Ablamın gittiği yol, yol değil.. çamur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi tamam boşanınca hayattan elini eteğini çekmek tabi ki doğru değil. Hayatına herkes devam etmeli.
Ama iki çocuğu olan bir kadın çocuksuz bekar kadınlar gibi yaşayamaz. Hayat boyu bekar çocuksuz hayatı yaşamak isteyen hiç çocuk yapmayacak, kimse kusura bakmasın.
Evlenmeye gelince millet koşa koşa evleniyor, hop bir veya birkaç çocuk geliyor. Bu süreçte herkes mutlu mesut görünüyor. Kimse silah dayamıyor evlenip çocuk yaparken. Sonra boşanınca yapılan çocuklar silinmiyor ama. Çocuk yaparken hayat boyu onlara göre yaşanacağını bilmek gerekiyor. Yok ben yapamam diyen de yapmayacak işte.
Anlaşamayınca boşanmak çok normal, mutsuz evliliklerde çocuklar da yıpranıyor. Ama bu konudaki gibi boşandıktan sonra çocukların hayat standardı iyice düşecekse buna da dur demek gerek. Ne demek elin adamlarını çocukların yaşadığı eve almak, yatılı kaldırmak hem de! Boşanma travmasının üstüne bambaşka travmalar eklenebilir o çocukların hayatlarına şimdi.
Sözün özü ablanız aşırı haksız ve yanlış yolda. Çocuklu kadın, bekar çocuk çocuksuz kadınlar gibi asla yaşayamaz.
Bir de çocukların babası duyarsa bunları alır mı sizce konu sahibi? Çünkü gizli kalması zor, mutlaka duyulur bunlar.

eski eşiyle cinsel hayatı pek iyi değildi ynai öyle söylerdi işini bitirir döner yatarmış.
BirbiriniZin cinsel hayatını nasıl biliyorsunuz? Hayır benimde başımdan 2 evlilik geçti. Ailemin hiçbir ferdi cinsel hayatımı bilmez. Bende onlarınkini bilmem. Mahrem diye konuşmayız da biz. Sizin Konuşmanız garip geldi.

Bende de aynı ablanız gibi bir anne var üstelik benimkisi babamla evlilik devam ederken yapıyor. Çok zor bi durum Allah size de yardım etsin. Ablanız ve annem gibi kadınlardan duyduğum tiksintiyi anlatamam. Ben görüşmüyorum kardeşimi yanıma aldım sadece hafta sonları gidiyor kendi istediği için. Yeğenlerinizi sizin alma durumunuz var mı anneanne dede ile birlikte . Erkek uğruna çocuklarını heba eden kadınlar üremese keşke. Ablanıza gram acımadım annem gibi bencil kendi şeyinin keyfinde . Çocuklarla iletişimi sıkı tutun
Inanamiyorum😔 sizinki bambaşka bir travma.
üstelik annenin böyle birsey yapması.. İnsan hayat boyu annesini affedemeyebilir..bence siz de destek almasiniz.Allah sizin ve kardeşinizin yardımcısı olsun😔🙏

BirbiriniZin cinsel hayatını nasıl biliyorsunuz? Hayır benimde başımdan 2 evlilik geçti. Ailemin hiçbir ferdi cinsel hayatımı bilmez. Bende onlarınkini bilmem. Mahrem diye konuşmayız da biz. Sizin Konuşmanız garip geldi.
Ben sormazdım o öyle söylerdi sadece. Kızım benim yaşadığım evlilik mi adam işini bitirince döner uyurdu benim ne hissettiğim ne istediğimi önemsemezdi ki dümdüz yapar çıkardı derdi. Yani ben sormazdım kimseye sormam çünkü hoşlanmıyorum çevremdeki kişileri o şekillerde kafamda kurmayı.

Kimse istemez sevdikleri at hırsızıyla aynı çatı altına girsin.
İlişki deneyimlerini ilk gençlikte yaşayıp tecrübe edebilseymiş şimdi uzak dururdu. Baskı altında yaşamaya alışmış bünye baskı ortadan kalkınca sınır çizemiyor. Hayatta kaçırdığı şeyler olduğunu düşünüyor.
Neleri kaybedebileceğini anlatın ben çok bilmiyorum ama adam evi çocukları elinden alabilir mi mesela? Çocuklar ondan uzaklaşabilir, tam ergenlik öncesindeler. Kendisi daha kötü şeyler yaşayabilir. Bunları farketmeden sağlamak lazım.
Ama aklına girmezse istediğini yapar.
Ya da baba baskısı devreye girebilir o eve gider gelirse sık sık kontrol ederse Eve kimseyi getiremez kendisi de başına buyruk davranamaz. Şöyle düşünün siz saklıyorsunuz da olay bir yerden patlak verdiğinde çat çat öğrenmesi daha kötü.

Çocukları o evden alın. Gerekirse babaları bilsin. Biri çocuklara zarar verirse vicdan azabı çekersiniz. Ablanız da düzelmiyorsa kendi pisliğinde boğulur 😬

Kimse istemez sevdikleri at hırsızıyla aynı çatı altına girsin.
İlişki deneyimlerini ilk gençlikte yaşayıp tecrübe edebilseymiş şimdi uzak dururdu. Baskı altında yaşamaya alışmış bünye baskı ortadan kalkınca sınır çizemiyor. Hayatta kaçırdığı şeyler olduğunu düşünüyor.
Neleri kaybedebileceğini anlatın ben çok bilmiyorum ama adam evi çocukları elinden alabilir mi mesela? Çocuklar ondan uzaklaşabilir, tam ergenlik öncesindeler. Kendisi daha kötü şeyler yaşayabilir. Bunları farketmeden sağlamak lazım.
Ama aklına girmezse istediğini yapar.
Ya da baba baskısı devreye girebilir o eve gider gelirse sık sık kontrol ederse Eve kimseyi getiremez kendisi de başına buyruk davranamaz. Şöyle düşünün siz saklıyorsunuz da olay bir yerden patlak verdiğinde çat çat öğrenmesi daha kötü.
bende işte bundan dolayı biraz tutuştum. misal aptal salak insanlar Allah korusun ablama bi zarar verse veya çocuklara sen biliyodun olur bu sefer altından kalkamam. ona açık açık söyledim yolun yol değil bir daha çocuklarla arkadaşlarını aynı ortama aynı eve sokarsan seni babama söylerim dedim. sen anneleriysen bende teyzeleriyim düzgün takılmak zorundasın dedim.
bi babamdan çekiniyor. biliyor ki babam öğrenirse tansiyon hastası yatağa düşer babam çok düşkün çok üzülüyor ona bilmiyor ki neler yapıyor.

Kızlar selam. Benim bi ablam var eşinden ayrı 3,5 yıldır boşanma aşamasındalar çekişmeli gittiği için bitmedi. Neyse ayrı yaşıyorlar bi kızı bi oğlu var 13 ve 10 yaşındalar, çocuklar ablamda. Ablam 38 yaşında. İlk zamanlar çok zorluk çekti psikolojik olarak çok yıprandığı dönemlerden geçti tesettürlüydü açıldı bunda biraz bende destek oldum çünkü istiyordu ailem ve ben yalnız bırakmadık olabildiğince destek olmaya yanında olmaya yalnız hissettirmemeye çalıştık çocukları aldık arada ilgilendik vs. artık iyi her şey yolunda ama ablam değil.. eski eşi evi buna verdi kira gibi bir derdi yok. Faturaların bazılarını ve çocukların masraflarını karşılıyor.
Ya kızlar her şeyi beni yakın bulduğu için bana anlatıyor üzmek de istemiyorum ama çok canımı sıkan şeyler yapıyor. Güzel işler buluyor movenpck gibi otellerde oyak gibi firmalarda iyi ücretlere iş buluyor ama nasıl buluyor.. barlarda çalışıyor hep keko godoş tiplerle arkadaş oluyor görüşüyor buluşuyor giriyor işe kavga edip ayrılıyor hep bir vukuatı var. Biraz arıza bi tip, önceden hiç böyle değildi herkesle görüşmez erkeklerle muhattap olurdu ama bacı gibiydi. Şimdi öyle değil. Gelelim asıl mevzuya..
Ablam keko bi tiple sevgili olmuş hiç evlenmemiş bekar. Geçen gün bu adamla gece yarısına kadar takılmış çocuklar evde tek, bir de kalkmış adamı çocuklarıyla olduğu eve getirmiş kendi yatağında yatırmış sabah kahvaltı hazırlamış falan. Ya kızlar midem bulanıyor artık ya ona nasıl davranacağımı ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Çok küstürüp elimi eteğimi çekmek yalnız bırakmak istemiyorum ama utanıyorum artık ondan yaptıklarından, erkek düşkünü olmasından midem kalkıyor. Bu adam benim yeğenime gizliden ya zarar verse, ya ablam bu adamdan hamile kalsa ne halt ederiz bilmiyorum. Babamı kaybederiz büyük ihtimalle çünkü babam ablama çok düşkün. Diyorum böyle cesaret edip getirme düzgün takıl çocuklar babalarına söyler diyorum yok söylemez tembihledim diyor. Adamın resmini attı yemin ederim yıkıldım ya bir kardeş olarak doğru yapmıyorum onu içimden deli gibi yargılarken ona bişey diyemiyorum polyanna gibiyim yorum yapmadan dinliyorum ama harbiden tiksiniyorum. Aileme de anlatamıyorum üzülürler diye. Elimi iyice çekersem yaptıklarından haberimiz olmaz bir yerde başına bir şey gelir diye düşünüyorum üzülüyorum. Siz olsanız ona karşı nasıl bi tavır sergilersiniz. Dürüst olup davranışlarının yanlış olduğunu söylediğimde siz ne anlarsınız sevilmek istiyorum diyor. Tamam sevilde doğru insanlarla görüş. Gidiyor evli adamlarla kardeşim ayağına takılıyor. Ki eşinden bu yüzden ayrıldı eşi başka kadınla konuşuyor diye. Sizin kocalarınız var tabi benim yok diye bağırıyor inşallah başınıza gelmez! Gibi gafta bulunuyor. Uzak duruyorum olabildiğince ama çocuklara da çok üzülüyorum miniklerime.. bu tarz durumlarda olan hep çocuklara oluyor kız yeğenim erkeklerden tiksiniyor oğlan çok iyi merhametli bir çocuk ama çok hırçın falan.. biraz dertleşmek istedim. Umarım sıkmamışımdır.
Nasıl ablana yaptığı yanlışları söylemezsin ortada iki çocuk var. Böylesine kötü bir devirde ablanın doğurduğu çocukların hayatını sırf boşanıp kocasız kaldı diye çöp etmeye hakkı yok

Ablanızın elinden o çocukların alınması lazım. Ben açık açık söylerdim, babaları sahip çıkacaksa bakarsa alsın. Çocuklar zarar göreceğine ablanızdan alınsın. Benzeri bizim başımıza geldi, gitti evlendi üstüne öyle bir tiple. Yeğenimin babası ilgisiz kendine zor bakan biri olduğu için bir şey yapamadık. Sonra ayrıldı ondan da.

Bakmayacak olan çocuk doğurmasın lütfen ya tekrar yazmaya geldim

Bi çocuk ömür boyu annede
Yeni aşklara yelken açsın ama bu tarz çok tehlikeli

sıkıntılı hayırlısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X