Bitmeyen boşanma davası yapmışlar

YazYagmuru1

...
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2018
616
768
Merhabalar, çekişmeli boşanma davamda 3.yilin içindeyim. Gerçekten çok bunaldım.(2018 Temmuzda dava açıldı) 2019 marttan beri karşı tarafın tanık listesi, tanıkların gelmesi yüzünden mahkeme uzuyor. 6 ayda pandemiden dolayı ertelendi. Bugünkü celsede dinlenecek tanıklar bir dahaki duruşmada hazır olacak denilmiş. Hakimde kabul etmiş. İki tane tanık için 3 ay daha gecikiyor. Çok canım sıkılıyor. Karşı taraf bilinçli olarak böyle taktikler uyguluyor olabilir mi? Avukatimla uzun gorusemedim, yüzyüze görüşeceğim. Velayet istiyor, çocuğa nafaka vermek istemiyor, altınlarim her şeyim onda kaldı. O yüzden anlaşma istemiyor. Bende onda birakmak istemiyorum. 5 yılım gidecek anlaşılan...

Merhabalar, çekişmeli boşanma davamda 3.yilin içindeyim. Gerçekten çok bunaldım.(2018 Temmuzda dava açıldı) 2019 marttan beri karşı tarafın tanık listesi, tanıkların gelmesi yüzünden mahkeme uzuyor. 6 ayda pandemiden dolayı ertelendi. Bugünkü celsede dinlenecek tanıklar bir dahaki duruşmada hazır olacak denilmiş. Hakimde kabul etmiş. İki tane tanık için 3 ay daha gecikiyor. Çok canım sıkılıyor. Karşı taraf bilinçli olarak böyle taktikler uyguluyor olabilir mi? Avukatimla uzun gorusemedim, yüzyüze görüşeceğim. Velayet istiyor, çocuğa nafaka vermek istemiyor, altınlarim her şeyim onda kaldı. O yüzden anlaşma istemiyor. Bende onda birakmak istemiyorum. 5 yılım gidecek anlaşılan...

Allah yardımcınız olsun. Bende 18 eylül 2020 de açtım çekişmeli. Keşke anlaşmalı olsaydı. Sizinki 3 yıl sürdü ise benimki ne kadar sürer acaba ? Hemde benim davam zina yoluyla boşanma davası. Biraz sabır gerekiyor. Sizinki yakın zamanda biter inşallah. En önemlisi bu kadar uzun süreçte umarım tüm haklarınızı alabilirsiniz.

Yani bilinçli yapıyor muhtemelen, yıldırma politikası uyguluyor. Avukatınızla neden görüşemediniz ? Vazgeçmeyin derim, uzasa ne kadar daha uzayacak, inşallah bir dahaki celsede karar açıklanır.

Çalışıyorum öğleden sonra da duruşması vardı. (Tanıklar olmayınca gitmeme gerek kalmadı) Kısa bir özet geçti telefonda. Gidince görüşeceğim inşallah. O kadar bekledim vazgeçmek istemiyorum bakalım. Bilinçli olduğu konusunda herkes hemfikir anlaşılan

Allah yardımcınız olsun. Bende 18 eylül 2020 de açtım çekişmeli. Keşke anlaşmalı olsaydı. Sizinki 3 yıl sürdü ise benimki ne kadar sürer acaba ? Hemde benim davam zina yoluyla boşanma davası. Biraz sabır gerekiyor. Sizinki yakın zamanda biter inşallah. En önemlisi bu kadar uzun süreçte umarım tüm haklarınızı alabilirsiniz.

Benimkinde de benzer mevzular var. Ama tanıkların bu son ikisini tanımıyorum bile. Altı üstü 4 tanık için 1.5 yıl bitecek.

Fiili olarak yeni bir hayat kurduysaniz resmiyet elbet biter, fazla dusunmemeye bakın.

Zordur tabi ama karsi tarafin istedigini vermeyin, yani kendinizi yipratmayin, hayatiniza bakin.

Açıkçası hayatımı kurdum çocuğumla. Mahkemeden mahkemeye stresli oluyorum. Alıştım hayatıma da. Zaman her şeyi unutturuyor.

Paranoya mi bu düşündüğüm diye kendi kendime sorarken yazmaya karar verdim.. Akıl akıldan üstündür. Teşekkür ederim

Açıkçası hayatımı kurdum çocuğumla. Mahkemeden mahkemeye stresli oluyorum. Alıştım hayatıma da. Zaman her şeyi unutturuyor.

Paranoya mi bu düşündüğüm diye kendi kendime sorarken yazmaya karar verdim.. Akıl akıldan üstündür. Teşekkür ederim
Bence paronaya değil her sey fiili olarak oldugunda iş bitmiyor. En sıkıcı şeyler resmj seylerdir zaten. Birde bundan güç almasi var. Neyin tanidiginu bu kadar zorluyor anlayamadim bende. Yillar gecmis biteli.

Neden bu kadar uzatiyorlar bu bosanma davalarini anlamıyorum. 3 yil birinden ayrilmak icin cok uzun. Aslinda cok tehlikeli ayni zamanda. Adam namusum hala diye dusunuyor. Ama mahkeme hangi kafayla böyle yapiyor manasiz
Ah bu çok doğru bir yorum. Boşanma davalarının kesinlikle biraz daha hızlandırılması gerekiyor. Hele bir taraf boşanmak isterken boşanmama kararı verilmesine aklım hayalim almıyor. Sonuçta bir taraf bir şekilde evli kalmak istemiyor ve zorla o insanı evli tutmuş oluyorsunuz. Ben de boşanma aşamasındayım çok stresli bir süreç Allah hepimizin yardımcısı olsun. O adamlar işte fiili olarak ayrılmış olsan da resmiyette bitmedikçe namusum kafasında yaşıyorlar insanın hayatı mahvoluyor .

Merhabalar ben de boşanma asamasindayim ve hukukçuyum. Ben 2019 eylülde anlaşmalı olarak açtım karşı taraf da kabul etmişti. Sonra birden bu adam işi çekişmeliye çevirdi. Beni zora soktu. Utanmadan benden tazminat talep etti. Avukatlar aradı para için çok rezillikler çektim ben de.
Neden tazminat istedi sizden ?

Benim davamda adam beni eski eşi için terk etti. Şimdi de boşandığı eşiyle dosta hayatı yaşıyorlar. Resimle mesajla her şey sabit. Adamın iftiralarını bile ispat ettim. Rabbim çok büyük. Yalan iftira hepsi ortaya çıkıyor zaten

Benim davamda adam beni eski eşi için terk etti. Şimdi de boşandığı eşiyle dosta hayatı yaşıyorlar. Resimle mesajla her şey sabit. Adamın iftiralarını bile ispat ettim. Rabbim çok büyük. Yalan iftira hepsi ortaya çıkıyor zaten
O kadar tanıdık ki bu hikaye. Bu dünyanın öyle büyük bir adaleti var ki kimsenin ettiği kimsenin yanına kalmaz. Mahkemde olmasa Rabbim size bu dünyada gösterecek herşeyi.Herkes yaptıklarının bedelini ödüyor

Pandemi süreci şansınıza denk geldi. Bide adli tatiller girdi onları düşün. Ben avukatı sanki biraz rahat buldum. Avukat süreçde belli bir rol oynar. Bide boşanma nedeni ve davayı kim açtı. Siz açtıysanız uzaması garip. Karşı taraf açtıysa oluyor öyle bazen 🙏Bide kendiniz her davada bulunmak zorundamısınız. Benim avukatım baya dişliymiş ben bu yorumlardan bunu anladım. Zaten bitmiş kağıt üzerinde evlilik. Yalnız niye bazılarında hemen bitiyor bazılarında bu kadar uzuyor. Avukat çok önemli ben böyle düşünüyorum. Aramızda olanlar alınmasın tuttuğunu koparıp üstüne düşen avukatların davası daha çabuk sonuçlanıyor 🙏Ben çekişmeliden anlaşmalıya çevirmiştim. Kendi çıkarlarım doğrultusunda bitirdim avukat zehir idi 🙏minnettarım🙏Bence yüzyüze iyice görüşün avukatınızla

X