Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Slm kızlar, dün çok güzel beslenmiştim ta ki akşam eşim hadi tatlı yemeye gidelim diyene kadar 🤦‍♀️

Yırttın desene :KK70:
Spor yapıyor musun?
Benim regl yine gelmiş yaa.. yok gibi var mı nasıl bir şey anlamadım 🫠
Bugün 11de dersim bitti. Eve gelince yapacagim dedim ama veli ziyareti oldu 12yi geçiyordu okuldan ayrildigimda. Sonrasinda carsida islerim oldu. Çocuğu al eve gel onu uyut derken saat 2 oldu. Oruçlu gubiydim zaten bugün. 2de yemek yedim, gece sahura da kalkmadim esim kendisi yapmis. Carsida yarim saat kadar yurudum onu sayarsam bugünkü spor tamamdir darısı diğer günlere 😄

Slm kızlar, dün çok güzel beslenmiştim ta ki akşam eşim hadi tatlı yemeye gidelim diyene kadar 🤦‍♀️
Son darbesi olmuş 😁 yok ya ramazanda daha zor sanki diyet anlamadım ki ... sahurdan kaçsak iftarına takılıyoruz ikisinden kaçsak tatlisi geliyor ....
Bugün 11de dersim bitti. Eve gelince yapacagim dedim ama veli ziyareti oldu 12yi geçiyordu okuldan ayrildigimda. Sonrasinda carsida islerim oldu. Çocuğu al eve gel onu uyut derken saat 2 oldu. Oruçlu gubiydim zaten bugün. 2de yemek yedim, gece sahura da kalkmadim esim kendisi yapmis. Carsida yarim saat kadar yurudum onu sayarsam bugünkü spor tamamdir darısı diğer günlere 😄
Bence sayılır haha
Ben de hala spor yok 😞
Çocuklara takım bayramlik dikiyorum

Kızlar çok tatlısınız , diyette motivasyon çook önemli…. Benim vermek istediğim ilk kilo 3 sonra beş ve sekizi zorlamak istiyorum. Bir sene önceye takın zamanda lipo oldum. GğSel olmadı ve iki buçuk kilo aldım. Tekrar lipo olma imkanım var ancak sanırım önce vermem gerekeni vermeyelim… çünkü kilo böyle yemeyeceksin yani o boğazı tutacaksın :) ben ilk verilecek kilolarda katı diyetlere karşı değilim ama bunlar maalesef sürdürülebilir değil. 20 yıl katı diyetler yapamam ama hayat bir denge.. siz çok tatlı olmuşsunuz aranıza hiç karışmayacağım ama selam gibi düşünün:) arada girer okurum:) bizim ev maalesef sebze girmeyen abur cubur ve fast food ile beslenen bir ev( linç yemeyeceksem iki çocuğa rağmen ) o yüzden protein arttırıp, gece atıştırmaklarını kesip bir şeyler yapmam lazım. Yani gece yemeyi olmadan seviyorum ki kalkıp kendime roka salatası yaptım😀 sizleri takip edeceğim, bol kilo vermeler ❤️

Son darbesi olmuş 😁 yok ya ramazanda daha zor sanki diyet anlamadım ki ... sahurdan kaçsak iftarına takılıyoruz ikisinden kaçsak tatlisi geliyor ....

Bence sayılır haha
Ben de hala spor yok 😞
Çocuklara takım bayramlik dikiyorum
Ben şifayı kaptım ya bütün vücudum sızlıyor 🥺 aksama yine göreve gidedek eşim. Muhtemelen çok geç döner. Artan kuru fasulyeden yiyecegim artık.
Öğlen de 2 haşlanmış yumurta ve yesillik 3 de zeytin yedim. Bir şeyler hazirlsmaya üşendim bunlarla idare ettim bugün

Kızlar çok tatlısınız , diyette motivasyon çook önemli…. Benim vermek istediğim ilk kilo 3 sonra beş ve sekizi zorlamak istiyorum. Bir sene önceye takın zamanda lipo oldum. GğSel olmadı ve iki buçuk kilo aldım. Tekrar lipo olma imkanım var ancak sanırım önce vermem gerekeni vermeyelim… çünkü kilo böyle yemeyeceksin yani o boğazı tutacaksın :) ben ilk verilecek kilolarda katı diyetlere karşı değilim ama bunlar maalesef sürdürülebilir değil. 20 yıl katı diyetler yapamam ama hayat bir denge.. siz çok tatlı olmuşsunuz aranıza hiç karışmayacağım ama selam gibi düşünün:) arada girer okurum:) bizim ev maalesef sebze girmeyen abur cubur ve fast food ile beslenen bir ev( linç yemeyeceksem iki çocuğa rağmen ) o yüzden protein arttırıp, gece atıştırmaklarını kesip bir şeyler yapmam lazım. Yani gece yemeyi olmadan seviyorum ki kalkıp kendime roka salatası yaptım😀 sizleri takip edeceğim, bol kilo vermeler ❤️
Güzel yorumunuz için teşekkürler ♥️Kesinlikle katılıyorum. Katı kurallar ömür boyu surdurebilir değil. Hele de bir aile yaşantın varsa çok zor oluyor. Buna ragmen yapabilenler var. Onlara helal olsun diyorum ama herkes kendi hayatını yaşam tarzını biliyor. Ona göre ufak da olsa adım atmalı.
Gece yemek yemeyi bırakmanin cok etkili olduğunu söylüyorlar. eğer bunu yaparsaniz sonucunu burdan da bildirir misiniz? 🌼

Sen de çok tatlısın 😁 kesinlikle birbirini motivasyon edecek arkadaş çok önemli
Aynen kilo verme boğazı tutmadan olmuyor ne yazık ki.. özellikle hazır gıdalar, ünlü mamuller ve şeker. Bu 3 u olmasa kilo çabuk gidiyor.
Sebzeyi keşke hayatınıza kalsanız, sebze köfteleri yaparak ya da Fırında baharatlı şekilde kizartirsaniz lezzetli de oluyorlar.
Sana da boll kilo vermeler 😁

Ben şifayı kaptım ya bütün vücudum sızlıyor 🥺 aksama yine göreve gidedek eşim. Muhtemelen çok geç döner. Artan kuru fasulyeden yiyecegim artık.
Öğlen de 2 haşlanmış yumurta ve yesillik 3 de zeytin yedim. Bir şeyler hazirlsmaya üşendim bunlarla idare ettim bugün
Ayyy insan hasta olunca da çok zor oluyor yaa..
Esin polis mi canım?
Bugünün diyet için güzel geçiyor, benim de karnım gür gür kendimi zor tutuyorum

Akşamı da insallah böyle geçiririm 😅 eve gidince kendimi kaybediyorum zira 😂
Evet ya polis maalesef 🥺😅
Ben de sürekli evdeyim anlıyorum seni 🥲 çocuklar sürekli yemek yiyor Ben bakıyorum, bakmaya çalışıyorum. Kendileri her zaman yiyemedigi için ucundan başından illaki yardım ederken 1 2 kaşık kaçıyor ağzıma 🫣

Ben de sürekli evdeyim anlıyorum seni 🥲 çocuklar sürekli yemek yiyor Ben bakıyorum, bakmaya çalışıyorum. Kendileri her zaman yiyemedigi için ucundan başından illaki yardım ederken 1 2 kaşık kaçıyor ağzıma 🫣
Azmimiz kırılmasın da kilo bir şekilde gider 😄

Selam kızlarrrrrr
bu aralar benim de motivasyona ihtiyacım var.
ben diyetisyene gidiyorum ocak ayından beri.
son 2 haftadır listemi hiç uygulayamadım ama allahtan kilo almamışım.
ben de katılabilir miyim size?

Merhaba. Kendime bir grup ararken gördüm konunuzu, yazmak istedim. 31 yaşındayım 32 aylık da bir kızım var. Doğumdan sonra 3-4 ayda kendiliğinden bütün kilolarım gitmişti ama bu yıl temmuz ayından beri hızla kilo almaya başladım, hamilelik kilomu bile geçtim. Çok fazla omurga ve kaburga ağrısı yaşıyorum son zamanlarda. Motivasyonum yok, sadece yakınma halindeyim. Egzersiz yapamıyorum müsaade etmiyor kızım. En fazla çocukla dışarıda geçirdiğim zaman oluyor. Eğer yeni bir grup kurmayı düşünüyorsanız katılmak isterim ya da bir gruba dahil olmak istiyorsanız ona da gelirim. :))
L leyl76 grup kurarsanız beni de alın yaaa 🥹 doğum kilosu, ferasetsizlikten yerleşti kaldı içime

Merhaba iyi geceler. 🥰
Kaç gündür girip bakamadım konuya. Bu aralar kızım yine çok geç uyumaya başladı. Onunla birlikte sızıp kalıyorum ben de.
Pazar günü regl oldum o yüzden pazartesi günü tartılmadım ama bu pazartesi regl bitişi tartılmak istiyorum. Gram cinsinden bile olsa kayıp umarım vardır.
Özellikle akşam yemeklerinde menüyü dengelemeye çalıştım. Gün içinde de acıktığımda yulaf lapası, ton balıklı sandviç, kuruyemiş, meyve yiyerek bitki çayı içerek geçiştirdim. Kahvaltıları da kızıma ne hazırladıysam o şekilde dengeli yedim.
Başladığım günden beri haftada 3 veya 4 gün olacak şekilde egzersiz yapmaya devam ediyorum. (20-30 dk arası) Bu aralar su tüketiminde düşüş oldu bunun yerine kahve çeşitleri geldi. 2 litre olmasa bile 1,5 litreye ulaşmak hedefim.
Bu sıralar daha da geç yatıyorum, en erken bir buçuk civarı. Bazen 3 gibi veya daha sonra uyuduğumda oluyor. Benim geç uyumam, kızımın hala geceleri sık uyanması ben de ciddi yorgunluk, halsizlik ve isteksizlik yapıyor. Bu durum ertesi güne olumsuz yansıyor özellikle motivasyon açısından. 2-3 saatlik uykularla verimli geçiremiyorum pek günü.
Kısacası konuya girip bakamadığım günlerin özeti, düşüncelerim bu şekilde. Her gün girip okumaya, bakmaya çalışacağım konuyu.
İyi geceler diliyorum. 😊

Sen de çok tatlısın 😁 kesinlikle birbirini motivasyon edecek arkadaş çok önemli
Aynen kilo verme boğazı tutmadan olmuyor ne yazık ki.. özellikle hazır gıdalar, ünlü mamuller ve şeker. Bu 3 u olmasa kilo çabuk gidiyor.
Sebzeyi keşke hayatınıza kalsanız, sebze köfteleri yaparak ya da Fırında baharatlı şekilde kizartirsaniz lezzetli de oluyorlar.
Sana da boll kilo vermeler 😁
Herhalde arifry alacağım😀 bennkabaj falan kızarttım ama
Güzel yorumunuz için teşekkürler ♥️Kesinlikle katılıyorum. Katı kurallar ömür boyu surdurebilir değil. Hele de bir aile yaşantın varsa çok zor oluyor. Buna ragmen yapabilenler var. Onlara helal olsun diyorum ama herkes kendi hayatını yaşam tarzını biliyor. Ona göre ufak da olsa adım atmalı.
Gece yemek yemeyi bırakmanin cok etkili olduğunu söylüyorlar. eğer bunu yaparsaniz sonucunu burdan da bildirir misiniz? 🌼
58.7 ile başladım sanırım :) dün tartıldım ç. Haftaya bu düzenle neler olduğunu yazacağım ❤️

Slm kızlar, 1 tık daha düzene girdi gibi beslenmem, ekmeği azalttım en azından

Pazartesi tartılırım ama tartıya yansır mı bilmem🫣
Dün yürüyüş yaptım. Arttırmam lazım yürüyüşü havalar bir soğuk bir sıcak gidiyor ama neyse bu 2 saat bir şey yememe olayına dikkat etmeye çalışıyorum
Sizin nasıl gidiyor

X