Düğün sorunu

Aysegullerden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2022
1.296
228
Lütfen eski konularımdan bağımsız olarak bu konumu okuyun(nişanlımla her problemimiz halloldu merak edenler için diyorum)
Ben yakın zamanda yani yazın evleneceğim bizim nişanlım ile belirlediğimiz aylarda temmuz-ağustos.haziranda kardeşi askerden gelecek allahın izniyle.

Son düzenleme:
Kayinpederle konusmadan adamin parasiyla yapacagi dugun icin hayal kurmussunuz kusura bakmayin .resmen benim ailem boyle istiyor boyle yapacaklar diyorsunuz cok itici.250nkisilik havuz basi yemekli dugun her yigidin harci degil .sundugu imkanlari begenmezseniz dugununuzu kendiniz yapmalisiniz .sizin aileniz yapti diye oda ayni sekilde yapmak zorunda degil .basta bu lari konussaydiniz aileniz daha mutevazi bir nisan yapipil dugune destek olabilirdi.

Dilerim gönlünüzce olur.
Bu isler imkana bağlı. Kayinpederinizin boyle bir düğünü yapacak maddi imkani var mi? Inatla olacak isler degil. Varsa yapar yoksa ne yapsin? Herkes her seyi istiyor ama olacak sey var olmayacak sey var.

Dilerim gönlünüzce olur.
Bu isler imkana bağlı. Kayinpederinizin boyle bir düğünü yapacak maddi imkani var mi? Inatla olacak isler degil. Varsa yapar yoksa ne yapsin? Herkes her seyi istiyor ama olacak sey var olmayacak sey var.
Aslında var ama isteğe bağlı.yok yapmam derse nolcak bilemedim

Hayallerinizin olması çok doğal. Kp durumu yoksa orası ayrı ama var da yapmıyorsa olmaz. Durumu da yoksa, biraz erteleyin siz para biriktirip yapın. Bir kere olacak bir şey. İçinizde kalmasın. Sonra çok pişman olursunuz.

Kayinpederle konusmadan adamin parasiyla yapacagi dugun icin hayal kurmussunuz kusura bakmayin .resmen benim ailem boyle istiyor boyle yapacaklar diyorsunuz cok itici.250nkisilik havuz basi yemekli dugun her yigidin harci degil .sundugu imkanlari begenmezseniz dugununuzu kendiniz yapmalisiniz .sizin aileniz yapti diye oda ayni sekilde yapmak zorunda degil .basta bu lari konussaydiniz aileniz daha mutevazi bir nisan yapipil dugune destek olabilirdi.
Önceki konulardan biliyorum karşı tarafın durumu o kadar da kötü değil ama esas kızımızın ailesi zengo😁🧿

Hayallerinizin olması çok doğal. Kp durumu yoksa orası ayrı ama var da yapmıyorsa olmaz. Durumu da yoksa, biraz erteleyin siz para biriktirip yapın. Bir kere olacak bir şey. İçinizde kalmasın. Sonra çok pişman olursunuz.
İçimde kalmasını hiç istemiyorum.görkemli bişi zaten beklentim dahilinde değil

Lütfen eski konularımdan bağımsız olarak bu konumu okuyun(nişanlımla her problemimiz halloldu merak edenler için diyorum)
Ben yakın zamanda yani yazın evleneceğim bizim nişanlım ile belirlediğimiz aylarda temmuz-ağustos.haziranda kardeşi askerden gelecek allahın izniyle.
Biz bunları belirledik düğün mekanı daha doğrusu konsept olarakta aklımızda belirli bişeyler belirledik.ikimizde 200-250 kişilik yemekli bir otelin (hilton,çırağan,raffles gibi otellerden bahsetmiyorum) havuzbaşında evlenmek istiyoruz. biz bu konsepti belirledik benimde isteğim böyle dedi bana.benim gibi düşünmesine çok mutluyum ama gelin görünki düğünü kayınpederim yapacağı için biz bu isteğimiz gerçekleşecek mi bilmiyoruz.bizim çevremiz olsun dostlarımız olsun böyle bi düğünde etkinliktenağırlamak istiyoruz ama kayınpeder ne der bilmiyoruz.nişanlım düğün dışındaki masrafları karşılayacağını söyledi yük olmak istemiyorum dedi ama kayınpeder bizim bu konseptimiz dışına çıkarsa içimde her zaman bir üzüntü ve ükte olarak kalacak.aynı zamanda benim tarafımdada ailemin isteği böyle bi etkinlik.inatlaşma söz konusu olduğu içinde başka türlüsü olmaz demeye başladı bizimkiler…herkes gergin bu süreçte…benim babam istememi nişanımı aynı istediğimiz konseptte yaptı ama erkek tarafıyla daha bunu konuşmadı.daha tarihte almadık.allah izin verirse biz 07.07.2024 düşünüyoruz.. içim huzursuz. Biliyosunuz böyle şeylerde insanlar bir cinnet krizine girerek nişan atıyor aileler yüzünden.ama benimde isteğim nişanlımında isteği aynı doğrultuda..napcaz bilmiyorum bu hayırlı kandil gecesinde uyuyamadım

Eee, siz iki tane küçük mızmız bebek evlenirken hiç aklınıza "parayı madem erkek tarafı verecek, bir bütçelerini soralım, buna göre yer bakalım" demek geldi mi? Havuzlu çeşit çeşit yer var, her bütçeye göre vardır, belediyelerin bile tesisleri oluyor.

Adamın 100 lirası varsa, 10 lirasını ayırır düğün için, siz de çok istiyorsanız üstüne para koyar düğünü istediğiniz yerde yaparsınız. Bu masrafları ailelere ödetirken, bunların ileride evliliğinize karşılığı olacağını unutuyorsunuz.

Senin konuların çok aşırı anormal. Sen de nişanlında hiç böyle evlilik için olgun karakterler değilsiniz. İnşallah ilk yıllar hemen çocuk yapmazsınız biraz büyüseniz iyi olur.

X