Benim de eğlenmeye hakkım olamaz mı?

ilk olsa hiç birşey demem en son iş yerinden biri kız diğeri erkek iki arkadaşıyla gitmişti
...o gün kıyameti kopardım bayadır yapmıyordu tekrar başlayacak diye sinirim

Canim bece sen evde bunalmissin ama inan bana esinde en az senin kadar bunaliyordur onlarin iside kolay degil bütün gün calisiyorlar. Bence kendine bir arkadas cevresi edinmelisin kendin gibi cocuklu anneler bulmalisin bazen onlarla gezebilecegin bazende ailece gidip gelebileceginiz. Sonra esinle konusmalisin mesela haftada bir cocuklarinizi alip gezmeye gidebilirsiniz, cayinizi pastanizi yapip parka gidebilirsiniz. Ama cok sik olmadigi sürece esine arkadaslariyla zaman gecirmesine izin ver, tabii ki bayan arkadaslar icin gecerli degil bu.

Böyle hayatinizi sadece is güc ile gecirdiginiz sürece ikinizde anca bunalirsiniz birazda kendinizi simartin inan bana iyi gelecektir. Ne kocalar var allahin her günü kahveye gidiyorlar bütün gün orda pinekliyorlar, birak senin kocanda haftada bir veya ayda bir gidiversin icinde kalmasin. Ayni sekilde sende kendini arada bir simart. Benim fikrim bu.

kaydirigubbakcemile

adam 8 de aramis tamam da gelmemis ki eve ne anlami kaldi...
8 yıldır da kadını biyere cikarmamis, nasil bunalmasin bu kadın?
AYYY hanımlar valla evlilikten sogudum gittim boyle kocalarınızı okuya okuya....
evlen 2-3cocuk yap at kadını eve, sonra da monoton bi hayat....niye evleniliyor ki o zaman ben hic anlamıyorum

Ama iste bazi arkadaslarin dedigi gibi olay cikarmaktansa oturup esiyle iyilikle konusmak daha yararli olacaktir diye düsünüyorum. Bir gece cikti diye adamin burnundan getirmenin pekde faydali olacagini düsünmüyorum aksine adam dahada bunalicaktir.

Canim bece sen evde bunalmissin ama inan bana esinde en az senin kadar bunaliyordur onlarin iside kolay degil bütün gün calisiyorlar. Bence kendine bir arkadas cevresi edinmelisin kendin gibi cocuklu anneler bulmalisin bazen onlarla gezebilecegin bazende ailece gidip gelebileceginiz. Sonra esinle konusmalisin mesela haftada bir cocuklarinizi alip gezmeye gidebilirsiniz, cayinizi pastanizi yapip parka gidebilirsiniz. Ama cok sik olmadigi sürece esine arkadaslariyla zaman gecirmesine izin ver, tabii ki bayan arkadaslar icin gecerli degil bu.

Böyle hayatinizi sadece is güc ile gecirdiginiz sürece ikinizde anca bunalirsiniz birazda kendinizi simartin inan bana iyi gelecektir. Ne kocalar var allahin her günü kahveye gidiyorlar bütün gün orda pinekliyorlar, birak senin kocanda haftada bir veya ayda bir gidiversin icinde kalmasin. Ayni sekilde sende kendini arada bir simart. Benim fikrim bu.

teşekkürler canım fikirlerin için

fikirleriniz içinde ayrıca teşekkürler
şimdi gelicek nasıl bi tavır sergiliyim
ben direk dalmayı düşünüyorum
burnundan geti,ricem
yok dalma bence
iyi eğlendin mi canım türkülerle de,bende oh bi güzel sıkıldım evde .:mymeka: de
iyi davran ki utansın bir dahakine seni de götürmeyi bir borç bilsin.

ben yerinde olsam hiç konuşmam tartışmamda suratınada bakmam biraz yalvarsın hatasını anlasın
ben her tartışığmızda bişey olduğunda susarım hiç konuşmam kısa ve öz cümleler kurarım anlar hatasını

türkü cafeler saçma sapan belirli bir kesime bu kesim siyasi görüşe hizmet edilen bir yerdir.karanlık,kilimler,setler,türküler içkiler vs.
bir kere gittim bilmeden,bir daha asla gitmem.
eminim sen gidersen çok sıkılırsın.
bu arada 8 yılda 3 çocuk bravo sana.

Yahu arkadaslar insaf ya adam alt tarafi bir gece disari cikmis, kendi agiziyla söylemis her aksam sekizde arar geliyorum birsey lazim mi der demis. Adam bir disari cikti diye bütü bunlari yaparsaniz tabii ki sonra evde huzur kalmaz :umursamaz:

bir gece çıkmamış ki sık sık gidiyormuş,ayrıca hep 8de arayıp gelicem diyip en az birkaç saat gecikmeli gelirmiş,8de araması taktiktir bunu eve geç geleceğim zamanlar annemin nabzını ölçmek için bende yaparım bazen.

hem 8 yıldır neredeyse hiç çıkmadık diyor evli bir çiftin 8 yıldır eğlenmemiş olması sizce abartılmayacak bir durummu?

konu sahibi 8 yıldır eminim konuşmayı da kavga etmeyi de her yolu denemiştir,o ihtimallerin uygulandığını düşünerek bende kocasını herşeyden mahrum etmesini söyledim,bence az bile o kocaya...

erkek kavgadan bagırmaktan anlamıyo arkadaşlar erkegi susup onla muhatap olmadan deli edicen kuduruyolar bakıyolarki onları tınlayan hanımları yok böylelerine böylesi haktır valla susmak verilen en büyük cevaptır susmak dedigim napıyon dese bileii işte diyip yüzüne bile bakmadan konuşmak gerekki anlasın hatasını sanki onu dnlemiyomuş müz,ik dinliyomuş gi,bi tvye bak bide kahkahalar at iyiceçıldırır siniridnden ohh o lsun

o kadar acizimki ne gidebileceğim bi yer var nade benimle gelebilecek bi arkadaş şu an çıksam ne yapacağımı bilmem geri dönerim
evlenip geldim buraya üstelik tek bi arkadaşım bile yok hayatı o kadar monotonki anlatamam hergün aynı şeyler
yani kendimiş eşim olacak o gerzeğe ve çocuklarıma adamış bulunuyorum
ve bedelinide alıyorum

Aynen öyle iste arkadasim.

Malesef biz kadinlar cokca bu hatayi yapiyoruz, evleniyoruz ve sanki daha önce bir hayatimiz yokmus gibi komple esimize, evliligmize heleki cocuk olduktan sonra cocuklarimiza adiyoruz kendimizi.

Esinin bu konuda bir hatasi yok aslinda, sen kendi kendine yapiyorsun.
Bak o yine ne güzel sosyal hayatina devam ediyor, isine gücüne gidiyor, arkadaslari ile takiliyor, yeri geldimi egleniyor, bir sekilde hayatinda yenilikler oluyor.....rutinlik yasamiyor yani.

Illaki esinle gezmek zorunda degilsin, onun seni biryerlere götürüp gezdirmesini hic bekleme, esin evde oldugu zaman ben iki saatligne cikiyorum de ve cik gez dolas carsi pazar, komsu arkadas edin.....

Tabiki 3 cocukla bir yere kadar özgür olabilirsin, lakin bunu 3 cocuk yapmadan evvel düsünmüsündür elbet....birazda sabir gerek arkadasim, cocuklar hep böyle kücük kalmicak vesselam.....

Sen kendin aktif olman lazim....a.s

erkek kavgadan bagırmaktan anlamıyo arkadaşlar erkegi susup onla muhatap olmadan deli edicen kuduruyolar bakıyolarki onları tınlayan hanımları yok böylelerine böylesi haktır valla susmak verilen en büyük cevaptır susmak dedigim napıyon dese bileii işte diyip yüzüne bile bakmadan konuşmak gerekki anlasın hatasını sanki onu dnlemiyomuş müz,ik dinliyomuş gi,bi tvye bak bide kahkahalar at iyiceçıldırır siniridnden ohh o lsun

katılıyorum

Güzel bir taktik! Biz kadinlar hep kavga gürültü cikararak ceza vermeyi deneriz. Bu ceza bana mantikli geldi! Evin huzurunu bozmadan verilen ceza! Lakin eger koca dahada vurdum duymazsa ve birsey dememek isine geliyor kendisi dahada cok birsey yokmus gibi davraniyorsa? :nazar:

Benim basimda birtanede bundan var bilmiyorumkismile

Neyse denemekte fayda var

kaydirigubbakcemile

adam 8 de aramis tamam da gelmemis ki eve ne anlami kaldi...
8 yıldır da kadını biyere cikarmamis, nasil bunalmasin bu kadın?
AYYY hanımlar valla evlilikten sogudum gittim boyle kocalarınızı okuya okuya....
evlen 2-3cocuk yap at kadını eve, sonra da monoton bi hayat....niye evleniliyor ki o zaman ben hic anlamıyorum

ya kızlar ben yanlış anlattım galiba hiç çıkarmıyor değil
hafta sonları çıkıyoruz çocuklarla biraz hava alsınlar diye.... hiç çıkarmadı dediğim
başbaşa hiç çıkmadık
ne biliyim işte bi evlilik yıldönümü olsun bi doğum günüm olsun
yaaa anlayın işte insan arada eşiyle başbaşa kalmayı isteyemezmi

valla bende öyle yaptım
neden bilmem ama hiç konuşasım gelmedi zaten beni duyamayacak kadar sorhoştu
sabah öpüp uyandırdı hiç suratına bakmadım
çıktı kapıyı çarptım gittim uyumaya devam ettim
yarın tatil günü
bende çocukları bırakıp bi şirinevler turu atıcam
ne hali varsa görsün

türkü cafeler saçma sapan belirli bir kesime bu kesim siyasi görüşe hizmet edilen bir yerdir.karanlık,kilimler,setler,türküler içkiler vs.
bir kere gittim bilmeden,bir daha asla gitmem.
eminim sen gidersen çok sıkılırsın.
bu arada 8 yılda 3 çocuk bravo sana.

ya çevresindeki adamlarda adm değilki hepsi evlenip boşanmış
iki üç çocuklu adamlar
sen evlisin bi yuvan var neden onlar gibi yaşamak istiyorsun onları bekleyeni yok......
ha ille gidecem dersede defolup gitsin bende başımın çaresine bakarım
zaten isminden belli ne pis yer olduğu türkü cafe.......
üç çocuk meselesinide anlatmıştım tamamen istemeyerek oldu

o kadar acizimki ne gidebileceğim bi yer var nade benimle gelebilecek bi arkadaş şu an çıksam ne yapacağımı bilmem geri dönerim
evlenip geldim buraya üstelik tek bi arkadaşım bile yok hayatı o kadar monotonki anlatamam hergün aynı şeyler
yani kendimiş eşim olacak o gerzeğe ve çocuklarıma adamış bulunuyorum
ve bedelinide alıyorum

iyi de sen baştan 1-0 yeniksin acizim dyerek.
neden aciz olasın.
erkekler böyle şeyleri dile getirmedikçe anlamazlar, düşünmezler.
sen taleplerini dile getirdin mi? söylemedin nerden bileyim derler yoksa.

ya çevresindeki adamlarda adm değilki hepsi evlenip boşanmış
iki üç çocuklu adamlar
sen evlisin bi yuvan var neden onlar gibi yaşamak istiyorsun onları bekleyeni yok......
ha ille gidecem dersede defolup gitsin bende başımın çaresine bakarım
zaten isminden belli ne pis yer olduğu türkü cafe.......üç çocuk meselesinide anlatmıştım tamamen istemeyerek oldu

şimdi şunda anlaşalım türkü cafe pis biryer değil.
ben sık sık giderim ve o türkü dinleyip yanında alkol almayı seven birisinin hoşlanabileceği yerdir.
yani tavanda yanar döner bir top, etrafta tavşan kızların gezdiği taz bir yer değil.

Canım diyecek birşey bulamıyorum eşine...
Keşke falanca abiyle eğlenmek yerine senle eğlense ama nerdeeeee...
Ben de 1.5 yıllık evliyim ve daha bi defa bile akşam yemeğinde bile olsa dışarda yemedik...
İşin aslı beni dışarı çıkarmıyor ama kendi de çıkıp gezmiyor...

neden aciz olasın.

ben sık sık giderim ve o türkü dinleyip yanında alkol almayı seven birisinin hoşlanabileceği yerdir.
yani tavanda yanar döner bir top, etrafta tavşan kızların gezdiği taz bir yer değil.

o kadar doluyumki şu türkü kafelere ne diyicem bilmiyorum
çünkü ordan her geldiğinde adım atamayacak kadar sarhoş oluyor

Canım diyecek birşey bulamıyorum eşine...
Keşke falanca abiyle eğlenmek yerine senle eğlense ama nerdeeeee...
Ben de 1.5 yıllık evliyim ve daha bi defa bile akşam yemeğinde bile olsa dışarda yemedik...
İşin aslı beni dışarı çıkarmıyor ama kendi de çıkıp gezmiyor...

hiç duygu yok şu erkeklerde odun hepsi
hiçmi insan karısıyla bi yemek yemek istemez

neden aciz olasın.

yanlızmı gidersin yoksa eşinlemi gidersin

X