Anaokulu mu yoksa anane dede evi mi

Ben işim gereği çok fazla kreş ve anaokulu gördüm.
Korktugunuz şeyi anlamadım tam olarak?
Dayak, istismar falan mı ?
4 yaşında çocuk bunlara maruz kalsa anlatır emin olun.
Onun dışında 35 yasima geldim ben hiç denk gelmedim bunları yaşayan bir çocuğa.
Ayrıca özel kreslerde zaten kamera sistemi var.
Devlet okullarında da öğretmenler böyle bir tavırda olmuyor merak etmeyin.
Yanında yardımcı öğretmen falan oluyor yan sınıfta birileri oluyor yani o öğretmen de yalnız değil zaten.

Siz kendiniz burada babanızın huylarını saydiniz emin olun daha çok zarar veriyordur çocuğunuza.
Bunu bilerek yapıyordur veya dedesi iyi bakmıyordur anlamında söylemiyorum ama tanıyorum bu profili çok tanıdık.

Evet biraz evhamliyim. Ama öğretmenlerin başını niye agritayim ki. Sonucta benim evhamim çocuğumun güvenliği ile ilgili genel bir konu üzerine. Yani öğretmene durduk yere siz benim cocuguma şiddet gösteriyor musunuz diye darlayacak değilim 😁 asıl ogretmenlerin basini ağrıtan tipler ödev konusu, çocuğun davranış problemleri, ısrarla velilerin söz dinlemeyen etmeyen çocuklarına laf soyletmeme davranışları üzerine olanlar diye düşünüyorum. Tabiki disiplini öğrenecek. Normal bir uyarma kızma değil bahsettiğim. Sosyal medyada gördüğümüz videolarla ne demek istediğimi anlamişsınızdır. Bu da genel bir evham. Yoksa ogretmenin verdiği ödevden, sınıftaki disiplin ya da otoritesine kadar karışan veliler dolu. Ben onlardan değilim. Benim tek derdim standart normal bir sınıf ortamı ve oyun oynayan mutlu çocuklar. Bu kadar 😊
Ve evet herkeste bu evham var ama bende biraz daha fazla. Hatta bu konuda kendime ben de kızıyorum. Abartmıyor musun. Herkesin çocuğu her gün okula gidiyor diye

Standart normal bir sınıf ortamı ve oyun oynayan mutlu çocuklar her anaokulunda mevcutken milyonda bir sosyal medyaya düşen çocuğa şiddet videosuna takılmanız garip. Gereksiz de ayrıca. Bu evham size zarar verir, çocuğunuz da etkilenir bu durumdan. Törpülemeniz lazım bazı şeyleri. Öğretmenin sınıftaki disiplin ya da otoritesine karışan veli dolu demişsiniz ben de ona istinaden söylemiştim. Anneanne dede bakım yaşını geçmiş artık çocuğunuz. Öncesinde anaokuluna sonra ilkokula başlaması yararına olur, hiç düşünmeyin okula verin derim 😊

Ben işim gereği çok fazla kreş ve anaokulu gördüm.
Korktugunuz şeyi anlamadım tam olarak?
Dayak, istismar falan mı ?
4 yaşında çocuk bunlara maruz kalsa anlatır emin olun.
Onun dışında 35 yasima geldim ben hiç denk gelmedim bunları yaşayan bir çocuğa.
Ayrıca özel kreslerde zaten kamera sistemi var.
Devlet okullarında da öğretmenler böyle bir tavırda olmuyor merak etmeyin.
Yanında yardımcı öğretmen falan oluyor yan sınıfta birileri oluyor yani o öğretmen de yalnız değil zaten.

Siz kendiniz burada babanızın huylarını saydiniz emin olun daha çok zarar veriyordur çocuğunuza.
Bunu bilerek yapıyordur veya dedesi iyi bakmıyordur anlamında söylemiyorum ama tanıyorum bu profili çok tanıdık.

Evet ben en son kendim okullarda eğitim gördüm. Sonra yakın zamanda kuzen kardeş vs hiç okula giden yakınımız olmadı. O yüzden mesafeliyim. Yani mutlaka başına kötü bisey gelecek diye evde hayatı kendime dar etmiyorum. Benimkiler herkeste olan endiselerden biraz daha fazla olabilir. Yani bu da beni evhamli biri yapıyor işte.
Evet 4 yaşında çocuk bunlara maruz kalsa bence de anlatır ama hiç tecrübe etmediği şeyler. Allah korusun tabiki başına hicbir çocuğun kötü bisey gelmesin. Benimki evhamli bir anne düşünceleri sadece 😊

Standart normal bir sınıf ortamı ve oyun oynayan mutlu çocuklar her anaokulunda mevcutken milyonda bir sosyal medyaya düşen çocuğa şiddet videosuna takılmanız garip. Gereksiz de ayrıca. Bu evham size zarar verir, çocuğunuz da etkilenir bu durumdan. Törpülemeniz lazım bazı şeyleri. Öğretmenin sınıftaki disiplin ya da otoritesine karışan veli dolu demişsiniz ben de ona istinaden söylemiştim. Anneanne dede bakım yaşını geçmiş artık çocuğunuz. Öncesinde anaokuluna sonra ilkokula başlaması yararına olur, hiç düşünmeyin okula verin derim 😊

Evet haklısınız. Şuanda haftada 2 gün bir oyun grubuna gidiyor. Orada çok şükür yolunda hersey. 1 ay sonra kaydimiz bitiyor. Yenilemeden muhtemelen anaokulu kaydına bakacağız artık

4 yas kucuk bir yas degil ki anaokulu icin, yani oglunuz yasadigi olumsuzlugu anlatabilir herhangi bir konusma problemi yoksa. cocuk anaokulunda etkinlikler yapip oyuna doyar, akranlari ile iletisimi guclenir. ben daha basligi okur okumaz anaokulu dedim. yani dede ve anneanne ile ilgili problem olmasa bile anaokulu derdim ben olsam

Kesinlikle yarim gun.
Cocuklar saat 8 de okulda oluyorlar.2 ye kadar pertleri cikiyor.O saatten sonrasi cocuk bakiciligi resmen.Bana sorarsaniz 4 yas icin yarim gun.Su 2 bucuk aydaki gozlemim bu sekilde.Ben gidip 3 te aliyorum ogullarimi.Digerleri 5 bucuga kadat devam.Tabiki zorunluluk durumu ayri ama alabilecek olan biri varsa birakmayin derim o kadar uzun sure.

Öğlen dedesi götürür. Akşam iş çıkışı ben alırım. Yani yarim gun olursa öğleden sonra olur diye tahmin yürüterek konuşuyorum. Henüz bir okul belirlemedik. Bence de yarim gün. Ama oğlumun durumuna göre eğer ki çok sevip daha fazla kalmayı isterse (bi ihtimal tabi) o zaman kendi isteğiyle belki ilerki zamanlarda tam gun yaparız.

4 yas kucuk bir yas degil ki anaokulu icin, yani oglunuz yasadigi olumsuzlugu anlatabilir herhangi bir konusma problemi yoksa. cocuk anaokulunda etkinlikler yapip oyuna doyar, akranlari ile iletisimi guclenir. ben daha basligi okur okumaz anaokulu dedim. yani dede ve anneanne ile ilgili problem olmasa bile anaokulu derdim ben olsam
Haklısınız. Zaten anaokulundan beklentim 4 yaşındaki bi cocuk için arkadaşlarıyla oyun oynaması, iletişim becerilerini güçlendirmesi, topluluk kurallarına adapte olmasi diye düşünüyorum.

2 dk yol yürümeye erinen kadın 8 aylık bebeğe nasıl bakacak ki. Ben 27 yaşında anne oldum kafayı yiyordum az daha.s
Benim annem evinden çıkmayı sevmiyor 😅 yani onun evi 1.kat ama merdivenli. Üşeniyor evet. Ama evin içinde bakar yemeğini yedirir oynatır. Zaten ben 1 yaşına gelince ise başlayacağım. O zamana iyice ayaklanmış olur bebe. O zamana kadar ikimiz evde paslaşarak bakacağız işte.

Kızlar selam. 4 yaşında ve 8 aylık 2 oğlum var. 3 ay sonra ise başlıyorum. Ananemiz yani annem çok iyi bakıyor çocuklara sagolsun. Ama babam çok aksi adam. Büyük oğlumla iyi anlaşıyor ama en ufak bseyde annemle tartışıyorlar. Sesini hemen yukseltip bağırıyor. Asabi biri. Şimdi çocuğumun yanında boyle şeyler yaşansın istemiyorum. Annem diyor ki daha çok küçük 5 yaşında anaokuluna verirsin. Ama ikisine bakamaz annem. Mutlaka birini dede oyalicak. Ayrıca babamla da aramız çok iyi değil. Ters inat agresif ve her zaman kendi dedikleri doğru kabul eden bir adamdır. Annem de 5 yaşında anaokuluna ver. Başına bisey gelir. Daha çok küçük diyip duruyor. Zaten çocuklarım konusunda takıntılıyım. Aman başına bisey gelmesin diye hep endişeliyim. Annem de böyle yapınca anaokuluna veresim gelmiyor. Siz olsanız ne yapardınız. Abartı mi sizce düşüncelerim. Dedesi sonucta. 5 yaşına kadar 1 sene daha vakit geçirirse agresif tavırlarından etkilenir mi. Ayrıca çok da güzel oyalıyor. Oglum da dedesini çok seviyor. Ama annemle hic anlasamiyorlar. Ayni evde 2 torun anane dede. Nasil olcak. Bilmiyorum hiç. Off çok zor. Disardan bakınca çözüm anaokulu gibi duruyor ama ben anne olarak kendim hazır hissetmiyorum sanırım daha. Bir de başına bisey gelirse bana gelip anlatır mı bilmiyorum. Sadece benim oğlum mu sanki okula başlıyor. 4 yaşında hem. Herkes küçükken kreşe verip ise gidiyor saçmalama diyorum ama yine de korkuyorum hep olumsuz düşünceler kafamda. Anne olarak beni anlarsınız umarım. Siz olsanız ne yapardiniz
Kesinlikle vermelisiniz benim büyüğüm 3.5yaş küçüğüm 8 aylıktı babaanne bakıyordu ama 1 ay zor baktı olmuyor ikisi bir ara da, büyüğü verin küçük anneanne de kalsın.Ayrıca inanın 4 yaşındaki çocuğa artık evde yetilmiyor kitapla etkinlikte olmuyor😖kreşte hergün etkinlik yapılıyor ve neler neler öğreniyorlar; drama, müzik,İngilizce,ahlaki değerler ve daha çok şeyler bunu anane vermesi mümkün değil

Kesinlikle vermelisiniz benim büyüğüm 3.5yaş küçüğüm 8 aylıktı babaanne bakıyordu ama 1 ay zor baktı olmuyor ikisi bir ara da, büyüğü verin küçük anneanne de kalsın.Ayrıca inanın 4 yaşındaki çocuğa artık evde yetilmiyor kitapla etkinlikte olmuyor😖kreşte hergün etkinlik yapılıyor ve neler neler öğreniyorlar; drama, müzik,İngilizce,ahlaki değerler ve daha çok şeyler bunu anane vermesi mümkün değil
Evet. Çocuğum ilerlemek yol almak isteyen bir uçak ama ben önünde engel olan bir yük gibi hissediyorum bazen. Kanatlanıp uçmasını izin vermek istiyorum. Her çocuk gibi. Bendeki bu evham kimden geçti belli degil mi işte. Annemden. Annem her konusmamizda aman verme kızım daha küçücük ben bakarım baban da var. Seneye ver diyip diyip beni de evham sahibi yaptı. Zaten genel olarak düşündüm de. Bizim aile biraz öyle bence ya. Konfor alanından çıkmıyor kimse. Aman orada şöyle olur aman burada böyle olur. Aynı şeyi cocuklarim da yaşasın istemiyorum

Evet. Çocuğum ilerlemek yol almak isteyen bir uçak ama ben önünde engel olan bir yük gibi hissediyorum bazen. Kanatlanıp uçmasını izin vermek istiyorum. Her çocuk gibi. Bendeki bu evham kimden geçti belli degil mi işte. Annemden. Annem her konusmamizda aman verme kızım daha küçücük ben bakarım baban da var. Seneye ver diyip diyip beni de evham sahibi yaptı. Zaten genel olarak düşündüm de. Bizim aile biraz öyle bence ya. Konfor alanından çıkmıyor kimse. Aman orada şöyle olur aman burada böyle olur. Aynı şeyi cocuklarim da yaşasın istemiyorum
Bende öyleydim ağlayarak verdim aynı endişeleri taşıyordum ama önemli olan doğru kreş seçmek biz araştırdık ve tek bir yerle görüştük oraya verdim çok da memnunum 1 yılı bitirdik inşallah hep böyle olur hatta küçüğümü 24 ay olsun vereceğim inşallah

Kızlar selam. 4 yaşında ve 8 aylık 2 oğlum var. 3 ay sonra ise başlıyorum. Ananemiz yani annem çok iyi bakıyor çocuklara sagolsun. Ama babam çok aksi adam. Büyük oğlumla iyi anlaşıyor ama en ufak bseyde annemle tartışıyorlar. Sesini hemen yukseltip bağırıyor. Asabi biri. Şimdi çocuğumun yanında boyle şeyler yaşansın istemiyorum. Annem diyor ki daha çok küçük 5 yaşında anaokuluna verirsin. Ama ikisine bakamaz annem. Mutlaka birini dede oyalicak. Ayrıca babamla da aramız çok iyi değil. Ters inat agresif ve her zaman kendi dedikleri doğru kabul eden bir adamdır. Annem de 5 yaşında anaokuluna ver. Başına bisey gelir. Daha çok küçük diyip duruyor. Zaten çocuklarım konusunda takıntılıyım. Aman başına bisey gelmesin diye hep endişeliyim. Annem de böyle yapınca anaokuluna veresim gelmiyor. Siz olsanız ne yapardınız. Abartı mi sizce düşüncelerim. Dedesi sonucta. 5 yaşına kadar 1 sene daha vakit geçirirse agresif tavırlarından etkilenir mi. Ayrıca çok da güzel oyalıyor. Oglum da dedesini çok seviyor. Ama annemle hic anlasamiyorlar. Ayni evde 2 torun anane dede. Nasil olcak. Bilmiyorum hiç. Off çok zor. Disardan bakınca çözüm anaokulu gibi duruyor ama ben anne olarak kendim hazır hissetmiyorum sanırım daha. Bir de başına bisey gelirse bana gelip anlatır mı bilmiyorum. Sadece benim oğlum mu sanki okula başlıyor. 4 yaşında hem. Herkes küçükken kreşe verip ise gidiyor saçmalama diyorum ama yine de korkuyorum hep olumsuz düşünceler kafamda. Anne olarak beni anlarsınız umarım. Siz olsanız ne yapardiniz
İki çocukla annenize de zor olur, ayrıca çocuğunuz sadece oyalanmış olur
Okul ona çok şey katar. Devlet okulu yarım gün gitsin hem sosyalleşsin hem gelişimine katkı olsun 💐

yasli basli ve artik torunları sadece sevmesi gereken insanlara cocuk bakimini itelemeyin yahu, rahat birakin.
Bizim millet once kendi bebesini büyütüyor sonra da bebesinin bebesini.
hic rahat yok, bi nefes almak yok.
Verin anaokulu mu kres mi artik neyse, hem katkisi olur gelisimlerine.

Dede el mi kaldiracak ? Ailenize maddi destek olun bence.Zaten büyüğün 1 2 sene sonra okul yaşı gelmiş.

Başlığa yorumum anaokulu. Ayrıca anane demek örf adet anlamına gelir ki öyle bir akrabamız yoktur. Doğrusu anneannedir. Öğrenmenizde fayda var,belli ki okumuş çalışan kadınsınız,düzgün yazmak iyidir.

X