Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Benim yolum uzun ama istikrarli devam edip 4-5 ayda 20 kilo verenler oluyor. Bir arkadaşım 3 ayda 15 kilo vermişti. Metabolizma hızıyla da çok alakası olduğunu düşünüyorum ben. Spor da etkili metabolizma hızında. Belki o yuzden de etkisini gormuyorumdur bilmiyorum.
Bir de ben gün içinde hareketliyim ama yeterli gelmiyor demek ki. Ama aşırı yoruluyorum. Keske yorulmakla da gitse kilolar 😢
Metabolizma hızının etkisine ben de inanıyorum hatta yaş ilerledikçe hızının düştüğüne de. 27-28 yaşımdaki diyet tecrübem ile şimdiki çok farklı mesela 🙈😂 Gün içinde ben de çok yoruluyorum hatta akşamları ayaklarım şişmiş oluyor, oturacak vakit bulamıyorum ama bir egzersiz yapmak gibi olmuyor demek ki. Düzenli spor şart aslında.

Diyetisyenler gitmek daha iyi oluyor canım en azından birinin senin kilonu kontrol edeceğini bildiğin için daha dikkatli ve hevesli oluyorsun.

Valla cok heves etmiştim önümüzdeki hafta için. Ama ders programı değişti. Hastanenin mesai saati bitimine denk geliyor benim okuldan çıkışım 🥺 neye elimi atsam kuruyor. Online da düşündüm ama vücut analizi de yaptırmak istiyordum ben

Metabolizma hızının etkisine ben de inanıyorum hatta yaş ilerledikçe hızının düştüğüne de. 27-28 yaşımdaki diyet tecrübem ile şimdiki çok farklı mesela 🙈😂 Gün içinde ben de çok yoruluyorum hatta akşamları ayaklarım şişmiş oluyor, oturacak vakit bulamıyorum ama bir egzersiz yapmak gibi olmuyor demek ki. Düzenli spor şart aslında.
Kesinlikle. Ben ramazan bitiminde baslamak istiyorum ama istekle sınırlı kalmaz umarim 😅

Valla cok heves etmiştim önümüzdeki hafta için. Ama ders programı değişti. Hastanenin mesai saati bitimine denk geliyor benim okuldan çıkışım 🥺 neye elimi atsam kuruyor. Online da düşündüm ama vücut analizi de yaptırmak istiyordum ben
İlk seans en azından birebir olsun sonrası wp ile bile gider

Kesinlikle. Ben ramazan bitiminde baslamak istiyorum ama istekle sınırlı kalmaz umarim 😅
İlk başladığımda sizin önerdiğiniz videodaki egzersizleri yapmıştım. Kızım da yanımdaydı. İki hafta boyunca kızım motive etti beni hadi anne spor yapalım diye. Kızıma da eğlence çıkmıştı çünkü. 😊 Bu hafta oruç biraz zorladı hiç yapamadım ama bugün bir saat hafif tempolu yürüyüş yaptım. Bayramdan sonra düzene oturtmak istiyorum ben de.

İlk başladığımda sizin önerdiğiniz videodaki egzersizleri yapmıştım. Kızım da yanımdaydı. İki hafta boyunca kızım motive etti beni hadi anne spor yapalım diye. Kızıma da eğlence çıkmıştı çünkü. 😊 Bu hafta oruç biraz zorladı hiç yapamadım ama bugün bir saat hafif tempolu yürüyüş yaptım. Bayramdan sonra düzene oturtmak istiyorum ben de.
Ben ramazan sonrasında devam edecegim sanırım. Çünkü dediğim gibi aşırı bir yoğunluk var. Hatta ben haftaicinin yorgunluğunu haftasonu atamıyorum galiba. Sürekli uyuyorum. Erken yatıyorum ama yine de yetmiyor uyku. Haftaici sahur sonrası uyuyamıyorum. Toplasan 3-4 saat uyuyorumdur. İnşallah ramazan sonrası düzene oturabilirim. O dönemde de genelde okula yiyecek bir şeyler götürmek sıkıntı oluyor. Yetistiremiyorum bazen. Poğaçayla geçiştirmek zorunda kalıyorum

Kızlar benim çocuklarım çok hastalandı siz yazın ben okurum yine.
Varsa gün içinde kendinizi oyaladiginiz yemek dışı aktiviteler onlardan örnekler verirseniz iyi olur. Belki kendimize ekstra uğraş bularak yemekten daha çok kacariz.

Varsa gün içinde kendinizi oyaladiginiz yemek dışı aktiviteler onlardan örnekler verirseniz iyi olur. Belki kendimize ekstra uğraş bularak yemekten daha çok kacariz.
Çok geçmiş olsun canım. Allah acil şifa versin 🤲
Ben örgü örmeyi tavsiye ederim bu arada. Bakınıyorum bazen boş zamanlsrimda kaydediyorum yotubedan beğendiklerimi. Malzemem varsa boş bir vakit bulunca ona yoğunlaşıyorum.

Çok geçmiş olsun canım. Allah acil şifa versin 🤲
Ben örgü örmeyi tavsiye ederim bu arada. Bakınıyorum bazen boş zamanlsrimda kaydediyorum yotubedan beğendiklerimi. Malzemem varsa boş bir vakit bulunca ona yoğunlaşıyorum.
Günaydın canım. Ben örgütü sadece kışın oluyorum çünkü ellerim çok terliyor.
Aklıma cocuklarla suluboya yapmak geldi benim de. Hem onlarda seviyor oturunca uzun süre duruyoruz.
Başka neler olabilir acabaa..

Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin, bir an önce iyileşsin inşallah çocukların.
Gün içinde bir dakika kızım boş bırakmadığı için kendime ayıracak hiç zamanım yok. Sabahtan akşama kadar oyun, etkinlik şeklinde geçiyor günler. Yemeği bile zor yapıyorum. Kızım uyursa da öğlen o zamanda kitap okuma, dizi izleme şeklinde geçiyor.

Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin, bir an önce iyileşsin inşallah çocukların.
Gün içinde bir dakika kızım boş bırakmadığı için kendime ayıracak hiç zamanım yok. Sabahtan akşama kadar oyun, etkinlik şeklinde geçiyor günler. Yemeği bile zor yapıyorum. Kızım uyursa da öğlen o zamanda kitap okuma, dizi izleme şeklinde geçiyor.
Yaz geldi ya parklara falan çıkarsınız daha rahatlarsın o zaman. Kendi oynuyor mu Dışarıda yoksa orada da hep seni mi istiyor?

Yaz geldi ya parklara falan çıkarsınız daha rahatlarsın o zaman. Kendi oynuyor mu Dışarıda yoksa orada da hep seni mi istiyor?
Kışın da çıkıyorduk aslında özellikle yağmurda falan ama yazın tabi daha uzun süreli dururuz. Eğer parkta oynayan çocuk yoksa tek başına oynar kızım ama özellikle büyük çocuklar geldiğinde hemen yanıma gelir, tedirgin hissediyor kendini. Her hareketi temkinli olur parkta da. Ben de istiyorum ki çılgınlar gibi koşsun oynasın ama öyle olmuyor pek.

RedGirl RedGirl mimesis mimesis
Tekrardan merhabalar 😅 nasıl gidiyor kızlar? Ben 4-5 gündür çok kötü hasta oldum. Yeni yeni toparlanıyor gibiyim. Boğazımdan lokma geçtiğine şükrediyorum artık. Ne illet bir hastalikmis

Tekrardan merhabalar 😅 nasıl gidiyor kızlar? Ben 4-5 gündür çok kötü hasta oldum. Yeni yeni toparlanıyor gibiyim. Boğazımdan lokma geçtiğine şükrediyorum artık. Ne illet bir hastalikmis
Çok geçmiş olsun. İnşallah hemen toparlarsınız, sağlığınıza kavuşursunuz.
Bu arada iyi bayramlar diliyorum.

Benim nasıl geçti bir ay bilemedim. Neredeyse hiç kilo kaybım olmadı. Olduysa da bayramda yerine gelir. 🙈

Ya bizim ailede hep hasta herkes de ateş..
Cocuklar iyileşti de eşimde kaldı.
Ben bayram öncesi 60.8 e düştüm ama 2 gündür tatlı çok yemesem de hamur işi ve sarma gayet iyi bir şekilde yedim.
Neyseki ramazanda tutamadığım 10 günü pazartesi başlayarak 5 bu hafta içi 5 de sonrasında ki hafta tutmaya çalışacağım bir aksilikler olup oruca ara verdiğim günler olacaktır.
Mesela gün var arkadaşın evine hem ev ziyareti hem gün için gidecegiz yani pasta börek çörek hafta sonu zaten eşim evde derken tutamam da .. işte tutabildikce en kısa zamanda diyetle beraber orucu da tamamlayim dedim. İnşallah diyetisyene gitme vaktim gelmeden 58 i görürüm.

Ben bayram öncesi 60.8 e düştüm ama 2 gündür tatlı çok yemesem de hamur işi ve sarma gayet iyi bir şekilde yedim.
Neyseki ramazanda tutamadığım 10 günü pazartesi başlayarak 5 bu hafta içi 5 de sonrasında ki hafta tutmaya çalışacağım bir aksilikler olup oruca ara verdiğim günler olacaktır.
Mesela gün var arkadaşın evine hem ev ziyareti hem gün için gidecegiz yani pasta börek çörek hafta sonu zaten eşim evde derken tutamam da .. işte tutabildikce en kısa zamanda diyetle beraber orucu da tamamlayim dedim. İnşallah diyetisyene gitme vaktim gelmeden 58 i görürüm.
Geçmiş olsun diliyorum size de. Maşallah çok güzel kilo vermişsiniz siz kısa sürede. :) Karbonhidrat ağırlıklı beslenme şişkinlik yapıyor ama birkaç gün dikkat edince çok kısa sürede gidiyor. Size de öyle olur, yakında 58 ı görürsünüz inşallah. 😍

Çok geçmiş olsun. İnşallah hemen toparlarsınız, sağlığınıza kavuşursunuz.
Bu arada iyi bayramlar diliyorum.

Benim nasıl geçti bir ay bilemedim. Neredeyse hiç kilo kaybım olmadı. Olduysa da bayramda yerine gelir. 🙈
Size de iyi bayramlar 🌼
Valla ben de veremedim muhtemelen. Yavuz yörükoglu diye bir doktorun kitabina denk gelip okudum bir kısmını. Gunde 15-20 dakika da olsa mutlaka spor yapın diyordu. Zaten kitabi diyetten ziyade sağlıklı beslenmeye yönelik bir kitap. Onu okuduktan sonra dusundum, demek ki bu yüzden gitmiyor kilolar 😅

Hayirli bayramlar, çok geçmiş olsun. Ben de kızıma bulaşmasından korkuyorum açıkçası.
Senin kilo verimin çok güzel ya maşallah. Metabolizman hızlıymıs demek ki ne güzel 🌼 az kalmis 58 kiloya da, ona da ulasirsin insallah 🤲🤍

Hayirli bayramlar, çok geçmiş olsun. Ben de kızıma bulaşmasından korkuyorum açıkçası.
Senin kilo verimin çok güzel ya maşallah. Metabolizman hızlıymıs demek ki ne güzel 🌼 az kalmis 58 kiloya da, ona da ulasirsin insallah 🤲🤍
Biraz hızlı biraz d aramazanda hiç yemedim ki sahur yapmadım iftarda 1 kase çorba 1 tabak yemek anca yedim tatlı da yemedim hiç çok nadir 1 ya da 2 dır 30 gün boyunca
Yani zorladım biraz kendimi ama 3 gündür çok fenayım 😅 neyse bayram dedim.
Aslinda ilk gün dedim sadece sonra neyse 2 olsun dedim hugun baktım ki bayramı 3lemis ve diyet bozmayı da 3lemis oldum.
Yarından itibaren ciddi şekilde doktorun listesiyle devam insallah

X