Anksiyete + Panik Atak anında yardım almak isteyenler

slm kızlar..
cok zor gunler gecırdım hamılelıgım cok zor gectı..guatr var bırde bende 5 ay oncede sezryanla dogum yaptım..ve sonrasındada paranoyalık basladı daha oncelerde vardı fakat asırı derecede arttı ...hastalık haberlerını duyunca kendımı cok asırı dınlemeye basladım bu dusuncelerle yasıyorum sureklı...ya bebegıme bısey olursa ya bana ya anneme ya esıme ya babama ya bı yakınıma bısey olursa dusuncelerı sureklı beynımı yıyordu ...heryerımden bısey cıkarıyorum yuzume bakıyorum ellerıme bakıyorum bı leke bı sıslık varmı dıye sureklı arıyorum kendımde bı hastalık...ılk kez yemek yemeye basladıktan sonra brden tıkandım gozlerım kararır gıbı oldu sankı bı sıs perdesı ellerım ayaklarım karıncalandı olecegım sandım uzanıyorum olmuyor evın ıcınde delı dana gıbı gezınmeye basladım...sankı sarhos gıbı hıssedıyorum kendımı sersemledım elım ayagım tıtrıyordu sankı basım donmuyor ama beynımın ıcınde bıseyler olyordu asırı bır sersemlık yasıyordum ayaklarımda bır bosalma hıssettım tutmuyorlardı sankı..sımdıde bu belırtılere bakıp ya beynımde bısey varsa dıye yerımde zor oturuyorum...cok streslıyım .kollarım ayaklarım gucsuz hıssedıyorum suan beynım donuyo sankı..cok fena bıseydı bu panıkatakmıdır kızlar..?? lutfen bısey soyleyın:KK43:(...yarın da dr gıdıcem zaten :KK43::KK43:

konuya yorum yapılıyor sanırım ama ben goremıyorum cunku sureklı sayfalar cogalıyor bı bakıyorum 840dan 845 oluyor benmı goremıyorum acaba :KK43:

canım doktora gtmen gerekıyor ilk önce

merhabalar ben anksiyete sorunu yaşayan biriyim ve bu beni ve artık çevremdekileri çok rahatsız etmeye başladı bebek düşündüğüm için antidepresan kullanmak istemiyorum sadece bitkisel passiflora melisa gibi şeylerden yararlanıyorum kendi kontrolüm dışında aklıma gelen olumsuz düşünceler beni çok rahatsız ediyor ailem için eşim için sürekli endişe halindeyim ailemde eşimde bu durumdan çok rahatsız ne yapabilirim

Son düzenleme:
slm kızlar..
cok zor gunler gecırdım hamılelıgım cok zor gectı..guatr var bırde bende 5 ay oncede sezryanla dogum yaptım..ve sonrasındada paranoyalık basladı daha oncelerde vardı fakat asırı derecede arttı ...hastalık haberlerını duyunca kendımı cok asırı dınlemeye basladım bu dusuncelerle yasıyorum sureklı...ya bebegıme bısey olursa ya bana ya anneme ya esıme ya babama ya bı yakınıma bısey olursa dusuncelerı sureklı beynımı yıyordu ...heryerımden bısey cıkarıyorum yuzume bakıyorum ellerıme bakıyorum bı leke bı sıslık varmı dıye sureklı arıyorum kendımde bı hastalık...ılk kez yemek yemeye basladıktan sonra brden tıkandım gozlerım kararır gıbı oldu sankı bı sıs perdesı ellerım ayaklarım karıncalandı olecegım sandım uzanıyorum olmuyor evın ıcınde delı dana gıbı gezınmeye basladım...sankı sarhos gıbı hıssedıyorum kendımı sersemledım elım ayagım tıtrıyordu sankı basım donmuyor ama beynımın ıcınde bıseyler olyordu asırı bır sersemlık yasıyordum ayaklarımda bır bosalma hıssettım tutmuyorlardı sankı..sımdıde bu belırtılere bakıp ya beynımde bısey varsa dıye yerımde zor oturuyorum...cok streslıyım .kollarım ayaklarım gucsuz hıssedıyorum suan beynım donuyo sankı..cok fena bıseydı bu panıkatakmıdır kızlar..?? lutfen bısey soyleyın:KK43:(...yarın da dr gıdıcem zaten :KK43::KK43:

canım kesinlikle panik atak bence....çok normal ilk doğumunsa bu...bendede ilk doğumda başladı...10 yıl sonra 2. doğumu yaptım inanılmaz tetiklendi...şimdi tedavideyim ilaç kullanıyorum...eğer psik.gidersen ve verdiği ilaçları düzenli kullanırsan atlatırsın merak etme...sıkıntıların geldiğinde bunu bir sürü insanın yaşadığını ve en fazla yarım saat sonra fiziksel sıkıntılarının geçeceğini düşün...düşünceyle ilgili olanlarda zamanla geçicek...

evet canım ılk dogumum...cok zordu hamılelıgım...düşüük rıskm vardı ...6 aya kdar yuruyemedım...dogumdan sonra dogumun etkısını zor atlattım garıp seyler oluyordu dogum yaptıgıma ınanamıyordum etkısınden kurtulamadım dusune dusune bu hala geldım hehralde...:KK43:((

arkadaşlar bende anksiyeteden çok muzdaribim özellikle birkaç gündür çok kötüyüm
kontrolümü kaybedeceğim hissi yaşıyorum.galiba panik atak da oluyorum.resmen acı çekiyorum.en kısa zamanda doktora gitcem.beynimi kemiren düşüncelerden kurtulmak istiyorum.her an bişey olcak gibi sanki :KK43:

Panik atak, keza anksiyete ruh hali ile de ilgili mi acaba ?

Mutluyken var, mutsuzken yok gibi..

Var olan ama uyuyan sorunu hareketlendirmek gibi düşündüm.

Panik atak ve anksiyete mi mutsuzluk huzursuzluk sebebidir,

huzursuzluklar mı panik atak ve anksiyeteyi doğurur ?

Sebebini bildiğimiz soruna hakim olabiliriz, bilmediğimize mahkum oluruz sanki.

Panik atak, keza anksiyete ruh hali ile de ilgili mi acaba ?

Mutluyken var, mutsuzken yok gibi..

Var olan ama uyuyan sorunu hareketlendirmek gibi düşündüm.

Panik atak ve anksiyete mi mutsuzluk huzursuzluk sebebidir,

huzursuzluklar mı panik atak ve anksiyeteyi doğurur ?

Sebebini bildiğimiz soruna hakim olabiliriz, bilmediğimize mahkum oluruz sanki.

Ruh hali panik atagı tetıklıyor ama çok mutlu olunan bir durumda da panik atak geçirebiliyorsunuz hiç beklemediğiniz bir anda merhaba diyor size

Ben de gel gitli bir şekilde anksiyete probleminden muzdaribim. ılk başlangıcı ergenliğime dayanır , dedemin ve bir kaç yakın yaşlı akrabalarımın vefatından sonra ölüm korkusu olarak başladı. Tabi hep ilaç ve terapiye devam ettim , sonraki yıllarda şekil değiştirmeye başladı , önce evlenememekti , şimdi evliyim mutlu bir evliliğim var ...Şu andaki kaygım aldatılmak , çocuk sahibi olamamak vs. devamlı katlanarak geliyor , ölüm korkusu eskisi gibi yoğun değil ama ara ara o da hortluyor. Ben de işin beynimde bittiğini biliyorum , kaygılar başlayınca nöbetten kaynaklanıyor olumlu düşüneyim diyorum .Ama çekim yasası denen lanet kitabı okuduktan sonra psikolojim iyice bozuldu .Kötü düşünürsen kötü olur diyor ya kaygılar hep kötü gelişiyor , her an biri olacak diye bu sefer sıkıntılanıyorum.Velhasıl enerjimi çok tüketiyor. bu hastalık...

Bu panik atak belası gitmiyor ya
ılaçsız olmuyor ilaçlardan nasıl kurtulmayı başardınız ya başaranlar
ılacın dozu azalınca tekrar başlıyor..

bende doktora gittim anksiyete bozukluğu olduğunu söyledi sürekli başıma bişey gelecek korkusu yaşıyordum nişanlım beni aldatacak düşünceleri içindeydim.en ufak bi hastalansam sanki tedavisi olmayan bi hastalığa yakalanmışım gibi korkular içindeydim. doktor ilaç verdi1-2 ay kullandım sonra kendimi iyi hissedince doktora gitmeden bıraktım.
ama şu aralar yine başladı bu kaygılar yine gittim doktora sanırım ilaç başlıyacak tekrar.
çok tehlikeli bi durum beynine hükmedemiyor insan.ya olursa ya bişey olursa sürekli kaygı endişe içindeyim elimde olmadan kendime hükmedemiyorum bu konuda çok can sıkıcı bi durum :KK43:(((

bu tur ılacları asla atlamayın ve kendınız bırakmayın baslangıctan dahada kotu sonuclar dogurur ılk haftalar yanı 3-4 hafta yan etkıler ogrunur sonra vucud tolere ettıkten sonra gecer etkılerı 4 hafta sonra baslar olumlu etkılerı yanı eger kendınız bırakırsanız cok kotu hıssedersınız

dr kontrolunde azalta azalta bıralılır yoksa çekılme etkısı yapar

3-4 gün almayınca vücuttaki etkisi yavaş yavaş kayboluyormuş 2-3 gün kadar idare edebiliyormuş vücut sonrasında tekrar başa dön
Bana doktorun son kontolümde sakın birden bırakmayı deneme başa dönersin herşey silbaştan dedi..
Şuanda yarım alıyorum..
Kafam biraz rahatlasın 1 gün arayala yarım alıcam böyle böyle kurtulmayı denicem bu meretten..

3-4 gün almayınca vücuttaki etkisi yavaş yavaş kayboluyormuş 2-3 gün kadar idare edebiliyormuş vücut sonrasında tekrar başa dön
Bana doktorun son kontolümde sakın birden bırakmayı deneme başa dönersin herşey silbaştan dedi..
Şuanda yarım alıyorum..
Kafam biraz rahatlasın 1 gün arayala yarım alıcam böyle böyle kurtulmayı denicem bu meretten..

bende yarım almaya basladım 5 mg gunde ama bazen unutuyorum.2 günü geçiremeye gayret ediyorum.daha iyiyim.Anksiyete durumu daha kötü.Devamlı kaygılar.Benime aldatılma ve evlenememe evlenirsem mutlu olamama kagım var bu yuzden erkek arkadasıma da çektiriyorum eyvahedigeldismile.yakında benden ve bu durumdan sıkılacak diyede korkuormkaydirigubbakcemile

X