Bitmeyen boşanma davası yapmışlar

Nasıl yani 1 sene dolmadan 2 şahit gösterirsem karşı taraf duruşmada boşanıyorum derse boşanabilir miyim hemen ? Ben annemi ve bir arkadaşımı gösterdim şahit olur mu
Olur canım. O adama da söyle bir tanık bulsun ve boşanirsiniz. Vaktine yazık ilerleyen zamanlarda o adam keyif catarken sen onun soy adıyla boşanma sürecini beklemek çok zor.

Bu pislik şiddet uyguladı ben şikayetçi olup darp raporu almadım. Benden tazminat istiyor utanmadan. O yüzden o kadar pişmanım ki... Ben öyle şeyler yapmadım diyor. Kaybeden olmaktan korkuyorum.
Ah ah bende beni odaya kitleyip tehdit ettiğinde şilayetçi olmadığım için pişm
Olur canım. O adama da söyle bir tanık bulsun ve boşanirsiniz. Vaktine yazık ilerleyen zamanlarda o adam keyif catarken sen onun soy adıyla boşanma sürecini beklemek çok zor.
o tanık getirmeyebilir ya bilmiyorum ki getirmezse sıkıntı olur mu acaba bana

Bosanmissin gibi düşünüp hayatınıza devam edin. Hem kafa hem gönül olarak. Ben boşanma davası açıldıktan sonra sadakat yükümlülüğü olduğuna inanmıyorum. Yıllarca adaletin ve karşı tarafın gönlünün olmasını mi beklesin bu insanlar?

Merhabalar, çekişmeli boşanma davamda 3.yilin içindeyim. Gerçekten çok bunaldım.(2018 Temmuzda dava açıldı) 2019 marttan beri karşı tarafın tanık listesi, tanıkların gelmesi yüzünden mahkeme uzuyor. 6 ayda pandemiden dolayı ertelendi. Bugünkü celsede dinlenecek tanıklar bir dahaki duruşmada hazır olacak denilmiş. Hakimde kabul etmiş. İki tane tanık için 3 ay daha gecikiyor. Çok canım sıkılıyor. Karşı taraf bilinçli olarak böyle taktikler uyguluyor olabilir mi? Avukatimla uzun gorusemedim, yüzyüze görüşeceğim. Velayet istiyor, çocuğa nafaka vermek istemiyor, altınlarim her şeyim onda kaldı. O yüzden anlaşma istemiyor. Bende onda birakmak istemiyorum. 5 yılım gidecek anlaşılan...
Maaesef bir de bunun dava bittikten sonra , 2 yıl kadar istinaf süresi var kesinleşmesi için. Büyük ihtimalle temyiz ederler dosyayı.

Merhabalar ben de boşanma asamasindayim ve hukukçuyum. Ben 2019 eylülde anlaşmalı olarak açtım karşı taraf da kabul etmişti. Sonra birden bu adam işi çekişmeliye çevirdi. Beni zora soktu. Utanmadan benden tazminat talep etti. Avukatlar aradı para için çok rezillikler çektim ben de.
Sizden tazminat istemesinin Gerekçesi ne ?

Pandemi süreci şansınıza denk geldi. Bide adli tatiller girdi onları düşün. Ben avukatı sanki biraz rahat buldum. Avukat süreçde belli bir rol oynar. Bide boşanma nedeni ve davayı kim açtı. Siz açtıysanız uzaması garip. Karşı taraf açtıysa oluyor öyle bazen 🙏Bide kendiniz her davada bulunmak zorundamısınız. Benim avukatım baya dişliymiş ben bu yorumlardan bunu anladım. Zaten bitmiş kağıt üzerinde evlilik. Yalnız niye bazılarında hemen bitiyor bazılarında bu kadar uzuyor. Avukat çok önemli ben böyle düşünüyorum. Aramızda olanlar alınmasın tuttuğunu koparıp üstüne düşen avukatların davası daha çabuk sonuçlanıyor 🙏Ben çekişmeliden anlaşmalıya çevirmiştim. Kendi çıkarlarım doğrultusunda bitirdim avukat zehir idi 🙏minnettarım🙏Bence yüzyüze iyice görüşün avukatınızla
İstanbul veya diğer şehirler arasında dünya kadar fark var
İstanbul’da 11 ay sonraya gün verilirken başka bir şehirde bir ay sonraya veriliyor
İstanbul’da 4 dava yaklaşık 3-4 yıl sürerken , Başka küçük bir şehirde dört duruşma = 4 ay demek.
Sürecin uzunluğu ile avukatın hiçbir alakasının olduğunu düşünmüyorum

Sizinki sonradan nasıl anlaşmalıya döndü
Eski eşiniz tüm isteklerinizi kabul etti mi

Merhabalar, çekişmeli boşanma davamda 3.yilin içindeyim. Gerçekten çok bunaldım.(2018 Temmuzda dava açıldı) 2019 marttan beri karşı tarafın tanık listesi, tanıkların gelmesi yüzünden mahkeme uzuyor. 6 ayda pandemiden dolayı ertelendi. Bugünkü celsede dinlenecek tanıklar bir dahaki duruşmada hazır olacak denilmiş. Hakimde kabul etmiş. İki tane tanık için 3 ay daha gecikiyor. Çok canım sıkılıyor. Karşı taraf bilinçli olarak böyle taktikler uyguluyor olabilir mi? Avukatimla uzun gorusemedim, yüzyüze görüşeceğim. Velayet istiyor, çocuğa nafaka vermek istemiyor, altınlarim her şeyim onda kaldı. O yüzden anlaşma istemiyor. Bende onda birakmak istemiyorum. 5 yılım gidecek anlaşılan...
Canım her dava aynı bizim de 2018 agustosunda açtığımız davalar duruyor, ülkede yargı çok yavas işliyor maalesef

Benim komsumun kızının da bu seklde oldu cok uzun sure mahkeme surdu kiz annesinn evine döndü evi kizin ailesi almisdi kiz resmen ustu basiyla evden cikmisdi esyayida kizin ailesi almisdi cunku oglan burali degildi durumlari sa bayagi kotuydu kızın unide okudugu yerde bir restoranda çalışır mis ordan tanıştılar kiz aldi geldi bunu burda evlendiler bu arada biz turkiyede degl yurt disijdayiz herseyi kzikn ailesi yapti ama o kadar bezdiler ki uzatdik sonra uzatdi adam isi kiz ve aileseo kuttulalim da nesterse olsun dyerek evin parasınn yarisini aldi adamdab sadece esyalari ic ceyizi altinlari herseyi brakdi adama.zaten adam bende degl altinlar deyip altinlari bozdurmustu

Kızın ailesi aldığın halde evin yarısını erkek mi almış

İstanbulda bir tanıdığımın boşanma davası 4 yıl sürmüştü. Hem de çocuk yok mal mülk yok aldatma vs yok. Ben de bu durumu bildigimden anlaşmalı boşandım. Maddi kayıplarım oldu ama manevi olarak rahatım. Anlaşmalı boşanmam da kesinleşmesı falan yaklaşık 3 ay sürdü

Pandemi süreci şansınıza denk geldi. Bide adli tatiller girdi onları düşün. Ben avukatı sanki biraz rahat buldum. Avukat süreçde belli bir rol oynar. Bide boşanma nedeni ve davayı kim açtı. Siz açtıysanız uzaması garip. Karşı taraf açtıysa oluyor öyle bazen 🙏Bide kendiniz her davada bulunmak zorundamısınız. Benim avukatım baya dişliymiş ben bu yorumlardan bunu anladım. Zaten bitmiş kağıt üzerinde evlilik. Yalnız niye bazılarında hemen bitiyor bazılarında bu kadar uzuyor. Avukat çok önemli ben böyle düşünüyorum. Aramızda olanlar alınmasın tuttuğunu koparıp üstüne düşen avukatların davası daha çabuk sonuçlanıyor 🙏Ben çekişmeliden anlaşmalıya çevirmiştim. Kendi çıkarlarım doğrultusunda bitirdim avukat zehir idi 🙏minnettarım🙏Bence yüzyüze iyice görüşün avukatınızla

Tuttuğumuzu kopartamıyoruz

Geçen sene Şubat ta dava açtım basit yargılama dilekçe aşaması çabuk bitti

Haziran da hakim yoktu mazeret aldı duruşmayı 16 Aralık a yani düne erteledi

Dün de hakim yıllık izin almış duruşma 7 Temmuz a ertelendi

Aralık tan Temmuz a ertelenen duruşma olan sistemde kimse bir şeyi kopartamıyor

Bence avukatlar daha mağdur. Bir de dosyayı okumayan hakimler var.

Siz hangi şehirdesiniz

Yani ilk duruşla 17 ay sonra olacak

Allah allah

Siz avukatım demiştiniz değil mi
Bilmediğin için ve gerçekten merak ediyorum
Boşanmada Maddi tazminat hangi durumlarda kazanılır ?
Manevi tazminat hangi durumlarda kazanılır ?
Neler kusura gidiyor ?
Rica etsem , detaylı yazarsanız çok sevinirim
Evlenme yüzünden maddi menfaatleri tehlikeye giren ya da yok olan kusursuz kişilerin maddi tazminat talep hakkı vardır. Manevi tazminat ise evlilikte yaşadığın üzüntüler yüzünden talep ettiğin miktar. Bu tazminatları hak edebilmek için kusursuz olmak gerekiyor.

X