Benim de eğlenmeye hakkım olamaz mı?

ıstersen 10 Çocuk doĞurursun arkadaŞımmm kıme neee ayy saÇma sapan Şeylere ben bıle sınırlendım nerdeyse bukadar ÇocuĞa hak edıosun dıceklrr ay bu ne terbıyesızlık bÖleee ıı ozaman Çocukları olanlarr herŞeyı hak mı edıoo...
Bu ÇocuĞu tek baŞına yapmadı ya...ıyı arkadaŞlar sız Çocuk yapmayın eŞlerınızde sıze bÖle davranmasın....

Her zaman diyorum bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmamalı diye.
Yine diyorum yine diyorum.

Ağlayabilirsin arkadaşım,konuyu açıp beni ağlattınız diye duygu sömürüsüne ne gerek var..?
Ağlama yada ağla,bize ne..!!!!
konuyu açma o zaman madem yorumlar zoruna gidecek..
8 yılda 3 çocuk kadını,erkeği yıpratır.. çocuklara kıy,onları öldür dedik sanki..
çocuğu yaparken sorun yok,ama durum bundan kaynakların dediğimizde hemen çocuklara kıysamıydım..
ee madem mutlusunuz 3 tane daha yapın,adamı eve bağlayabiliyorsa..
utanmasanız biz suçlu olacağız,eşinizden ziyade
hep poh-poh yorumlar gelecek öyle değil mi,hiç gerçeği söyleyen çıkmayacak..
çocuklar ilişkinizi yıpratır,3 tanesi 8 yılda mutlaka yıpratır.
evde gürültü hengame gelmek istemez,haklıdır da belki de kendince..
üstelik madem bu kadar aşık çocuklarına niye evine gelmiyor bu adam,lütfen biraz gerçekçi olun...
hayatınızı kapana sıkıştırıp,sonra suçu başkalarına atmayın.
evine gelmeyen adama bırakın çocuğu yemek bile yapmam ben,dışarda zıkkımlansın gelsin...!!

Son düzenleme:
Ağlayabilirsin arkadaşım,konuyu açıp beni ağlattınız diye duygu sömürüsüne ne gerek var..?

8 yılda 3 çocuk kadını,erkeği yıpratır.. çocuklara kıy,onları öldür dedik sanki..
çocuğu yaparken sorun yok,ama durum bundan kaynakların dediğimizde hemen çocuklara kıysamıydım..
üstelik madem bu kadar aşık çocuklarına niye evine gelmiyor bu adam,lütfen biraz gerçekçi olun...

evine gelmeyen adama bırakın çocuğu yemek bile yapmam ben,dışarda zıkkımlansın gelsin...!!

neden duygu sömürüsü yapsın arkadaş bize karşı bi mecburiyeti mi var,biz kimiz ki bize duygu sömürüsü yapacak

3 çocuğun adamı ne hale getirdiğini tartışmıyoruz,eğer öyle olduğunu düşünüyorsanızda çözüme yönelik konuşursunuz,ama sizinde dahil birçok yorumda arkadaşı yargıladılar,neden 3 çocuk...yapmadan düşünecektiniz...adam bıkmıştır usanmıştır yıpranmıştır eğlenmek istemiştir ne var bunda...vb...vb...

sanki arkadaş bu çocukları tek başına yaptı...evdeki kavgaya gürültüye gelemiyorsa kocası,arkadaşın kendisi nasıl geliyor?bizim erkeklerden ekstra özelliklerimiz zırhımız kuşağımız mı var..

sadece son cümlenize katıldım,onun dışındakiler çok yıpratıcı

yine konu dönüp dolaşıp çocuklara geldi ..........diyecek hiç birşey bulamıyorum

neden duygu sömürüsü yapsın arkadaş bize karşı bi mecburiyeti mi var,biz kimiz ki bize duygu sömürüsü yapacak

3 çocuğun adamı ne hale getirdiğini tartışmıyoruz,eğer öyle olduğunu düşünüyorsanızda çözüme yönelik konuşursunuz,ama sizinde dahil birçok yorumda arkadaşı yargıladılar,neden 3 çocuk...yapmadan düşünecektiniz...adam bıkmıştır usanmıştır yıpranmıştır eğlenmek istemiştir ne var bunda...vb...vb...

sanki arkadaş bu çocukları tek başına yaptı...evdeki kavgaya gürültüye gelemiyorsa kocası,arkadaşın kendisi nasıl geliyor?bizim erkeklerden ekstra özelliklerimiz zırhımız kuşağımız mı var..

sadece son cümlenize katıldım,onun dışındakiler çok yıpratıcı

Beni ağlattınız lafı komik geldi bana..
Hala da komik geliyor..
çocuk gibi,sanki dramatik bir sahne var ortada,ağlanacka biri varsa eşidir,eşiyle konuşup dertleşip ağlsaydı keşke,belki işe yarardı.
Çocukları tek başına yapmadı elbet,ama kafası çalışan genelde kadınlar..
Erkeğe kalsa 3 değil 5 tane de yapar,ne vaktinde eve geliyor,ne altını temizliyor,ne sorunlarıyla ilgileniyor.. maddi yükümlülüklerini yapıyor.
türkü barda geçirsem gecemi bende 3 tane çocuk yaparım erkek olsam,bana ne evde kadın bakıyor..
erkeğe güvenirsek bu hale geliriz,çocuk yapmasın da eğlensin kocası gibi 3 çocukla haketmiyor demiyorum.
3 çocuğu kucağına vermiş adam,kendi sürtüyor diyorum..
eee buna imkan tanıyan da konuyu açan hanım..
her adamın karakteri farklıdır,ben tek çocuğum mesela,babam açıkca çocuk sevmezmiş..
annem de yapmamış,ee yapardı istese babamın aksi bir isteği olmamış ama sinirli,gergin,çocuk sevmeyen bir adam bu adama çocuk yapsan burnundan gelir hem çocuğun hem senin..
bazen öyle adamlar var,bütün gece çocuklar tepesinde oynuyor kalabalık aile seviyor..

herneyse hayatı zorlaştırıp,sonra da ben gezemeyecek miyim demek bence mantık dışı..
çok çocuk,doğduktan sonra aşıkta olsanız o çocuklara yüktür.
çok çocuğun var ise kocan da umursamaz ise evde oturup çocuğuna bakarsın,nasıl yaptıysan öyle bakarsın neticede..
erkeği kayırmıyorum,erkekler genel olarak amiyane ama kaypak,bunu her kadın bilir diyorum.

benim tarzım bu ayrıca,pohpohlayarak ifade edemiyorum kendimi..
"ayyy bebeğim,kocan seni üzmüş,düzelir inşallah,yavrunlarına sarıl,hatta bir tane daha yap,kocanı yuvana bağla " türünden knouyu açanı kandıran laflar edemem..
sert olabilir,kırıcı olabilir ama oturup düşünürse olayın temeli budur.

Son düzenleme:
"Nasıl" söylediğin çoğu zaman "Ne" söylediğinden çok daha önemli ve yapıcıdır derinss... insanları kırarak ifade edilen bir tarz da yoktur. Dobralık, kırmak demek değildir. Üzmeden de pohpohlamayan ama doğruyu gösteren mesajlar verilebilir. Sana tek eleştirim bu. Sevgiler.

Son düzenleme:
"Nasıl" söylediğin çoğu zaman "Ne" söylediğinden çok daha önemli ve yapıcıdır derinss... insanları kırarak ifade edilen bir tarz da yoktur. Dobralık, kırmak demek değildir. Üzmeden de pohpohlamayan ama doğruyu gösteren mesajlar verilebilir. Sana tek eleştirim bu. Sevgiler.

Sağolun eleştiriniz için ama konu sahibi ben değilim,rica ediyorum bundan sonra en azından benim yorumlarımla ilişkin bir ifade de bulunmayın.
Hür irademle yorum yapıyorum ve bir başkasının müdahele etmesinden rahatsız oluyorum.
Düşündüğünüz kadar çirkin olsaydı yorumlarım takdir edersiniz ki çoktan forumdan uzaklaştırılmıştım.
Hala öyle düşünüyorsanız lütfen "kötü içerik" olarak şikayet ediniz.
Kırıcı olmamak adına şirinlik yapamıyorum,yapanlara saygım sonsuz yeter ki sadece yorum yapıp,başkalarına da müdahele etmesinler..

Ben ifadeleriniz çirkin ya da söyledikleriniz yanlış demedim derinss.
Yanlış anlamışsınız, bilakis çok doğru noktalara değinmişsiniz.
Sadece biraz daha sakin olunursa çok daha yapıcı olur anlamında ve olumlu ve iyi niyetli bir eleştiri getirdim.
Kötü içerik falan aklımın ucundan bile geçmedi.
Yine de beni yanlış anladıysanız ya da kendimi yanlış ifade ettiysem özür dilerim sizden.
Sevgiler.

Beni ağlattınız lafı komik geldi bana..
Hala da komik geliyor..
çocuk gibi,sanki dramatik bir sahne var ortada,ağlanacka biri varsa eşidir,eşiyle konuşup dertleşip ağlsaydı keşke,belki işe yarardı.
Çocukları tek başına yapmadı elbet,ama kafası çalışan genelde kadınlar..
Erkeğe kalsa 3 değil 5 tane de yapar,ne vaktinde eve geliyor,ne altını temizliyor,ne sorunlarıyla ilgileniyor.. maddi yükümlülüklerini yapıyor.
türkü barda geçirsem gecemi bende 3 tane çocuk yaparım erkek olsam,bana ne evde kadın bakıyor..
erkeğe güvenirsek bu hale geliriz,çocuk yapmasın da eğlensin kocası gibi 3 çocukla haketmiyor demiyorum.
3 çocuğu kucağına vermiş adam,kendi sürtüyor diyorum..
eee buna imkan tanıyan da konuyu açan hanım..
her adamın karakteri farklıdır,ben tek çocuğum mesela,babam açıkca çocuk sevmezmiş..
annem de yapmamış,ee yapardı istese babamın aksi bir isteği olmamış ama sinirli,gergin,çocuk sevmeyen bir adam bu adama çocuk yapsan burnundan gelir hem çocuğun hem senin..
bazen öyle adamlar var,bütün gece çocuklar tepesinde oynuyor kalabalık aile seviyor..

herneyse hayatı zorlaştırıp,sonra da ben gezemeyecek miyim demek bence mantık dışı..
çok çocuk,doğduktan sonra aşıkta olsanız o çocuklara yüktür.
çok çocuğun var ise kocan da umursamaz ise evde oturup çocuğuna bakarsın,nasıl yaptıysan öyle bakarsın neticede..
erkeği kayırmıyorum,erkekler genel olarak amiyane ama kaypak,bunu her kadın bilir diyorum.

benim tarzım bu ayrıca,pohpohlayarak ifade edemiyorum kendimi..
"ayyy bebeğim,kocan seni üzmüş,düzelir inşallah,yavrunlarına sarıl,hatta bir tane daha yap,kocanı yuvana bağla " türünden knouyu açanı kandıran laflar edemem..
sert olabilir,kırıcı olabilir ama oturup düşünürse olayın temeli budur.

sana komik gelebilir ama o an öyle ifade edildiki çocuklar sanki baş belasılarmış gibi
ayrıca bundan sonraki hayatımı evde oturup çocuklara bakmaklada geçirmiyicem ......gayet düzgün parasıda iyi bi iş buldum
ikizleri kreşe vericem büyük olanada üç saat bakıcak birini bulucam ......bende kendi ayaklarım üstünde durucam ......iyi bi kaç arkadaş edinip arada çıkıp bende keyfime bakıcam
bu eziklikten kurtulup hayatıma yeni şeyler katıcam....yorumların içinde ayrıca teşekkürler dün sabaha kadar senin yazdıklarını düşündüm....
haklısın ona bu imkanı ben verdim ama bundan sonra herşey çok farklı olacak ...gözümü açtığın içinde ayrıca teşekkürler

sana komik gelebilir ama o an öyle ifade edildiki çocuklar sanki baş belasılarmış gibi
ayrıca bundan sonraki hayatımı evde oturup çocuklara bakmaklada geçirmiyicem ......gayet düzgün parasıda iyi bi iş buldum
ikizleri kreşe vericem büyük olanada üç saat bakıcak birini bulucam ......bende kendi ayaklarım üstünde durucam ......iyi bi kaç arkadaş edinip arada çıkıp bende keyfime bakıcam
bu eziklikten kurtulup hayatıma yeni şeyler katıcam....yorumların içinde ayrıca teşekkürler dün sabaha kadar senin yazdıklarını düşündüm....
haklısın ona bu imkanı ben verdim ama bundan sonra herşey çok farklı olacak ...gözümü açtığın içinde ayrıca teşekkürler

tebrikler canım,bundan sonra hayatını iyi yönde şekillendirir toparlarsın umarım..

canım konuşmakla falan çözülmez emin ol,zehir edeceksin ona hayatı.

biraz cadı ol ya...
kıyafetlerini ütüleme,cinselliği kes,yemek yap ama servis etme,biraz cazgırlık yap,durumun düzelmesini istiyorsan beni mutlu etmesini de bileceksin de,sonra didinsin dursun enişte bey..

cinsellik haric geri kalan dediklerin mantıklı da...cinsellik konusunda sana katılmıyorum bu iki tarafında istediği bir sey zaten taraflardan biri istemiyorsa olmaz,olursa aile içi tecavüze girer bu kadar basit...Kadın cinsel bi obje midir ki,kendini dısarıya cıkartmak için cinsellikten kaçınsın..kadınalırn yaptığı ve sonlarında kocalarını baska kadınlara kendileri yönlendirdiği en büyük hataa....

cinsellik haric geri kalan dediklerin mantıklı da...cinsellik konusunda sana katılmıyorum bu iki tarafında istediği bir sey zaten taraflardan biri istemiyorsa olmaz,olursa aile içi tecavüze girer bu kadar basit...Kadın cinsel bi obje midir ki,kendini dısarıya cıkartmak için cinsellikten kaçınsın..kadınalırn yaptığı ve sonlarında kocalarını baska kadınlara kendileri yönlendirdiği en büyük hataa....

evet cnm biliyorum iki taraf içinde kötü ama erkekler kadınlara göre genelde cinselliğe daha çok düşkünler,yani en azından kendi adıma boşanıp evine 40 yıl erkek sinek almayan kadınlar gördüm ama erkeklerde böyle bir durum genelde duymuyorum görmüyorum.

geçen yıllarda bir haberde okumuştum bir köyde cinselliği bir ay kesen kadınlar eşlerine istedikleri şeyi yaptırmışlardı,(ne istediklerini hatırlamıyorum)

hem bunu dışarıya çıkartması için önermedimki,ortada bir sorun var ve yıllarca sürmüş dil dökmüş bağırmış yıpranmış olmamış,biraz icraate dökmek lazım diye söyledim,bu gezmek eğlenmek için olmayabilirde bazen öyle anlar olurki sözler yetmez,ciddiye alınmazsın,dediklerin bir kulağından girer diğerinden çıkar karşındakinin,öyle anlarda artık sopanı göstermen gerekir erkeklere diye düşünüyorum.

ayrıca eğer o erkek cinsellik kesilince durup düşünüp '' ya ben napıyorum karımı dinlemedim,kendimden soğuttum durumu düzeltiyimki aramız bozulmasın'' diyeceğine,''karım benle beraber olmuyor başka kadınlara giderim bende'' diyorsa o erkekten hayır gelmez zaten.

İşte bu.. kaydirigubbakcemile5
Tebrik ederim arkadaşım..

hayır sen gezmek isteyemezsin
senin duyguların olamaz, bişe isteyemezsin
çalışmaktan yorgun hitap biten odur.
sabahtan akşama kadar evde yan gelip yatıyorsun.
bi alış veriş merkezine gitmek gezmek değilmi.

erkek mantığı hep aynııııııııııııı alsanaalsanasmile

X