim. Umarım sıkmamışımdır.
Bence ailenize söyleyin yarın yeğenlerinize ya da ablanıza bir şey olsa nolur sizce. Bunun vicdan azabını kaldırabilir misiniz. Keşke söyleseydim diye pişmanlık yaşarsınız.Ayrıca düzgün birisiyse eski eşe haber verme seçeneği var. Biliyorum çok zor ama çocukların velayetini alabilir. Yeğenleriniz için en iyisi olur. Gene diyorum eski eş iyi biriyse çocukların iyiliği ve hayatı için. Çocuklar giderse ablam mahvolur diyebilirsiniz. Ancak ablanızon biraz daha iyi olması için çocukları feda etmek doğru mu sizce

hani bir arkadaşı olsa çok sözünü dinlese gideceğim konuşup onu düzeltmesini kendine getirmesini isteyeceğim ama arkadaşları hep erkek hiç kadın arkadaşı yok kadınlarla anlaşamıyor :KK43: kendini çıtır sanıyor her erkek buna yazılıyormuş
tanıştığı çocuklar 30 yaşındaki çocuklar buna yazılıyormuşta yaşını öğrenince tüh vah diyolarmışta bilmem ne
delireceğim ya delireceğim mallığına
Yaşı kaç ablanin

Ailenize söylemeyerek hata yapiyorsunuz. Zamaninda bizde kardesimin bir kac hatalarini annemden sakladık. Ayni sizin gibi üzülmesin felan diye (kardesimde erkek meseleleri yoktu, ama baska durumlar yasandi). Sonra bir olay patlak verdi, dönüp bana bile iftira atti. Ortada cocuk olmasa ne hali varsa görsün diyecegim. Ama.ablanizin cocuklari var

Sizin yerinizde olsam hem kendi aileme, hem de eniştenizin tarafına bilgi veririm. Ablanız istediği hayatı yaşayabilir. Boşanmış erkekler nasıl "bekar" ise, boşanmış kadınlar da "bekar" dır. Ama işte özellikle kızçocuğu sevgilileriyle ah..

Eski eşinin evinde otur. Yatağına başka adamları al. Evlatların diğer odada.

Midesizlik

Konu sahibi, bu tip kadınlar çocuğu asla vermez, her türlü bahse girerim. Çocuk sayesinde eski eşten ev almış, faturalar vs ödeniyor, en önemli kısmı da "çocuklarla kalmış olmaktan dolayı olan mağdur ana" sıfatı var. Bu sıfat çok kapı açar, ablanız da bunun farkında. Gidin konuşun, 2 çocuklayım, çok bunalıyorum, ben hep acı çektim, hiç mi mutlu olmayayım" der üzerine siz tehdit eden acımasız kardeş olursunuz. Zaten yazmışsınız yüz yüze konuşulmuyor, sizi çok iyi anlıyorum bir konuşma platformu olmaz çünkü bu tipler anında olayı ağlayarak, bağırarak, çok büyük bir dramaya çevirir.

Hatta bence babanın dava açmasını sağlarsanız ya da bir kuruma şikayet ederseniz muhtemelen intihar girişiminde (!) bulunacaktır. Bu durumda siz de öyle ya da böyle susacaksınız bence. İşe yarar çünkü bu tip insanların manipülasyonları maalesef çok abartılı tepkilerinden dolayı. Bu nedenle ailecek kararınızın arkasında durmayacaksanız şikayet vs yollarına hiç girmeyin, çocuklar açısından çok daha yıpratıcı bir süreç başlar.

Bu olaydan kurtulmanın en basit yolu, ablanızın karşısına düzgün bir adam çıkıp evlenmesi, o zaman zaten çocukları gözü görmez, baba alır ya da isterseniz sizin aileniz alır, orasını bilemem.
Fakat kötü bir haberim var; bu asla olmayacaktır, çünkü ablanızın bu yaşam tarzıyla ve psikolojisiyle düzgün bir şey kurma ihtimali yok. Belki geçici dönemler bekar sevgilisiyle 5-6 ay takılıp ara ara kaybolur geri gelir, fakat yine söylüyorum çocukları vermez.

Eğer ciddiyseniz eski eşe gidin bir avukat tutun, iddialarınızı nasıl kanıtlayacağınıza dair bir sürece girin. Velayet anneye ağırlıklı olarak verildiği için maalesef bunları kanıtlamalısınız, eski eş ise bunun gözetmenliğini yapamaz, ya da sonuçta adam çocuklar için ev vermiş, eminim kendi verdiği evde çocuklara bir zarar geldiğini bir gün görse onun tepkileri de normal olmaz.

Kararlıysanız süreci bir avukatla yürütün.
dediklerinize katılıyorum

kesinlikle çocukları hem adamdan bakım sigortası hem toplumda aklanma kozu olarak görüyor. yarın birgün bi de beyaz gömlek giyip "anayım ben anaaa" derse tamamdır.

fakat.

enişte kişisi de aynı naneymiş ki...

o da alkol alıp kadılarla başka başka evlerde kalıyorsa, eve kadın getiriyorsa, -zaten aldatma nedenli boşanıyorlarmış
dahası erkek arkadaşlarıyla evde içiyor sıçıyor alem yapıyorsa vs vs

çocukları o adama verince ne anlycaz? aynı .okun laciverti olacak

dahası,
şu anda eve gireni çıkanı bilme çocuklara erişme şansı var konu sahibinin çocular babaya veirlse hiç şansı kalmayacak

hem abla bunlara düşman olur hem çocuklar gider, ne anladık?

dediklerinize katılıyorum

kesinlikle çocukları hem adamdan bakım sigortası hem toplumda aklanma kozu olarak görüyor. yarın birgün bi de beyaz gömlek giyip "anayım ben anaaa" derse tamamdır.

fakat.

enişte kişisi de aynı naneymiş ki...

o da alkol alıp kadılarla başka başka evlerde kalıyorsa, eve kadın getiriyorsa, -zaten aldatma nedenli boşanıyorlarmış
dahası erkek arkadaşlarıyla evde içiyor sıçıyor alem yapıyorsa vs vs

çocukları o adama verince ne anlycaz? aynı .okun laciverti olacak

dahası,
şu anda eve gireni çıkanı bilme çocuklara erişme şansı var konu sahibinin çocular babaya veirlse hiç şansı kalmayacak

hem abla bunlara düşman olur hem çocuklar gider, ne anladık?
Ben birebir geçmişte böyle bir örneğim olduğu için yazdım. Gerçekten böyle insanlarla uğraşmak çok zor, çünkü toplumsal kabullere zıt düşen örnekler olduğu için, süreçler çok zorlu işliyor. Mesela şu an dediğiniz gibi kardeşin en azından eve ulaşma şansı olduğu için, eğer dava açacaklarsa kanıt toplayabilir. Fakat bu tarz durumlarda zaten eski eşler birbirlerinin hayatını 7/24 takip edemeyecekleri için velayet açısından da, toplumda anne istemedikten sonra çocukların alınması da çok zor. Örneğin bu konuda en iyi ihtimal baba velayet davası açtı, çocukların görüşü alınarak belki o adamların eve girdiği tespit edilebilir fakat adamlar çocuklar uyuyorken de girebilir. Kanıt için ses kaydı koyamazsınız, telefon dinletemezsiniz hepsi suç. Zaten karşı taraf da boşanma intikamını almak için çocuklarımı almak istiyor, o adamlar evime girmedi der geçer. Sonuçta bekar, hiçbir mahkeme direkt bir "kanıtlı istismar" olmadan vermiyor anne istemedikçe.

E tabi istismar olana dek beklemek de çözüm değil.

Baba hakkında hiçbir bilgim yok, eski konularını okumadım konu sahibinin. Aynı okun laciverti olacaksa, zaten baba da istemeyebilir. Ben iyi ihtimalle baba almaya çalışırsa bile çok zor olduğunu anlatmaya çalıştım. Burada genelde çok basit bir şeymiş gibi bakılıyor, baba alsın velayeti diye.

Konu sahibine gerçekten üzüldüm, fakat o çocuklar da bir şekilde o ailede doğmanın sonucunu yaşıyorlar maalesef suçsuz oldukları halde.

Bu yaşına kadar bastırdığı bütün duyguları ortaya çıkmış evli adamla görüşecek duruma bile düşmüş hiç iyi değil ablan destek almaya ikna etmelisin
25 yaşında anne olmuş yaşıtları fink atarken o çocuk büyütmüş şimdi o yaşlarını yaşıyor evde kızı varken tanımadığı adamı eve sokmuş hem kendi hem çocuklarının can güvenliği umrunda değil bu büyük bi sıçrama düşerse çok canı yanıcak

Kocaman insan çocuklarının olduğu eve erkek getiriyor akıl edemiyor mu bu durumun yanlış olduğunu. Çocuklar olmasa ne halt ederse etsin ama çocuklarını düşünmek zorunda.

Bence polyanna gibi dinleme zamanı çoktan geçmiş. Kendisiyle konuşup bu durumun normal olmadığını söyleyin, illaki tepki verecek ama bu durumda baba anneden daha iyi bir hayat yaşıyorsa çocukların babanın yanında kalmaları daha sağlıklı olacak.

Ben birebir geçmişte böyle bir örneğim olduğu için yazdım. Gerçekten böyle insanlarla uğraşmak çok zor, çünkü toplumsal kabullere zıt düşen örnekler olduğu için, süreçler çok zorlu işliyor. Mesela şu an dediğiniz gibi kardeşin en azından eve ulaşma şansı olduğu için, eğer dava açacaklarsa kanıt toplayabilir. Fakat bu tarz durumlarda zaten eski eşler birbirlerinin hayatını 7/24 takip edemeyecekleri için velayet açısından da, toplumda anne istemedikten sonra çocukların alınması da çok zor. Örneğin bu konuda en iyi ihtimal baba velayet davası açtı, çocukların görüşü alınarak belki o adamların eve girdiği tespit edilebilir fakat adamlar çocuklar uyuyorken de girebilir. Kanıt için ses kaydı koyamazsınız, telefon dinletemezsiniz hepsi suç. Zaten karşı taraf da boşanma intikamını almak için çocuklarımı almak istiyor, o adamlar evime girmedi der geçer. Sonuçta bekar, hiçbir mahkeme direkt bir "kanıtlı istismar" olmadan vermiyor anne istemedikçe.

E tabi istismar olana dek beklemek de çözüm değil.

Baba hakkında hiçbir bilgim yok, eski konularını okumadım konu sahibinin. Aynı okun laciverti olacaksa, zaten baba da istemeyebilir. Ben iyi ihtimalle baba almaya çalışırsa bile çok zor olduğunu anlatmaya çalıştım. Burada genelde çok basit bir şeymiş gibi bakılıyor, baba alsın velayeti diye.

Konu sahibine gerçekten üzüldüm, fakat o çocuklar da bir şekilde o ailede doğmanın sonucunu yaşıyorlar maalesef suçsuz oldukları halde.
eski konu ben de bilmiyorum ama bu konuda adamı hem karakter hem durum olarak ablasından pek farkı olmadığını yazmış- neyi kast etti bilemem ama zaten aldatma nedenli boşanma davası olmuş.

benim de dediğim şu ki belki adamın da gece hayatı var, varsa belki eve bile gelmiyor?

yani hadi kadın başka erkekle bile olsa eve geliyor. babanın bir ev düzeni var mı bakalım? onu bile bilmiyoruz. ya da evde arkadaşlarıyla kafayı çekiyor belki. biliyor muyuz? yok. kadın eve 1 tane yabancı adam getiriyor belki adam 3 tane getiriyor. bir fikrimiz var mı?

baba çocukları alsa gitse bunları gözlemleme şansını da yitirecek konu sahibi...

Çocukların başına bir şey gelmesini geçtim, böyle bir duruma şahit olmaları bile travma sebebi yahu. Düşünsene gece yarısı annen eve adamın tekiyle geliyor tanımıyorsun etmiyorsun özel alanında yabancı bir adam. Korkunç. Ben olsam çok korkardım. Bir de çocukları yalana teşvik etmiş babanıza söylemeyin diye. Akıl fikir diliyorum ablaya. Umarım enişte yakında öğrenir de çocukları alır.

eniştenin çocukları almak isteyeceğine, alabileceğine ve alsa da daha iyi bakacağına dair bir bilgimiz yok ki.

eski konu ben de bilmiyorum ama bu konuda adamı hem karakter hem durum olarak ablasından pek farkı olmadığını yazmış- neyi kast etti bilemem ama zaten aldatma nedenli boşanma davası olmuş.

benim de dediğim şu ki belki adamın da gece hayatı var, varsa belki eve bile gelmiyor?

yani hadi kadın başka erkekle bile olsa eve geliyor. babanın bir ev düzeni var mı bakalım? onu bile bilmiyoruz. ya da evde arkadaşlarıyla kafayı çekiyor belki. biliyor muyuz? yok. kadın eve 1 tane yabancı adam getiriyor belki adam 3 tane getiriyor. bir fikrimiz var mı?

baba çocukları alsa gitse bunları gözlemleme şansını da yitirecek konu sahibi...

eniştenin çocukları almak isteyeceğine, alabileceğine ve alsa da daha iyi bakacağına dair bir bilgimiz yok ki.
Zaten dediğiniz gibi bir durum ihtimal dahilindeyse baba da almak istemeyebilir, yani benim söylediğim kurulu düzeni olan, bekar ya da evli bir baba için geçerliydi. Bu şartlarda bence adam da velayet vs uğraşmaz.

Çok sıkıntılı bir durum fakat, en azından o evde olduğu sürece en azından çocukları gözlemleme şansı var. Fakat umarım iş işten geçtikten sonra öğrenmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X