Ask istiyorum!

Nasil yani, takip etmeyeli konu Ipek Ongun bir nesilin beynini nasil yediye donmus :olamaz: yani evet kitaplar zengin koca nasil bulunur, nasil elde tutulura dondu ama okurken cok da sallamadim acikcasi bir yazarin uydurmasyonlari sonucta sizlerde bu kadar travma yaratmasi beni sasirtti :KK51: Tayyorle otel lobisinde oturan 17lik kizlar zaten uydurmaca he diyip gecmek gerek bazen:KK30: Burasi o kadar atmasayon tutmasyon olmus ki bakin yillar sonra bile aklimda kalmis

Peki yakin bir kiz arkadasina sordunuz mu bu konuyu hic? Sizi taniyan, davranislarinizi vs. gözlemleyebilen birine?

Görünüs tek basina bir neden degil tabi ki, ama etkisi var bence. Mesela anneanne kiyafetleriyle dolasmayin lütfen, yasiniz henüz 31 yanilmiyorsam. Ayni yastayiz ve ben asla öyle dolasmak istemezdim, enerjiniz düser. En erken firsatta sehire gidin ve kendinize bir kac güzel birsey alin, söyle havali havali :)

Nasil yani, takip etmeyeli konu Ipek Ongun bir nesilin beynini nasil yediye donmus :olamaz: yani evet kitaplar zengin koca nasil bulunur, nasil elde tutulura dondu ama okurken cok da sallamadim acikcasi bir yazarin uydurmasyonlari sonucta sizlerde bu kadar travma yaratmasi beni sasirtti :KK51: Tayyorle otel lobisinde oturan 17lik kizlar zaten uydurmaca he diyip gecmek gerek bazen:KK30: Burasi o kadar atmasayon tutmasyon olmus ki bakin yillar sonra bile aklimda kalmis
O yazar zaten 40 lı yıllarda doğmuş robert kolejde okumuş bir insanmış. Şimdi onun hayal dünyası o yıllarda o kolejde . 🤷‍♀️

Hayatının merkezıne aşkı koyarsan olmuo.Bende evlendım boşandım.Evlı oldugum halde duzenlı cinsel hayatım olmadı.Uzerıne bir çok sorun yasadım.Bende de aşk yok .

Benim de herkesin tam tersine genç kızlara hep doğal ve temiz olmayı, güzel kokmayı tavsiye ettiği yazıları kalmış aklımda. İstisnasız bütün kitaplarını okudum ve çoğunu satın almıştım. Kardeşim sonra onları değiş tokuş etmeye sahafa götürdü 😊 bayağı altları çizili falandı nasıl sindirdiysem 😊

Birilerine hoşlandığını söyleyen birinin bu konularda ozguvensiz olduğunu düşünmüyorum ben açıkçası.

Kişisel bakım ya da fit olmak dış görünüm açısından artı bir özellik ama meselenin tam olarak o olduğunu da düşünmüyorum. Misal fakülteden bir kız vardı ben bile kıza bakmayı seviyordum vücut ölçüleri güzelliği müthişti giyim tarzı da güzeldi ve gayet kadınsı duruyor o da sürekli bu konudan dert yanıyordu flört aşaması tamam diğer aşamalar olmuyor diyordu.
Ki baska güzel arkadaslarimda var sizin fit ya da güzel giyim tabir ettiğiniz şey onlar da sikayetci . Yani özetle ben dış gorunusle alakasiz diyemem ama tamamen alakalı da diyemem.

Yukarıda bir mesajınızda bir sevgilinizin ilişki sırasında başka kızlara gittiği döndüğü ve her seferinde beklediginizi yazmışsınız, başka bir erkeğin de çok aciksin gizemin yok, başkasınında çok avucumun içindesin tarzı söylemi olmuş . Acaba bunlarla alakalı olabilir mi? Aski kaçma ve kovalama olarak görmüyorum kesinlikle ama bence şöyle bir durum var. Eğer karşımızdaki biz ne yaparsak ne dersek tamamsa o kişi çok da ilgimizi cekmeyip daha kolay vazgeçilebilir pozisyonda olabiliyor.

Şunu da eklemek istiyorum güzellik ondur dokuzu dondur😂

Ben de okudum o kitaplari ama olumsuz etki birakti diyemem, severdim o tarz kitaplari hatta başka kitaplar da okuyordum üst sinif zengin cocuklarinin hayatlari, hayatimda duymadigim, satin almadiğim markalar, mukemmel vucut betimlemeleri filan havada uçuşuyordu. 😂

Kitaplardaki gibi yaşamiyordum bende ama kendimi kultursuz hissetmedim veya kitaptaki hayatlarla pek kiyasa girmedim. Zayif bir ruh haliyle okusaydim belki çok etkilenirdim ama şuan o kitaplari dusununce olumsuz hissetmiyorum. O yillar severek okuyordum ben 🙄
Ya serra o kadar iyi hoş güzel de yanlış hatılamıyorsan 2 büyük aşkı oluyordu.Biri cüneytti diğrini hatırlayamadım. En son da gidip kendinden yaşça büyük bir doktorla mantık evliliği yapıyordu :KK53: Demek ki zenginlik kombinezon da bir yere kadarmış...
Hala aklımda ya bircok şey

Kişisel bakım ya da fit olmak dış görünüm açısından artı bir özellik ama meselenin tam olarak o olduğunu da düşünmüyorum. Misal fakülteden bir kız vardı ben bile kıza bakmayı seviyordum vücut ölçüleri güzelliği müthişti giyim tarzı da güzeldi ve gayet kadınsı duruyor o da sürekli bu konudan dert yanıyordu flört aşaması tamam diğer aşamalar olmuyor diyordu.
Ki baska güzel arkadaslarimda var sizin fit ya da güzel giyim tabir ettiğiniz şey onlar da sikayetci . Yani özetle ben dış gorunusle alakasiz diyemem ama tamamen alakalı da diyemem.

++++++ maalesef
Ben de guzel giyinen, tip olarak begenilen taraftanim ama ayni durumdayim. Flort olsa bile bir yere gitmiyor. Giyime makyaja ciddi harcama yaparim, evim doldu tasti diyebilirim :olamaz: ama etkisi 0. Valla kismet usle basla ilgisi yok.

Baska bir arkadasim daha var, tipi gayet usper doktor hem de aynen. Kendisine sevgili ariyorum valla, en son bir aday buldum onu da kendi begenmedi. Adam efendi, duzgun bir insan bizim kiz yakisikli bir sey bakiyormus begenmedi.

Boyle :olamaz:

Peki yakin bir kiz arkadasina sordunuz mu bu konuyu hic? Sizi taniyan, davranislarinizi vs. gözlemleyebilen birine?

Görünüs tek basina bir neden degil tabi ki, ama etkisi var bence. Mesela anneanne kiyafetleriyle dolasmayin lütfen, yasiniz henüz 31 yanilmiyorsam. Ayni yastayiz ve ben asla öyle dolasmak istemezdim, enerjiniz düser. En erken firsatta sehire gidin ve kendinize bir kac güzel birsey alin, söyle havali havali :)

Sordum, genelde ozguvensizsin ve olmayacak insanlari begeniyorsun cevabini aldim... Kiyafet konusunu halledicem :)

Birilerine hoşlandığını söyleyen birinin bu konularda ozguvensiz olduğunu düşünmüyorum ben açıkçası.

Yukarıda bir mesajınızda bir sevgilinizin ilişki sırasında başka kızlara gittiği döndüğü ve her seferinde beklediginizi yazmışsınız, başka bir erkeğin de çok aciksin gizemin yok, başkasınında çok avucumun içindesin tarzı söylemi olmuş . Acaba bunlarla alakalı olabilir mi? Aski kaçma ve kovalama olarak görmüyorum kesinlikle ama bence şöyle bir durum var. Eğer karşımızdaki biz ne yaparsak ne dersek tamamsa o kişi çok da ilgimizi cekmeyip daha kolay vazgeçilebilir pozisyonda olabiliyor.

Şunu da eklemek istiyorum güzellik ondur dokuzu dondur😂

Super bir ozdeyis!!! Haklisiniz, bence de sorunumun buyuk bir kismi ondan kaynaklaniyor aslinda...

Ya serra o kadar iyi hoş güzel de yanlış hatılamıyorsan 2 büyük aşkı oluyordu.Biri cüneytti diğrini hatırlayamadım. En son da gidip kendinden yaşça büyük bir doktorla mantık evliliği yapıyordu :KK53: Demek ki zenginlik kombinezon da bir yere kadarmış...
Hala aklımda ya bircok şey
Yok yok avukatla. Hem de babaannesi tanıştırdı onları. Sonra diğer kitapta bunlar evde yemek daveti veriyordu. Davet bitip herkes gittikten sonra evi bok götürürken vals yapıyorlardı.

Yok yok avukatla. Hem de babaannesi tanıştırdı onları. Sonra diğer kitapta bunlar evde yemek daveti veriyordu. Davet bitip herkes gittikten sonra evi bok götürürken vals yapıyorlardı.
Babaannebin tanistirdigini biliyorum onu bilmeyeni dövüyorlar zaten :KK53: cüneyti kaçırdığına yansın o :halay:

Ya belki yazdınız ama okuyamadım tüm yorumları o yüzden sormak isterim bu yakinlastik ama benden elektrik alamadı dediginiz insanlarla aranızda cinsellik nasildi?

Sorun bu olabilir belki çünkü erkekler genelde cinsellik iyiyse devam ediyorlar ten uyumu vs.olmuyor mu veya deneyiminiz mi yok bu konuda nedir durum ?

X