Bitmeyen boşanma davası yapmışlar

Merhabalar, çekişmeli boşanma davamda 3.yilin içindeyim. Gerçekten çok bunaldım.(2018 Temmuzda dava açıldı) 2019 marttan beri karşı tarafın tanık listesi, tanıkların gelmesi yüzünden mahkeme uzuyor. 6 ayda pandemiden dolayı ertelendi. Bugünkü celsede dinlenecek tanıklar bir dahaki duruşmada hazır olacak denilmiş. Hakimde kabul etmiş. İki tane tanık için 3 ay daha gecikiyor. Çok canım sıkılıyor. Karşı taraf bilinçli olarak böyle taktikler uyguluyor olabilir mi? Avukatimla uzun gorusemedim, yüzyüze görüşeceğim. Velayet istiyor, çocuğa nafaka vermek istemiyor, altınlarim her şeyim onda kaldı. O yüzden anlaşma istemiyor. Bende onda birakmak istemiyorum. 5 yılım gidecek anlaşılan...
Bu sürecin üstüne istinafa da taşır 1/1.5 sene belki Bursa iş yoğunluğu daha azdır. İstanbul 2 sene...dosya kesinleşmeden de mal alamazsınız kaldıki istinaftan dosya kesinleşti bu sefer icra süreci var..... Uzanır da uzanır.... Anlaşmalı boşanmaya bir şekilde ikna edin... İnşallah tedbir kararı almışsınızdır. Tüm bu sürecin sonunda yaptıgınız masrafla kalma ihtimali de var

Bu sürecin üstüne istinafa da taşır 1/1.5 sene belki Bursa iş yoğunluğu daha azdır. İstanbul 2 sene...dosya kesinleşmeden de mal alamazsınız kaldıki istinaftan dosya kesinleşti bu sefer icra süreci var..... Uzanır da uzanır.... Anlaşmalı boşanmaya bir şekilde ikna edin... İnşallah tedbir kararı almışsınızdır. Tüm bu sürecin sonunda yaptıgınız masrafla kalma ihtimali de var
Mahkeme reddetmişti tedbir kararımi. Yeni avukatım da boşanma olmadan böyle şeyler olmaz diyor. Bulunduğum ilde en iyilerden diye duyup gitmiştim. Usandım

X