Bebegimi kaybettim :(

Cok uzuldum guzel kardesim.ben de ilk bebegimi kaybettim.tedavi ile olmustu,cok beklemistik onu.seni cok iyi anliyorum.sana tavsiyem psikolojik destek alman olur.bazen gücümüz tükenir bir ele tutunmak isteriz.sen iyilesmeye baslayinca esin de duzelecektir.acin büyük ,allah yardimcin olsun.

başınız sağolsun Allah sabır versin çok üzüldüm gerçekten

acınız taze biraz zaman geçsin psikolojik destek alın lütfen

Merhaba kızlar. icimi dökmek istiyorum. Neler yasadim son bir ayda hâlâ ne oldugunun farkinda degil gibiyim. Yillardir kavusmayi bekledigim yavrumu kaybettim. İcimi nasil tarif ederim bilmiyorum. Cok bekledik onu hamile oldgmu ogrenince havalara uctuk ama sevincimiz bile korky doluydu hep. 22 haftaya kadar hersey iyiydi . Konusuyordum oglumla herseyi anlatiyordum en cok babasina olan askimi ve dunyaya gelince onu nekadar cok sevecegimizi onunla neler yapacagimizi hayallerimizi anlattim. İcimde kiprastikca dunyalar benim oluyordu sevincim yere goge sigmiyordu. Oda yapacaktim ona en guzel seyleri alacaktim. Kundak alamadim kefen aldim oda yapacaktim mezarini yaptim icim cok aciyor. 22haftada suyu bitti gerilemeye basladi haftasi kaybedecegmizi soylediler alalim dediler izin vermedim o benimleyken nasil kiyardım kuzuma. Biraz hareket etmese annem gittinmi burdamisin diyordum cok gucsuzlesmisti ilk zamanlarkinden daha azaldi ama o an vuruyordu burdayim der gibi icim umut doluyordu. ama daha fazla dayanamadi savaşçi oglum. 27. haftada kalbi durdu son kez annesiyle vedalasti sonra bitti hareketleri . Hastaneye gittim kalp atisi alamadilar bi umut yalvardim bitmemis olsun gitmemis olsun diye ama gitti yavrum. sevemeden opemeden koklayamadan gitti ama dokunamadgm yavrm bukadar kucucukken bile nasil sevdirdi alistirdi kendine anlatamam. 17 saat suni sanci ile normal dogum yaptim o anim benim icin ayri bi travma oldu. Hem fiziksel hem ruhum acıyordu o sancilari cektim ama karnim kucagim bombos kaldi bosuna dogum yaptim. sonra bebegimin cenazesini verdiler s saclari simsiyahti bakmaya doyamadim hemen kapadilar sardilar defnettik .Oda hayali kurdugum yavrumun bi mezari var artik. Bi kac gun oldu tüm bunlara . Onu cok ozluyorum Elimi karnimda buluyorum sanki hareket edecek gibi bekliyorm farketmeden unutuyorum gittigini ne yasadigimin farkinda degil gibiyim cok aciyo icim bagira bagira aglayasim geliyor cennet kusu oldu bana sefaatci olacak diye teselli etmeye calisiyorum kendimi.. Ve simdi depresyonami girdim nedir durumum bilmiyorum bu olaylardan oncede esime aşiri duskun biriydim onsuz bi saniye duramiyorum bir gun ayri kalsak yillar gecmis gibi agliyorum cok ozluyorum yan odada durmasina tahammulum yok asiri seviyorum. Ama sanki bebegimi kaybettikten sonra bu halim on yirmi hatta yüz katına çikti. nefesim kesiliyo eşimide kaybedersem naparim gibi dusunceler sariyo icimi ve biliyorum Allah derki kimi benden cok seversen onu senden alirim. bu beni o kadar cok korkutuyo ki hayattan koptum. kendimi toparlayamiyorum . Yasadigim hersey ruya gibi geliyor gerck dışı gibi geliyor hayal aleminde gibiyim. cok tihaf hisler var icimde. Cennet cehennem kavrami ölüm sonsuzluk kavrami surei beynimi kurcalardi ama simdi beynimi yok edecek gibi korkulara sahibim. Beni esir aldi surekli korkuyorum yasamaktan ölmekten kaybetmekten sevdiklerimi en cok esimi yanindan bir saniye ayrilamiyorum işe gitmesin baska seyl ugrasmasin sadece yanimda dursun istiyorum Bakin normal degil biliyorum bu durumdan nasil kurtulacagim bilmiyorum gercek hayatta yok gibiyim . eşimde oyle oda bana zaten cok duskundu iyice artti. birbirimze cok aşik evlendik evlilik aski öldürmedi ustune yüzbinler kat aşk ekledi sanki 5 yil gecti bi gun onsuz uyuyamam . Simdi hic ayrilamaz olduk napacagmizi bilmiyoruz yasama dönemiyoruz herkes mi boyle ruyada gibi bizmi boyleyiz ne yasiyorz noluyor delircek gibiyim. Bi bilen eden anlayan varsa yardim etsin nolur :KK43:(
Basın sağolsun cnm ....zamanla geçecek acın hafifleyecek...Rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlat nasip etsin...bende düşük yapmıştım senin acin yanında ne ki tabi ki...ama sağlıkli olmayacakti yaşasaydı seninki de öyle...lütfen güçlü ol.
ins sende benim gbi istedigin zamanda evladını sağlıkla tekrar kucağına alirsin

2020 eylülde 18 haftalık kızımı kaybettim, dünya durdu sandım günlerce hickiriklarla ağladım, beni tek teselli eden cennette buluscak olmakti.. 2022 şubatta de oğluma sağlıkla kavuştum, bazen oğlumu 2 kez öpüyorum biri ablasının yerine.. Hala ağlıyorum, her an aklımda.. Rabbım sabır versin çok zor evlat acısı..

Geçmiş olsun başınız sağ olsun. Gerekirse psikolojik yardım alın. Yaşadığınız ağır bir şey çünkü. Sabır ve esenlik diliyorum size.

Merhaba kızlar. icimi dökmek istiyorum. Neler yasadim son bir ayda hâlâ ne oldugunun farkinda degil gibiyim. Yillardir kavusmayi bekledigim yavrumu kaybettim. İcimi nasil tarif ederim bilmiyorum. Cok bekledik onu hamile oldgmu ogrenince havalara uctuk ama sevincimiz bile korky doluydu hep. 22 haftaya kadar hersey iyiydi . Konusuyordum oglumla herseyi anlatiyordum en cok babasina olan askimi ve dunyaya gelince onu nekadar cok sevecegimizi onunla neler yapacagimizi hayallerimizi anlattim. İcimde kiprastikca dunyalar benim oluyordu sevincim yere goge sigmiyordu. Oda yapacaktim ona en guzel seyleri alacaktim. Kundak alamadim kefen aldim oda yapacaktim mezarini yaptim icim cok aciyor. 22haftada suyu bitti gerilemeye basladi haftasi kaybedecegmizi soylediler alalim dediler izin vermedim o benimleyken nasil kiyardım kuzuma. Biraz hareket etmese annem gittinmi burdamisin diyordum cok gucsuzlesmisti ilk zamanlarkinden daha azaldi ama o an vuruyordu burdayim der gibi icim umut doluyordu. ama daha fazla dayanamadi savaşçi oglum. 27. haftada kalbi durdu son kez annesiyle vedalasti sonra bitti hareketleri . Hastaneye gittim kalp atisi alamadilar bi umut yalvardim bitmemis olsun gitmemis olsun diye ama gitti yavrum. sevemeden opemeden koklayamadan gitti ama dokunamadgm yavrm bukadar kucucukken bile nasil sevdirdi alistirdi kendine anlatamam. 17 saat suni sanci ile normal dogum yaptim o anim benim icin ayri bi travma oldu. Hem fiziksel hem ruhum acıyordu o sancilari cektim ama karnim kucagim bombos kaldi bosuna dogum yaptim. sonra bebegimin cenazesini verdiler s saclari simsiyahti bakmaya doyamadim hemen kapadilar sardilar defnettik .Oda hayali kurdugum yavrumun bi mezari var artik. Bi kac gun oldu tüm bunlara . Onu cok ozluyorum Elimi karnimda buluyorum sanki hareket edecek gibi bekliyorm farketmeden unutuyorum gittigini ne yasadigimin farkinda degil gibiyim cok aciyo icim bagira bagira aglayasim geliyor cennet kusu oldu bana sefaatci olacak diye teselli etmeye calisiyorum kendimi.. Ve simdi depresyonami girdim nedir durumum bilmiyorum bu olaylardan oncede esime aşiri duskun biriydim onsuz bi saniye duramiyorum bir gun ayri kalsak yillar gecmis gibi agliyorum cok ozluyorum yan odada durmasina tahammulum yok asiri seviyorum. Ama sanki bebegimi kaybettikten sonra bu halim on yirmi hatta yüz katına çikti. nefesim kesiliyo eşimide kaybedersem naparim gibi dusunceler sariyo icimi ve biliyorum Allah derki kimi benden cok seversen onu senden alirim. bu beni o kadar cok korkutuyo ki hayattan koptum. kendimi toparlayamiyorum . Yasadigim hersey ruya gibi geliyor gerck dışı gibi geliyor hayal aleminde gibiyim. cok tihaf hisler var icimde. Cennet cehennem kavrami ölüm sonsuzluk kavrami surei beynimi kurcalardi ama simdi beynimi yok edecek gibi korkulara sahibim. Beni esir aldi surekli korkuyorum yasamaktan ölmekten kaybetmekten sevdiklerimi en cok esimi yanindan bir saniye ayrilamiyorum işe gitmesin baska seyl ugrasmasin sadece yanimda dursun istiyorum Bakin normal degil biliyorum bu durumdan nasil kurtulacagim bilmiyorum gercek hayatta yok gibiyim . eşimde oyle oda bana zaten cok duskundu iyice artti. birbirimze cok aşik evlendik evlilik aski öldürmedi ustune yüzbinler kat aşk ekledi sanki 5 yil gecti bi gun onsuz uyuyamam . Simdi hic ayrilamaz olduk napacagmizi bilmiyoruz yasama dönemiyoruz herkes mi boyle ruyada gibi bizmi boyleyiz ne yasiyorz noluyor delircek gibiyim. Bi bilen eden anlayan varsa yardim etsin nolur :KK43:(
çokça bebeklerini kaybetmiş biri olarak sizi çok iyi anlayabiliyorum, Başınız sağolsun :KK43: Lütfen yardım alın, eşinizle birlikte psikolojik destek almaktan çekinmeyin.. Umarım herşey düzelir, Allah içinize ferahlık versin :dua: :dua:

Bende bebeğimi kaybettim doğum yaptım doğum sancısı çektim ama elim boş eve geldim. Hala üzülürüm rüyama gelir ben onun rüyamda ismini bile görmüştüm. Ama diyeceğim o ki kimseye körü körüne bağlanmayın bu eşin olur evladın olur her zaman bir sevgi sınırı olmalı . Ne diyor Rabbim kimi benden çok seversen onu senden alırım . Sevgide ölçülü olmak şart

22 haftalık hamileyim, İşyerindeyim konunuzu okurken gözyaşlarıma hakim olamadım ben okumaya dayanamazken sizin acınızı hayal dahi edemiyorum. Allah sabırlar versin cennette şefaatçiniz olsun ne denir ki? Suyun azaldığı nasıl anlaşıldı sizi daha çok yaralamayacaksa?

22 haftalık hamileyim, İşyerindeyim konunuzu okurken gözyaşlarıma hakim olamadım ben okumaya dayanamazken sizin acınızı hayal dahi edemiyorum. Allah sabırlar versin cennette şefaatçiniz olsun ne denir ki? Suyun azaldığı nasıl anlaşıldı sizi daha çok yaralamayacaksa?
detayliya gittigimde alt sinirda dediler sonraki haftalar daha sık gittim kontrole su tamamen bitmisti ultrasonda bebegimi goremiyorduk bile. hareketleri azalmisti

Bende bebeğimi kaybettim doğum yaptım doğum sancısı çektim ama elim boş eve geldim. Hala üzülürüm rüyama gelir ben onun rüyamda ismini bile görmüştüm. Ama diyeceğim o ki kimseye körü körüne bağlanmayın bu eşin olur evladın olur her zaman bir sevgi sınırı olmalı . Ne diyor Rabbim kimi benden çok seversen onu senden alırım . Sevgide ölçülü olmak şart
bende bundan korkuyorum zaten cok guclu yogun duygulara girdim sınırlayamiyorum kendimi

Hepinizden Allah razı olsun. etrafimda herkes pervane ben iyileseyim diye cok uzuluyolar bende iyiymis gibi durmaya calisiyorum yanlarnda belli etmiyorum . Biliyorum bu bi imtihan cennet kusu oldular ve ben tek degilim benim gibi bir suru anne var ici yaniyor o yuzden burda konusmak rahatlamak istedim cok saolun :KK43: goguslermden sut geliyor gitsin diye ugrayorum o kadar zoruma gidiyorki herkes gelsin diye ugrasirken gitmesini istyorum :KK43:

İnsanların dediklerini asla takma
Benim acıma acı katmaktan başka hiçbişey yapmadılar
sözde benim bebekleriöin ölme nedeni baby shower yapıp internette paylaştım diyeymiş beni hep böyle sucladılar bir kişi gelip bana teselli vermedi sadece beni suçladılar
İnsanlar asla senin üzüntünü derdini anlamazlar
evet aciya aci katiyolar malesef bazilari iyi niyetle soylese bile icimizi acitiyo. Bende o an aciyla boyle paylasimlar yapanlara bisey olmuyo bak hep paylasyolar keske bende yapsaydm demistim :KK43:

Acınızı anlıyorum bende yaşadım çünkü. 27 haftalık tam 60 saat suni sancı çekip ölü doğum yaptım. Bizimde bir sürü problem vardı genetik hastalık beslenememe gerileme vs. Bir üyenin dediği gibi yüz tane de çocuğum olsa geçmez acısı. İlk bebeğim olacaktı benimde nasip değilmiş ilk zamanlar insan boşlukta oluyor ama acını kalbine gömmeyi de öğretiyor zaman. Şuan dışardan bakan benim yüreğimin yangınını görür mü anlar mı? Her gece Allah'a yalvarirdim sağlıkla kucağıma alayım diye şimdi sessiz sessiz ağlıyorum kimse bilmesin görmesin istiyorum. Beni dışardan iyileşti sanıyorlar ama yüreğimin acısı asla dinmeyecek. İnsanin kalbi ağrır mı içi acır mı acıyor Muş. Bu hayatta evlat acısı ile imtihan da olmak varmış kaderde diyorum. Bundan sonra tabiki sağlıkla hayırlı evlat istiyorum Allah'tan ama bu acı geçmeyecek geçirerek bir yol yok bana sende alışacaksin.
ayni seyleri yasamisz burda daha once birinin 27 haftalik kaybini okudugumda aglamistim icime sizi düsmustu ne bileyim aynini yasacagm diye icimin sizladigini :KK43: bende iyi gibi gorunmeye calisiyorm herks icine kapanma diye etrafmda dolaniyo icimin acisini bastirmaya calisiyorum. cok agladim dualar ettim adaklar adadim ama nasip olmadi Rabbim bunu takdir etti dualarma baska sekil cevap verdi belkide bilemiyorm bi an once gecsin kabus gibi hersey :KK43:

Başınız sağolsun, Allah sabır versin.

tüp bebek tedavisinde genel anesteziden uyanırken "burası sadece bir vesile, Allah isterse olur" derken uyanmıştım... kendinizi toparladığınızda genetik test gibi işlemlerle hamile de kabilirsiniz. yaşadığınız çok normal. Allah sabır versin.. psikojik destek alın. unutamazsınız ama acınız hafifler...

Merak ettim, neden normal doğum yaptırıyorlar düşük yapan kadınlara? Ayrı bir travma bu, eğer ameliyatla alınsaydı bu kadar kötü hissetmezdi bence.

X