Benim de eğlenmeye hakkım olamaz mı?

o kadar doluyumki şu türkü kafelere ne diyicem bilmiyorum
çünkü ordan her geldiğinde adım atamayacak kadar sarhoş oluyor

yani hırsızın hiç mi suçu yok gibi bir durum var ortada.
içecek adam türkü cafe de de içer; lima taşlarında da..

yanlızmı gidersin yoksa eşinlemi gidersin

eşimle de giderim kendi arkadaşlarımla da.
yalnız hiç gitmedim, keyif alamam tek başıma.

türkü cafeler hiçte öyle pis yerler değildir,adam gibi oturur o güzelim türküleri canlı dinlersin istersen alkol alırsın istemezsen almazsın biz eşimle bekarkende evliykende sık sık giderdik şimdi bebeğim var bi süredir gidemiyoruz özlemedim desem yalan olur

:eek:klava:
erkek kavgadan bagırmaktan anlamıyo arkadaşlar erkegi susup onla muhatap olmadan deli edicen kuduruyolar bakıyolarki onları tınlayan hanımları yok böylelerine böylesi haktır valla susmak verilen en büyük cevaptır susmak dedigim napıyon dese bileii işte diyip yüzüne bile bakmadan konuşmak gerekki anlasın hatasını sanki onu dnlemiyomuş müz,ik dinliyomuş gi,bi tvye bak bide kahkahalar at iyiceçıldırır siniridnden ohh o lsun

yani onların yaptigi gibi diyosun
bence de aynen katılıyorum
onlar gibi rahat ve odun olmak lazım, onlar anca bundan anlar
okuzler :eek:klava:

yanlız değilsin arkadaşım ,maalesef bizim toplumumuz da erkek ve kadın olmak çok çok farklı onlar heryere gider her şeyi yapar ,olsun erkektir ne olacak ki!kadın aynısını yapsa tek adı var o....... sorumsuz keşke elele verip değiştirebilsek bu ayrımcılığı.

bir gece çıkmamış ki sık sık gidiyormuş,ayrıca hep 8de arayıp gelicem diyip en az birkaç saat gecikmeli gelirmiş,8de araması taktiktir bunu eve geç geleceğim zamanlar annemin nabzını ölçmek için bende yaparım bazen.

hem 8 yıldır neredeyse hiç çıkmadık diyor evli bir çiftin 8 yıldır eğlenmemiş olması sizce abartılmayacak bir durummu?

konu sahibi 8 yıldır eminim konuşmayı da kavga etmeyi de her yolu denemiştir,o ihtimallerin uygulandığını düşünerek bende kocasını herşeyden mahrum etmesini söyledim,bence az bile o kocaya...

Hayir arkadas öyle birsey söylemedi sik sik gidiyor diye nerden cikti bu anlamadim. Iyide sen bu sekizde aramayi taktik olarak kullaniyorsun diye oda kullaniyor anlamina gelmez ki anlasilan adam o saatlerde cikiyor isten evi arayip ihtiyac var mi diyor.

Üstelik arkadas haftasonlari disariya ciktigini ama dogum günlerinde filan basbasa cikamadiklarini söylemis sonradan. Eh artik 3 cocukla anca bukadar üc cocuk bu birtane iki tane olsa anne babaya verilir ama üc cocuk atsan atilmaz satsan satilmaz. Olmayacak birsey icin kocadan kavga etmenin ne manasi var :umursamaz:

Konuyu acan arkadasim sana gelince bence doldurusa gelme dedigim gibi kocani fazla sikmasan iyi edersin. Kendine bir arkadas cevresi edinip sende bos zamanlarini degerlendirebilirsin pekahala bunu bugüne kadar yapmamis olman esinin sucu degil ki.

Yanlis anlama canim seni elestirmek degil niyetim ama biz kadinlar bazen cok kücük seyleri gözümüzde cok büyütüyoruz. Senin üc cocukla bunalman cok normal ama dedigim gibi.

8 senede 3 cocuk masallah oncelıkle..
keşke esınızden sıze deger vermesınden zıyade sız bıraz kendınıze dıkkat etseydınız..
sızı cok yıpratmısdır ..
bıgun cocukları esınıze bırakın ve sız cıkın evden...
,ozaman sızı anlar..

bak şinci.sen 8 yılda 3 çocuk yapmışınya.kapı çalınca aç kapıyı 1 çocuk daha yap onunla eğlen.sen buna layıksın demekki.sen robot değil kuluşka makinesisin.o adam senden 3 çocuğu neden yaptı.çünkü adam akılllı.seni çözmüş.eğlenmek istiyordunda neden 3 çocuk yaptın uyuz.ayyy ayy çok sıkıcısın.o adam eve gelirse adam değil.sen adamı evden bezdirmişsin.

Ne diyosun bacım sen???

Hayir arkadas öyle birsey söylemedi sik sik gidiyor diye nerden cikti bu anlamadim. Iyide sen bu sekizde aramayi taktik olarak kullaniyorsun diye oda kullaniyor anlamina gelmez ki anlasilan adam o saatlerde cikiyor isten evi arayip ihtiyac var mi diyor.

Üstelik arkadas haftasonlari disariya ciktigini ama dogum günlerinde filan basbasa cikamadiklarini söylemis sonradan. Eh artik 3 cocukla anca bukadar üc cocuk bu birtane iki tane olsa anne babaya verilir ama üc cocuk atsan atilmaz satsan satilmaz. Olmayacak birsey icin kocadan kavga etmenin ne manasi var :umursamaz:

Konuyu acan arkadasim sana gelince bence doldurusa gelme dedigim gibi kocani fazla sikmasan iyi edersin. Kendine bir arkadas cevresi edinip sende bos zamanlarini degerlendirebilirsin pekahala bunu bugüne kadar yapmamis olman esinin sucu degil ki.

Yanlis anlama canim seni elestirmek degil niyetim ama biz kadinlar bazen cok kücük seyleri gözümüzde cok büyütüyoruz. Senin üc cocukla bunalman cok normal ama dedigim gibi.

yine sinirlerim tepemde........eşim her akşam 8 de ara eve geliyorum ne lazım der
saat 9 bey efendi yok aradım ....yarım saate gelicem
saat 10 arıyorum telefona cevap vermiyor
saat 10 buçuk arıyorum ne dese iyi ya falanca abiyle türkü kafedeyim neymiş

eğlenicek biraz
ya ben insan değilmiyim benim eğlenmeye hakkım yokmu akşama kadar evde 3 çocuk ev işi uğraşıyorum
niye bana biraz saygısı yok hiçmi demez bi gün eşimide alıyım eğlenmeye gidelim diye
ya bu beni ne sanıyor robotmuyum
sinirden ölecem ne yapıyım şimdi siz söyleyin eve geldiğinde ne diyim
şeytan diyor alma eve gitsin geldiği yere
sekiz yıllık evliyim bir gün dışarı çıkarmamıştı eğlenmem için
hayatımdan bezdirdi

kırmızıyla çizdiğim yerden çıkardım sık sık gezdiğini-eğlendiğini.

sonuçta adamın iş saati bellidir,e işten sonra hep geç gelirmiş,sorunumuzda eğlence olduğuna göre bunu sık sık yaptığını düşünmem normal,haftasonları dışarı çıkıyo olabilirler o başka konu isterse 7-24 çıksın sonuçta kızların da olduğu bir ortama eşiyle gitmiyorsa,ordan adım atamayacak kadar alkollü geliyorsa,bu gayette kavga edilecek sebeptir kanımca..:nazar:

o taktiği tabiki kullanmak zorunda değil ama 8de arayıp geliyorum diyip gelmemesi ne demektir size göre,adını siz koyun ihmalkarlık sorumsuzluk yalan taktik..bilemem artık

biz 5 kardeşiz,çocukluğumuzdan beri babam işi gereği iş yemeklerine de türkü barlara da her türlü ortama girer ve annemi de hep yanına alırdı,kimse çocukları var diye dizini kırıp oturmak zorunda değilki,idare etmeyi bileceksin.

bak şinci.sen 8 yılda 3 çocuk yapmışınya.kapı çalınca aç kapıyı 1 çocuk daha yap onunla eğlen.sen buna layıksın demekki.sen robot değil kuluşka makinesisin.o adam senden 3 çocuğu neden yaptı.çünkü adam akılllı.seni çözmüş.eğlenmek istiyordunda neden 3 çocuk yaptın uyuz.ayyy ayy çok sıkıcısın.o adam eve gelirse adam değil.sen adamı evden bezdirmişsin.

Arkadaşım iyi misin sen, bu nasıl saygısızca ve seviyesizce bir yorum böyle.
O 3 çocuk neden olmuş, dön bir oku istersen.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım olur mu? :kızgın:

Kadın veya erkeğin kendi arkadaşlarıyla gidip eğlenmesi arada normaldir de sizi hiç çıkarmayıp sadece kendi eğlenmesi bencillik.
Üç çocuk sadece sizin değil, o da sorumluluklarını bilecek.:eek:lmaz:
Oturup etraflıca konuşmak lazım.
Taviz verdikçe hayatından memnun sanıyorlar.

senin kullanıcısından alıntı

tövbe yarabbi şimdi yorummu yapmış oluyosun.çok cahilsin

arkadaşlar kusura bakmayın
böyle bi konu açıp bazı cahilarkadaşlardan yardım beklemekle hata ettim
seninadlı arkadaş
yazdığın yorumu tamamen cahilliğine veriyorum bu kadar duygusuz olamaz bi insan .....sende bi kadınsın... beni en iyi siz anlarsınız diye açtım konuyu
ben üç çocuğun nasıl olduğunu anlatmıştım........ ve o üç çocuğumu dünyaya değişmem
her üç çocuklu kadın kuluçka makinasımı sayılıyor

Son düzenleme:
arkadaşlar kusura bakmayın
böyle bi konu açıp bazı cahilarkadaşlardan yardım beklemekle hata ettim
seninadlı arkadaş
yazdığın yorumu tamamen cahilliğine veriyorum bu kadar duygusuz olamaz bi insan .....sende bi kadınsın... beni en iyi siz anlarsınız diye açtım konuyu
ben üç çocuğun nasıl olduğunu anlatmıştım........ ve o üç çocuğumu dünyaya değişmem
her üç çocuklu kadın kuluçka makinasımı sayılıyor

Canım sen takılma böyle şeylere, o arkadaşın diğer konulardaki yorumları da birbirinden korkunçtu, görevli arkadaşlar gerekeni yaptılar zaten, çıkıyor böyle densizler işte ne yapacaksın.

Allah çocuklarını bağışlasın sana, en önemlisi sağlık sıhhat olsun hayatta, geri kalan her şey çözülür Allahın izniyle.

8 senede niye 3 çocuk yapar ki insan..
kadınlar biraz kendi sonlarını kendi hazırlıyorlar..

Bence sen cok abartiyorsun! Kendin söylüyorsun her aksam saat 8 de arar ne lazim der diye. Bugünde adam cikip gezmek istemis cok mu? Bence biraz daha anlayisli olmalisin. Üc cocuk kolay degil, zaman zaman seninde gezmek istemen normal ancak bunu onunla iyilikle konusman ve ona hayatim arada bir gezmeye gidelim demelisin. Kizlar bukadar bunaltmayalim sikmayalim kocalarimizi okadarda degil ya

ben de sana katiliyorum arkadasim ..adam her aksam 8 de ariyorsa o adam evine baglidir bence ... gercekten bu kadar buyutecek bi mesele varsa once guzel guzel cok bunaladigini anlat ,, diger careleri sonra dusunursun

Son düzenleme:
burada sorun şu:

ben evli erkeklerin yanlarında eşleri olmadan biyerlere gitmesine sinir olurum.nişanlıyken gitmişti kıyametleri koparmıştım şimdi gidemiyor.

nedeni şu:

birincisi karısına önceden haber vermeksizin yada fikri sorulmaksızın gidilmiş. yani bile bile sinirleri germiş

ikincisi suçunu biliyo ve benim geçmişte yaşadığıma benzer bişekilde önce telefonu açmak istemiyor

bencillik bencillik bencillik

biz kadınlar yapsak bunu nasıl olur acaba. amaaan kadındır arada çıkacak tabi derlermi ki biz erkektir gitsin diyebilelim.

8 de arayıp sonra eğlenmeye giden bi eş çok evine bağlı gerçektenn keşkee ilgi sadece aramakla olsaaa...ama evli değilimm büyük konuşmak istemediğimden yorum yapmıcamm ama çok çirkin cvplar atan arkadaşları kınıyorum bunuda sölemeden geçemicem..

bazı şeyler gerçekten yanlış anlaşıldı ....
bazı arkadaşlar konuyu iyi okumadan yorum yaptı
kimi beni suçladı
kimi çocuklarıma sardı
eşim benide çocuklarınıda dünyalara değişmez
bi sene öncesine kadar haftada iki üç defa yapardı en son evi terkememe kadar vardı annemlere gittim
bi hafta kaldım her gün arayıp yalvardı dön diye bizsiz nefes bile alamaz 8 yıllık evliyim ilk kez bi hafta ayrı kaldık
neyse döndüm geri
her gece mümkün olduğunca erken gelmeye çalışır oldu.....ya benim zoruma giden
bir haber vermeden gitmesi iki telefonuma cevap vermemesi üç tekrar aynı şeyi yapması dört neden sadece kendi eğlenme gereği duyuyor benimde ihtiyacım var arada gidip kafa dağıtmaya benim yakınmam bencilliğine
çocukara gelicem asla bi baş belası olmadılar benim için istediğim an bıraka bileceğim çok kişi var üç çocuk benim için sorun olmadı
bi çok arkadaş üç çocuk doğurdum diye yargıladı ,,,,,,ve defalarca anlattım sadece iki doğum yaptım...... ikincisi doğummum ikiz diye üç çocuklu oldum hiçmi biriniz iki doğum yapmadınız neden bu kadar yargılanıyorum üç çocuğum var diye..... cahillik değil benimki asla istemedim ....hamile kalmama imkan bile yokken hamile kaldım......hastaneye gittim ikiz olduklatını öğrendim .........ne yapsaydım aldırsamıydım siz olsanız kıyarmıydınız iki yavrunun canına ...sonunda ağlattınız beni ...ben sadece sizlerle bi derdimi paylaşmak sizden konuyla ilgili fikir almak istedim ama hata ettim lütfen kusura bakmayın
vaktinizi bana ayırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum

X