Anaokulu mu yoksa anane dede evi mi

8 aylık bebişe baksınlar ama 4 yaşı kreşe gönderin, 2 küçüğe yetemezler bence. Hem çocuğunuz açısından da faydalı olur. Konuşabiliyordur zaten 4 yaşındaki çocuğunuz bir sorun yaşarsa zaten dile getirebilir. Arkadaşları ile vakit geçirmesi daha uygun bence.

Kesinlikle anaokuluna vermeniz taraftarıyım. Sosyal ve bilişsel becerilerini 5 yaşında olan bir çocuk anaokulunda çok rahat öğrenebilir, geliştirebilir. İlerdeki eğitim hayatı için de çok güzel bir adım oluşturur.

Evet haklısınız. Şuanda haftada 2 gün bir oyun grubuna gidiyor. Orada çok şükür yolunda hersey. 1 ay sonra kaydimiz bitiyor. Yenilemeden muhtemelen anaokulu kaydına bakacağız artık
Yalnız devlet okullarında kayıtlar dolmuştur bu zamana. Genelde anaokulu az olduğu için kayıtlar belirlenen tarihte yapılıyor o da ağustos ayında oluyor doluyor aynı gün. Çok az bir kısmında sabah gruplarında müsaitlik oluyor.
Niyetiniz anaokulsa araştırmalara başlamalısınız

Kızlar selam. 4 yaşında ve 8 aylık 2 oğlum var. 3 ay sonra ise başlıyorum. Ananemiz yani annem çok iyi bakıyor çocuklara sagolsun. Ama babam çok aksi adam. Büyük oğlumla iyi anlaşıyor ama en ufak bseyde annemle tartışıyorlar. Sesini hemen yukseltip bağırıyor. Asabi biri. Şimdi çocuğumun yanında boyle şeyler yaşansın istemiyorum. Annem diyor ki daha çok küçük 5 yaşında anaokuluna verirsin. Ama ikisine bakamaz annem. Mutlaka birini dede oyalicak. Ayrıca babamla da aramız çok iyi değil. Ters inat agresif ve her zaman kendi dedikleri doğru kabul eden bir adamdır. Annem de 5 yaşında anaokuluna ver. Başına bisey gelir. Daha çok küçük diyip duruyor. Zaten çocuklarım konusunda takıntılıyım. Aman başına bisey gelmesin diye hep endişeliyim. Annem de böyle yapınca anaokuluna veresim gelmiyor. Siz olsanız ne yapardınız. Abartı mi sizce düşüncelerim. Dedesi sonucta. 5 yaşına kadar 1 sene daha vakit geçirirse agresif tavırlarından etkilenir mi. Ayrıca çok da güzel oyalıyor. Oglum da dedesini çok seviyor. Ama annemle hic anlasamiyorlar. Ayni evde 2 torun anane dede. Nasil olcak. Bilmiyorum hiç. Off çok zor. Disardan bakınca çözüm anaokulu gibi duruyor ama ben anne olarak kendim hazır hissetmiyorum sanırım daha. Bir de başına bisey gelirse bana gelip anlatır mı bilmiyorum. Sadece benim oğlum mu sanki okula başlıyor. 4 yaşında hem. Herkes küçükken kreşe verip ise gidiyor saçmalama diyorum ama yine de korkuyorum hep olumsuz düşünceler kafamda. Anne olarak beni anlarsınız umarım. Siz olsanız ne yapardiniz
4 yaş bence kreş için çok ideal konuşabiliyor tuvaletini söyleyebiliyor vs. Anneanne vr dede o yaşta çocuğa yetemez. Enerjisinİ atamaz vs. Benim oğlum anaokuluna gidiyor 3 yalından beri ve çok mutlu çok severek gidiyor. 4 yaş çocuğu sosyalleşmek ister.

Kızlar selam. 4 yaşında ve 8 aylık 2 oğlum var. 3 ay sonra ise başlıyorum. Ananemiz yani annem çok iyi bakıyor çocuklara sagolsun. Ama babam çok aksi adam. Büyük oğlumla iyi anlaşıyor ama en ufak bseyde annemle tartışıyorlar. Sesini hemen yukseltip bağırıyor. Asabi biri. Şimdi çocuğumun yanında boyle şeyler yaşansın istemiyorum. Annem diyor ki daha çok küçük 5 yaşında anaokuluna verirsin. Ama ikisine bakamaz annem. Mutlaka birini dede oyalicak. Ayrıca babamla da aramız çok iyi değil. Ters inat agresif ve her zaman kendi dedikleri doğru kabul eden bir adamdır. Annem de 5 yaşında anaokuluna ver. Başına bisey gelir. Daha çok küçük diyip duruyor. Zaten çocuklarım konusunda takıntılıyım. Aman başına bisey gelmesin diye hep endişeliyim. Annem de böyle yapınca anaokuluna veresim gelmiyor. Siz olsanız ne yapardınız. Abartı mi sizce düşüncelerim. Dedesi sonucta. 5 yaşına kadar 1 sene daha vakit geçirirse agresif tavırlarından etkilenir mi. Ayrıca çok da güzel oyalıyor. Oglum da dedesini çok seviyor. Ama annemle hic anlasamiyorlar. Ayni evde 2 torun anane dede. Nasil olcak. Bilmiyorum hiç. Off çok zor. Disardan bakınca çözüm anaokulu gibi duruyor ama ben anne olarak kendim hazır hissetmiyorum sanırım daha. Bir de başına bisey gelirse bana gelip anlatır mı bilmiyorum. Sadece benim oğlum mu sanki okula başlıyor. 4 yaşında hem. Herkes küçükken kreşe verip ise gidiyor saçmalama diyorum ama yine de korkuyorum hep olumsuz düşünceler kafamda. Anne olarak beni anlarsınız umarım. Siz olsanız ne yapardiniz

4 yaşında zorunlu okula başlıyorlar bazı Avrupa ülkelerinde. Hiç küçük değil.

Ne geçebilir mesela başından? Çekindiğiniz şey ne? O yaş çocuğu elbette başından geçeni anlatır. Konuşmasıyla ilgili bir pronlemi mi var çocuğunuzun? İlk zamanlar bizzat gider görürsünüz oryantasyon süreci oluyor. Kameradan çocuğunuzun sınıfını izlemenizse olabilecek bir şey değil.
Asiri merak ediyorum her konuds neden polemige girmeye calisiyorsunuz insanlarla?? Hep bir yargilama sorgulama kardesim bu ne ?? Insani zorla kavgaya teşvik ediyosun

Asiri merak ediyorum her konuds neden polemige girmeye calisiyorsunuz insanlarla?? Hep bir yargilama sorgulama kardesim bu ne ?? Insani zorla kavgaya teşvik ediyosun

Kavgaya mı teşvik ediyorum? Hem de zorla? Kavga etmek isteyen ediyor sadece. Konu sahibiyle gayet güzel konuştuk anlaştık. Konuyu anlamak için soru sormaktan daha doğal ne olabilir müneccim olmadığıma göre konu sahibine soracağım elbette. Siz niye rahatsız oldunuz şimdi hiç anlam veremedim

Kavgaya mı teşvik ediyorum? Hem de zorla? Kavga etmek isteyen ediyor sadece. Konu sahibiyle gayet güzel konuştuk anlaştık. Konuyu anlamak için soru sormaktan daha doğal ne olabilir müneccim olmadığıma göre konu sahibine soracağım elbette. Siz niye rahatsız oldunuz şimdi hiç anlam veremedim
Anlam veremezsin tabi cunku seni engelledim de oyle sustun. Sen sıçradın da ben seni bulastirmadim ustume, baktim burda da boylesin.

Anlam veremezsin tabi cunku seni engelledim de oyle sustun. Sen sıçradın da ben seni bulastirmadim ustume, baktim burda da boylesin.

Sizin aksinize üyelere kan davası gütmüyorum. Konu sahibinin konusunu sabote ediyorsunuz şu an. Üslubunuz da pek kibar. Beni eleştirmeden önce kendinize mi baksanız? Beni üstünüze bulaştırmak istemiyorken başka bir üyenin konusunda başkasına yazılan mesajı alıntılayıp konuşma çabasına girmeniz de ilginç

Sizin aksinize üyelere kan davası gütmüyorum. Konu sahibinin konusunu sabote ediyorsunuz şu an. Üslubunuz da pek kibar. Beni eleştirmeden önce kendinize mi baksanız? Beni üstünüze bulaştırmak istemiyorken başka bir üyenin konusunda başkasına yazılan mesajı alıntılayıp konuşma çabasına girmeniz de ilginç
Konusma cabasina girmek istesem seni engellemezdim, bir daha üslubuna dikkat edersinn

Konusma cabasina girmek istesem seni engellemezdim, bir daha üslubuna dikkat edersinn

Öncelikle bir görgü kuralıdır. Siz yazana sen cevap verilmez. E tamam beni engellemişsiniz maden niye başkasının konusunda alıntılıyorsunuz? Mantıklı mı geliyor bu size? Yorum yazarken sizden icazet alacak değilim, üslubumdan da gayet memnunum, beğenmiyorsanız okumayın.

Öncelikle bir görgü kuralıdır. Siz yazana sen cevap verilmez. E tamam beni engellemişsiniz maden niye başkasının konusunda alıntılıyorsunuz? Mantıklı mı geliyor bu size? Yorum yazarken sizden icazet alacak değilim, üslubumdan da gayet memnunum, beğenmiyorsanız okumayın.
Demek ki sana saygi duymamisim ki bu sekilde konusuyorum, milletin konularina bodoslama dalip bilip bilmeden yargi dagitmazsin bi daha.

Yok o saygıdan değil, görgü bilmediğinizden. Yoo dağıtıcam. Hani burası bir forum sitesi de her konuya yorum yazabilirim. Daha fazla benimle muhatap olmazsanız sevinirim.
Her konuya oyle sacma sapan hadsizce yorum yapamazsin. Her konuya yorum yapabilirsin tabii ama sonra ben konunun hepsini okumak zorunda miyim diyip de milletin sinirini alt üst edemezsin. Ya konuya hakim ol ya da hic yorum yapma.

Her konuya oyle sacma sapan hadsizce yorum yapamazsin. Her konuya yorum yapabilirsin tabii ama sonra ben konunun hepsini okumak zorunda miyim diyip de milletin sinirini alt üst edemezsin. Ya konuya hakim ol ya da hic yorum yapma.

Size ne oluyor yahu, istediğim yorumu yaparım. Yorumumda bir hakaret, yanlış bir söylem varsa şikayet edersiniz yönetim uygun görürse gereğini yapar. Nefretinizi başkasına kusun, ne kadar uzattınız

Valla ben ne olursa olsun büyüklerin bakması mi kreş mi dersen kreş derim orda ingilizce eğitim veren etkinlikleri bol aktiviteleri bol kreş gibisi var mı çocuğun gelişimi için bence en doğrusu bu hem aynı anda iki çocuğa bakacağı için büyük cocuga daha az özen gosterilecek büyük ihtimalle o yüzden en iyisi bu bence

Size ne oluyor yahu, istediğim yorumu yaparım. Yorumumda bir hakaret, yanlış bir söylem varsa şikayet edersiniz yönetim uygun görürse gereğini yapar. Nefretinizi başkasına kusun, ne kadar uzattınız
Uzatirim haddini bilirsin bundan sonra cunku ben ogrettim :)

Babacim bak ne olur gerekirse bir kac seans terapi alalim senin icin bu agresif tavırlarin biterse sende rahatlarsin. Hem senin iyiligin icin hem annemde bu yastan sonra zor olur hastalanir sikinti stres icinde. Artik bu yastan sonra sizin birbirinize kenetlenmeniz gerekiyor asil simdi ihtiyaciniz var birbirinize. Bu kavgalar tartismalar bitmesi gerek. Hem torunun sana cok duskun anaokuluna versem basina bi is gelirse Allah korusun hepimiz perisan oluruz. Sana cok duskun baska yere verecegime seninle ayni cati altinda dursun isterim bende ananeside. Ama senin bağırmalarindan tartismalarindan cok korkuyor urkebilir senden korkabilir. Lutfen gel bir cozum bulalim.🌸🤲 Not: annem babami senelerdir boyle gazliyor

Sevgili konu sahibi çocuğum tam 4 yaşında ve tam 2 yaşında kreşe başladı ben işe başladığımda, yarım gün de değildi üstelik. Bu ideal bir durum olmayabilir elbette ama o şartlarda en iyisiydi. İdeal olan nedir derseniz bana göre 2.5-3 yaş. Dört yaşında bir çocuk bence tam gün kreşe çok rahat gidebilir. Kural nedir öğrenir, akran ilişkileri gelişir, enerjisini atar.... Faydası saymakla bitmez. Kendini ifade edebiliyorsa zaten size okulda olanları anlatır oyun yoluyla, gece sohbetlerinde.
Bu korkular bitmez. Yarın okula gidecek, bence artık yavaş yavaş alışması gerekiyor. Doğum ayına göre şurda iki yıl sonra ilkokula başlayacak. Yerinizde olsam bir saniye düşünmem.

2 çocuğa bakamazlar bence.
anaokuluna verin

X