Çok dertliyim siz olsanız ne yapardınız

Benim de aklıma o geldi hatta düğün borçlarını bile altınlarla ödeyeyim diye destek olmadıklarını düşünüyorum. Oysa evli bir çifte destek olsalar bir ev kredisi kadar kira veriyoruz zaten üzerine altın katar alırdık ev
ahaha

kredi taksitlerinin kaç lira olduğunu zannediyorsun acaba?
100 bin lira peşinat ve 15-20 bin lira taksitle ev alınabileceğini zannediyorsun, aferin. bi aç da bak bakalım ne kadar oluyormuş taksit.
çemişgezekte bile o paralara ev alamazsın

Bıktım şu kpss çalışan tayfadan. Bahane olduğunu düşünüyorum artık. Paranız yoksa çalışır kazanırsınız bu kadar basit. Keşke büyümeden evlenmeseydiniz. Eşinizin ailesi size bakmaya mecbur mu? Evlenmeyi biliyorsanız bir zahmet geçinmeyi de bileceksiniz. Ne diye beni aldınız ne demek ayrıca siz eşya mısınız? Kaç yaşına gelmişsiniz insanların sırtına kambur olmaya bu kadar hevesli olmanız şaşırtıcı. Eşinizin ailesi dünya şey yapmışlar hiç mecbur olmadıkları halde yine yaranamamışlar. Siz evde ders çalışıyorum adı altında otururken kocanız bir de hafta sonu ek işe gitsin 14 şubat kutlamak istiyorsunuz diye. Bu ne şımarıklıktır hayret ettim.

Bir önceki yoruma katılıyorum. Kaç yaşına gelmiş kpss çalışıyorum bir halt yapamam diyen tayfa genellikle bir halt yapamayacak insanlardan oluşuyor. İnsanlar işlerinin arasında uykularından fedakarlık ederek çalışıyorlar. Ya da maddi durumlarını ayarlayıp işten çıkıp çalışıyorlar. Kpss ile iş bulunacak bir bölümünüz varsa ya da memur olma derdiyseniz üniversitedeyken çalışmanız gerekir. Tus’a hazırlananlar bile ya okuldayken ya da pratisyenlik yaparken hazırlanıyor. Bu yaşta çalışmayıp evde sınava hazırlanmak da bir lükstür sonuçta.

bencilliği bırakın kocaman kadın olmuşsunuz kendi ayaklarınızın üstünde durun.

Sevgiler günü icin esinize kiziyorsunuz ek is yapabilirdi senede bir sefer sevgiler günü diye o günü kutlamak istiyordunuz esinizle peki esiniz işe gidicek ve ek ise gidicek sizin icin siz ne yapicaksiniz eşiniz icin sevgiler günü ya cünki ondan sordum ??? Farkindamisiniz esinizi basamak olarak kulaniyorsunuz yazik bir insana böyle davranilmaz o sizin esiniz banka matiginiz degil bile bile evlenmisiniz ozman evlenmicektiniz kv ve kp de size bakmaya mecbur degil olmayan parayi düsünmeden harcayip bide borca girmisiniz hic mi illeriyi insan düsünmez yoksa yoksa nasil olsa vericekler oglarina rahatli mi bu ?? Su anda yaşayarak anliyorsunuz ögreniyorsunuz düsünmediniz icin yapicak birsey yok bir ise girmeye mecbursunuz hem calisip okuyan cok insan var bu bir bahne olmasin sizin icin

Kahvalti edecek yemek yok evde, 14 Şubat derdindesiniz.
Bu şımarık prenses edasina uygun bir evlilik yapsaydınız madem bol paraya baksaydınız falan ne bileyim.
Yoksa yoktur yani. Bir özel gün için ek iş bekliyorsunuz ama hem çalışıp hem kpssyi götürürüm demiyorsunuz dimi bir sizin toto kıymetli.

Gerçekten eşinizi basamak yapmışsıniz bu hikayede de tek mağdur eşiniz bence.

Kusura bakmayın adam çalışıp hem borç hem kira ödüyor. Siz de sabahtan akşama evde sigara kahve keyfi yapıyorsunuz. Bir de saç tirnak diyorsunuz. Bir erkek çıkıp şunları anlatsa linç edilmişti.

Kendi giyiminiz için altın bozuyorsunuz eşiniz azıcık rahat hissetsin borclaari ödeyelim diye altın bozmuyorsunuz. Bir de eşim istemedi diyorsunuz. Kıyafet için nasıl kabul etti o zaman? Bir de bu adamı 14 Şubat için darliyorsunuz.

Benim de oğlum var gerçekten su tip bir evliliğe 5 kuruş yardım etmem.

Selam kızlar özet geçicem kendi ailem çok sorunluydu hatta bir ailem bile yoktu diyebilirim. Kendi paramı kazanmaya başladım bir süre sonra eşim çıktı karşıma düzenli bir işim yoktu gir çık üç kuruş para rezillik derken evlenelim rahat edelim dedik ailesi falan çok aceleye getirdi her gün ne zaman olucak ne zaman olucak demeye başladılar çok sevmiştim başta ailesini de. Annesi arada iğneliyordu laflarıyla ama takmadım. Sevgiliyken birlikte yaşamaya başladık nişanlılıkta da sonra nişandan sonra ailesinin tavırları değişmeye başladı. Dilara işten çıkmasın dediler ama işim çok ağırdı ter kokmuş bir halde bazen 14 saat çalışıp geliyordum üni mezunuyum ama alanımda iş bulamadım. Babamla liletişimimiz eşimle tanıştığımda koptu o da bu durumdan gayet memnundu bence sonuçta yapması gereken masraflar azaldı. Düğünümün diğer masraflarını annem yaptı evlendirdi biraz çeyiz aldı . Düğün sürecinde eşimle çok maddi sıkıntı çektik ailesi adam akıllı destek olmadı beni istemeye geldiklerinde her şeyi yaparız evlerini alırız dediler. Ama şu an dolabımda yemek bile yok. Eve aldığımız her şeyi para yetişsin diye en uygunundan aldım. Yeterki mutlu olalım diye düşündüm. Hatta kayınpederm sen şimdi al ben sana daha iyisini de alırım birkaç yıla dedi durdu. Düğünü bile yarım yangalak yaptılar. Eşim bir evin bir oğlu olmasına rağmen beklediğimiz gibi olmadı hiçbir şey. Götümüze bir sürü borç girdi. Balayına kuaföre her şeye borçla gittik. Normalde erkek tarafı ödemeli herkesi sorun olmasın diye tek gittim onu da borçla eşim ödedi o borçlar yüzünden şu an geçinemiyoruz. Altınların bir kısmını geçinebilmek için ihtiyaçlar için harcadım küçük bir meblağa idi. Düğünden bir ay önce evlenince oturacağımız eve geçtik. İnanır mısınız bi koltuk takımı bir beyaz eşya bi yatak odası vardı 1 buçuk ay halısız durdum kimseye de bir laf etmedim gıkımı çıkartmadım soğuk yere basmaktan hasta oldum kaç kez. O süreçte yerde mi yemek yemedik neler neler… bir yerde isteyince annesi niye aceleye getirdin dedi ama öyle böyle alındı. Ne sevgililer gününde ne doğum günümde özel bir şey yapmadı eşim ev yoktu düğün olacaktı para lazım diye bir çanta falan aldı geçti. Ne özel bir yere gittik ne özel bir eşya. Neyse gel zaman git zaman evlendik kpssye hzırlanayım dedim eşşek gibi çalışıyorum sınava sabah kalkıyorum bir kahve içiyorum aç aç çalışıyorum paramız yok ailesi gıdım gıdım yolluyor. Benim ailem zaten yok. İnanır mısınız o kadar ağrıma gidiyor ki eşle dostla görüşmüyorum halimizi görmesinler diye . Evlendim evleneli ne bir kuaföre gidip saçımı boyattım ne tırnak uaptırdım Her şeyimi kendim yaparım masrafsızım günlük bir paket sigaram var. Uyanıyorum aç aç akşama kadar ders çalışıyorum çok kötü durumdayım ailesiyle kavga ettik resmen rezillik çekelim diye bizi bu borca soktular. Bi de borcun hesabını bana sordular eşim de düğünde o yapılanlar neyle yapıldı diye sordun mu dedi. Ailesinin durumu var ama verdikleri sözü tutmadılar. Benim dolabımda yemek oluyorsa meyve olmuyor o varsa içecek olmuyor. Altınlardan rezil olmayyım diye kendime kıyafet aldım. Bugün eşim geldi 14 şubatta bir şey yapamicam dedi. Para yok dedi. Sinirlendim madem senede 1 gün adam akıllı bir özel gün bile kutlayamicaktın ne diye evlenelim dedin bakcak durumunuz yoktu ne diye beni aldınız dedim. Sevgiliyken de böyleydi hadi o zaman evlencez geçcek diyordum. Sen kutlamak istesen hafta sonu ek işe gider onu biriktirir yine kutlarsın istesen dedim. Artık eşimle bile evlendiğime pişmanım. Tamam zor durumdayız ama insan yeni evli bulup buluşturup güzel bir gün geçirir. Zaten yoksulluktan sosyal hayatım yok. Ders çalışmaktan ve parasızlıktan psikolojim bozuldu. Buraya kurban olarak gelmişim gibi hissediyorum inşallah atanır kurtulurum . Siz olsanız ne yapardınız. Not ; çalış demeyin şu an kpss çalışıyorum
Yaşadığınız tüm bu şeylerin sorumlusu sizsiniz iradeniz yokmuş gibi davranıp kimseyi suçlamayın, son olarak da lütfen çocuk yapmayın , dünyada yerinde aç ve sevgisiz çocuk var ..

Hanımlar!

onca sıkıntının arasında İnsan bazen motivasyon ister
Hepiniz herseyi kendinize hak gorurken baskası bır motivasyon arayınca isteyince nıye bu kadar yüklenıyosunuz???

Şaşılası dogrusu

Selam kızlar özet geçicem kendi ailem çok sorunluydu hatta bir ailem bile yoktu diyebilirim. Kendi paramı kazanmaya başladım bir süre sonra eşim çıktı karşıma düzenli bir işim yoktu gir çık üç kuruş para rezillik derken evlenelim rahat edelim dedik ailesi falan çok aceleye getirdi her gün ne zaman olucak ne zaman olucak demeye başladılar çok sevmiştim başta ailesini de. Annesi arada iğneliyordu laflarıyla ama takmadım. Sevgiliyken birlikte yaşamaya başladık nişanlılıkta da sonra nişandan sonra ailesinin tavırları değişmeye başladı. Dilara işten çıkmasın dediler ama işim çok ağırdı ter kokmuş bir halde bazen 14 saat çalışıp geliyordum üni mezunuyum ama alanımda iş bulamadım. Babamla liletişimimiz eşimle tanıştığımda koptu o da bu durumdan gayet memnundu bence sonuçta yapması gereken masraflar azaldı. Düğünümün diğer masraflarını annem yaptı evlendirdi biraz çeyiz aldı . Düğün sürecinde eşimle çok maddi sıkıntı çektik ailesi adam akıllı destek olmadı beni istemeye geldiklerinde her şeyi yaparız evlerini alırız dediler. Ama şu an dolabımda yemek bile yok. Eve aldığımız her şeyi para yetişsin diye en uygunundan aldım. Yeterki mutlu olalım diye düşündüm. Hatta kayınpederm sen şimdi al ben sana daha iyisini de alırım birkaç yıla dedi durdu. Düğünü bile yarım yangalak yaptılar. Eşim bir evin bir oğlu olmasına rağmen beklediğimiz gibi olmadı hiçbir şey. Götümüze bir sürü borç girdi. Balayına kuaföre her şeye borçla gittik. Normalde erkek tarafı ödemeli herkesi sorun olmasın diye tek gittim onu da borçla eşim ödedi o borçlar yüzünden şu an geçinemiyoruz. Altınların bir kısmını geçinebilmek için ihtiyaçlar için harcadım küçük bir meblağa idi. Düğünden bir ay önce evlenince oturacağımız eve geçtik. İnanır mısınız bi koltuk takımı bir beyaz eşya bi yatak odası vardı 1 buçuk ay halısız durdum kimseye de bir laf etmedim gıkımı çıkartmadım soğuk yere basmaktan hasta oldum kaç kez. O süreçte yerde mi yemek yemedik neler neler… bir yerde isteyince annesi niye aceleye getirdin dedi ama öyle böyle alındı. Ne sevgililer gününde ne doğum günümde özel bir şey yapmadı eşim ev yoktu düğün olacaktı para lazım diye bir çanta falan aldı geçti. Ne özel bir yere gittik ne özel bir eşya. Neyse gel zaman git zaman evlendik kpssye hzırlanayım dedim eşşek gibi çalışıyorum sınava sabah kalkıyorum bir kahve içiyorum aç aç çalışıyorum paramız yok ailesi gıdım gıdım yolluyor. Benim ailem zaten yok. İnanır mısınız o kadar ağrıma gidiyor ki eşle dostla görüşmüyorum halimizi görmesinler diye . Evlendim evleneli ne bir kuaföre gidip saçımı boyattım ne tırnak uaptırdım Her şeyimi kendim yaparım masrafsızım günlük bir paket sigaram var. Uyanıyorum aç aç akşama kadar ders çalışıyorum çok kötü durumdayım ailesiyle kavga ettik resmen rezillik çekelim diye bizi bu borca soktular. Bi de borcun hesabını bana sordular eşim de düğünde o yapılanlar neyle yapıldı diye sordun mu dedi. Ailesinin durumu var ama verdikleri sözü tutmadılar. Benim dolabımda yemek oluyorsa meyve olmuyor o varsa içecek olmuyor. Altınlardan rezil olmayyım diye kendime kıyafet aldım. Bugün eşim geldi 14 şubatta bir şey yapamicam dedi. Para yok dedi. Sinirlendim madem senede 1 gün adam akıllı bir özel gün bile kutlayamicaktın ne diye evlenelim dedin bakcak durumunuz yoktu ne diye beni aldınız dedim. Sevgiliyken de böyleydi hadi o zaman evlencez geçcek diyordum. Sen kutlamak istesen hafta sonu ek işe gider onu biriktirir yine kutlarsın istesen dedim. Artık eşimle bile evlendiğime pişmanım. Tamam zor durumdayız ama insan yeni evli bulup buluşturup güzel bir gün geçirir. Zaten yoksulluktan sosyal hayatım yok. Ders çalışmaktan ve parasızlıktan psikolojim bozuldu. Buraya kurban olarak gelmişim gibi hissediyorum inşallah atanır kurtulurum . Siz olsanız ne yapardınız. Not ; çalış demeyin şu an kpss çalışıyorum
Evleneyim de kocam bana baksın rahata ereyim düşünceleri artık geride kaldı.Çalışıp çalışmamanız sizin tercihiniz ama dolapta yemek yok diyorsunuz tırnak kuaför derdine düşmüşsünüz.Kimsenin lafıyla bu kadar borca girmeyecektiniz eşinize de yazı günah adam tek başına tepiniyor bide sizin nazınızı çekiyor.Başkası olsa beğenmiyorsan kapı orada derdi.Keşke maddiyat olarak hazır olduğunuzda evlenseydiniz kimse size bakmak zorunda değil.Kime bakmak zorunda mesela eşiniz bir kaza geçirir işte çalışamaz sizde küçük çocuğunuz olur onu bırakamazsınız ,o zaman sizin geçiminizi sağlamaları gerekir bir süreliğine ama keyfinden balayından bile ödün vermeyen borca girenlerin borcunu kimse ödemek zorunda değill.Bazı düşüncelleriniz çok ucuz geldi .

Hanımlar!

Hepiniz herseyi kendinize hak gorurken baskası bır motivasyon arayınca isteyince nıye bu kadar yüklenıyosunuz???

Şaşılası dogrusu

Öncelikle herkes istediği yorumu yapmakta özgür ikinci bu arkadaşa bir de motivasyon verirsen artık eşine nasıl muamele eder Allah bilir. Bence bu arkadaşın sirkelenip yarı süreli de olsa işe başlamaya, eşine değer vermeye ve mağdur olmadığı halde öyleymiş duygusundan kurtulmaya ihtiyacı var.

Hanımlar!

Şaşılası dogrusu
Girmeseymiş sıkıntıya bile bile lades etmiş ayrıca adam sevgililikte de özel gün kutlamayan bi tipmiş sonradan değişmesini beklemesi hata .

Öncelikle herkes istediği yorumu yapmakta özgür ikinci bu arkadaşa bir de motivasyon verirsen artık eşine nasıl muamele eder Allah bilir. Bence bu arkadaşın sirkelenip yarı süreli de olsa işe başlamaya, eşine değer vermeye ve mağdur olmadığı halde öyleymiş duygusundan kurtulmaya ihtiyacı var.

Birincisi ikincisi dıye konusmaya gırdıgın ıcın devam bıle etmedım okumaya
Herkes üslubunu bilecek ki oturup dinleyeceğiz
Bu sekılde kendinize dusuncelerınıze saygı beklemeyin, duymuyorum
Duymazlar da 🤣

Hanımlar!

Şaşılası dogrusu
Gece gündüz çalışan Eşine kim motivasyon sağlasın peki, konu sahibi aşırı narsist, herkes kendisine çalışsın hizmet etsin istiyor , kusura bakmayın da ben gece gündüz essek gibi çalışayım karım da evde oturup mırın kırın edip bir de tırnak, kuaför, sigara keyfini düşünsün bir de kutlama beklesin bu yoklukta, pardon da size bu yorumu yaptıran motivasyonu baya merak ettim doğrusu, siz de narsistsiniz galiba ...

Düğün zamanı o kadar borca rağmen aman balayına gitmeyelim dememiş gitmişsiniz günde 1 paket sigaram var başka bir şey yok diyorsunuz.En ucuz sigara 50 tl ayda 1500 tl yapar o para ile aylık meyve ihtiyacınızı ya da sebze ihtiyacınızı giderebilirsiniz.Ben sizi biraz aç gözlü ve çok nankör buldum.Eşiniz açık açık söylemiş ki o size özel bir günde değil evlilik yıl dönümü doğum günü vs olsa anlarımda daha cok para harcansın ekonomi canlansın vs diye kutlanan bir gün için trip atmışsınız.İşe giremem para kazanamam ailem yok bir şey yapamaz her seyi eş ailesi eş yapsın ben keyfime bakayım diye düşünüyorsunuz ama ben olsam çoktan budamıştım sizi.Eşiniz bunu yapmadıysa anlayın ki adam sizi çok seviyor kıymet bilip halinize şükredin.

Birincisi ikincisi dıye konusmaya gırdıgın ıcın devam bıle etmedım okumaya
Herkes üslubunu bilecek ki oturup dinleyeceğiz
Bu sekılde kendinize dusuncelerınıze saygı beklemeyin, duymuyorum
Duymazlar da 🤣
Hata, Hanımlar! diye cümleye başlayan birine cevap veren bende. Diğer arkadaşa katılıyorum. Narsistler dayanışması var sanirim. Saygı duymanızı bu sebeple beklemiyorum zaten.

Kesinlikle ben de zorlandım ama laflarından iğnelemelerinden bezdim ve artık konuşmuyorum. Çeyizime bile kayınvalidem laf arasında döküntülerini getirmişsin dedi. Böyle denir mi beni kızı olarak görmesi gerekmez miydi
Ay aynıyız aynıyız gerçekten baktım benim psikoloji pert ben deliriyorum artık konuşmuyoruz aynı bina içindeyiz konuşmuyorum ne yapayım oğluna da aşığım zaten kocamı sevmesem bırakır giderdim onlarda biz boşanalım istiyo eşinle yalnızlen bunalrdna uzakken nasılsınız bir bunları bak ne yapılabilir biz şuan snein analttıgın kadarını görebiliyoruz. Ama eminim sen mutlu olacaksın bak gör 😍

Evlenmeden önce çok refah içinde olmadığınız için belki de evliliği kurtuluş gibi görmüş olabilirsiniz ama biraz mantıklı düşünün 14 Şubat kutlansa ne olur kutlanmasa ne olur. Önemli olan birlikte olmak. Madem çok borçlanıyordunuz keşke balayına falan gitmeseydiniz , tırnak vs. bunlar içinde bulunduğunuz durumda önemli mi ? Eşiniz düzenli çalışıp çaba harcıyorsa çok haksızlık etmeyin bence.

X