Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

walla bilmiyordum yağmurum..daha doğrusu ben bu siteden alışveriş yaparken sadece rusheim marka satıyorlardı..ben de burdan deneyeyim bir kere de olmazsa...bu arada yolanda ben buğday kepeğini beğenmiştim rusheimin yaw..ama doğalsan kullanmadım hiç..doğanınkini kullanmıştım daha önce.

bende orijinal dukan kepeği vardı fransadan arkadaşım getirmişti ve de ben ceren hanımdan almıştım bir kutu orijinal kepek. Sonra bir arkadaşım doğalsan ınkini almış dukanın ki ile tıpatıp aynı şimdi gurmenetten sipariş verdim doğalsanınkinden dikkat edin gurmenette rusheım de var doğalsan da doğalsanınki gayet iyi bence, ayfer kaur toz jelatinde sipariş ettim ayrıca :)

Bugün pro günüm, öğleden sonra biraz acıktım. Baktım tansiyonum da düşmüş, bir tuzlu ayran içtim.
Ayran tabi bildiğiniz yağlı ayran. Light filan değil.
Dün akşam da bir top mado light dondurma yemiştim.
Biraz moral oldu bana.
Suçum büyük mü?
Arada böyle esnemeler olabilir mi?

ben yiyorum arada madonun diyabetik dondurmasını :)
ayranı da hep tam yağlı tükettim :82:
afiyet bal şeker olsun :)

dukancılar....ben taş devri diyeti gibi bişey yapıyorum sanırım...sizin tarifleri hiç denemedim daha. orjinalini yemeğe gayret ediyorum. bir şeyi başka bir şeyle karıştırmayı sevmiyorum. bu diyette karıştırdığım tek şey yoğurda yulaf kepeği oluyor. verecek kilom da çok olduğu için henüz tarif falan denemedim. normal kiloya indiğimde düşünüyorum. nasıl verdin diyorsunuz ya...tam olarak dukan ne derse onu yapıyorum. kaçamaksız....bu diyeti çok önceden biliyorum. dukan azıcık değiştirmiş. ve daha evvel de birkaç kez denemişliğim vardır. sonuç her zaman aynı olmuştu. yalnız o dönem yulaf kepeği yoktu piyasada ve ben bir kez kabızlık felaketi yaşamıştım. ondan sonra da vazgeçmiştim yapmaktan. o zaman sadece et yiyordum. 15 günde 8 kilo veriyordum. yoğurt süt ve peynir yoktu. bir çeşit atak diyelim. geçmişime gelince....ben hep şişman bir çocuk oldum. 30 yaşına kadar da böyle gitti. sonra aşık oldum....aşık olduğum adam zayıf sevdiğini, kalem gibi sevdiğini söyledi. ona inat....kendimle bir mücadeleye giriştim. şubatta başladığımda 115 tim....eylülde karşısına çıktığımda 62... gözleri yerinden çıkacaktı nerdeyse. ilk başarım o zaman oldu. adama ne oldu derseniz....şişmansın demek sadece bir bahanesiymiş zira adamın erken boşalma problemi varmış:-) hiç bişey olmadı anlayacağınız....hala konuşuyoruz arada bir ama kardeş kardeş....:-) daha sonra bu kilomu 2 sene kadar korudum. ailem benim bu halime alışık olmadığından yeter artık dediler. sabah akşam yürüyordum evde spor hareketleri yapmadan yatağa girmiyordum. görenler kanser falan oldum sanıyormuş. sonra geri aldım....sonra diyetisyene gidip yine verdim. o dönem de 3 ayda 22 kilo vermiştim.....sonra yeniden aldım....2010 senesinde gene azmettim 3 ayda yeniden şu anki kiloma indim. sonra ne mi oldu? sevgili oğlum 21 yaşındaki oğlum kız arkadaşının hamile olduğunu söyledi. bütün bu hengame arasında ben diyeti falan koyverdim. duygusal yiyiciyim....bebeğin doğumu, nihaktı derken gene 108,5 lere çıktım. bu kış çok kötü geçti. işimi kaybettim....yeni iş bulamadım. belki de şişmanım diye kimse beni işe almak istemedi. hastalandım... öleceğimi düşündüm. tamam dedim yolun sonuna geldin. sonra bir gün dank etti....bir sabah uyandım ben diyete başlıyorum uleyn dedim. başladım....bir ay önce işe girdim. hiç alakasız bir iş. benim mesleğimle uzaktan yakından alakası yok. ama bütün gün masa başında değilim. sürekli gün içersinde yürüme imkanım var. emlakçıda çalışıyorum. o sebeple artık yatırımı kendime yapıyorum. bencilleştim....artık kendim için yaşıyorum. ben gelinimdi torunumdu derken kendimi paralarken bu kış bir hafta hasta yattığımda öleceğimi düşünürken aynı evde oturduğumuz gelinim kapıdan kafasını uzatıp öldün mü kaldın mı diye bile sormadı. ne zaman oğlum işe başladı, maaşını alacağı gün evden gittiler. kaynanasında kalıyorlar şimdi. anlayacağınız....kimse için kendimi üzmüyorum artık. benim için üzülen yok onu anladım....artık kimseyi dinlemeyeceğim. gittiği yere kadar kilo vereceğim. işte böyle dukancılar....benim en büyük sorunum duygusal yiyici olmak. kendime zarar veriyorum yiyerek. aslında çok yemek yemem, çok ta yemek seçerim. bunun farkına varmam çok uzun senelerimi aldı. artık aynı yanlışlara düşmek yok. hepinize kolay gelsin....
çok etkilendim hikayenden.hayat bir tane,kimsenin ikinci şansı yok .her durumda kendin için yaşamalısın.aldığın kararda güç, azim ,sabır ve sonucunda mutluluk senin olsun.

meyveden sonra kilo durumunda bi farklılık oldu mu berkmine abla? :KK1:
ben de kısmetse akşamları iftardan sonra bir porsiyon tüketeyim diyorum tatlı niyetine artık :KK1:

olmadı hatta ben ufaktan eksiliyorum hala.afiyetle ye ama sakın ölçüyü kaçırma

ben de ben de :KK52:
ben de artık 36 bedenim ve sürekli 38 alıp alıp sonra aaaa bu büyük geldiiii diye kabinden kafamı uzatıyorum kirpiklerimi kırpıştırarak "affedersiniz bunun 36sı var mıııı?" diye nazik nazik soruyorum bi de sanki çıtı pıtı bi kızmışım gibi ay nasıl hoşuma gidiyo :KK66::KK66::KK66:
herkese nasip etsin allahım bu duyguları :KK61:
ayyyy bende sırf benim sanıyodum,demek sizlerdede varmış kendini beğenme durumları:115:.harika dimi hakettik yapalım valla azıcık ya.inşallah tüm dukanistler yaşasın bu duyguları.

İftara mantı tarifinden yaptım ve harika oldu :KK9:ben bu tarifi niye daha önce denemedim diye kızdım kendime :KK19: denemeyen varsa herkesin denemesini tavsiye ederim, çok güzel oldu valla :KK1:

günaydınlaaaar..sabah tartıda +900 mü ne gördüm, inanamadım indim tekrar bindim evet doğru..:KK59:üstüne üstlük bi de yüzdüm, bu ne ki..

yüzünce kasların şişmişdir.yarına normale döner.bunlara takılma banada çok oldu spordan yada uzun yürüyüşlerden sonra +lar ,1-2 günde gidiyor onlar ardından hızlı kilo veriliyor .hade sana -li günler:KK3:

canım kepeği kek yaparak filan tüket..öyle de gıcırdıyor arada bir ama en azından yeniyor :)
yağmurum migrosa geldiyse bize de haber et...hem doğalsan hem rusheimin y.kepeğini kullanan var mı aranızda? doğalsanınki umarım daha güzeldir..

vuvuuuuşşşuuuuuuuuum doğalsanın kepeği kesinlikle çok güzeeeel...ben ilk ondan almıştım, bitince ru sheim alma hatasına düştüm ben de ama ı ıııh beğenmedim...un gibi aynıı, doğalsanınki daha iri iriydi bi de sütte felan güzel şişiyodu...

kızlar bugün resmen aç kaldım:KK53::KK53:
eve dar attım kendimi.. tavuk ve kıyma karıştırıp yaptığım köftemden yedim mis gibi olmuştu ayıptır sölemesi. kırmızı etin pahalılığından her gün köfte yiyemiyorum yoksa ben her gün yerim ama ikisini karıştırınca daha ekonomik ve lezzetli saglıklı bi köfte çözümü buldum tavsiye ederim canlarım. tek başına tavuk köftesi çok yavan oluyor böle mikkkemmmel.. bide yulaflı yayla çorbası pişirdim yarın termosumla ofise götürcem ben çorbasız doymuyorum. bide dukan ekmee yaptım fırında şu an umarım gevrek olur da kahvaltıda biraz bişi yiyebilirim yoksa yumurta dan öyykk geldi bea :KK61::KK61::KK61:

walla bilmiyordum yağmurum..daha doğrusu ben bu siteden alışveriş yaparken sadece rusheim marka satıyorlardı..ben de burdan deneyeyim bir kere de olmazsa...bu arada yolanda ben buğday kepeğini beğenmiştim rusheimin yaw..ama doğalsan kullanmadım hiç..doğanınkini kullanmıştım daha önce.

vuvuşum ru-sheim in bugday kepegi idare eder ama ben dogalsanınkini daha çok begendim iri iri valla göze dişe gelir :KK52::KK52: cinocan da öle demiş ykarda zaten

amanın komşumuyuz yolicimm çok sevindim:KK52:
ben batı ataşehirde değilim ama oturduğum yer ataşehire baglı ve batı ataşehire 10 dk mesafedeyim vilibisle.. oralarda buluşma kararı alırsanız beni de çaarin valla küserim:KK53::KK53:

canım kepeği kek yaparak filan tüket..öyle de gıcırdıyor arada bir ama en azından yeniyor :)
yağmurum migrosa geldiyse bize de haber et...hem doğalsan hem rusheimin y.kepeğini kullanan var mı aranızda? doğalsanınki umarım daha güzeldir..

canlar kepeğin her markasını denedim.avrupadan özel bile geldi 6-7 ayrı marka .doğalsanla dışardan gelenler hemen hemen aynıydı korkmadan doğalsan alın derim.ufff amma reklamını yaptım firmanın sahibi sanacaklar beni yada satıştan yüzde aldığımı.vayyy güzel olurdu dimi hem zayıfla hem para kazan:KK52:

Evet gerçekten öyleler,buharlaşıyormuş diye ben de düşünmüştüm..10 günlük atakta 5 kilo vermişti benim eşimde..
yalnız seninki abartı olmuş yahu..1 ayda 11 kilo , kimsede görmediğim bir hız bu..üstelik öyle çok kilosu da yok..maşallah valla..
eşimin 15 kilo fazlası vardı..dukanda ideal kilosu için 75 dedi...10 gün atak fazla olmamışmı ya eşinin kaç kilo vermesi gerekiyor ki....dukan eşim için 3 gün atak istedi...3 günde 3 kilo verdi...devamında her pazartesi ve perşembe beraber atak yaptık...ve sonuç ben 2 ayda 9 kilo verdim....eşim 1 ayda 11 kilo verdi...ama şuda var eşim her gün spor yaptı ben malesef yapamadım....

Merhaba,
Bugun ben de Dukan diyetine başladım. Aslında çok bir kilom yok. Hatta zayıf sayılırdım, ama son 6 aydır Türkiyede yaşamadığım için biraz saçmaladım ve 4 kilo aldım. Hamile kalmayı düşündüğüm için de eski kiloma dönmek istiyorum. Normalde uzun vadede, herseyden az yiyerek ve sporla yavaş kilo vermek tercihim. ama işte bu bebek olayından ötürü şu 4 kiloyu bir an önce vermek istiyorum. Bir de haşimato hastasıyım ve metabolizmam çok ama çok yavaş. Neyseki sporu hayatımdan hiç çıkartmıyorum..
Bugün şunları yedim
Kahvaltı:
1 haşlanmış yumurta
2 kaşık light yogurt

Ara:
Yarım bardak 0.1% yağlı süt

Ara:
1 kibrit kutusu az yağlı peynir

Öğlen:
1 adet hiç yağsız tavada pişirilmiş ızgara tavuk
2 kaşık light yogurt

Ara:
2 kibrit kutusu peynir

Akşam
2 kaşık light yoğurt ve 1.5 kaşık yulaf (Yulaf kepeği alamadım)

3 litre su içtim, 2 kupa sekersiz kafeinsiz kahve, 2 bardak da sekersiz çay içtim. Peyniri çok mu abartmışım? Yanlış yaptığım birsye var mı?? Bir de ilk defa bu diyeti yaptığım için ilk 3 gün spor yapmayı planlamıyorum. O yüzden yalnızca dışarıda 1 saat yavaş tempolu yürüyüş yaptım...
Kızlar birde atak evresinde peynir yeniyormu??? Az yağlı beyaz peynire çok mu yüklenmişim???

Son düzenleme:
Sevgili çıtır kızlar
Uzun süredir sizleri şevkle takip ediyorum..vermem gereken 6 kilo var ve ramazandan sonra yıldırım hızıyla aranıza katılacaktım kiiii bugün internette dukanla ilgili bi yazı okudum..bizim bilindik diyetisyenler bi araya gelmiş nası kötülüyolar dukanı..şöle sağlıksız böle zararlı, tehlikeli..verilen kilolar yağ değil kas..işte ne biliyim metobolizmayla oynanıyor ilerde ciddi hastalıklar getirecek işte yok kalbi mahvediyor ilerde kalp hastalıklarına sebep olacak falan filan..bi de bi araştırma sonucu vermişler dukancıların %80 i bıraktıktan sonra hızla eski kilosuna dönmüşmüş..valla bu diyetisyenlerin ağız birliği potansiyel iş kaybına karşılıkmıdır doğrumudur bilemedim..bitek Ender Saraç yeterli su içilirse zararsız demiş alemin tek kendine güveneni o mudur yoksa nedir bilemedim..siz ne düşünüyosunuz bu konuda yoldaşlarım..içimiz rahat olsa mıki???

Sevgili çıtır kızlar
Uzun süredir sizleri şevkle takip ediyorum..vermem gereken 6 kilo var ve ramazandan sonra yıldırım hızıyla aranıza katılacaktım kiiii bugün internette dukanla ilgili bi yazı okudum..bizim bilindik diyetisyenler bi araya gelmiş nası kötülüyolar dukanı..şöle sağlıksız böle zararlı, tehlikeli..verilen kilolar yağ değil kas..işte ne biliyim metobolizmayla oynanıyor ilerde ciddi hastalıklar getirecek işte yok kalbi mahvediyor ilerde kalp hastalıklarına sebep olacak falan filan..bi de bi araştırma sonucu vermişler dukancıların %80 i bıraktıktan sonra hızla eski kilosuna dönmüşmüş..valla bu diyetisyenlerin ağız birliği potansiyel iş kaybına karşılıkmıdır doğrumudur bilemedim..bitek Ender Saraç yeterli su içilirse zararsız demiş alemin tek kendine güveneni o mudur yoksa nedir bilemedim..siz ne düşünüyosunuz bu konuda yoldaşlarım..içimiz rahat olsa mıki???

ya ben kas kaybetmek istemiyorum...:KK52:

Aslında en iyisi sağlıklı beslenme+spor .. dukan , karbonhidrat tamam verdiriyor ama bilmiyorum yine de..

Son düzenleme:
Aslında en iyisi sağlıklı beslenme+spor .. dukan , karbonhidrat tamam verdiriyor ama bilmiyorum yine de..

1.miz kim yahuuu :KK52:

katılıyorum. daha önce 50-59 topiğindeydim.Spor ve sağlıklı beslenme ile uzun vadede 6 kilo verdim. (benim için çok zor kilo vermek, haftada 100-200 gramdan fazla vermiyorum maalesef) Şimdi o kadar vaktim olmadığı için bunu denemek istedim.

katılıyorum. daha önce 50-59 topiğindeydim.Spor ve sağlıklı beslenme ile uzun vadede 6 kilo verdim. (benim için çok zor kilo vermek, haftada 100-200 gramdan fazla vermiyorum maalesef) Şimdi o kadar vaktim olmadığı için bunu denemek istedim.

tabiki denenebilir ama diyetisyenler şok diyeti vucut durduğunda yapıyor. değilse normal vucuda ver şok diyet birden verir suyu sonra alır.. diyetisyenmle uzun uzun konuştuk ikna etti beni.. şok diyet gerekirse o verecekmiş. ben lahana çorbasına kadar yaptım. kusarak içiyordum resmen ama verdim de. sonra geri aldım :KK66:

tabiki denenebilir ama diyetisyenler şok diyeti vucut durduğunda yapıyor. değilse normal vucuda ver şok diyet birden verir suyu sonra alır.. diyetisyenmle uzun uzun konuştuk ikna etti beni.. şok diyet gerekirse o verecekmiş. ben lahana çorbasına kadar yaptım. kusarak içiyordum resmen ama verdim de. sonra geri aldım :KK66:

ya ben günde en az 4 litre su içiyorum.. Bunun için doktora bile gittim. Suya doyamıyorum. Ben hiç şok diyet yapmadım. Ilk kez dukanı deniyorum. Metabolizmam durduğunda arada 2 günlük detokslar yaptım onlardada dediğin gibi suyu verip bir hafta sonra geri aldım...Ama detoksları yaparken amacım kilo vermekten ziyade vucudu temizlemekti. Bakalım dukan işe yarayacakmı bende. En sevdiğim yanı süt yogurt ve peynir olması... En sevdiğim şeyler.....

Bir şey soracağım, karbonhidrat diyeti ile çok benzemekle birlikte ben yoğurt-süt ürünlerine düşkünüm... Dukan diyetinde neredeyse serbest; ama karbonhidrat diyetinde puanı yüksek saylır... Aradaki farkın nedeni nedir?

X