Araba kullanmaya başlayanlar

şiddet görmüşsünüz üzücü. küfür ediyormuş. size araba kullanırken sabırlı sakin olabileceğini düşündüren nedir. tabi ki hakaret edecek ve ezecek adam şiddet gösteren ağzında küfür olan biri. onu yetiştiren kayınpederin de melek olmayacağı belli. siz ders almak için çok yanlış iki adamı tutmuşsunuz. onlar böyle insanlar. şiddete rağmen barışmanız sizin kararınız elbette bu hayat sizin ama barıştınız diye adamın karakterinin değişeceğini ummayın. insanlar değişmez. hep dayak ve küfür hayatınızda olacak maalesef. keşke olmasa ama can çıkar huy çıkmaz.

Ben de yeniyim.Saat 5-6 larda yavaş yavaş ve kısa mesafede sürün, yalnızken daha dikkatli olursunuz bende öyle oldu.Sabsh tek iş çıkışı hocayla çalıştım tek çalışmam süreci hızlandırdı dikkatimi artırdı.
Eşiniz kp yanlış seçimler

Ben de yeniyim.Saat 5-6 larda yavaş yavaş ve kısa mesafede sürün, yalnızken daha dikkatli olursunuz bende öyle oldu.Sabsh tek iş çıkışı hocayla çalıştım tek çalışmam süreci hızlandırdı dikkatimi artırdı.
Eşiniz kp yanlış seçimler
Bende 10 saat hocayla çalıştım eşimle 1 2 kez sürdük kp ile de 2 gün çalıştık yanlış seçimdi gerçekten şimdi kendim aldım arabayı çıktım kullandım da sakın sakin

evet kocadan hoca olmuyor canısı bende denemiştim. sonra o evde yokken hergün alır kaçardım trafiksiz yerlerde öyle öyle alıştırdım. cesaretin varsa durma devam inşallah geçer

Esin senin araba surmeni istemiyor. Benim arkadaşım direksiyon eğitmeniydi hep derdi ki kocadan hoca olmaz
Ben de araç kullanmaya 2,5 ay önce başladım. Eşim hocamdı ve mükemmel bir hoca. Bana sakin kalarak öğretmeye çalıştığı için bi kez daha aşık oldum adamda resmen peygamber sabrı varmış :) ( ben o kadar sakin ve sabırlı olamazdım ) :KK70:

Ne alaka bu konuyla ilgili bir şey mi sormuş size neden insanların canını acıtmaya çalışıyorsunuz?
Can acıtan kısmı konu sahibine bunun hatırlatılması mı ? Kusura bakmayın ama zalimden alim olmuyor. Şiddet uygulayan adam sakince araba öğretebilir mi ? Adam kadına at y.rağı diye küfrediyormuş.

Araba kullanmayı ilk öğrendiğim zamanlarda bende sizin gibiydim acemilik işte iyi eğitmenle bu sorunları aşarsınız. Ama lütfen eğitmeniniz aileden biri olmasın onlar biraz daha evhamlı ve sinirli oluyorlar

Araba kullanmayı ilk öğrendiğim zamanlarda bende sizin gibiydim acemilik işte iyi eğitmenle bu sorunları aşarsınız. Ama lütfen eğitmeniniz aileden biri olmasın onlar biraz daha evhamlı ve sinirli oluyorlar
Kız kardeşimle çalışıyoruz kendim de çıkıyorum artık eşimle kp ile çıkmıyorum

Kocadan hoca olmaz.

Özel hoca ile 5 günlük ders yetmemiş o zaman bir 5 gün daha lazım.

Tabi bu süreçte, sizde hafta sonları sakin sokaklarda dikkatli olmak kaydıyla arabayı kullanarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Allahınızı severseniz nasıl böyle konuları tek tek hatırlıyorsunuz ya? Bana o özellik hiç yüklenmemiş. 😂
Ya bazi uyelerin dertleriyle ben cidden dertleniyorum uzuluyorum ofkeleniyorum yada iyi bisey paylastiklarinda mutlu oluyorum ondan detayli olmasa da aklimda kaliyor. Hep bu empatiklik kova burcu laneti.

Merhaba hanımlar ben 2 haftadır araba kullanmaya başladım 5 sene önce ehliyet aldım ama araba kullanmadım şimdi arabamı aldım bir eğitmen tuttum 5 gün toplamda 10 saat çalıştık eşime dedim bir süre de sen yanımda otur diye her oturduğunda kızıyor debriyaja uzun basma arabaya zarar verme debriyaj gaz ilişkisine alışamadım tam sürekli stop ettiriyorum 2 hafta oldu hala yol alamadın olmuyorsa zorlama yani benim ozguvenimi kırıyor. Kayınpederim dedi ben çalıştırayım biraz da tmam dedim 2 gün de onunla çalıştık sadece o da aynı soyle yap böyle yapma tmam diyorum ama bir hata yapım hemen kızıyor sinirleniyor 2 hafta oldu hala neden stop ettiriyorsun diyor. Dur dediği yerden az ileri gidim sende hiç eleştiri kabul etmiyon ne yapcani söylüyoruz dinlemiyon da diyor en son tekerin altında yumruk kadar taş kalmış in artık tmam in dedi çok moralimi bozdular araç kullananlar yeni öğrenenler Allah aşkına bende mi sorun var ben mi ogrenemiyorum yoksa bana öğretenler mi çok pimpirik. Bu arada şehir trafiğine de sadece 1 haftalık tuttugum egitmenle çıktık eşimle ve kp ile köyde çalıştık.
Sizi strese sokanlarla çalışmayın, bunu bilir bunu söylerim. Gerekirse 10 gün daha hocadan ders alın ama eşinizle çalışmayın.

şiddet görmüşsünüz üzücü. küfür ediyormuş. size araba kullanırken sabırlı sakin olabileceğini düşündüren nedir. tabi ki hakaret edecek ve ezecek adam şiddet gösteren ağzında küfür olan biri. onu yetiştiren kayınpederin de melek olmayacağı belli. siz ders almak için çok yanlış iki adamı tutmuşsunuz. onlar böyle insanlar. şiddete rağmen barışmanız sizin kararınız elbette bu hayat sizin ama barıştınız diye adamın karakterinin değişeceğini ummayın. insanlar değişmez. hep dayak ve küfür hayatınızda olacak maalesef. keşke olmasa ama can çıkar huy çıkmaz.
Haklısınız eşim nasıl biriyse kp de aynı ozellikte biri. Kendisi söyledi bana surekli calistirayim seni diye bende o zman çalıştır dedim ilk gün iyiydi 2.gun arada bi sinirlendi ama 3.gün söyledikleri de zoruma gitti artık ne olursa olsun laf söylenmez sonuçta bende bir daha binmedim zaten onlarla araca kız kardeşimle sürüyorum aslnda kendim de kullanıyorum da bir süre daha yanımda birinin olması bana güven veriyor sadece

Merhaba hanımlar ben 2 haftadır araba kullanmaya başladım 5 sene önce ehliyet aldım ama araba kullanmadım şimdi arabamı aldım bir eğitmen tuttum 5 gün toplamda 10 saat çalıştık eşime dedim bir süre de sen yanımda otur diye her oturduğunda kızıyor debriyaja uzun basma arabaya zarar verme debriyaj gaz ilişkisine alışamadım tam sürekli stop ettiriyorum 2 hafta oldu hala yol alamadın olmuyorsa zorlama yani benim ozguvenimi kırıyor. Kayınpederim dedi ben çalıştırayım biraz da tmam dedim 2 gün de onunla çalıştık sadece o da aynı soyle yap böyle yapma tmam diyorum ama bir hata yapım hemen kızıyor sinirleniyor 2 hafta oldu hala neden stop ettiriyorsun diyor. Dur dediği yerden az ileri gidim sende hiç eleştiri kabul etmiyon ne yapcani söylüyoruz dinlemiyon da diyor en son tekerin altında yumruk kadar taş kalmış in artık tmam in dedi çok moralimi bozdular araç kullananlar yeni öğrenenler Allah aşkına bende mi sorun var ben mi ogrenemiyorum yoksa bana öğretenler mi çok pimpirik. Bu arada şehir trafiğine de sadece 1 haftalık tuttugum egitmenle çıktık eşimle ve kp ile köyde çalıştık.
Bana ilk erkek kardeşim öğretti. Sonra babam, akabinde kocam.. Üçünün sayesinde yapacağım varsa da yapamadım. 10 saat direksiyon dersi alıp önce kendim mahalleyi turlamaya başladım,1 hafta boyunca.. Sonra anayola çıktım bir cesaret. Şimdi ise makas atıyorum 😂
Arabayı kaldıramadım bir keresinde.. Şu araç da geçsin, şu da geçsin diye beklerken "Şu havadaki uçak geçsin öyle kalkarsın bekle kızım" demişti babam 🤣

X