Calisan kadin ve ev isleri

Bir de benden size tavsiye her gün her gün tavuk yedirmeyin erkeğin erkeklik hormonlarını bozar, kadınsılaştırır. Gerçi yanlış anlamayın ama eşiniz dahil toplumdaki ana kuzusu erkeklerin hormonları genel olarak bozuk. Kaynanalar gibi söylenmesinden yeterince belli oluyor. Erkek dediğin çoğu zaman işini kendi görür
Christiano Ronaldo hergün brokoli ve tavuk yiyor, dünyanin en iyi futbolcusunun hormonlari bozuk mu yani??

Tam bir terbiyesiz. Az yesin uşak tutsun. Siz de konuşturuyorsunuz ya o işe yaramazı helal olsun. Neyine yorum yapsam sinir krizi geçiririm cidden o yüzden hiç bişey diyemiyorum. Kusura bakmayın ama kocanız tam bir hödük. Bu adam asla düzelmez canınızı seviyorsanız çatır çatır boşayın.

Ne biciM adam bu evlenmeden once hic anlamadinizmi konusulmadini soyle paylasim yapariz falan diye bu geri kafali adamla nasil evlenebildiniz begenmeyen kendi yapsin ikinci gun yemiyorsa yemesin siz yiyin o ne yaoarsa yapsin yardimci istemiyor diye calisan biri olarak ondan izinmi bekliyorsunuz bu nasil bir evlilik

Ev hanimiyim hic de her gun yeni yemek yapmiyorum.
Ev isine gelince cok nankor.
O yuzden pratik seylere odaklaniyorum . Evim uygun olsa robot supurge falan da alirdim. Dikey supurge. Makineye konulacak bulasik kaplari vs. ( yani elde yikama gerektirmeyen)
Camasir icin kurutma makinasi.

Istesem her seyi 4 4luk yaparim .Basak burcuyum,tetikliyor beni, hem vaktim var.
Ama ömrümü bu sekil tuketemem.

Begenmeyen kendi yapsin. Yada yardimci tutsun

Simdiden soyluyorum esime ileride yemekleri, disaridan yemek yapan sirketle anlasiriz diye dusunun🤭
Bu arada hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama yemek yapan sirketler var ,onlarla da anlasabilirsiniz.
Evde Yemek Paketi | Meal Box sunun gibi.
Kendinize deger verin , esiniz normal degil

Valla ev hanımıyım ama ev işleri benim görevim deyip üstlenmedim hiçbi zaman. Çalışıyor olsam eve kim erken geliyosa onun yemek yapmasını beklerdim sadece. Geri kalanı da haftasonu/ haftaici beraber yapılır. Hem haldir haldir ise git hem ev işlerini yap size yazık değil mi

Merhaba kizlar

Ben pazartesinden cumaya kadar 9-17 calisan bi kadinim. Sirketin bi bolumunden sorumluyum yani bi mesuliyetim var is yerinde. Yillardir calisiyorum.

Esimle dort ay olacak evleneli. Evlendigim gunden beri bir gun bile izin almadim. Hem maasima onem verdigim icin hemde oyle pat diye gelmiyorum diyemem bi mesuliyetim oldugu icin.

17:30gibi evde olup uzerimi degismeden yemek hazirliyorum. Pilav tavuklu bi yemek ve salata. Oyle sevdigi icin esim. Zamanim kalirsa yanina patates mesela.
Camasirla ilgileniyorum hizli bir evi supuruyorum misal. Esimde calisan bi insan saat 19 gibi evde oluyo. Ocak biraz yavas anca hazirliyorum. Ikincu gun ayni yemegi tercih etmez esim bu arada.

Herneyse esim tabi annesinin evinde farkli alismis. Annesi 60 yas ustu evde olan ve zamani olan bi kadin. Esimin gozunde hicbirsey yapmiyorum yemek yarim saatlik is der hep. Begendiremiyorum ve artik tartismalar cogaliyo.

Ben ev kadini degilimki? Yani ev kadini olmakta basli basina bir meslek benim gozumde. Ben disarda calisan bi insanim kendime dahi zamanim olmuyo adapte olmaya calisiyorum yeni duzenime cunku ailemin evinde rahatti tabi.

Size sormak istiyorum yanlismiyim yada tembelmiyim. Yoksa esim mi beklentileri yuksek?

Bu arada yeni denedigim yemekleri koklar oyle yer. Koklar sevmezse geri tabagima koyar ve bu gibi seyler motivemi dusurup yemek yapmadigim gunlerde oluyo. Artik gercekten saskinim piskolojime etki yapti. Kendimi yetersiz bi kadin goruyorum.

Bi kucuk evi toparlayamiyosun benden ev kadini olmami bekliyosun dedi halbuki tek sordugum biraz destek ve hosgoru. Buda olan iletisim sorunu neyse.

Bu arada ev daginik falan kesinlikle degil. Kucuk oda var erzak dolabi gibi orasi biraz daginik evet kabul ediyorum ama oraya istedigim seyleri almak icin para biriktiriyorum. Duzene sokmak icin.

Fikirlerinize ihtiycim var.
Eşinizin beklentisine göre yetişmeye çalışmayın ve düşüncesinin ne kadar yanlış olduğunu söyleyin herzaman, pes etmeyin. Öyle alışır ve sonra değişmez. Ev iş ortak iştir, hele ki sizde çalışıyorken. Ayrıca yemeği koklayıp yememek nedir, çok ayıp!!

Merhaba kizlar

Ben pazartesinden cumaya kadar 9-17 calisan bi kadinim. Sirketin bi bolumunden sorumluyum yani bi mesuliyetim var is yerinde. Yillardir calisiyorum.

Esimle dort ay olacak evleneli. Evlendigim gunden beri bir gun bile izin almadim. Hem maasima onem verdigim icin hemde oyle pat diye gelmiyorum diyemem bi mesuliyetim oldugu icin.

17:30gibi evde olup uzerimi degismeden yemek hazirliyorum. Pilav tavuklu bi yemek ve salata. Oyle sevdigi icin esim. Zamanim kalirsa yanina patates mesela.
Camasirla ilgileniyorum hizli bir evi supuruyorum misal. Esimde calisan bi insan saat 19 gibi evde oluyo. Ocak biraz yavas anca hazirliyorum. Ikincu gun ayni yemegi tercih etmez esim bu arada.

Herneyse esim tabi annesinin evinde farkli alismis. Annesi 60 yas ustu evde olan ve zamani olan bi kadin. Esimin gozunde hicbirsey yapmiyorum yemek yarim saatlik is der hep. Begendiremiyorum ve artik tartismalar cogaliyo.

Ben ev kadini degilimki? Yani ev kadini olmakta basli basina bir meslek benim gozumde. Ben disarda calisan bi insanim kendime dahi zamanim olmuyo adapte olmaya calisiyorum yeni duzenime cunku ailemin evinde rahatti tabi.

Size sormak istiyorum yanlismiyim yada tembelmiyim. Yoksa esim mi beklentileri yuksek?

Bu arada yeni denedigim yemekleri koklar oyle yer. Koklar sevmezse geri tabagima koyar ve bu gibi seyler motivemi dusurup yemek yapmadigim gunlerde oluyo. Artik gercekten saskinim piskolojime etki yapti. Kendimi yetersiz bi kadin goruyorum.

Bi kucuk evi toparlayamiyosun benden ev kadini olmami bekliyosun dedi halbuki tek sordugum biraz destek ve hosgoru. Buda olan iletisim sorunu neyse.

Bu arada ev daginik falan kesinlikle degil. Kucuk oda var erzak dolabi gibi orasi biraz daginik evet kabul ediyorum ama oraya istedigim seyleri almak icin para biriktiriyorum. Duzene sokmak icin.

Allah yardimciniz olsun. Ben ev hanımıyım eşim bana bunları söylese içimdeki canavar ortaya çıkardı herhalde 👹. Her gün tavuk nedir ya siz yemek mi zorundasınız mesela bunu. Yemekte yarim saatlik is değil asla. Kendisi yapsın o halde. Ben çok nadir de olsa bir mercimek çorbası yapıyorum eşim güzelce içiyor ve kalkıyor. Siz esinizle tamamen eşit şartlara sahipsiniz mecbur değilsiniz hiçbir şeye. Çalışan kadınların,erkeklerin bu manipülasyonlarına boyun eğmemesi gerekiyor. Biten tükenen siz olursunuz

Merhaba kizlar

Eşiniz anlayışsız, net. Çalışan kadınlar çalışmayan anneciğini bir tutmuş.
Tüm bunlardan bağımsız kendinize de zaman ayırabilmeniz adına pratik olacak şeyleri tavsiye edebilirim. Airfrey benim elim ayağım oldu. Robot süpürge alabilirsiniz. yemeği biraz fazla yapıp kalanı dondurucuya atıp başka bir gün çıkartabilirsiniz. Haftasonu işinizi pratikleştirecek şeyler hazırlayıp dondurucuya atabilirsiniz.

İyide evlenmeden önce hiç konuşulmadımı bu konular yada adam kendini belli etmedimi yani?
Bu tipler belli eder kendini konu sahibi görmek istememiştir en başta.

vah ki ne vah..
size nasıl da kendinizi kötü hissettirmiş.
manipülasyonuna geliyorsunuz maalesef.
tartışmaktan size laf söylemesinden çekiniyorsunuz.
çekinmeyin ve yapmayın. gerçekten yapmayın. ama
ev dışında mesaili bir işte çalışmıyor olsaydınız da bence fark etmez.
size bu şekilde hissettirmesine müsaade etmeyin.

sizde sorun yok, eşiniz fazlasiyla terbiyesiz.
ben ev hanımıyım bazen canım istemiyor ev temizlemiyorum, canım istemiyor yemek yapmıyorum. on senelik evliyim hic bir zaman sorun olmadı bunlar.
kolumda ve sırtımda sorun olduğu için koltuk kanepe yatak cekmeli temizligi hafta sonu eşim yapar o supurur ben silerim 6 senedir bu durum hiç değişmedi.
sizin eşiniz fazla kaprisli o evde siz tek basiniza yaşamiyorsunuz hizmetçi olmak içinde evlenmediniz.
hic moralinizi bozmayın yiyosa yesin yemiyosa zıkkım yesin.
temizlik için de içinize sinmiyorsa alın hafta sonu bir gun temizlikci olsun bitsin.
yemek konusunda kendimde takigim diyorsaniz hafta sonundan ufak hazirliklar yapin mesela karnibahar brokoli haslayin saklama kutularina koyun eve gelince kizartin.
corba yapin sicak sicak kavanozlara kapatin buzdolabina koyun hafta ici acar icersiniz.
kendinize bi robot supurge alin siz yokken evi o supursun sizede zaman kalsin mesela.

Kadının maaşı kendine kalıyormuş bayanlar bu detayı atliyorsunuz. Bu doğru da adamın yaptığı mı yanlış ? Adamda sadece üslup yanlisligi var.
Hayat müşterek diye evlenip ortak giderlere katılmayan bir kadınla evlensem tüm ev işini ve yemeği ondan beklerim zira ben de onun kirasını ödüyorum yemeğini ödüyorum !!
Eşinin kazancı iyiyse kendi maaşı kadına kalabilir ne var ki bunda. Konu sahibide birikim yapıyormuş, adam bunu dert etmiyor anladığım kadarıyla annesi gibi bir eş istiyor para konusunda rahatsız olsa direkt söyleyecek bir adam zaten.
Ayrıca evin kirasını ödüyor diye eşlere hizmetcilik yapalım, oldu! Kaldı ki kadın yaptığı halde yemekleri koklayıp beğenmeyip yemeyen bir erkek var karşısında.

Ben 2aylık evli, 1.5 aylık hamileyim. Günde git gel 3.5 saat yol gidiyorum iş ve ev arasında. Anca evimi haftasonu temizleyebiliyorum. yemek desen 1 ya da 2 çeşit genelde 2 günlük yaparım. Yemezse paşa gönlü bilir. Ben elimden geleni yapıyorum. memnun olmuyorsa da gitsin anasıyla otursun. :KK14:

Evde bile değilsiniz hergün yapmayın. Bir tane robot süpürge edinin büyük rahatlık. Yemek işini birlikte yapın. Fedakarlık yapınca daha çok sevilmeyeceksiniz. Çocuk olmadan ev dağınık çocuk olınca hiç toplu kalmayacak ozaman ne yapacaksınız eşiniz bi zahmet ev işlerine dahil olsun

Evli olduğum dönemde çalışıyordum ve yeri geliyordu aynı yemeği 2 3 gün yiyorduk. Değişik yemek isteyen kalkar kendisi yapar bu kadar alıştırmayın.

Yemeği koklamak nedir? Ne çirkin bir hakaret.
Evin ve sinirliyken sizin videonuzu çekmesi de ayrı bir sorun.
Siz eşinizin çalışanı değilsiniz.
Ben anlamıyorum evlilik içi ev işi ve yemegin böyle sorun olmasını.
Hem yapmıyor hem de yapilani beğenmiyor.
Alttan almayin, yemek yapmayın bir süre, kalksın kendisi yapsın, yesin.

Son düzenleme:
Hindi yaptim sevmedi. Ette pek yemek. Yani tek manti yapsam yetmez dedigim gibi ocagim biraz yavas hangi birini yapcam sasirdim artik

Boykottayim hic bir is yapmiyorum.

Bana cicek almiyosun dedim bi kere seviyorum cicekleri istiyorum dedi icimden gelmiyo dedi. O yuzden artik hicbiseye dokunmuyorum dedigim gibi ev gocuyo
Sorunlar nasıl çözülür bilmiyorum eşiniz baya öküz ama o ocağı değiştirin kendinize eziyet. Sizin bir sürü sorunlariniz var bı aile terapistine gidin bakalım neler olacak

X