Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap ...

bide şöyle bi durum var ben şifremi bilmiyorum nasıl öğrenirim paramı yatırdığımda bana şifreyle ilgili herhangi bi bilgi vermediler bu senede açıköğretimde ilk senem fazla bi bilgim yok bana sadece 2. öğrenci numaranızı girerek oturum açablrsnz dye mesj gelmş

Muhasebe 2 sınıf ögrencisiyim. ilk yıldan 2 ders alttan kalmalı geçtim 2 ye. 3 sınıf a geçiş yapabilmem için aradıkları şartlar neler? 2 dersten kalmış olmam sorun olurmu? 3. yılı işletmeden devam etmek istiyorum

bide şöyle bi durum var ben şifremi bilmiyorum nasıl öğrenirim paramı yatırdığımda bana şifreyle ilgili herhangi bi bilgi vermediler bu senede açıköğretimde ilk senem fazla bi bilgim yok bana sadece 2. öğrenci numaranızı girerek oturum açablrsnz dye mesj gelmş

Büro-Web Şifresi

iktisat, isletme Açıköğretim Fakültelerine kayıt yaptıran öğrencilerimiz bazı öğrencilik hizmetleri alabildikleri ve kendilerine ilişkin bilgileri izleyebildikleri "Büro-Web Sitesi" ne giriş için "Büro-Web Şifresi" verilmektedir. Büro-Web Şifresi, yeni kayıt yaptıran ve kayıt yenileten öğrenciler için geçerlidir.

Şifrenin unutulması yada kaybedilmesi gibi durumlarda, AÖF bürosuna başvurularak yeni şifre edinilebilmekte, telefonla yada başka bir yöntemle şifre edinilememektedir. Bu nedenle site içindeki şifre hatırlatma kaydı ile ilgili bilgilerin dikkatle izlenmesi ve şifre hatırlatma kaydının yapılması son derece önemlidir

Muhasebe 2 sınıf ögrencisiyim. ilk yıldan 2 ders alttan kalmalı geçtim 2 ye. 3 sınıf a geçiş yapabilmem için aradıkları şartlar neler? 2 dersten kalmış olmam sorun olurmu? 3. yılı işletmeden devam etmek istiyorum

3.sınıfa dikey geçiş ypabilmeniz için hiç alttan zayıf dersinizin olmaması gerekiyor.yani mezun durumda olmanız lazım.

slm ya ben iktisat kazandım acıkögretim anadolu ünivt ya ama vazgeçmeyi düsünüyorum bana okuyamazsın diyorlar evde cok zor olur diyorlar beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim ve iktisat okuduktan sonra iş bulma olasılıgım yüksekmi acil cevap bekliyorum

Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap verebilirim.sormak öğrenmek istediklerinizi bana sorabilirsiniz.?

slm,kayıt yenileme ne ZAMAN bitiyor....halkla ilişkiler bölümü için ne kadar para yatırcaz bankaya bir de evde en iyi nasıl çalışılır,hangı kitaplar iyi cvlarsan çook sevinirim

slm ya ben iktisat kazandım acıkögretim anadolu ünivt ya ama vazgeçmeyi düsünüyorum bana okuyamazsın diyorlar evde cok zor olur diyorlar beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim ve iktisat okuduktan sonra iş bulma olasılıgım yüksekmi acil cevap bekliyorum

İktisat bölümü sayısal ağırlıklı öncelikle bunu söylemeliyim.Matematikle aranız iyi ise bu bölümü seçin derim.İktisat mezunu iş alanları oldukça geniştir.Ama öncelikle karar vermeniz gereken başarmak istemeniz.Bunu istedikten sonra evde de çalışıp başarılı olursunuz.Dediğim gibi matematiği seviyorsanız ve başarılı iseniz bu bölümü tercih edin.Çünkü iktisatta matematik dersi ve buna benzer sayısal ağırlıklı dersler mevcut.

slm,kayıt yenileme ne ZAMAN bitiyor....halkla ilişkiler bölümü için ne kadar para yatırcaz bankaya bir de evde en iyi nasıl çalışılır,hangı kitaplar iyi cvlarsan çook sevinirim

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin planlanan kayıt yenileme tarihleri ;

Kayıt Yenileme Tarihi : 24 Kasım 2008 - 22 Aralık 2008

Mazeretli Kayıt Yenileme Tarihi : 23 Aralık 2008 – 26 Aralık 2008

Kayıt yenileme 22 Aralık son güN.Vakıfbanka yatıracağınız harç bedeliyle kaydınız yenilenir.
Halkla ilişkiler bölümünde kaçıncı yılınız.?Onu belirtmemişsiniz.Öğrenci bedelleri kaçıncı yıl,sınıf geçme yada kalma durumuna göre değişiyor.

Yardımcı kitap için murat yayınlarını tavsiye ederim.

ben önlisans mezunuyum 3. sınıf işletmeye geçiş yaptım bu sene alttan bir dersin kaldı 4. sınıfa geçebiliyorum dimi_? yani geçişlerde tüm dersleri verme zorunluluğu yok dimi onda da 2 ders kalabiliyor alttan bide son gün paraayı yatırabiliyorum dimi yani 22 aralıkta bide dekontla gidip kitaplarımı alıcam dimi_?a.s.

Merhaba ben 2005 yılı ıktısat kayıtlıym ılk taksıtı yatırmıstım ve sınavına hıc gırmedım .Daha sonra 2006 2007 yılllarında ıse hıç odeme yapıp kayıt yenılemedım.2007 2008 yılında tum odemelerımı zamnınnda yaptım cezalı olrak tbı ve kayıt yenıledım 3 dersten gecıp 4 dersten kaldım.Bana bu sene kayıt yenıleme kıtapcıgı geldı ve atılmadım dıe dusunuyorum paramı yatrdıgım zman bu 4 dersten sorumlu olucam deılmı bu sene .Birde kayıt yenıleme oldugu zmn yanı paramı yatırdıgım zaman bı daha burosuna gıtmem sartmı ogrencı kartlarında yenıleme felan oluomukı cunku gecen sene degıstrmıslerdı kartımı uzun bı sure sora tekrrdan kayıt yenıleyınce... Cok sordum bırazda karısık annatım snrım :S

İktisat bölümü sayısal ağırlıklı öncelikle bunu söylemeliyim.Matematikle aranız iyi ise bu bölümü seçin derim.İktisat mezunu iş alanları oldukça geniştir.Ama öncelikle karar vermeniz gereken başarmak istemeniz.Bunu istedikten sonra evde de çalışıp başarılı olursunuz.Dediğim gibi matematiği seviyorsanız ve başarılı iseniz bu bölümü tercih edin.Çünkü iktisatta matematik dersi ve buna benzer sayısal ağırlıklı dersler mevcut.

Şenizçok tesekkür ederim canım saol ya ben saten sayısaldı bölümüm lisede haftada birgünde ünivertede ders veriyorlarmıs galiba tanıdıklarım öle dedi gerçekten haftada birgün ders veriyorlarmı canım bunuda cevaplarsan cok sevinirima.s

merhaba kamu yönetimi bölümünden ilk sene 5 ikinci sene 4 dersten kalan biri şimdi kaydını dondurmak istese bu olur muu ve dondurma işleminede harç yatırılıyor mu yatırılıyorsa ne kadarr

ve 2 yıl sınıf tekrarı yapan halkla ilişkiler öğrencisi bölümünü değiştirmek istese bu gerçekleşir mi
bunun için ne gerekli ve bu kişi mesleğiyle bölümü okumak istiyor yani jamyö bu bölüme kaydını alabilr mi acaba ?

şimdiden tşkr ederim

ben de sey sorcam açıkögretimi bitirenler ales e girip normal üni de yüksek lisans yapabiliyorlar mı?

ben önlisans mezunuyum 3. sınıf işletmeye geçiş yaptım bu sene alttan bir dersin kaldı 4. sınıfa geçebiliyorum dimi_? yani geçişlerde tüm dersleri verme zorunluluğu yok dimi onda da 2 ders kalabiliyor alttan bide son gün paraayı yatırabiliyorum dimi yani 22 aralıkta bide dekontla gidip kitaplarımı alıcam dimi_?a.s.

Evet 4.sınıfa geçtiniz.En fazla 2 dersi zayıf olan bir üst sınıfa geçer.Evet bankaya ücreti yatırdığınız gün otomatik olarak kayıt yaptırmış olursunuz.Bu son günde olsa geçerlidir.

Merhaba ben 2005 yılı ıktısat kayıtlıym ılk taksıtı yatırmıstım ve sınavına hıc gırmedım .Daha sonra 2006 2007 yılllarında ıse hıç odeme yapıp kayıt yenılemedım.2007 2008 yılında tum odemelerımı zamnınnda yaptım cezalı olrak tbı ve kayıt yenıledım 3 dersten gecıp 4 dersten kaldım.Bana bu sene kayıt yenıleme kıtapcıgı geldı ve atılmadım dıe dusunuyorum paramı yatrdıgım zman bu 4 dersten sorumlu olucam deılmı bu sene .Birde kayıt yenıleme oldugu zmn yanı paramı yatırdıgım zaman bı daha burosuna gıtmem sartmı ogrencı kartlarında yenıleme felan oluomukı cunku gecen sene degıstrmıslerdı kartımı uzun bı sure sora tekrrdan kayıt yenıleyınce... Cok sordum bırazda karısık annatım snrım :S

Bu sene sadece geçmiş dönemde başarısız olduğunuz 4 dersten sorumlu olacaksınız.ve bu 4 dersten sınava gireceksiniz.Bankaya harç paranızı yatırdığınız zaman kayıt yenilemiş olursunuz.Açıköğretim bürosuna gitmeniz şart.Her ne şekilde olursa olsun yeni öğretim yılı için kimlik kartınız yenilenir.Arkasına bondrol yapıştırılır.Bunu sınava 1 ay kalada yaptırabilirsiniz.Aksi halde sınavlara alınmazsınız.

Şenizçok tesekkür ederim canım saol ya ben saten sayısaldı bölümüm lisede haftada birgünde ünivertede ders veriyorlarmıs galiba tanıdıklarım öle dedi gerçekten haftada birgün ders veriyorlarmı canım bunuda cevaplarsan cok sevinirima.s

Evet.Buna akademik danışmanlık deniliyor.Hemen hemen Türkiyenin her ilinde yaklaşık ocak ayında başlar.Üniversitenin belirlediği gün ve saatte ve bu genellikle hafta sonu olur.Üniversite gidip derslere katılabilirsin.
Akademik Danışmanlık kapsamında yüzyüze öğretimi yapılan dersler şunlardır:

1.Sınıf Dersleri: Genel Matematik, Genel Muhasebe, İktisada Giriş
2.Sınıf Dersleri: Muhasebe Uygulamaları, İstatistik, İktisat Teorisi
3.Sınıf Dersleri: Maliyet Muhasebesi, Türk Vergi Sistemi, Finansal Yönetim, İngilizce
4.Sınıf dersleri için akademik danışmanlık uygulanmamaktadır.

merhaba kamu yönetimi bölümünden ilk sene 5 ikinci sene 4 dersten kalan biri şimdi kaydını dondurmak istese bu olur muu ve dondurma işleminede harç yatırılıyor mu yatırılıyorsa ne kadarr

ve 2 yıl sınıf tekrarı yapan halkla ilişkiler öğrencisi bölümünü değiştirmek istese bu gerçekleşir mi
bunun için ne gerekli ve bu kişi mesleğiyle bölümü okumak istiyor yani jamyö bu bölüme kaydını alabilr mi acaba ?

şimdiden tşkr ederim

A.Ö F de bölümler arası geçiş yoktur.Bölüm değiştirmek için tekrar ö.s.s sınavlarına girmeniz gerekir.

Son düzenleme:
ben de sey sorcam açıkögretimi bitirenler ales e girip normal üni de yüksek lisans yapabiliyorlar mı?

Tabii ki yüksek lisans yapabilirsiniz.Açıköğretim öğrencileri ile aynı öğretim programına göre örgün öğretim öğrencileri arasında öğrenci hakları bakımından fark bulunmadığı gibi her iki yoldan mezun olanlar eşit hak ve yetkilere sahip olurlar.

Masal perisi son bir sorum daha olacak sana...
Kaydım ben 2. sınıfdayken silinmişti ben afdan yararlanarak tekrar kayıt yaptırdığımda kaldığım yerden yani 2. sınıftan mı başlayacağım yoksa 1. sınıftan mı başlayacağım, birde bu akademik danışmanlık nedir faydalanabileceğim birşey ise bilgim olsun şimdiden sağol canım...

Masal perisi son bir sorum daha olacak sana...
Kaydım ben 2. sınıfdayken silinmişti ben afdan yararlanarak tekrar kayıt yaptırdığımda kaldığım yerden yani 2. sınıftan mı başlayacağım yoksa 1. sınıftan mı başlayacağım, birde bu akademik danışmanlık nedir faydalanabileceğim birşey ise bilgim olsun şimdiden sağol canım...

Kaldığın yerden devam edersin canım.Akademik danışmanlık yüzyüze eğitim anlamına geliyor.Yani Üniversite de ilgili derslerin hocaları tarafından verilen açıköğretim dersleridir.Zaten zamanı gelince bu duyurulur.Hafta sonları üniversiteye giderek ücretsiz sadece kimlik kartını göstererek istersen 1 istersen 3 derse girebilirsin.Anlayamadığın soruları sorabilirsin.

X