Bitmeyen boşanma davası yapmışlar

O kadar tanıdık ki bu hikaye. Bu dünyanın öyle büyük bir adaleti var ki kimsenin ettiği kimsenin yanına kalmaz. Mahkemde olmasa Rabbim size bu dünyada gösterecek herşeyi.Herkes yaptıklarının bedelini ödüyor
Ben onları hep görüyorum Rabbime bin şükür. O adam çok önemli bir şirkette çalışıyordu. Işten atıldı. 2 yıldır işsiz. Eski eş de bu adama o kadar destek olmuyor yani öyle çok mutlu bir hayatları yok. Çocuklarınin dersleri kötü. Kızın babası adamın burnundan getiriyor. O adam cehennemi yaşıyor.

Davayı açtığımda hiç bir şey talep etmedim. Dava dilekçesinde de bu durumu belirttim. Ama davayı cekismeliye çevirince tabi ki ben de talep ettim. Madem benim yıllarım gidiyor haklıyken bir de talep ettim.
Haklısınız tabi de anlaşmalı boşanmada dilekçeleri verince ilk celsede bitiyor sizinki henüz duruşma olmadan mı çekişmeliue çevirdi ? Kusura bakmayın çok sordum ama bende şuan zpr bir durumdayım her ihtimali öğrenmeye çalışıyorum

Haklısınız tabi de anlaşmalı boşanmada dilekçeleri verince ilk celsede bitiyor sizinki henüz duruşma olmadan mı çekişmeliue çevirdi ? Kusura bakmayın çok sordum ama bende şuan zpr bir durumdayım her ihtimali öğrenmeye çalışıyorum
Canım o yaratık dava dilekçesini birlikte yazdık. Avukat davayı açtı. Bu adam tebligatı almadı gitti avukat tuttu. Sonra da davayı cekismeliye çevirdi

Baska bir avukat bulun,gelmeyen tanik icin yakalama cikartirlar ,bekleme neden reddi hakim yapsin avukat ,hakimi bile ayarlamis olabilirler

Canım o yaratık dava dilekçesini birlikte yazdık. Avukat davayı açtı. Bu adam tebligatı almadı gitti avukat tuttu. Sonra da davayı cekismeliye çevirdi
Anladım canım saol yani ilk duruşma öncesi oldu. Benim henüz 3 aylık evliliğim olduğu için anlaşmalı yapamadım. Ama bir nevi anlaşmalı olsun istiyorum bunun için uğraşıyorum. Kabul etsin istiyorum

Neden bu kadar uzatiyorlar bu bosanma davalarini anlamıyorum. 3 yil birinden ayrilmak icin cok uzun. Aslinda cok tehlikeli ayni zamanda. Adam namusum hala diye dusunuyor. Ama mahkeme hangi kafayla böyle yapiyor manasiz

Iddiaları varmış ispat edemedi çoğunu. Ama 2 tane benim tanımadığım tanık var. Duruşmada hazırlıklı olup onların yalanlarını yakalayacağım.
Aynrn benimde tanımadığım iki tanık var. Pislik yapıyorlar resmen

Baska bir avukat bulun,gelmeyen tanik icin yakalama cikartirlar ,bekleme neden reddi hakim yapsin avukat ,hakimi bile ayarlamis olabilirler

Bende anlamıyorum işte, söyledim avukata bir yıldır bu tanıkları dinlemeyi bekliyorum. Bıktım dedim. Haklısınız itiraz edeceğim dedi ama...

Teyzemde tek celsede anlaşmalı olarak boşandı üç çocuk var ortak velayet, çocuklara nafaka teyzeme tazminat onu vermezse 4 yıl ıcınde ev alacak mecburen böyle anlaşmışlar.adamın başka kadınla yıllarca ılişksı ve çocuğu var. Insallah sizinkısıde sonuçlanır.

Teyzemde tek celsede anlaşmalı olarak boşandı üç çocuk var ortak velayet, çocuklara nafaka teyzeme tazminat onu vermezse 4 yıl ıcınde ev alacak mecburen böyle anlaşmışlar.adamın başka kadınla yıllarca ılişksı ve çocuğu var. Insallah sizinkısıde sonuçlanır.

Bu pislik şiddet uyguladı ben şikayetçi olup darp raporu almadım. Benden tazminat istiyor utanmadan. O yüzden o kadar pişmanım ki... Ben öyle şeyler yapmadım diyor. Kaybeden olmaktan korkuyorum.

Bu pislik şiddet uyguladı ben şikayetçi olup darp raporu almadım. Benden tazminat istiyor utanmadan. O yüzden o kadar pişmanım ki... Ben öyle şeyler yapmadım diyor. Kaybeden olmaktan korkuyorum.
Yüzsüz ve kişiliksizmiş adam utanmadan tazminat ıstıyor. Insallah kaybetmezsin oda layığını bulur.

Benim komsumun kızının da bu seklde oldu cok uzun sure mahkeme surdu kiz annesinn evine döndü evi kizin ailesi almisdi kiz resmen ustu basiyla evden cikmisdi esyayida kizin ailesi almisdi cunku oglan burali degildi durumlari sa bayagi kotuydu kızın unide okudugu yerde bir restoranda çalışır mis ordan tanıştılar kiz aldi geldi bunu burda evlendiler bu arada biz turkiyede degl yurt disijdayiz herseyi kzikn ailesi yapti ama o kadar bezdiler ki uzatdik sonra uzatdi adam isi kiz ve aileseo kuttulalim da nesterse olsun dyerek evin parasınn yarisini aldi adamdab sadece esyalari ic ceyizi altinlari herseyi brakdi adama.zaten adam bende degl altinlar deyip altinlari bozdurmustu

Pandemi süreci şansınıza denk geldi. Bide adli tatiller girdi onları düşün. Ben avukatı sanki biraz rahat buldum. Avukat süreçde belli bir rol oynar. Bide boşanma nedeni ve davayı kim açtı. Siz açtıysanız uzaması garip. Karşı taraf açtıysa oluyor öyle bazen 🙏Bide kendiniz her davada bulunmak zorundamısınız. Benim avukatım baya dişliymiş ben bu yorumlardan bunu anladım. Zaten bitmiş kağıt üzerinde evlilik. Yalnız niye bazılarında hemen bitiyor bazılarında bu kadar uzuyor. Avukat çok önemli ben böyle düşünüyorum. Aramızda olanlar alınmasın tuttuğunu koparıp üstüne düşen avukatların davası daha çabuk sonuçlanıyor 🙏Ben çekişmeliden anlaşmalıya çevirmiştim. Kendi çıkarlarım doğrultusunda bitirdim avukat zehir idi 🙏minnettarım🙏Bence yüzyüze iyice görüşün avukatınızla

Harikasınız. Adınıza sevindim. Darısı başıma diyeyim. Benim avukatım da aslında buranın en iyilerinden. Boşandığım şahıs polis memuru ve arsız. Uzatmak istemediğimi ve benim pes eden biri olduğumu biliyor. O yüzden anlaşmaya yanaşmıyor. Darp raporum olsa idi eminim her şey çok daha iyi olurdu

Benim komsumun kızının da bu seklde oldu cok uzun sure mahkeme surdu kiz annesinn evine döndü evi kizin ailesi almisdi kiz resmen ustu basiyla evden cikmisdi esyayida kizin ailesi almisdi cunku oglan burali degildi durumlari sa bayagi kotuydu kızın unide okudugu yerde bir restoranda çalışır mis ordan tanıştılar kiz aldi geldi bunu burda evlendiler bu arada biz turkiyede degl yurt disijdayiz herseyi kzikn ailesi yapti ama o kadar bezdiler ki uzatdik sonra uzatdi adam isi kiz ve aileseo kuttulalim da nesterse olsun dyerek evin parasınn yarisini aldi adamdab sadece esyalari ic ceyizi altinlari herseyi brakdi adama.zaten adam bende degl altinlar deyip altinlari bozdurmustu

En azından yarısını vermiş. Benimki bizimkilerin takıları, 5 yıllık maddi birikimimi her seyimi somurdu. Ama şimdi öyle bir şey yok diyor. Bu örnekteki adamla aynı kafada. Geçmiş olsun komşunun kızına. Bu pisliklere hiç bir iyiluk yaramıyor.

X