Arkadaşımla aldattı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu ne bicim.konu yahu..konu sahibinin butun mesajlari affetmiycem olmus herkes yuklenince...ama nasil oldu nasil yakaladin neydi deyince de cok mu mrk ettin demis...en ufak bi detay bile yok...adam kadinla ydisina kacmis gelmis baya olaylar oncesine dayaniyor uzun bi surec olmali ...ama anlattigi hicbisi yok enteresan

Bu ne bicim.konu yahu..konu sahibinin butun mesajlari affetmiycem olmus herkes yuklenince...ama nasil oldu nasil yakaladin neydi deyince de cok mu mrk ettin demis...en ufak bi detay bile yok...adam kadinla ydisina kacmis gelmis baya olaylar oncesine dayaniyor uzun bi surec olmali ...ama anlattigi hicbisi yok enteresan
Siz başlıktaki konuya neden bakıyorsunuz ben diyorum ki yanlış açmışım konuyu intikam nasıl alırım yazmalıymışım onlardan olmalıydı affetmek yok nasıl olduğunun önemi de yok yaptılar mı yaptılar daha ötesi yok

bizim bir tanidik kadın vardı. böyle çok mutluluklar bol paralilar vs. e güya adam arkadaşına kefil olmuş borç oduyor sürekli. meğerse bir yemekte eski okul arkadaşını görüyor görüşmeye başlıyorlar. yasak aşk yasıyorlar ve bingo kadın hamile. kadın doğuruyor ama bu arada ikisi de eşleri ile yasiyorlar. neyse kadının kocası iki oğlundan sonra olan kızdan suphelenip dna istiyor bakıyor kendinden değil adam kadını bosamis. bizim ablanın kocası kadına ev açmış meğer ondan borcu bitmiyormuş. çocuğu da almış üzerine. cocuk 7 yaşına gelince adam itiraf etmiş. bizim abla bosamadi, ben birakcam kocamı o kadına mi gidecek dedi. hala evli yasıyorlar. mutlu mu bilemiyorum ama öyle görünüyorlar. ustelik bahsettiğim bu abla benim ablam aldatılınca ve bosaninca "amannnnn ...... bırak, aldatan adam sevilir mi unut", derdi. insan kınadığını yaşamadan ölmüyor. o yüzden bisey diyemiyorum

Merhaba arkadaşlar 13 senelik bir evliliğin 3 tane çocuğum var eşim beni yan komşum evli arkadşımla aldattı şimdi kız evine kocasına döndü benim eşimde şiödi beni affet ben hata yaptım diye bana dönmek istiyor bende nasıö kabullenir ı'm diye kendi kendini yiyorum ne olur bana bi akıl verin çocuklar için affetmelimiyim napıcam
çocukları mı aldattı sizi mi?
bu insana nasıl eşim diyeceksiniz?
çocuklardan önce kendi ruh sağlığınızı düşünün, çünkü siz iyi olmazsanız onlara da bu bunalım yansır.
asla affetmemeniz gerektiğini düşünüyorum

Aynen bi de azar yedik sabah sabah :rolleyes:

Merhaba arkadaşlar 13 senelik bir evliliğin 3 tane çocuğum var eşim beni yan komşum evli arkadşımla aldattı şimdi kız evine kocasına döndü benim eşimde şiödi beni affet ben hata yaptım diye bana dönmek istiyor bende nasıö kabullenir ı'm diye kendi kendini yiyorum ne olur bana bi akıl verin çocuklar için affetmelimiyim napıcam

Kadın evine dönmeseydi size dönmeyecekti kocanız. Adam ortada kalmış size koşmuş. İlk fırsatta tekrar aldatacak ve sizi suçlayarak terk edecek.

Bu süreç hep böyle işliyor hiç şaşmıyor

Bu yorum da sanki kocası değilde suçlu konu sahibi gibi üstüne gelmişsiniz

3 çocuk olmuş bir gun aldatırsa bahanem olsun demedi her halde

Dalga alaya alma gibi olmuş üslubunuz
Tabii ki dememiştir ama üç çocuğun bakımı, masrafları epey zordur. Dünyanın bin türlü hâli var. Normal bir evlilikte iş bölümü yapılırsa ve maddi durum da çok iyiyse çocuklar büyütülür tabii ki. Ama o şartların hep aynı kalamayabileceği ihtimalini düşünmeli insan. Tek başıma yapabilir miyim demeli. Çocuk tek veya iki tane olsa elbette çocuklarım için affetmeli miyim düşüncesi daha az geçerdi kafasından konu sahibinin.

Kadın kocasına döndü diye seninki af filiyor. Yoksa ne seni ne çocuklarını gözü görürdü. Gözünün yaşına bakmazdi.
Sen pişman mı saniyorsun?
Gidecek kapısı yok da ondan döndü.

Tabii ki dememiştir ama üç çocuğun bakımı, masrafları epey zordur. Dünyanın bin türlü hâli var. Normal bir evlilikte iş bölümü yapılırsa ve maddi durum da çok iyiyse çocuklar büyütülür tabii ki. Ama o şartların hep aynı kalamayabileceği ihtimalini düşünmeli insan. Tek başıma yapabilir miyim demeli. Çocuk tek veya iki tane olsa elbette çocuklarım için affetmeli miyim düşüncesi daha az geçerdi kafasından konu sahibinin.
Anlıyorum
Fakat 3 çocuk olmuş ne yapabilirler ki

O zaman bir gun ayrılık olur ben ne yaparım deyip hiç çocuk yapılmasın

Bilemezsiniz ki hayat ne sunucak

Bende çok çocuğa karşıyım heleki bu zaman da maddiyat gelecek eğitim ahlak kaygıları yüzünden

Ama söz konusu şuan ki konu olduğu için ortada 3 çocuk var bunu değiştirmek mümkün değil

Kadın zaten zor durumda bide kadını eziklemenin anlamı yok üzücü bir durum ve arada kalmış ve böyle bir dünya hayat var anne baba evine dönmeyip eşinin serefsizligini çeken
Bende asla af etme dedim ki af etmesin

Anlıyorum
Fakat 3 çocuk olmuş ne yapabilirler ki

O zaman bir gun ayrılık olur ben ne yaparım deyip hiç çocuk yapılmasın

Bilemezsiniz ki hayat ne sunucak

Bende çok çocuğa karşıyım heleki bu zaman da maddiyat gelecek eğitim ahlak kaygıları yüzünden

Ama söz konusu şuan ki konu olduğu için ortada 3 çocuk var bunu değiştirmek mümkün değil

Kadın zaten zor durumda bide kadını eziklemenin anlamı yok üzücü bir durum ve arada kalmış ve böyle bir dünya hayat var anne baba evine dönmeyip eşinin serefsizligini çeken
Bende asla af etme dedim ki af etmesin
Adamın hiçbir şeyi yokmuş mal mülk adına. 13 senelik evlilik. Ev kira. İnsan hiç mi düşünmez kiradayken, mal mülk yokken ne verebilirim üç çocuğa diye?
Benim bir arkadaşım da üç çocuk sahibi. En büyüğü hafif otizm tanılı. Arkadaşım mesaili bir işte çalışmıyor. Ancak en başından beri eşinin maddi durumu çok çok iyiydi. Eşinin ailesinin de arkadaşımın ailesinin de. Ailelerle aynı şehirdeler. Onlar her zaman destekler. Eşi de sorumluluğu paylaşıyor hep. İlk çocuğu olduğu günden beri yatılı bir yardımcı abla var evlerinde. Temizlikçisi de ayrıca geliyor. Zaten bahçeli bir villada oturuyor. Evleri kendilerinin. Çocuklarının geleceği için yaptıkları bir sürü gayrimenkul yatırımları var. Arkadaşımın altında da araba var. Otizm tanılı kızı şu an 15 yaşında ve 2 yaşından beri her gün özel öğretmen geliyor evlerine. En küçüğü 12 yaşında. Arkadaşım asla kendini geliştirmeyi bırakmadı. Doktora yaptı. İkinci dili öğrendi. Makale yazıyor, akademik çalışmalar falan yapıyor. Şu kafadaydı her zaman: “Bir gün eşim olmazsa çocuklarımın düzeni asla bozulmamalı diye hareket ettim hep. Her çocukta bunun garantisini isteyerek hamile kaldım. Şu an eşim olmasa maddi manevi aynı şartları sağlarım onlara.” Böyle bir durumda yapılır tabii ki üç çocuk. Ama arkadaşım bile üç çocuğun çok ama çok zor olduğunu söylüyor. Demem o ki, en az üç çocuk olsun, Allah rızkını verir kafası artık günümüz şartlarına uygun değil.

Şimdi affederseniz hep affetmek zorunda kalacaksınız.

Bazı kişiler çok güzel yorumlarla birşeyler yazmış ama bazı dengesizler sanki ben suçlu muşum gibi gereksiz konuşmalar yazmış ben utanılacak bişey yapmadım onlar utansın ben affetmeyeceğim kendime asla böyle bir kötülük yapmam herkez hakettiği ni zamanı gelince alır
İlk konudan öyle anlamdım bende. Affetsemi gibi anladım. Konuyu düzenleyin. Altına not ekleyin...

Bundan sonra çocukların geçimlerini nasıl sağlayacaksınız... İntikama gerek yok. İlahi adalet yeter. Belki bu dünya belki öbür dünya.... İntikam onların seviyesine düşürür... Siz yolunuza bakın... Ama gerçekçi düşünün. Şimdi 3 çocukla ne yapacaksınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X