Calisan kadin ve ev isleri

Evet maasim bana kaliyo. Esim evin giderleri ve alisveris ile mesul. Benim maasim kendime bende biriktiriyorum. Oyle anlasmistik. Kesinlikle yardimci istemiyo. Bana dedigi sey; bide kendine kadinim diyosun. Yani inaninki illa daginik yerler vardir ama evin genel goz onunde olan kismi oturma odasi ve mutfak hep topludur. Bana oyle dedikren sonra tek bir is bile yapmiyorum. Bugun videoya cekti evin daginikligini ki cocu kendi yedigi ictigi sehler bikax gundur konusmuyodum bugun sinir krizi gecirdim
ıyyy . Size dediği şu' bir de kendine kadınım diyorsun'lafı. Yani zihniyet ortada, derli toplu olmayı, nefis yemekler yapmayı 'kadınlık'olarak tanımlayan bir adamla evlisiniz.

Evet maasim bana kaliyo. Esim evin giderleri ve alisveris ile mesul. Benim maasim kendime bende biriktiriyorum. Oyle anlasmistik. Kesinlikle yardimci istemiyo. Bana dedigi sey; bide kendine kadinim diyosun. Yani inaninki illa daginik yerler vardir ama evin genel goz onunde olan kismi oturma odasi ve mutfak hep topludur. Bana oyle dedikren sonra tek bir is bile yapmiyorum. Bugun videoya cekti evin daginikligini ki cocu kendi yedigi ictigi sehler bikax gundur konusmuyodum bugun sinir krizi gecirdim
Ayyy bu adama mı yaranmaya çalışıyorsunuz gerçekten.
Değmez. İmkanınız varsa arkanıza bakmadan kaçınız efem, evlilik, eş olmak, hayatı paylaşmak böyle birşey değil....

Ya gerçekten üzülüyorum aman paşa oğlum zorlanmasın, ben yemeğini, çamaşırını yaparım, o otursun diye şımartılarak yetiştirilen erkekler evlenince böyle oluyor. Erkek çocuk anneleri, lütfen oğullarınıza da kızlarınızla aynı şekilde- eşit derecede ev işi öğretin ve alıştırın ki ileride bu gibi şeyler olmasın

Eşiniz anlayışsız. Benim eşim de anne evinde ayağına suyu, meyvesi gelerek büyümüş. Yumurta kırmayı bile beceremez.
Ama çalıştığımı, annesi gibi olamayacağımı idrak edebiliyor. Bir melemen yaptığımda bile on defa eline sağlık diyor, kıymet bilmese onu da yapmam, koca adamsın kendini doyur derim.
Şimdiden koyun tavrınızı, kölesi değil eşisiniz.

Esimin gozunde hicbirsey yapmiyorum yemek yarim saatlik is der hep. Begendiremiyorum ve artik tartismalar cogaliyo.
Bu arada yeni denedigim yemekleri koklar oyle yer. Koklar sevmezse geri tabagima koyar ve bu gibi seyler motivemi dusurup yemek yapmadigim gunlerde oluyo. Artik gercekten saskinim piskolojime etki yapti. Kendimi yetersiz bi kadin goruyorum.
Bi kucuk evi toparlayamiyosun benden ev kadini olmami bekliyosun dedi halbuki tek sordugum biraz destek ve hosgoru. Buda olan iletisim sorunu neyse.
4 aylık evlilikte eşiniz cidden bu şekilde mi konuşuyor sizinle. Şahsen benim tahammül sınırımın üzerinde. Siz yemek yapıp önüne koyuyormuşsunuz hiç beğenmese bile eline sağlık demesi gerek. koklayıp beğenmeyince geri tabağına koymak nedir yahu.. Adam köle mi almış sizi eve, evi toplamak, yemek yapmak sadece sizin sorumluluğunuz mu, kendisi başka yerde yaşadığını mı sanıyor???
Benzer mesailerimiz var. Ve temizliği de, çoğunlukla yemeği de beraber yaparız. Canımız yapmak istemiyo mu dışardan söyleriz. Bazen o ya da ben halsizsem birimiz yapar. Hayatı paylaştığımız gibi, ev sorumluluğunu da paylaşıyoruz. Ezdirmeyin kendinizi beğenmiyosa, kendisi yapsın söyleyin. Sizde yersiniz.

Şikayet ettiği ve aynı zamanda küçümsediği her şeyi kendisi yapsın. Ben eşimle birlikte evden çıkıp birlikte dönüyorum. Eşim bana ardım etmezse olmaz ki.. Bende onun gibi yoruluyorum.

Bana böyle diyen adami gömerim. Ciddi söylüyorum. Ev daginik omsa bile bana böyle konusmak kimin haddine? O da erkek adam olsun yeterli para tasisin eve ki sizde ev hanimi olabilesiniz. Annesinden (ah bu hanzolari yetistiren o anneler yok mu) böyle alismissa gitsin orda yesin begenmiyorsa. Kendinizi kücültmeyin böyle öküzler yüzünden.

Benim bile gelip senin kocana cemkiresim geldi.Siz nasıl dayaniyorsunuz? Ben çocuksuz iken bir corbayla günü geçirdiğim bile oluyordu.Ben sizi becerikli buldum ama bu böyle olmaz.yazik size...Anasının düzenini arıyorsa gitsin anasının evine.Bak yine cemkiresim geldi

Baya yazan olmus tesekkur ediyorum. Kendimi sorguladigim icin konu acma geregi duydum ki bir suredir cesaret edememistim linclerinirim diye.

Biz evlenirken anlasma yaptik dort gun haftada yemek yaparim diye. Ki seviyorum yemek yapmasini ama artik rencidelerinden dolayi tembellige vurdum.

Adamın yediği tavukla Türkiyedeki tavuğun bir olmasını düşünmeniz şaşırttı 😄

Aklın yolu bir 👏🏻
valla bir de Türkiye’de markette tavuk adı altında satılan hormonlu piliçlerle Ronaldo’nun mönüsünü bir tutmak akıl tutulması… Hiç tartışma gereği duymadım 🙅‍♀️

Su an evin daginikligi kendi tabagi ve asla kaldirmicam. Bugun videoya cekti bagirdigim zaman cildirtti beni naparsa yapsin.

Aslinda yardimci oldugu zamanlarda oluyo ama bana ev kadini muammelesi yapiyo ve kabulum degil
Çalışmayıp evde otursan da böyle davranamaz ama. Resmen görevin olarak görüyor. Ortak yapılmadıgı surece o akşam işten geldikten sonra ne yapıyorsa yatıyomu sizde yatın tv mi izliyor sizde izleyin.

Merhaba kizlar

Ben pazartesinden cumaya kadar 9-17 calisan bi kadinim. Sirketin bi bolumunden sorumluyum yani bi mesuliyetim var is yerinde. Yillardir calisiyorum.

Esimle dort ay olacak evleneli. Evlendigim gunden beri bir gun bile izin almadim. Hem maasima onem verdigim icin hemde oyle pat diye gelmiyorum diyemem bi mesuliyetim oldugu icin.

17:30gibi evde olup uzerimi degismeden yemek hazirliyorum. Pilav tavuklu bi yemek ve salata. Oyle sevdigi icin esim. Zamanim kalirsa yanina patates mesela.
Camasirla ilgileniyorum hizli bir evi supuruyorum misal. Esimde calisan bi insan saat 19 gibi evde oluyo. Ocak biraz yavas anca hazirliyorum. Ikincu gun ayni yemegi tercih etmez esim bu arada.

Herneyse esim tabi annesinin evinde farkli alismis. Annesi 60 yas ustu evde olan ve zamani olan bi kadin. Esimin gozunde hicbirsey yapmiyorum yemek yarim saatlik is der hep. Begendiremiyorum ve artik tartismalar cogaliyo.

Ben ev kadini degilimki? Yani ev kadini olmakta basli basina bir meslek benim gozumde. Ben disarda calisan bi insanim kendime dahi zamanim olmuyo adapte olmaya calisiyorum yeni duzenime cunku ailemin evinde rahatti tabi.

Size sormak istiyorum yanlismiyim yada tembelmiyim. Yoksa esim mi beklentileri yuksek?

Bu arada yeni denedigim yemekleri koklar oyle yer. Koklar sevmezse geri tabagima koyar ve bu gibi seyler motivemi dusurup yemek yapmadigim gunlerde oluyo. Artik gercekten saskinim piskolojime etki yapti. Kendimi yetersiz bi kadin goruyorum.

Bi kucuk evi toparlayamiyosun benden ev kadini olmami bekliyosun dedi halbuki tek sordugum biraz destek ve hosgoru. Buda olan iletisim sorunu neyse.

Bu arada ev daginik falan kesinlikle degil. Kucuk oda var erzak dolabi gibi orasi biraz daginik evet kabul ediyorum ama oraya istedigim seyleri almak icin para biriktiriyorum. Duzene sokmak icin.

Fikirlerinize ihtiycim var.
gitsin kendisi yapsın çok beğenmiyosa. sen kendine yeteni kadarını yap aç kalsın. ne memnuniyetsiz ve değer bilmez bir eşin var kusura bakma da. böyle böyle eğiteceğiz bunları

X