Açıköğretim Fakültesi ile ilgili Her türlü sorularınıza cevap ...

slm cnm ben önlisans işletme bölümü mezunuyum 3 sene oldu mezun olduğum şimdi açıktan 4. sınıfa başlamam mümkün mü 4 yıllık tamamlayabilme imkanım varmı

slm bırı dıkey gecıs olmak uzere 2 farklı bolum bıtırdım acıkogretımden sımdı benım sorum su 2 yıllık farklı bı bolum okumak ıstıyorum acıkogretımden tekrar öss ye gırıp barajı aşmammı gerekır???

3.sınıfa dikey geçiş ypabilmeniz için hiç alttan zayıf dersinizin olmaması gerekiyor.yani mezun durumda olmanız lazım.

Canım bende bişey sormak istiyorum bu konu hakkında. Bende aynı arkadaş gibiyim. Muhasebe 2. sınıf ve alttan 2 derstende sorumluyum ve dikey geçiş yapmak istiyorum. Eğer bu sene mezun konumuna gelebilirsem nasıl bir yol izlemem lazım, sınava falan girmem gerekirmi yoksa sınavsız dikey geçiş yapılabiliyormu? Birde hangi bölümlere geçiş yapabilme hakkım var acaba?
Şimdiden çok teşekkür ederim a.s. a.s. a.s.

Canım bende bişey sormak istiyorum bu konu hakkında. Bende aynı arkadaş gibiyim. Muhasebe 2. sınıf ve alttan 2 derstende sorumluyum ve dikey geçiş yapmak istiyorum. Eğer bu sene mezun konumuna gelebilirsem nasıl bir yol izlemem lazım, sınava falan girmem gerekirmi yoksa sınavsız dikey geçiş yapılabiliyormu? Birde hangi bölümlere geçiş yapabilme hakkım var acaba?
Şimdiden çok teşekkür ederim a.s. a.s. a.s.

Dikey geçiş yapabilmeniz için öncelikle mezun olmanız gerekiyor.tabii alttan ders olmayacak..alttan dersi olanlar mezun olamayacağı gibi dikey geçişte yapamaz...

Meslek yüksekokulu mezunları ile Açıköğretim fakültesi önlisans programlarından mezun olanlar, kendi alanlarındaki açıköğretim lisans programlarına devam etmek isteyen adayların Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmelerine gerek yoktur. Bu adaylardan kendi alanlarının devamı niteliğinde olan açıköğretim lisans programlarına doğrudan (DGS'ye girmeksizin) kayıt hakkı elde ederler.

Muhasebe önlisanstan mezun olanlar sadece İşletme yada İktisat programlarından birine kayıt yaptırabilir.

Dikey geçiş yapabilmeniz için öncelikle mezun olmanız gerekiyor.tabii alttan ders olmayacak..alttan dersi olanlar mezun olamayacağı gibi dikey geçişte yapamaz...

Meslek yüksekokulu mezunları ile Açıköğretim fakültesi önlisans programlarından mezun olanlar, kendi alanlarındaki açıköğretim lisans programlarına devam etmek isteyen adayların Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmelerine gerek yoktur. Bu adaylardan kendi alanlarının devamı niteliğinde olan açıköğretim lisans programlarına doğrudan (DGS'ye girmeksizin) kayıt hakkı elde ederler.

Muhasebe önlisanstan mezun olanlar sadece İşletme yada İktisat programlarından birine kayıt yaptırabilir.

AH CANIM YA ÇOOOKK TEŞEKKÜRLER. :dance:

AÇIKLAMA MİKTAR
2008-2009 öğretim yılı Öğretim Gideri 2. taksidi: 130,00 YTL
2008-2009 öğretim yılı Cari Hiz.Mal.Öğr.Kat. 2. taksidi: 39,00 YTL

merhaba büro web de ödemem gereken rakam yukarıdaki gibi ama benden 180 tl aldılar bi yanlışlık yok değil mi? birde bu bandrolü sınava kadar istediğim zamanda yaptırabilirmiyim yoksa kayıt zamanında yaptırmak şart mı? teşekkürler.

Kızlar taksidimi ödedim kayıt otomatik yenilenmiş...
Işten izin alamadım acaba yeni öğrenci kimliklerini ne zmn alablrz bilen warmı?

kusura bakma ama kafamı kurcalayan 2 soru daha var e ögrenmeyi kullanıyorum aöf başlığı altında edebiyat öğretmenliği ve sosyal bilgiler öğretmenliği var sanırım bunlar iki yıllık. benim lise çıkışım sayısal ve düz lise mezunuyum. bunları tercih edebiliyormuyum. birde açık öğretimde 2. sınıfa geçen birisi yine açık öğretimden 2. fakültesini okuyabilirmi? 1. sınıflar sabah 2. sınıflar öğlenden sonra sınava girdiği için çakışmıyor birde 2 yıllık sosyalbilimler okumak istesem olabilirmi?

MAsal perisi merhaba..
Kardeşim son sınıfta ve tek dersten kaldı. O da tarih. Şimdi af kapsamınca o dersini vermek istiyor. Acaba bütün harcı tam olarak mı yatıracak yoksa tek dersten kalanlar için özel birşey var mı?

Şimdiden teşekkürler

canım ben işletme 1. sınıftayım kaldım bu sene kayıt yenilemezsem yani harcı yatırmazsam donmuşmu oluyor yoksa kaydımmı silinir? şimdiden tşk ederim..

AÇIKLAMA MİKTAR
2008-2009 öğretim yılı Öğretim Gideri 2. taksidi: 130,00 YTL
2008-2009 öğretim yılı Cari Hiz.Mal.Öğr.Kat. 2. taksidi: 39,00 YTL

merhaba büro web de ödemem gereken rakam yukarıdaki gibi ama benden 180 tl aldılar bi yanlışlık yok değil mi? birde bu bandrolü sınava kadar istediğim zamanda yaptırabilirmiyim yoksa kayıt zamanında yaptırmak şart mı? teşekkürler.

Yok canım.Bankanın söylediğim rakam zaten büronun belirlediği rakamdır.Evet bandrolü sınava yakın bir tarihtede halledebilirsin.Kayıt zamanı şart değiL.

kusura bakma ama kafamı kurcalayan 2 soru daha var e ögrenmeyi kullanıyorum aöf başlığı altında edebiyat öğretmenliği ve sosyal bilgiler öğretmenliği var sanırım bunlar iki yıllık. benim lise çıkışım sayısal ve düz lise mezunuyum. bunları tercih edebiliyormuyum. birde açık öğretimde 2. sınıfa geçen birisi yine açık öğretimden 2. fakültesini okuyabilirmi? 1. sınıflar sabah 2. sınıflar öğlenden sonra sınava girdiği için çakışmıyor birde 2 yıllık sosyalbilimler okumak istesem olabilirmi?

Edebiyat ve sosyal bilgiler öğretmenliği diye bir bölüm a.ö.f de bulunmamaktadır.sanırım siz yanlış yere baktınız.İngilizce ve okul öncesi öğretmenliği bölümleri vardırki...bunlar 4 yıllıktır.

A:ö.F de 2 bölümde aynı anda okuyamazsınız.Örgün eğitime devam ederken 2.üniversite olarak a.ö.f ye devam edebilirsiniz.

Ayrıca ö.s.s de edebiyat ve sosyal bilgiler öğretmenliği söz-2 ile alır.siz tercih edebilirsiniz tabii fakat alan dışı tercih yapacağınız için size ek puan vermezler.çünkü sayısal çıkışlısınız.

MAsal perisi merhaba..
Kardeşim son sınıfta ve tek dersten kaldı. O da tarih. Şimdi af kapsamınca o dersini vermek istiyor. Acaba bütün harcı tam olarak mı yatıracak yoksa tek dersten kalanlar için özel birşey var mı?

Şimdiden teşekkürler

İster 1 dersten ister 7 dersten sorumlu olsun harç miktarlarında herhangi bir değişiklik malesef yok.

canım ben işletme 1. sınıftayım kaldım bu sene kayıt yenilemezsem yani harcı yatırmazsam donmuşmu oluyor yoksa kaydımmı silinir? şimdiden tşk ederim..

Kayıt yenileme işlemlerini yaptırmayan öğrencilerin kayıtları -yeniletme yapmadığı o yıl için - dondurulmuş sayılır.

Kaydını yenilemeyen öğrenciler, o öğretim yılında sınavlara giremezler ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu öğrencilerin öğrenime devam edebilmeleri için izleyen öğretim yılında mutlaka kayıtlarını yenilemeleri gerekir.
İki yıl üst üste kaydını yenilemeyen öğrencilerin fakülteden kayıtları silinerek ilişkileri kesilir.

cevap için çok teşekkürler canımmezun olduktan sonra 3 sene içerisinde 3. sınıftan devam edilebiliyor 2 yıllık eğitimimi 4 yıllığa yükseltebiliyormuşum demişti bir tanıdığım 3 sene sonunda hakkın doluyormuş benimde 3 yıl geçti o yüzden sordum böyle bir sorun yok sanırım

merhaba canım bööle bi konu açtıgın için çok saol tabiiki sorum olucak canım tamda bu gunlerde bu konuyu soruyodum bazı kısılere aftan falan haberım yoktu ben anlatayım sana durumu canım yardımcı olursan eger cok sewinicem canım şimdiden saol
ben 3 yıl önce kamu yönetimine kayııt yaptırdım kıtapları aldım ama bi daha hiç sınawa gırmedım we bi daha hiç para yatırmadım 1 yıl önce aradıgımda ise 3 dönemin parasını ödemem gerektıgını ancak öyle dewan edebilecegemi söylediler fazla mıktar gelınce ben waz gectım bu yıl tekrar össye gırıp yıne acıkogretım yazmak ıstıyorum aynı mı yoksa farklı bı bolum mu yazabılırım
yoksa bu af benım içinde gecerlımı hiç össye gırmeden tekrar acıkogretım kamu yonetımı nı dewam mı edebilirimiyim canım

X