Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap ...

merhaba canım bööle bi konu açtıgın için çok saol tabiiki sorum olucak canım tamda bu gunlerde bu konuyu soruyodum bazı kısılere aftan falan haberım yoktu ben anlatayım sana durumu canım yardımcı olursan eger cok sewinicem canım şimdiden saol
ben 3 yıl önce kamu yönetimine kayııt yaptırdım kıtapları aldım ama bi daha hiç sınawa gırmedım we bi daha hiç para yatırmadım 1 yıl önce aradıgımda ise 3 dönemin parasını ödemem gerektıgını ancak öyle dewan edebilecegemi söylediler fazla mıktar gelınce ben waz gectım bu yıl tekrar össye gırıp yıne acıkogretım yazmak ıstıyorum aynı mı yoksa farklı bı bolum mu yazabılırım
yoksa bu af benım içinde gecerlımı hiç össye gırmeden tekrar acıkogretım kamu yonetımı nı dewam mı edebilirimiyim canım

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ister tekrar gir ister aftan yararlan ama o borç faiziyle işlemeye devam ediyor.Ve birgün eline borç belgesi gelir.Bunu hatırlattıktan sonra ; aftan yararlanabilirsin kaldığın yerden devam edersin.Zaten tekrar öss girsen bile T.c kimlik no okul numarası olduğu için borç yine çıkar karşına.İster öss girip farklı bölümde seçebilirsin.İster aftan yararlanıp kaldığın yerden devam edersin.Kaçıncı sınıf olduğunu bilmiyorum.

Aftan yararlanmak istiyorsan hiç vakit kaybetme .Çünkü son başvuru 29 aralık 2008.
Af için müracat etmek istersen ; AÖF BAŞVURU adresinden, kayıt için gerekli olan bilgileri girip “İnternet Kayıt Belgesi”nin dökümünü alman lazım
İnternet Kayıt Belgesinin dökümünü aldıktan sonra T.C. kimlik numarası ile Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine başvurarak “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit tutarlarını ödemem lazım.
İnternet Kayıt Belgesini doldurmak kayıt için yeterli değildir.Bankadan ödeme yaptıktan sonra;aşağıda istenen belgelerle aöf bürosuna başvurman lazım.

Kayıt için istenen belgeler ;

1) İnternet Kayıt Belgesi (Fotoğraflı – İmzalı Form ve Öğrenci Bilgi Formu ile birlikte)
2) 4 Adet Fotoğraf (2 tanesi İnternet Kayıt Belgesinde gösterilen yere yapıştırılacaktır.)
3) Banka Dekontu

A.Ö.F kaydınızı dondurmak için o seneye ait harç paranızı yatırmak zorundasınız.(ne kadar yatırmanız gerekirse aynı şekilde ödemenizi yapmalısınız).Ama sınavlara girmezsiniz.O sene kaydınız donar.ama A.Ö.F de sadece 1 sene kayıt dondurma hakkınız var.

A.Ö F de bölümler arası geçiş yoktur.Bölüm değiştirmek için tekrar ö.s.s sınavlarına girmeniz gerekir.

bugün aöf bürosundaki yetkiliyle konuştumm kayıt dondurmak istediğimi beyan ettimm bunun için ne gerkli dediimm ve bana harç yatırmazsınız donar dedii bidahaki sene devam etmek istediğinizde 15 kasımla 20 kasım arasıı harcınızı yatırırsınız ve başlar kaydınız dedii yanlız bu 1 seferlik olur dedii bana :CüvCüv:
sizde farklı söledinizzz hangisi doğru anlamadım :uhm: fisfisfis

mrb,açıköğretim okumayı düşünüyorum fakat matematik olmayan bir bölüm istiyorum halkla ilişkilerde olmadığını duydum ama kimiside ilk yıl hepsinde var diyor.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ister tekrar gir ister aftan yararlan ama o borç faiziyle işlemeye devam ediyor.Ve birgün eline borç belgesi gelir.Bunu hatırlattıktan sonra ; aftan yararlanabilirsin kaldığın yerden devam edersin.Zaten tekrar öss girsen bile T.c kimlik no okul numarası olduğu için borç yine çıkar karşına.İster öss girip farklı bölümde seçebilirsin.İster aftan yararlanıp kaldığın yerden devam edersin.Kaçıncı sınıf olduğunu bilmiyorum.

ben bugun büroyu aradım sen bana borcunu yatırman gerek demiştin aama öyle bişy yokmuş cunku zzaten ben sadece 3 yıl once kayıt olmustum 1. sınıfa başlamış fakat dewam etmemiştim 2. sene sonrada sılınmış zaten kaydım suan tekrar başwurup bı tek bu dönemki haçı yatırıp başlayabılıyormusum hem zaten senın dediğin gibi olsa borçlar buyuse coğu kısı kabul etmez ki yanı hem o zaman af cıkmasının ne anlamı kalırdı oyle diil mi yinede saol sonuçte öss ye tekrar gırmek yerıne af cıkmış oldugunu senden ögrendim

bugün aöf bürosundaki yetkiliyle konuştumm kayıt dondurmak istediğimi beyan ettimm bunun için ne gerkli dediimm ve bana harç yatırmazsınız donar dedii bidahaki sene devam etmek istediğinizde 15 kasımla 20 kasım arasıı harcınızı yatırırsınız ve başlar kaydınız dedii yanlız bu 1 seferlik olur dedii bana :CüvCüv:
sizde farklı söledinizzz hangisi doğru anlamadım :uhm: fisfisfis

KAYIT DONDURMA İŞLEMİ

İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakültelerine kayıtlı öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini, her yıl belirtilen tarihler içerisinde bankaya "Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" 1. taksit bedellerini ödeyerek yaptırabilirler

yeniletme yapmadığı o yıl için - dondurulmuş sayılır. Yani o yıla ait "Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" 1. taksit bedellerini ödemeyen öğrenciler kayıtlarını dondurmuş sayılırlar. İki yıl üst üste kaydını yenilemeyen öğrencilerin fakülteden kayıtları silinerek ilişkileri kesilir.Okulu dondurma işlemi sadece 1 yıldır.

mrb,açıköğretim okumayı düşünüyorum fakat matematik olmayan bir bölüm istiyorum halkla ilişkilerde olmadığını duydum ama kimiside ilk yıl hepsinde var diyor.

Hayır ilk yıl hepsinde var diye bir kural yok.Sanırım siz 2 yıllık düşünüyorsunuz.Size 2 yıllık a.ö.f bölümlerini fakat matemetik dersi olmayan bölümleri yazıyorum.

SosyaL Bilimler
Ev İdaresi
Büro Yönetimi ve Sekreterlik
Halkla İLişkiler
İlahiyat
Laborant ve Veteriner Sağlık
Tarım bu bölümlerde matematik görmezsiniz.

ben bugun büroyu aradım sen bana borcunu yatırman gerek demiştin aama öyle bişy yokmuş cunku zzaten ben sadece 3 yıl once kayıt olmustum 1. sınıfa başlamış fakat dewam etmemiştim 2. sene sonrada sılınmış zaten kaydım suan tekrar başwurup bı tek bu dönemki haçı yatırıp başlayabılıyormusum hem zaten senın dediğin gibi olsa borçlar buyuse coğu kısı kabul etmez ki yanı hem o zaman af cıkmasının ne anlamı kalırdı oyle diil mi yinede saol sonuçte öss ye tekrar gırmek yerıne af cıkmış oldugunu senden ögrendim

peki 1 yıl önce aradığında neden 3 yıllık paranı ödemen gerektiğini söylemişler sana?Şimdide ödemeyin diyorlar?
Çelişkili geldi bana memurların söylediği.Ama en doğrusunu bankaya gidince ve T.C kimlik numaranı verince anlarsın.

KAYIT DONDURMA İŞLEMİ

İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakültelerine kayıtlı öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini, her yıl belirtilen tarihler içerisinde bankaya "Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" 1. taksit bedellerini ödeyerek yaptırabilirler

yeniletme yapmadığı o yıl için - dondurulmuş sayılır. Yani o yıla ait "Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" 1. taksit bedellerini ödemeyen öğrenciler kayıtlarını dondurmuş sayılırlar. İki yıl üst üste kaydını yenilemeyen öğrencilerin fakülteden kayıtları silinerek ilişkileri kesilir.Okulu dondurma işlemi sadece 1 yıldır.

şimdi harç yatırarak da kayıt donuyor yatırmadanda mııı donuyorr
:uhm:

Merhaba ben işletme 3 teyim. kayıt yeniledim ama kitap ve paso işlemleri için büroya gidemiyorum iş yerimden izin alamıyorum bürolar kayıt zamanlarında cumartesi günleri açık oluyor mu ? bütün büroların telefonları her gün meşgul çalıyor nasıl bir tesadüfse....bu konusa bilginiz varsa çok sevinirim..

Merhaba ben işletme 3 teyim. kayıt yeniledim ama kitap ve paso işlemleri için büroya gidemiyorum iş yerimden izin alamıyorum bürolar kayıt zamanlarında cumartesi günleri açık oluyor mu ? bütün büroların telefonları her gün meşgul çalıyor nasıl bir tesadüfse....bu konusa bilginiz varsa çok sevinirim..

açıköğretim büroları cumartesi açık olmuyor,telefonlar evet meşgul ama ısrarla ararsan mutlaka çalıyoryerimseniben
birde arkadaşlar şöyle ders notlarını ve çıkmış soruları indirebileceğim güzel bir site var mı?

masal perisi teşekkür ederim öncelikle böyle birşey yaptıgın için.benim sorum şu bende af ,le dönmek istiyorum maliye de okuyordum ama şimdi halkla ilişkiler istiyorum af ile gittigimde yine maliye bölümüne mi kayıt olmak zorundayım bölüm degişikligi yapılıyormu?herhangi bir bölüme kayıt olabiliyormuyum*teşekkürler.

Hayır ilk yıl hepsinde var diye bir kural yok.Sanırım siz 2 yıllık düşünüyorsunuz.Size 2 yıllık a.ö.f bölümlerini fakat matemetik dersi olmayan bölümleri yazıyorum.

SosyaL Bilimler
Ev İdaresi
Büro Yönetimi ve Sekreterlik
Halkla İLişkiler
İlahiyat
Laborant ve Veteriner Sağlık
Tarım bu bölümlerde matematik görmezsiniz.

masal perisi teşekkür ederim öncelikle böyle birşey yaptıgın için.benim sorum şu bende af ,le dönmek istiyorum maliye de okuyordum ama şimdi halkla ilişkiler istiyorum af ile gittigimde yine maliye bölümüne mi kayıt olmak zorundayım bölüm degişikligi yapılıyormu?herhangi bir bölüme kayıt olabiliyormuyum*teşekkürler.

Cumartesi Pazar günleri a.ö.f büroları kapalı olur.

Herhangi bir nölüme kayıt yaptıramazsınız.Siz maliye bölümünde kaldığınız yerden devam edeceksiniz.Ancak şöyle bir madde var af yasasında;
Eğer okulu bıraktığınız zaman okuduğunuz bölüm,şu an a.ö.f de yoksa(kapandıysa),o zaman bölüm değiştirebilirsiniz.

slm cuma gunu bankaya para yatırıp,kaydımı yenilettim ama siteden kontorl ettim bugun kayıt yenilememiş gözüküyorum ne yapcam ??

Cuma günü yatırmışsan iki iş gunu içinde aöf nin resmi sitesinde kayıt yenilettiğin görünür .Araya cumartesi pazar girmiş ya , sanırsam bugün yada yarın yenideliğin sistemde görünür yani için rahat olsun .

ya arkadaslar bi sorum var ben aöf işletme 1. sı nıftayım şimdi ikinci harcı yatırmazsam kaydım silinmişmi oluyo nasıl oluyor ban bi anlatın suan hamileim ve doğumu sınav günlerine denk geliyor napacam ben yaa

X