Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

selamlar,
bu açıklama beni hiç ama hiç tatmin etmedi açıkçası. ne demek içinde tohum var?:KK20: tohum ne zamandan beri çatırdıyor?:KK19: resmen tahılı iyi yıkamamışlar içindeki taşları da yulafla beraber ögütmüşler. kesinlikle asla bir daha ru-sheim marka bişi almam. dogalsanın bugday kepegini bulabilmiştim onunkisi en güzel kaba kepek iri iri. ru--sheim marka olanı ise ince.
bide yalan söylüyorlar o kepek dedikleri şeyi test ettirip içinde taş - kum olduğunu ispat ettirmek ve dava etmek lazım aslında ..........

canım kesin böyle birşey var kaç kişi dedi bende rahatsız oldum ama her üretimde yok mu acaba ben okuyorum gıcrdıyor falan diyorsunuz ya bende 5 kutu almıştım ruşeyhm marka 2. kutudayım öyle bir gıcırdama kum gibi falan bi şey hissetmedim hatta siz dedikten sonra kaseye falan aldım inceledim baya unumsu gibi bendeki, üretimlerimde bi sıkıntı olmuş olabilir bana mı denk gelmedi acaba bilemedim :97:

Bugün pro günüm, öğleden sonra biraz acıktım. Baktım tansiyonum da düşmüş, bir tuzlu ayran içtim.
Ayran tabi bildiğiniz yağlı ayran. Light filan değil.
Dün akşam da bir top mado light dondurma yemiştim.
Biraz moral oldu bana.
Suçum büyük mü?
Arada böyle esnemeler olabilir mi?

İkisi de benim arada sırada yediğim içtiğim şeyler, sorun yok bence. Bu arada madonun çikolatalı light dondurması sper di mi?:KK52:

bu arada yasemini gören var mı?
kahvesini aldım, hatun kayboldu :KK1:
içerim bak bütün kahveyi yasoooo :KK47:
böyle: :KK68:
:KK1::KK1::KK1::KK1:

canımmmmm bebeğeemm kaybolmadım burdayım :KK1: bugün bi kaç kez girip bakabildim ama okumaya bile fırsatım olmadı yoğundum, akşamda iftara davetliydik bir arkadaşa, eve geldiğimden beri geçmişi okuyorum geriye giderekten :KK1:

kahve için çok sağol canım çarşamba gelebilirsen getirirsin :KK54:

oy oy canım benim nasıl sevindim güzel olmasına anlatamam afiyet olsun canım ama ben bu kepeği hiç beğenmedim ilk regl kriziyle yedim ama arkadaşların dediği gibi arada yerken gıcırdamalar oluyor böyle sanki kum yiyorum gibi rossmandan aldığım ne kadar güzeldi yaa acaba gelmişmidir migrosslara 1 haftaya gelcek dediydi adam ama bugün bir onada baksammı napsam bide yoksa boşa gitmekte var yok ya ruşeym muşeym hikaye ince kummu karıştırıyorlar ne yapıyorlar ben anlamadım gitti yani eşim bile tatlımı yedi ama bunda gıcırdayanlar neki diyor o bile anladı yani dukan size ne yediriyor böle diyor

benim açtığım bu 2. paket ruşeyhm marka ama bana öyle gelmedi zeynep abla ya da ben anlamıyorum valla bilmiyorum ki ben yarın öğlen cevahirdeki migrosa sorarım gelmiş mi ya da satışı başladı mı diye yazarım sizlere de

canlar kepeğin her markasını denedim.avrupadan özel bile geldi 6-7 ayrı marka .doğalsanla dışardan gelenler hemen hemen aynıydı korkmadan doğalsan alın derim.ufff amma reklamını yaptım firmanın sahibi sanacaklar beni yada satıştan yüzde aldığımı.vayyy güzel olurdu dimi hem zayıfla hem para kazan:KK52:

Başka marka kullanmadım ama brn de doğalsan tavsiye ederim. Kek, krep, ekmek, çorba herşeyi yapıyorum ben. Çok da memnunum.

kızlar dukanbondluk diyosunuz ama ne malum aramızda ünlülerin olmadığı mesela duyduğum kadarıyla Deniz Seki de aramızdaymış.....:KK34::KK34::KK34:

ya melangecim aramızda olup olmadığını bilemem ama bence aramızda olmaya ihtiyacı var ya :KK1:

hatta ben bazen böyle çok merak ediyorum mesela kilolu ünlüler var büsürü evlerinde hizmetçi falan da var sonuçta başlasalar dukana her öğün istedikleri yemekler gelse gitse önlerine aşçıları dukan kekleri pastaları yapsa falan ne güzel kilo verirler haberleri mi yok acaba böyle bi diyetten valla benim önüme bu dukan yemekleri hazır gelse ömür boyu yaparım yani :90::90:

Yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem kitabı inceledikten sonra içinize sinerse başlayın. Aksi taktirde zaten tam motive olamazsınız. Güvenemediğiniz bir yöntemle neden diyet yapasınız ki? Sağlıklı olduğundan emin olduğunuz yöntemleri uygularsınız (sabrınız varsa tabi ki :KK53:). Burada düzenli olarak kontrollerini yaptıran arkadaşlar var. Devam ettiklerine göre bir sorun görmüyor doktorları. Tabi bu dediğim su ve kepek gibi önemli noktalara dikkat ettiğiniz taktirde geçerli. Ben de bun ay sonunda kan testlerimi yaptıracağım. Şimdilik sadece yağ oranıma bakıyorum. O da düzenli olarak azalıyor.
Uzun lafın kısası içinize sinmiyorsa bu diyeti yapmanızı tavsiye etmiyorum.

Ben de eşimi geçen hafta Dukanist yaptım nihayet. 20 kilo civarında fazla kilosu var ve 7 gün atak yapıp 3,5 kilo verdi. Eşimin diyetinde benim kurtarıcılarım jelatinli puding ve kakaolu ve tarçınlı kekler oldu. Bugün de sebze günleri için havuçlu ve tarçınlı kek yapmayı düşünüyorum. Çünkü benim eşim acayip çikolata ve tatlı düşkünüdür. Gerçi bu diyette yemeklere çok fazla özlem duymadığını söylüyor ama genel olarak diyet psikolojisinden pek hazetmez. Neyse ki o da spor yapmayı sever benim gibi, kışın da beraber spor salonuna gidiyoruz. Umarım o da bırakmaz da bu kilo problemimizi kökten hallederiz bu sefer. :KK19:

benim eşimde 95 kilolarda şişman gibi durmuyor boyu uzun olduğundan ama kilosu fazla tabi yaşına göre falanda, çok heveslendi ben kilo verdikçe o da başlamak istiyor hatta benim ekmeklerime falan da ortak çıkıyor genelde ama onun için öğle yemekleri büyük sorun yani mutlaka uymaz öğlenleri biliyorum ama belki sabah kahvaltı ve akşam yemekte düzgün gidip öğlenleri biraz fire vererekte etki görebilir, sizde böyle anlatınca bende başlasın istiyorum bakalım ben bir teklif yapayım ona yine belki başlatırım

YOLANDAAAA kocan geliyormus artik yanina, hade gözün aydin, Allah ayirmasin bidaha :) Ama o gelince sen cok kacamak yapiyosun, lütfen dikkat, dükana ihanet etmeyin beraberce :)

dukancılar....ben taş devri diyeti gibi bişey yapıyorum sanırım...sizin tarifleri hiç denemedim daha. orjinalini yemeğe gayret ediyorum. bir şeyi başka bir şeyle karıştırmayı sevmiyorum. bu diyette karıştırdığım tek şey yoğurda yulaf kepeği oluyor. verecek kilom da çok olduğu için henüz tarif falan denemedim. normal kiloya indiğimde düşünüyorum. nasıl verdin diyorsunuz ya...tam olarak dukan ne derse onu yapıyorum. kaçamaksız....bu diyeti çok önceden biliyorum. dukan azıcık değiştirmiş. ve daha evvel de birkaç kez denemişliğim vardır. sonuç her zaman aynı olmuştu. yalnız o dönem yulaf kepeği yoktu piyasada ve ben bir kez kabızlık felaketi yaşamıştım. ondan sonra da vazgeçmiştim yapmaktan. o zaman sadece et yiyordum. 15 günde 8 kilo veriyordum. yoğurt süt ve peynir yoktu. bir çeşit atak diyelim. geçmişime gelince....ben hep şişman bir çocuk oldum. 30 yaşına kadar da böyle gitti. sonra aşık oldum....aşık olduğum adam zayıf sevdiğini, kalem gibi sevdiğini söyledi. ona inat....kendimle bir mücadeleye giriştim. şubatta başladığımda 115 tim....eylülde karşısına çıktığımda 62... gözleri yerinden çıkacaktı nerdeyse. ilk başarım o zaman oldu. adama ne oldu derseniz....şişmansın demek sadece bir bahanesiymiş zira adamın erken boşalma problemi varmış:-) hiç bişey olmadı anlayacağınız....hala konuşuyoruz arada bir ama kardeş kardeş....:-) daha sonra bu kilomu 2 sene kadar korudum. ailem benim bu halime alışık olmadığından yeter artık dediler. sabah akşam yürüyordum evde spor hareketleri yapmadan yatağa girmiyordum. görenler kanser falan oldum sanıyormuş. sonra geri aldım....sonra diyetisyene gidip yine verdim. o dönem de 3 ayda 22 kilo vermiştim.....sonra yeniden aldım....2010 senesinde gene azmettim 3 ayda yeniden şu anki kiloma indim. sonra ne mi oldu? sevgili oğlum 21 yaşındaki oğlum kız arkadaşının hamile olduğunu söyledi. bütün bu hengame arasında ben diyeti falan koyverdim. duygusal yiyiciyim....bebeğin doğumu, nihaktı derken gene 108,5 lere çıktım. bu kış çok kötü geçti. işimi kaybettim....yeni iş bulamadım. belki de şişmanım diye kimse beni işe almak istemedi. hastalandım... öleceğimi düşündüm. tamam dedim yolun sonuna geldin. sonra bir gün dank etti....bir sabah uyandım ben diyete başlıyorum uleyn dedim. başladım....bir ay önce işe girdim. hiç alakasız bir iş. benim mesleğimle uzaktan yakından alakası yok. ama bütün gün masa başında değilim. sürekli gün içersinde yürüme imkanım var. emlakçıda çalışıyorum. o sebeple artık yatırımı kendime yapıyorum. bencilleştim....artık kendim için yaşıyorum. ben gelinimdi torunumdu derken kendimi paralarken bu kış bir hafta hasta yattığımda öleceğimi düşünürken aynı evde oturduğumuz gelinim kapıdan kafasını uzatıp öldün mü kaldın mı diye bile sormadı. ne zaman oğlum işe başladı, maaşını alacağı gün evden gittiler. kaynanasında kalıyorlar şimdi. anlayacağınız....kimse için kendimi üzmüyorum artık. benim için üzülen yok onu anladım....artık kimseyi dinlemeyeceğim. gittiği yere kadar kilo vereceğim. işte böyle dukancılar....benim en büyük sorunum duygusal yiyici olmak. kendime zarar veriyorum yiyerek. aslında çok yemek yemem, çok ta yemek seçerim. bunun farkına varmam çok uzun senelerimi aldı. artık aynı yanlışlara düşmek yok. hepinize kolay gelsin....

renginar süpersin, Allah sana daha da güc ve saglik versin, masallah sana, bu azmini umarim hic kaybetme canim.

Dukanın verdiği kiloya tamı tamına ulaşmış bulunmaktayım kızlarr :KK66: -500 daha gitmiş :KK64: :KK62: hemde ps günlerinde :KK52:
Bu arada beberongo bence meyveyi yiyip bünyeyi azar azar alıştırmalısın, kilo artışı olurmu bilmem ama öyle olsa dukan izin vermezdi bence, ben dukanın dediği gibi tam tahıllı ekmek de tüketmeyi düşünüyorum, şu an ekmek canım istemiyor ama hayatım böyle geçicek değil ya,vücudum o ekmeğe de alışmalı :KK1: gerçi benim en sevdiğim meyvelerden biri kiraz ve o yasaklılar listesinde :KK43:

gulumseee ve beberongo tebrikler, güclendirmeye de gectiniz, süpersiniz :)

Ben de günlerdir reglyden dolayi 53lere takili kalmistim, bgn sabah reglym bitmesiyle 51.8 gördüm, havalara uctum, Dükan bana 12 Agustosta 52 olcaksin demisti, onun dediginden bir kac gün önce düstüm. Ama zaten ben 52 de kalmak istemiyorum, hala göbegim ve belimin cevresindeki bingilciklarim duruyorlar. Benim hedefim 49-50, bu da sanirim orucla birlikte Eylül ortalarini falan bulacak, neyse 50 olsun da Eylülü bulsun :)

Kızlar ya bu gurmentten yulaf kepeği alırken kargoda 2 seçenek çıktı karşıma gurmenet ücretsiz, mng ücretli, hiç gurmeneti seçen var mı aranızda:44:

Kızlar ya bu gurmentten yulaf kepeği alırken kargoda 2 seçenek çıktı karşıma gurmenet ücretsiz, mng ücretli, hiç gurmeneti seçen var mı aranızda:44:

Canim ben de alirken o cakalligi yapayim demistim, kargo ücreti olmadigini görünce ama malesef o secenek secilince gurmenetin merkezine gidip oradan teslim almak gerekiyormus, yani kendin gidip alacaksin, o yuzden eger sen gidip alamayacaksan mngyi sec.

Bu arada Face Dükan sayfasinda biri yazmis, Kadinlar Kulubü forumunda sürekli Dukutella deyip duruyorlar, aklima nutella geliyor, nedir bu dukutella diye:) Sirrimizi vermeyelim kizlar :)) (saka tabii, aman simdi yanlis anlamasinlar da :KK66: )

Yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem kitabı inceledikten sonra içinize sinerse başlayın. Aksi taktirde zaten tam motive olamazsınız. Güvenemediğiniz bir yöntemle neden diyet yapasınız ki? Sağlıklı olduğundan emin olduğunuz yöntemleri uygularsınız (sabrınız varsa tabi ki :KK53:). Burada düzenli olarak kontrollerini yaptıran arkadaşlar var. Devam ettiklerine göre bir sorun görmüyor doktorları. Tabi bu dediğim su ve kepek gibi önemli noktalara dikkat ettiğiniz taktirde geçerli. Ben de bun ay sonunda kan testlerimi yaptıracağım. Şimdilik sadece yağ oranıma bakıyorum. O da düzenli olarak azalıyor.
Uzun lafın kısası içinize sinmiyorsa bu diyeti yapmanızı tavsiye etmiyorum.

yorulmayın kızlar bence niyet farklı:KK47:.benim yaptığım işten içim çok rahat.diyet konusunda yeteri kadar bilgim olduğunu düşünüyorum.dukandaşlarımın da yeteri kadar bilinçli olduğunu izliyorum.son günlerde medyada da yaptığımız diyete özel göndermeler oluyor:KK51:.4,5 aydır buradayım hiçbir sorun yaşamadım tüm testleri yaptırdım doktorum yaptığım diyetten haberdar ve çok memnun en önemlisi ben hiç olmadığım kadar sağlıklı ve mutluyum.:KK3:şimdiye kadar hep destek olduk birbirimize inanıyorum bundan sonrada olucaz yaniiii haydi arkadaşlar yola devamEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

YOLANDAAAA kocan geliyormus artik yanina, hade gözün aydin, Allah ayirmasin bidaha :) Ama o gelince sen cok kacamak yapiyosun, lütfen dikkat, dükana ihanet etmeyin beraberce :)

renginar süpersin, Allah sana daha da güc ve saglik versin, masallah sana, bu azmini umarim hic kaybetme canim.

gulumseee ve beberongo tebrikler, güclendirmeye de gectiniz, süpersiniz :)

Ben de günlerdir reglyden dolayi 53lere takili kalmistim, bgn sabah reglym bitmesiyle 51.8 gördüm, havalara uctum, Dükan bana 12 Agustosta 52 olcaksin demisti, onun dediginden bir kac gün önce düstüm. Ama zaten ben 52 de kalmak istemiyorum, hala göbegim ve belimin cevresindeki bingilciklarim duruyorlar. Benim hedefim 49-50, bu da sanirim orucla birlikte Eylül ortalarini falan bulacak, neyse 50 olsun da Eylülü bulsun :)

inanmıyorum canımm regliden sonra bu kadar farketti mi süperrr :KK9: çünkü bende bir hafta gecikmeli olarak bugün regli oldum 58 lerdeyim geçen haftadan beri demek ki hastalığım bitince bi anda düşücem :KK66:

aklımdaki herşeyi yazamıyorum,aynı duyguları paylaşıyoruz eminim arkadaşlar .tüm dukandaşlarıma iyi uykular.sabaha eksilerle uyanın anacımm.:KK70:

kızlar
herkesin şu ru-sheim marka yulaf kepegi çakması tam yulaf unundan çatırdıyo diye şikayeti var sanırım ben resmen yiyemiyorum dolayısı ile kepekte tüketemiyoum. bunun çatırdamaması için napaiblirim ? atayım mı bilemedim yenmiyo yaa kum gibi çat çut ediyo napim? :KK50::KK50::KK50:

selam kızlar ben de ru-sheim marka yulaf kepeği kullanıyorum başlamadan önce 4 kutu almıştım da ilk başlarda ben de çok fazla krep kek vs attım ama şimdi mesela krep yapmadan önce kepeği süt ile ıslatıp 10-15 dakika arada bir karıştırıp bekliyorum ve sonra diğer malzemeleri katıyorum ve kumlarda kurtuldum :KK34: tavsiye ederim

Son düzenleme:
katılıyorum zeynep ablaa yaa..walla rossmanndakilker çok güzeldi..50 kere aradım yok tur gelcek,tır gelmedi dediler dediler ben de yine gurmenetten aldım maalesef...gelmişlerse bana da haber etsene bi şekil yapıp almaya çalışırım artıkın..
doğalsanın kepekleri nasıl acaba..migroslara gelince ondan deneriz bir de olmazsa.

canım rossmannda yulaf kepeği vardı bu cumartesi gittim ben yolumuz düşmüşken alalım dedim biraz zam gelmiş ama 6.49 olmuş evde 1kutu vardı gitmişken 3kutu daha aldım

X