Ask istiyorum!

Bir de günümüzde erkekler çok ama çok şekilci malesef.
10 üzerinden 4 lük adam bile 8 lik kadın istiyor.
Cinsellik konusunda da öyle çok benciller atıp tutarlar ama ne bileyim lafta her şey.
Galiba en önemlisi kendi kendimizle mutlu olmak sağlam bi arkadaş çevresi edinmek öyle mutlu olmaya çalışmak.
Erkeklerden beklentilerimi dusureli çok uzun zaman oldu .

Bence sen asla kendinin farkında bir kadın değilsin. Bilerek kendini aşağı çekiyorsun sanki. En başka kendine değer vermiyorsun ki. Senden hoşlananları itici buluyorsun çünkü belki de sana beğenilmeyecek bir şeyi beğendikleri için düşük standartlı insanlar gibi geliyorlar.

Konudaki mesajlarına bakar mısın? Kendine bir seviye belirlemişsin, oraya gözünü dikmişsin ve söylediğin tek cümle o seviyeye ulaşmak için bazı açılardan YETERSİZİM,YETERSİZİM,YETERSİZİM. Halbuki başarı olarak senin yarı yolunda olan insanlar, o anlattığın para isteyen tiplere sümüğünü atmıyor. Sen de asla prim verme.

Bahsettiğin dış görünüşse kilo haricinde bir alışverişe bakar. kilo etken ama erkeklerin dibinin düştüğü kızların da hepsi dünya güzeli değil. Bu işlerdeki asıl etki tavırların ve yaydığın enerji bence. Konuşma şekli, bakışlar ve şekilden öte vücudun duruşu. Komik, kafa kız enerjisi yayıyorsan hep kanka oluyorsun. Ama işveli cilveli biriysen erkekler çekiliyor.

Başka bir arkadaş da yazmış o kadar dikkatimi çekti ki ben de aynı cümleyi geçen sene bir arkadaş ortamında kurmuştum. “Biz prenses olamadığımız için bize prenses gibi davranmıyorlar.” Nerde ‘ya ben onu yapamam, ben oraya tek başıma gidemem, ben bunu kaldıramam’ cümlelerini kuran narin, hassas prensesler var sadece erkekler değil kadınlar bile onlara müsamaha gösteriyor. Onlara daha yumuşak yaklaşılıyor. Erkekler de niyeyse bu ‘muhtaç’ kadın tipini seviyorlar. Bazılarının egosunu okşadığını düşünüyorum. Bahsettiğim başkalarının güçsüzlüğüyle güçlü olan erkek değil. Hiçbir erkek tamamen ezik kadın sevmez ama kendi ayaklarının üstünde dursa da bir yerlerde bana ihtiyacı var duygusunu seviyorlar bence. Biz de hep ‘ben giderim ne olacak, ben yapabilirim’ modundayız. Ben de kendi adıma bunu aşmaya çalışıyorum. Çünkü sadece kadın erkek ilişkilerinde değil bütün insan ilişkilerinde ben çok güçlüyüm imajını yaydıkça insanlar seni kurulmayacak, yıkılıp dökülmeyecek bir duvar sanıp vurdukça vuruyorlar.

Nasil yani, takip etmeyeli konu Ipek Ongun bir nesilin beynini nasil yediye donmus :olamaz: yani evet kitaplar zengin koca nasil bulunur, nasil elde tutulura dondu ama okurken cok da sallamadim acikcasi bir yazarin uydurmasyonlari sonucta sizlerde bu kadar travma yaratmasi beni sasirtti :KK51: Tayyorle otel lobisinde oturan 17lik kizlar zaten uydurmaca he diyip gecmek gerek bazen:KK30: Burasi o kadar atmasayon tutmasyon olmus ki bakin yillar sonra bile aklimda kalmis
Atmasyon değil bence o kadar ya. Yani bize göre atmasyon da yazara göre değil. Kadının yaşı 60 falan vardı yanlış hatırlamıyorsam. E kaymak tabakadan olduğu her halinden belli. Avrupa Yakası’nda Şahika Koçarslanlı 10 sene öncesi için ‘500 bin yeetaaleeeye ev mi var’ gibi bir cümle kurmuştu. Yoksullara iftar çadırı kurup havyar falan servis ettirmişti de kimse yiyememişti. Çok kapalı, başka türden insanların girmediği bir çevrede büyümekle alakalı olabilir. Kadın tayyör giymeyen birinin olabileceğini hiç düşünmemiştir belki o yıllarda 🤣

Babaannebin tanistirdigini biliyorum onu bilmeyeni dövüyorlar zaten :KK53: cüneyti kaçırdığına yansın o :halay:
Diğer aşkı da Oktay değil miydi. İlk aşkı hatta. Niye ayrılmıştı ondan?

Atmasyon değil bence o kadar ya. Yani bize göre atmasyon da yazara göre değil. Kadının yaşı 60 falan vardı yanlış hatırlamıyorsam. E kaymak tabakadan olduğu her halinden belli. Avrupa Yakası’nda Şahika Koçarslanlı 10 sene öncesi için ‘500 bin yeetaaleeeye ev mi var’ gibi bir cümle kurmuştu. Yoksullara iftar çadırı kurup havyar falan servis ettirmişti de kimse yiyememişti. Çok kapalı, başka türden insanların girmediği bir çevrede büyümekle alakalı olabilir. Kadın tayyör giymeyen birinin olabileceğini hiç düşünmemiştir belki o yıllarda 🤣

Oktay onu aldatıyordu galibaa

Oktay onu aldatıyordu galibaa

Iıh hayır arkadaşlar, ilk aşkı Cüneyt. Çeşme'de tanışıyorlar. Sonra şey olmuştu galiba Cüneyt başka kızla fingirdemeye başlamış ve Serra'dan saklıyordu. Sonra Serra bunu okulca çıktıkları gezide mi ne öğreniyordu. Neymiş Cüneyt bey Serra üzülür diye ona söyleyememişmiş. Ondan sonra Oktay ikinci aşkı da Oktay aldatmıyor. Ama bunlar düğün hazırlığına giriyor. Oktay oyalandıkça oyalanıyor. Yüzük seçilecek, düğün mekanı seçilecek, ev bulunacak. Her şeye Serra koşuyor. Oktay Serra zorlasa bir şeylerin ucundan tutmaya tenezzül ediyor. Serra da "eeeeh be" dedi nişanı attı.

Iıh hayır arkadaşlar, ilk aşkı Cüneyt. Çeşme'de tanışıyorlar. Sonra şey olmuştu galiba Cüneyt başka kızla fingirdemeye başlamış ve Serra'dan saklıyordu. Sonra Serra bunu okulca çıktıkları gezide mi ne öğreniyordu. Neymiş Cüneyt bey Serra üzülür diye ona söyleyememişmiş. Ondan sonra Oktay ikinci aşkı da Oktay aldatmıyor. Ama bunlar düğün hazırlığına giriyor. Oktay oyalandıkça oyalanıyor. Yüzük seçilecek, düğün mekanı seçilecek, ev bulunacak. Her şeye Serra koşuyor. Oktay Serra zorlasa bir şeylerin ucundan tutmaya tenezzül ediyor. Serra da "eeeeh be" dedi nişanı attı.
Allah tan ben ortaokulda okumustum kitaplarını lisede ya da üniversitede okusam çok farklı gerçek dışı hayallere kapılabilirdim :KK53:

Bilkentli, jeepi falan var diye hoşlanmaya başlamıştı zaten.
Ama oktay Mezun olup İstanbul'da tek göz eve yerleşip 'yok yea, dönemsel calisicam ben,paranın kölesi olamam. Erzincan'da rafting yapıcam' deyince gözünden düşmüştü. En son da 'evlenince bu bekar evimde mi yaşasak bir süre?' Diye sorunca tayyorlü Serra, 'bundan bana ekmek çıkmaz' diye terkedip kendinden epey yaşlı ama halı hazırda İstanbul'da denize bakan ev sahibi özgür'le yeniden konuşmaya başlamıştı.
O da az çakal değil hee..
Hah işte ben de okudum hepsini. İki tur okudum hatta. O zaman pek fark etmiyordum da şimdi farkına varıyorum. Kadının kitaplarında inanılmaz bir elitist tutuculuk varmış ya. Serra kafayı takmış şişkoyum da şişkoyum, annesi tuvalet görevlisi kadına şişko diyor gülüyorlar. Bir Pırıltıdır Yaşamak aynı biçimde biçimli vücut, tayyör, parfüm bla bla bla. Manyak bir mükemmeliyetçilik, kalıplar var kadının kitaplarında. Parfüm sık, saçına da sık, eteğinin ucuna da sık, çiçeğe de sık, ampüle de sık... Hep sade makyaj yap, parlatıcı yeter, şeffaf oje sür, aman kırmızı oje sürme, palyaço gibi olursun. Fit ol, hep fit ol, hep klasik müzik dinle, klasik müzik dinlemek için kendini zorla, beğenmen gerek. Dokunduğun her şeyi güzelleştir. Garsonla sen konuşma erkek arkadaşın konuşsun, şarabı da o seçsin. Biiir sürü kalıplara sokan, mükemmeliyetçi, elitist, tutucu tavsiye. Verdiği birçok tavsiye de çok üst standartlarda yaşayan, geçim kaygısı olmayan insanlara uygun. Senin ve benim kendimiz hakkında benzer eleştirileriniz, memnuniyetsizlik veriniz var. Ben biraz da o yaşta o kitaplarla kafamızda çizilen ideal ve mükemmel genç prototipinden dolayı kafamızda böyle yetersizlik hisleri var.
Demek istediğim kesinlikle her şey o kadının yüzünden, almayın, okumayın, İpek Ongun kötü biridir, değil. Ki hâlâ bende serinin hepsi var. Çerez niyetine de eğlenerek okunacak kitaplar. Ama şimdi senin, benim ve birçok bizim jenerasyon kadının bu tarz kafa yapısında olmasında da bu kitapların etkisi olmalı diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi.
Güzel analizler...
Valla ben 29 yasindayim, hala serra'nin dedesinin öğüdü aklıma geliyor, imkanım varsa alkol almadan önce tereyağlı ekmek yiyorum :confused: :confused:

Konuya gelince daha geniş vaktimde yorum atacağım. Ama bu soruyu duymusken boş geçmek istemedim:)
Uyuz oluyorum da serra'ya

Son düzenleme:
Erkeklerden aşk beklemeyi bırakırsan belki biri tam anlamı ile aşık olur.belki bu zamana kadar senden hoşlanan oldu fakat sana hiç çekici gelmediği için öyle bitti gitti.seni sevdiğini söylemeye cesaretli olanlarda buram buram çıkarcı çıktı.
Nasıl kimi kadınlar doğuştan fiziki özelliklerini çıkarları için kullanıyorsa erkeklerde de öyle dolu maalesef.

Ya aslinda bu sorunum buraya tasinmadan once de vardi, Istanbul, Ankara ve Fransa'nin birkac sehrinde yasadim, hep ama hep ayni sorunlar. Birinden hoslanma- belli etme- reddedilme. Benim kadar sik ve cok reddedilen baska bir kadin oldugunu sanmiyorum. Burada, koyde yasadigim icin, birileriyle tanisma sansim daha az, ama haftasonlari sehre gidiyor(dum) (karantinadan once) ve sehirde de fena olmayan bir expat toplulugu var, kendi aralarinda yoga dersleri, kamplar, havuzlu ev partileri filan veren. Oyleki sehrin bazi yerleri-klupleri filan sirf zengin expatlarin takildigi yerler. Ben de su ana kadar bir Alman enerji muhendisinden, bir de Ganali egitimli ve isi gucu olan bir is arkadasimdan hoslandim, ikisinin de bana karsi bir seyler hissettigini zannediyordum ama ikisi de beni friendzone'a atti hemen. Hatta Ganali olan baska bir arkadasima: "cok iyi kiz, cok tatli, cok da saf biri, tam evlenilecek bir kadin (NE DEMEKSE BU DA!!) ama olmaz yani, ben o kadar ciddi iliskiye gelemem (ne alaka cidden anlamadim)" demis. Yani fiziksel gorunusumun yaninda, mutlaka biseyleri yanlis yapiyorum, ama neyi?
Muhtemelen çok şakacı, eğlenceli birisin. Dude olarak görüyorlar seni 🤷🏻‍♀️

Kizlar merhabalar biraz banal bir konu, modasi gecmis bir konu, suyu cikarilmis bir konu oldugunu biliyorum ama karantina gunlerinde aklima takildi.

Simdi benim erkeklerden yana sansim hic olmadi hic yani sifir. Cok guzel degilim, yetmezmis gibi gecen senelerde kotu bir olay gecirdim 40 kilo aldim obez oldum, 20sini verdim, ama hala sismanim. Surekli diyet ve egzersiz yapma cabam var ama zorlaniyorum yani. Yavas veriyorum kiloyu, insulin direncim filan da var.

Bu kilo meselesinden mi yoksa komple bakimsiz olusumdan mi nedir pek talibim yok yalnizim hem de cooook uzun suredir. Arada birkac kisi oldu ama onlar da surekli para istedi benden, bir tanesi kirasini odeyemeyip evime yerlesti zor ayrildim filan pesimi birakmadi zor zamanlar gecirdim. Yabanci bir ulkede yasiyorum burali erkeklerde yabanci kadinlara sirf para beklentisiyle yaklasma durumu var, iki kere basima geldi. Bu yuzden online dating uygulamalarina filan da sicak bakmiyorum korkuyorum biraz artik.

Erkekler genel olarak zaten bana biraz korkutucu, biraz elini versen kolunu kaptirdigin, kotu insanlar gibi geliyorlar cunku karsima hep boyleleri cikti. Yanlis anlamayin, erkek dusmani da degilim, en yakin arkadaslarim erkek, babam super bir adamdir filan, ama ben hep gidip en coplerini kendime cekiyorum. Begendigim, ilgi duydugum, cinsel cekim hissettigim adamlar beni genelde arkadas olarak goruyor. Hep ayni seyi duyuyorum onlardan: "sen iyi birisin ama bisey hissetmiyorum sana karsi".

Simdi ben 31 yasindayim ve istedigim cidden evlilik bile degil. Evlilik fikri bana cok uzak, cocuk istemiyorum stabilite istemiyorum uzun iliski bile istemiyorum. Sanirim tek istedigim ask. Yani hayatimda ask, flort, cinsellik olmamasi normal mi? Yani duzenli bir cinsel yasamim bile olmadi neredeyse hic, hep kacak gocek, sacma sapan iliskiler. Artik asik olmak istiyorum, bu ask karsilikli
Kizlar merhabalar biraz banal bir konu, modasi gecmis bir konu, suyu cikarilmis bir konu oldugunu biliyorum ama karantina gunlerinde aklima takildi.

Simdi benim erkeklerden yana sansim hic olmadi hic yani sifir. Cok guzel degilim, yetmezmis gibi gecen senelerde kotu bir olay gecirdim 40 kilo aldim obez oldum, 20sini verdim, ama hala sismanim. Surekli diyet ve egzersiz yapma cabam var ama zorlaniyorum yani. Yavas veriyorum kiloyu, insulin direncim filan da var.

Bu kilo meselesinden mi yoksa komple bakimsiz olusumdan mi nedir pek talibim yok yalnizim hem de cooook uzun suredir. Arada birkac kisi oldu ama onlar da surekli para istedi benden, bir tanesi kirasini odeyemeyip evime yerlesti zor ayrildim filan pesimi birakmadi zor zamanlar gecirdim. Yabanci bir ulkede yasiyorum burali erkeklerde yabanci kadinlara sirf para beklentisiyle yaklasma durumu var, iki kere basima geldi. Bu yuzden online dating uygulamalarina filan da sicak bakmiyorum korkuyorum biraz artik.

Erkekler genel olarak zaten bana biraz korkutucu, biraz elini versen kolunu kaptirdigin, kotu insanlar gibi geliyorlar cunku karsima hep boyleleri cikti. Yanlis anlamayin, erkek dusmani da degilim, en yakin arkadaslarim erkek, babam super bir adamdir filan, ama ben hep gidip en coplerini kendime cekiyorum. Begendigim, ilgi duydugum, cinsel cekim hissettigim adamlar beni genelde arkadas olarak goruyor. Hep ayni seyi duyuyorum onlardan: "sen iyi birisin ama bisey hissetmiyorum sana karsi".

Simdi ben 31 yasindayim ve istedigim cidden evlilik bile degil. Evlilik fikri bana cok uzak, cocuk istemiyorum stabilite istemiyorum uzun iliski bile istemiyorum. Sanirim tek istedigim ask. Yani hayatimda ask, flort, cinsellik olmamasi normal mi? Yani duzenli bir cinsel yasamim bile olmadi neredeyse hic, hep kacak gocek, sacma sapan iliskiler. Artik asik olmak istiyorum, bu ask karsilikli olsun, mutlu olayim istiyorum, yani bir insanin hayatinda bu hic mi olmaz? Bazen kendimi kadin gibi bile hissetmiyorum artik.

Ask hayatim olmasi icin ne yapabilirim sizce? Erkeklerle nasil tanisilir ve hoslandigimiz erkeklerin de bizden hoslanmasi nasil saglanir? Icine dustugum bu friendzone batagindan nasil kurtulurum? Bunun bir yontemi uzun vadeli bir plani var mi? Temmuzda 32 olacagim, menapoza girmeden bir ask yasamak istiyorum artik. Bir el atin hanimlar.

Sizin suan için kendinize ihtiyacıniz var. Nasıl mı. Yasadığınız olay size fiziksel anlamda olumsuz etki oluşturmuş.
Bu olumsuzluk ozgüveninizi etkiliyor. Siz kendizi kendinize verin.
Aksam yemeginden sonra asla atistirmayın. Sporu sabah aksam yapin . Hayatiniz spor olsun. Kendinize dergi kitap bu yonlerinizi gelistirin biryandan. Yani hayatinizda kimse yok diye kendinizi uzmeyin.
Siz diyet spor kulturel aktiviteyle kafanizi mesgul ederken biri sizin gonlunuzu calicak karsiniza cikacaktir.
O anda hem fiziksel hazir hemde siz cabalamadam ayaginiza kadar gelicek. Akisina birakin. Siz sadece kendinize cabalayin daha iyi hayati hakediyosunuz.
Hersey cabalariniza bagli.
Birsuru obez insan var esi sevgilisi olan.
Buna takilmayin. Mesgul olun hayat sizi dogru kisiyle yolunuzu birlestirecek

X