Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

5/5 YÖNTEMİ:

Kısa vadede en etkili oran 5/5'tir.Yani 5 gün süren saf protein rejiminin ardından,5 gün de proteinlerin sebzelerle birlikte tüketilmesidir.Olağanüst bir hızda başlar ve sonrasında yavaşlar,içerdiği riskler nedeniyle de yorucu olabilir.(dr.dukan bu yöntemi daha çok 10 kilo üzerinde kilosu olan obeze yakın hastalarının tercih ettiğini söylüyor ama kendisi de çok fazla önermiyor)

1/1 YÖNTEMİ:

Bir diğer çözüm 1/1 oranıdır.Yani 1 gün saf proteinlerin,1 gün protein+sebzelerin tüketildiği diyettir.Bu alternatif ritim başlangıçta kilo kaybı açısından etkisini daha yavaş gösterir.Ancak kişi 20 gün içinde diğer yöntemi uygulayanlara yetişecektir.Üstelik uzun vadede takip etmesi daha kolay ve daha az düşkırıklığı yaratan bir yöntemdir.

2/7 YÖNTEMİ:

Kilo fazlası daha az olanlara uygun bir yöntemdir.2 gün(pazartesi,perşembe)saf protein,haftanın geri kalan 5 günü de protein+sebze rejimidir.

2/0 YÖNTEMİ:

2 gün(pazartesi,perşembe) saf protein,diğer 5 gün diyet yapmaksızın normal beslenmeye devam etmek(aşırı yemeden tabi ki)

Bu yöntem bölgesel zayıflamak isteyenlere daha uygundur.Kilo fazlanız yoksa yalnızca belden aşağı olan kısımlarınızda yağ ve selülit birikimi mevcutsa bu yöntem en uygunudur.Özellikle çeşitli lokal uygulamalarla(mezoterapi gibi)bölgesel zayıflamada en iyi sonuçları sağlar.
kitaptan alıntıdır canım kendine en uygun olanı seç,ben 5+5 yaptım sonuç çok iyiydi ama çok yıpratıcıydı beni görenler çok halsiz göründüğümü söylüyorlardı....hayde kolay gelsin canım....
safe_image.php

aaa benı gorenlerde cok halsız gorundugumu soyluyorlar. cok durgunsun diyorlar. iyi değilsin diyorlar. sanırım benımde diyetten kaynaklanıyor. ama evet cok uyumak geliyor içimden ve halsiz oluyorum gerçekten :KK43:

Günaydın hatunlaaaarrr:KK52::KK71:

bugün güzel bir gün içimde bir huzur ve sevinç var neden bilmiyorum aslında galiba biliyorum aşık olduğum çocuğu görücem:78:ayhhh neysee

yağmurcum, ben dün ilk kez yaptım 1,5 kaşık buğday kepeği, yarım çay bardağı süt koydum biraz bekledim az şişti gibi oldu sonra 1 kaşık lor ve kabartma tozu ekledim baktım katı gibi biraz daha süt ekledim ama böyle sütle kepekler kaynaşmadı , sonra teflona az tereyağ koydum, sildim çok kısık ateşte pişirdim, hatta mutfak işlerinden anlayan babam biraz sonra gelip krebimi tavada salladı oynatmak için biraz çatladı gibi oldu, neyse pek bi zarar görmedi tam pişince kenarlarından oynattım ve spatula ile çevirebildim diğer tarafı da pişti güzel oldu

yaaa ben bu buğday kepeğini hiç sevmedim tadıda kötü yulaf kepeği daha iyiydi.kavussam kepeklerime diyetin doruklarına varıcam:KK9:

çok tşkler yağmurcumm...nasıl göremedim ben neyse ilave yapayım siparişime çok saol cnmm

:KK9::KK9: süper sözmüş...yaşadıklarımızdan ders çıkartabiliyosak ne mutlu...bende 35 yıllık hayatımda şunu anladım herkese hakettiği kadar değer vereceksin...gerçekten kimse yeter artık sen benim için bunu bunu yaptın artık istemem demiyo ver allah ver..hayat geçiyo bu şekilde

rica ederimmmm:KK71:

canım çok ama çok saol..siparişe ilave yaptım..telefon ettim durumu anlattım 2 kere kargo ücreti vermemek için rica ettim okey dediler

çok sevindim canım darısı başımızaaaa:KK9:

canım kepeği kek yaparak filan tüket..öyle de gıcırdıyor arada bir ama en azından yeniyor :)
yağmurum migrosa geldiyse bize de haber et...hem doğalsan hem rusheimin y.kepeğini kullanan var mı aranızda? doğalsanınki umarım daha güzeldir..

tamam bitanem ben haber alır almaz sizlerle paylaşırım.

yağmurum gurmenetteki de rusheim marka zaten ??? yani şu takırdayan ve gacırdayan :KK9:

:KK30::KK30::KK30:

walla bilmiyordum yağmurum..daha doğrusu ben bu siteden alışveriş yaparken sadece rusheim marka satıyorlardı..ben de burdan deneyeyim bir kere de olmazsa...bu arada yolanda ben buğday kepeğini beğenmiştim rusheimin yaw..ama doğalsan kullanmadım hiç..doğanınkini kullanmıştım daha önce.

:KK60::KK60: yaaa yaaaa

kızlar bu arada bikaç sayfa önceki yazanları hiiiç kaale almayın bence...organize bi biçimde sabote etmeye çalışan kişiler bana göre...tesadüfmü o kadar ki,şi gelip ard arda dukana sallıyolar..bari çaktırmadan yapın bizden kaçarmı :KK34: sizin gibi lahana çorbası içsek kafamız çalışmayabilir ama biz protein yediğimizden cin gibiyiz maşallah..ayrıcada ben gidip aklımın yatmadığı bi sayfaya nasıl sallamıyosam kimseninde insanları rahatsız etmeye hakkı yok..beğenmiyosan sana uymuyosa aklına yatmıyosa silah zoruyla deilya yapmazsın uğraşmazsın olur biter...

bu arada konu dışında bi not düşmek istiyorum:) dün eczaneden vitamin alayım dedim eşim her sebzeyi sevmediğinden eksik beslenmesin kocişim die..neyse bana oneaday in yeni çıkardığı bi vitamini tavsiye etti eczacı...içinde yeşilçay özü varmış hem iştah açmıyomuş hemde zayıflamaya katkı sağlıyomuş..ve tabi bir sürüde vitamin barındırıyo..ismi oneaday weight smart...dün birer tane içtik olumlu bi etkisini görürmüyüm bilemiyorum tabi ama sizlerle paylaşmak istedim canlarım:)

:KK9::KK9:

Hanımlar,
Bu mesajım biraz psikolojik bir değerlendirme mesajı olacak. Sıkılanlar lütfen hiç okumasın.
Hayatımızda pek az şeyi kendimiz için yapıyoruz. Yapılması gereken işler, yetişilmesi gereken yerler ya da çocuğumuz için koşuşturmalarla hayatımız doluveriyor.
Rejim yapmak aslında basitçe kilolarımızdan kurtulmak değil; kendimiz için ve sadece kendimiz için bir mücadeleye giriyoruz.
Bu mücadelede başarılı olmak (sanıldığı kadar kolay değil) özgüvenimizi artırıyor ve en önemlisi kendimize daha doğrusu sadece kendimize bir yatırım yapmış oluyoruz.
Demek istediğim; bu çaba sadece fiziksel değil psikolojik bir çaba aynı zamanda.
Şişman kalanlar (Sağlık Bakanımız öyle söylüyor ben de öyle yazacağım) bizim de zaman zaman yaptığımız gibi herhangi bir mücadeleye girmeden bu sorunu kabullenip "böyle mutluyum" tuzağına düşüyorlar. Sonuçta hayatta daha başarısız oluyor sadece bu alanda değil başka alanlarda da mücadele etmekten kaçıyorlar.
En son aşama ise, kendine acımak. Bu hiç bir hanımın hak etmediği olumsuz bir süreç bence.
Aramızda Sadeca gibi bu süreci başarıyla atlatan arkadaşlarımız var.
Zorlandığımızda aklımıza onların başarısını getirelim.
Ve asla biz "böyle mutluyum" tuzağına düşmeyelim.
Size güç verir mi bilmem ama güne bu sözlerle başlamak istedim..
Sevgilerimle..

sizin yazılarınızı çok beğeniyorum o kadar güzel bir anlatımla yazıyorsunuz ki sıkılmak aklıma bile gelmiyor

kızlar bu arada dün akşam eski iş yerinden arkadaşlarla iftar yaptık, kaldı ki onlarla en son görüştüğümde de 62-63 kilo falandım en fazla, bi de biraz hile yaparak belden oturtmalı dar bir elbise giymiştim :KK1: aman allahımm kapıda karşılaştık bir iltifat bir iltifat ne kadar zayıflamışsın bronzlaşmışsın bu ne güzellik, ne yaptın çabuk anlatlar falan iiyyiceee bir kabardım anlıycağınızz :90: ben diyetteyim dikkat ediyorum falan dedim ama içlerinden bi tanesi zaten ciddi zayıf bir arkadaş sırf canımı acıtmak için biliyorum yani yanıma yaklaştı mıyy mıyyy "ayyyy yasemincimmmmm çok güzel zayıflamışsın amaaa bende bi türlü kilo alamıyorummm sürekli yiyorum amaaa işe yaramıyorrr" dedi, ben hiç altında kalır mıyım :KK1: "evet canımm yaa seninde durumun kötü tabi bak ben ne güzel istediğimde kilo verip alabiliyorum ama senin demek ki böyle bi şansın yok gerçekten de bi kaç kilo alman lazım böyle kötü görünüyor bence" dedim ayrıldım yanından hehehehe eminim sinir oldu bana :KK1::KK1:

yasemin hemşocanım ayakta alkışlıyorum seni aklınada nerden geldi öyle söylemek helal:KK9:

Bebeğim günaydın:KK54:

Sana bir şey sormak istiyorum. Benim son 5 kilom kaldı biliyorsun. Bu hafta sonu da regl olacağım (hem de birikmiş olarak, iki aylık hatırlarsan:KK52:). Reglim bitince biraz da 5+5 çakayım da şu son 5 kiloyu bir çırpıda vereyim diyorum. Sen de 5+5 yapmıştın sanırım. Ne dersin?

Sevgili hocam öncelikle sorunuz için teşekkür ederim.
Öhöm şimdi konuya girmek gerekirse.. :KK1:
Hocam yani ne desem yalan :KK1:
ben 5+5 yaptığımda kilolar hemen gitmişti, ilk 5 günlük pro dönemimde 2küsür kilo verdim.
Bence siz duraklama evresi yaşama gibi sorunları da geçmişsiniz artık duraklarsa naparım yumruk 5+5 te etki etmez gibi derdiniz de yok açıkçası. 5+5 sizin için uygun gözüküyor benim kanaatimce. Çünkü 5+5 te tek risk yumruk. Sıkılmazsanız yapın bence, ben sıkılmamıştım. Et sevdiğimden :KK1:

kızlar bu arada dün akşam eski iş yerinden arkadaşlarla iftar yaptık, kaldı ki onlarla en son görüştüğümde de 62-63 kilo falandım en fazla, bi de biraz hile yaparak belden oturtmalı dar bir elbise giymiştim :KK1: aman allahımm kapıda karşılaştık bir iltifat bir iltifat ne kadar zayıflamışsın bronzlaşmışsın bu ne güzellik, ne yaptın çabuk anlatlar falan iiyyiceee bir kabardım anlıycağınızz :90: ben diyetteyim dikkat ediyorum falan dedim ama içlerinden bi tanesi zaten ciddi zayıf bir arkadaş sırf canımı acıtmak için biliyorum yani yanıma yaklaştı mıyy mıyyy "ayyyy yasemincimmmmm çok güzel zayıflamışsın amaaa bende bi türlü kilo alamıyorummm sürekli yiyorum amaaa işe yaramıyorrr" dedi, ben hiç altında kalır mıyım :KK1: "evet canımm yaa seninde durumun kötü tabi bak ben ne güzel istediğimde kilo verip alabiliyorum ama senin demek ki böyle bi şansın yok gerçekten de bi kaç kilo alman lazım böyle kötü görünüyor bence" dedim ayrıldım yanından hehehehe eminim sinir oldu bana :KK1::KK1:

:KK52::KK52::KK52::KK52: yasoooo delisin sen deliiiii!!!
valla tebrik ederim
öpücem :KK48::KK48::KK48::KK54::KK54::KK54:
Bu arada bir aksilik çıkmazsa yarın getiriyorum sana kahveyi. Bana özelden bi iletişim bilgisi atıvirsen :KK17:

Yağmuuurrr!!! bu yeşil kahveyi nasıl tüketiyosun? netten edindiğimiz bilgilere göre demledim ama pek bi tad alamadım. Sen napıyosun?

Hanımlar,
Vitamin desteğini Dukan da öneriyor. Nedeni basit; meyve tüketmiyoruz.
Meyveler; antioksidan. Yani vücudu her türlü stresten koruyor.
Bu nedenle vitamin desteği bu diyette bence de şart.
Önerim şöyle;
Bir multivitamin (pharmaton, supradyn..vb.)
C vitamini 1000mg (suda eriyenler daha keyifli, ben spor yaparken suyumun içine katıyorum!)
Bir de Ekinesia ya da koenzim Q gibi bir güçlendirici. Ben hergün bir tane koenzim Q alıyorum bu günlerde.
Piyasada anormal sayıda vitamin var, omega 3 yağ asidi ve yukarıda yazdıklarım dışında hiç birinin etkinlikleri bilimsel olarak kanıtlanmamış.
Balığı fazlaca tükettiğim için omega 3 yağ asidi almıyorum ben.
Dünyada en fazla omega içeren balık bizim karadeniz hamsimiz:))
Tıbbi bilgilerle sıktımsa pardon:))
Sevgiler..

o ne demek sıkılmak ne kelime ,sizin yazdıklarınız çok güzel şeyler tamamen katılıyorum.burda olma amacımızda bu değilmi destek, paylaşım.bu diyet süresince hiç vitamin tableti kullanmadım ama yulaf kepeğini gojiberyy i hiç aksatmadım .balıksa nerdeyse haftada 4-5 gün bile yedim sonuç hiç vitamin eksiğim yok.kaslarda artış var.kemiklerim çok iyi(ki ben bayaa ablanızım yanii)yani kimse korkmasın diye yazdım tabii takviye yapın.lütfen önerilerinizi de esirgemeyin bizden.:KK71:

kızlar ben karar verdim deniz sekiye bu diyetten bahsedicem öyle bir güzelliğin bu diyetten mahrum kalmasına dayanamıyorum:KK25:

ben 5+5 yaptığımda kilolar hemen gitmişti, ilk 5 günlük pro dönemimde 2küsür kilo verdim.
Bence siz duraklama evresi yaşama gibi sorunları da geçmişsiniz artık duraklarsa naparım yumruk 5+5 te etki etmez gibi derdiniz de yok açıkçası. 5+5 sizin için uygun gözüküyor benim kanaatimce. Çünkü 5+5 te tek risk yumruk. Sıkılmazsanız yapın bence, ben sıkılmamıştım. Et sevdiğimden :KK1:

valla tebrik ederim
Bu arada bir aksilik çıkmazsa yarın getiriyorum sana kahveyi. Bana özelden bi iletişim bilgisi atıvirsen :KK17:

Yağmuuurrr!!! bu yeşil kahveyi nasıl tüketiyosun? netten edindiğimiz bilgilere göre demledim ama pek bi tad alamadım. Sen napıyosun?

Teşekkür ederim canım. Bu arada 58'i görmene çooooooooooooooook sevindim. Yeni işin de hayırlı olsun. Ne güzel, yeni başlangıçları severim ben. Hayatımızda memnun olmadığımız bazı şeyleri değiştirmek için fırsat olarak düşünürüm, alakalı olmasa bile! Mesela en basitinden ben üniversitedeyken stajın ilk gününde çay getirdiklerinde şeker kullanmıyorum demiştim sırf bırakayım diye. 1 hafta çay içemedim ama sonrasında bıraktım şekeri paşalar gibi. Şimdi hayatta şekerli çaya katlanamam.:KK1:

Evet, dogru okudunuz ve bu ruya veya yalan degil gercek. Hizli ve bilincli zayiflamanin formulunu size sunuyorum. Asirlardir var olan fakat henuz piyasada nadir bulunan bu formulu ben sizlere Turk vatandaslarima sunuyorum.
Bu ilac degil, kemikal degil, farmatik de degil. Bu orginal bir bitkiden yapilmis has urundur. Tamamen organiktir.

Nasilmi zayiflicam diyorsaniz, cok basit. Bir bardak Yesil Kahve ile gune sabah kahvaltidan yarim saat once ac karnina iceceksiniz ve bu kahve aksama kadar sizin metobolizmanizi dengeleyecek ve vucudunuzdaki yaglari, kalorileri eritecek. Bol su tuketerekbu eriyen yaglari atmaniza yardimci olacak. Gunde en az 1, 5 litre su icmenizi oneriyoruz. Saglikli beslenmenizide tavsiye ederiz.

Kahvenin Ozellikleri:
Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaçtır. Normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmemiştir.
ıçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır. Bazal metabolizmayı hızlandırır. Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Enerji verir. Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır. Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

Etkileri ve Kullanım Alanları:
ıçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır. Bazal metabolizmayı hızlandırır. Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Enerji verir. Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır. Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardıCinnamon (Tarçın)Tarçın (Cinnamomum), Defnegiller familyasından, Hindistan ve Sri Lanka orijinli bir ağaçtır. Yaprak dökmeyen, aromatik kokulu küçük bir ağaç olan tarçın, dünyanın en önemli baharatlarından ve bilinen en eski bitkilerdendir. Kullanılan kısmı, bitkinin sürgünlerinin kurutulmuş iç kabuğudur. Zengin bir lif kaynağıdır. Yüksek miktarda manganez içerir

Başta kanser olmak üzere kahvenin pek çok derde faydası var.
ışte kahvenin insan sağlığı için faydaları:
* Kolesterolü düşürür.
* Ağrı kesicilerin etkisini yüzde 40 oranında artırır.
* Şeker hastalığının erken uyarı sinyali olarak kabul edilir.
* Göğüs kanseri riskini azaltır.
* Günde 3 fincan kahve içmek astım tehlikesini azaltır.
* Kahve girişkenliği arttırır.
* Siroz hastalığı …

Kahve iştahı kesip diyet programınıza uymanızı sağlar. Böylelikle daha kolay kilo verirsiniz

Saglikli diyet ile Yesil Kahve kullanirsaniz, daha cok ve cabuk kilolarinizi atabileceksiniz. Istahiniz kesip doyumluk yemeye basliyacaksiniz. Vucudunuzdaki kalori ve yaglari kolaylikla atmaniza yardimci olacaksiniz. Ama gerek yok diyorsaniz sorun degil, diyetsizde kullanarak haftada kilo verebileceksiniz.
Zayiflamak hic bu kadar kolay olmamisti. Sizde kullanin kendinizle ilk defa iyi bir adim attiginiza gurur duyun. Sevincinizi 3. gunde yuzunuzde gorebilir gibiyim. Cunku bu Yesil Kahve 3. gunden sonra etkisini gostermeye baslayacaktir.
Bu zamana kadar en az 5000 kisi denemistir ve inanin hepsi memnuniyetlerini ozellikle bildirmistir.
Tek yapmaniz gereken, gunde bir bardak Yesil Kahve icmek ve gerisini dusunmemek.

BEKLENEN ZAYILAMA NETICELERI:
bir hafta sonra: .....................2, 5 ila 3, 5 kilo
iki hafta sonra:.......................3, 5 ila 6 kilo
uc hata sonra: .......................4, 5 ila 8, 5 kilo
dort hafta sonra: ...................6, 5 ila 10 kilo
bes ila alti hafta sonra:...........12, 5 kilo
yedi ila sekiz hafta sonra:.......15 kilo arasi zayiflayacaksiniz
EVET, yanlis okumadiniz, bir ayda ortalama 10 kilo hic bir sey yapmadan sadece gunde bir bardak Yesil Kahveden icmeniz yeterli olacaktir. Bir ayda daha cok kilo vermek istiyorsaniz yapmaniz gereken saglikli beslenme, saglikli bir diyet veya spor olabilir. Kendinizi gune enerjik ve saglikli hissederek baslayin. Kendinizi asla halsiz ve yorgun hissetmiyeceksiniz!

Dikkat edilmelidir ki,
kalp hastalari,
seker hastalari,
yuksek tansiyon hastalari,
hamile bayanlar,
bebek emziren bayanlarin kullanmamalari onerilmektedir.

Bu urune nasil sahip olacaksiniz? Elbette hemen siparisinizi vererek.
Zaman kaybetmeyin, param bosa gidecek endisesine kapilmayin, faydasi olmaz dusuncelerine sahip olmayin.
Deneyin ve kendiniz sahit olun bu mucize Yesil Kavenin ozelliklerine.
Icinde vitamin ve mineraller bulunmakta.
Daha fazla ve ayrintili bilgi icin bize mail atin..
Kisa zamanda sitemizde online olacaktir.

Alıntıdır

UYARI: günde 3 fincandan fazlası kalp ritmini olumsuz etkileyebileceğinden zararlıymış..

valla tebrik ederim

canım ben zayıflamak için kullanmamıştım.annem kullandı bir gece önceden suya atıp ertesi gün içiyordu şekeri için.
ama türk kahvesi gibi pişirip içenlerde var

Teşekkür ederim canım. Bu arada 58'i görmene çooooooooooooooook sevindim. Yeni işin de hayırlı olsun. Ne güzel, yeni başlangıçları severim ben. Hayatımızda memnun olmadığımız bazı şeyleri değiştirmek için fırsat olarak düşünürüm, alakalı olmasa bile! Mesela en basitinden ben üniversitedeyken stajın ilk gününde çay getirdiklerinde şeker kullanmıyorum demiştim sırf bırakayım diye. 1 hafta çay içemedim ama sonrasında bıraktım şekeri paşalar gibi. Şimdi hayatta şekerli çaya katlanamam.:KK1:

ay hocam hihihihi ne güzel yazmışsınız
aslında henüz yeni bir başlangıç yapamadım ben ilan arayışlarında kendime uygun 18 tane sonuç buldum :KK1:
tüm gün kendimi onları aramaya verip bi şekilde bir iş daha bulmam lazım :)
ayrı eve çıkıcam malum artık tek başımayım ve para biriktirmem gerekiyor :)
hayatımda memnun olmadığım bir darty, bir polaris ve bir de annem-babam var. İade alınıyor mu acaba? :KK1:

canım ben zayıflamak için kullanmamıştım.annem kullandı bir gece önceden suya atıp ertesi gün içiyordu şekeri için.
ama türk kahvesi gibi pişirip içenlerde var

canımın içi ben de zayıflamak için kullanmıyorum ehehehe kurufe mi kalayım kız :KK1:
ben kahvenin her türlüsüne meraklıyım ondan aldım :KK1:
ama dün demleyip içtim pek bi tatsız su gibi geldi :KK1:
şöyle okkalı bir kahve aroması beklediydim bir coffeelover olarak ama alamadım :KK1:

Son düzenleme:
Evet, dogru okudunuz ve bu ruya veya yalan degil gercek. Hizli ve bilincli zayiflamanin formulunu size sunuyorum. Asirlardir var olan fakat henuz piyasada nadir bulunan bu formulu ben sizlere Turk vatandaslarima sunuyorum.
Bu ilac degil, kemikal degil, farmatik de degil. Bu orginal bir bitkiden yapilmis has urundur. Tamamen organiktir.

Nasilmi zayiflicam diyorsaniz, cok basit. Bir bardak Yesil Kahve ile gune sabah kahvaltidan yarim saat once ac karnina iceceksiniz ve bu kahve aksama kadar sizin metobolizmanizi dengeleyecek ve vucudunuzdaki yaglari, kalorileri eritecek. Bol su tuketerekbu eriyen yaglari atmaniza yardimci olacak. Gunde en az 1, 5 litre su icmenizi oneriyoruz. Saglikli beslenmenizide tavsiye ederiz.

Kahvenin Ozellikleri:
Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaçtır. Normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmemiştir.
ıçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır. Bazal metabolizmayı hızlandırır. Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Enerji verir. Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır. Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

ıçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır. Bazal metabolizmayı hızlandırır. Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Enerji verir. Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır. Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardıCinnamon (Tarçın)Tarçın (Cinnamomum), Defnegiller familyasından, Hindistan ve Sri Lanka orijinli bir ağaçtır. Yaprak dökmeyen, aromatik kokulu küçük bir ağaç olan tarçın, dünyanın en önemli baharatlarından ve bilinen en eski bitkilerdendir. Kullanılan kısmı, bitkinin sürgünlerinin kurutulmuş iç kabuğudur. Zengin bir lif kaynağıdır. Yüksek miktarda manganez içerir

* Kolesterolü düşürür.
* Siroz hastalığı …

Kahve iştahı kesip diyet programınıza uymanızı sağlar. Böylelikle daha kolay kilo verirsiniz

Saglikli diyet ile Yesil Kahve kullanirsaniz, daha cok ve cabuk kilolarinizi atabileceksiniz. Istahiniz kesip doyumluk yemeye basliyacaksiniz. Vucudunuzdaki kalori ve yaglari kolaylikla atmaniza yardimci olacaksiniz. Ama gerek yok diyorsaniz sorun degil, diyetsizde kullanarak haftada kilo verebileceksiniz.
Zayiflamak hic bu kadar kolay olmamisti. Sizde kullanin kendinizle ilk defa iyi bir adim attiginiza gurur duyun. Sevincinizi 3. gunde yuzunuzde gorebilir gibiyim. Cunku bu Yesil Kahve 3. gunden sonra etkisini gostermeye baslayacaktir.
Bu zamana kadar en az 5000 kisi denemistir ve inanin hepsi memnuniyetlerini ozellikle bildirmistir.
Tek yapmaniz gereken, gunde bir bardak Yesil Kahve icmek ve gerisini dusunmemek.

EVET, yanlis okumadiniz, bir ayda ortalama 10 kilo hic bir sey yapmadan sadece gunde bir bardak Yesil Kahveden icmeniz yeterli olacaktir. Bir ayda daha cok kilo vermek istiyorsaniz yapmaniz gereken saglikli beslenme, saglikli bir diyet veya spor olabilir. Kendinizi gune enerjik ve saglikli hissederek baslayin. Kendinizi asla halsiz ve yorgun hissetmiyeceksiniz!

Dikkat edilmelidir ki,
kalp hastalari,
seker hastalari,
hamile bayanlar,

Zaman kaybetmeyin, param bosa gidecek endisesine kapilmayin, faydasi olmaz dusuncelerine sahip olmayin.

Alıntıdır

UYARI: günde 3 fincandan fazlası kalp ritmini olumsuz etkileyebileceğinden zararlıymış..

canımmmm iyi ki yayınlamışsın bunu, bende araştırırken okumuştum da sana sorucaktım burda önce şeker hastalığına iyi gelir diyor sonra şeker hastaları kullanmasın diyor ne diyor buu hemşocann :KK1: sende annem şeker hastası olduğundan kullanıyor demiştin ya bende babama götüreceğim adam şeker hastası sorun olmasın sonra bu haptan mı bahsediyor kahveden mi anlamadım valla

Günaydın hatunlaaaarrr:KK52::KK71:

bugün güzel bir gün içimde bir huzur ve sevinç var neden bilmiyorum aslında galiba biliyorum aşık olduğum çocuğu görücem:78:ayhhh neysee

yaaa ben bu buğday kepeğini hiç sevmedim tadıda kötü yulaf kepeği daha iyiydi.kavussam kepeklerime diyetin doruklarına varıcam:KK9:

rica ederimmmm:KK71:

çok sevindim canım darısı başımızaaaa:KK9:

tamam bitanem ben haber alır almaz sizlerle paylaşırım.

:KK30::KK30::KK30:

:KK60::KK60: yaaa yaaaa

:KK9::KK9:

sizin yazılarınızı çok beğeniyorum o kadar güzel bir anlatımla yazıyorsunuz ki sıkılmak aklıma bile gelmiyor

yasemin hemşocanım ayakta alkışlıyorum seni aklınada nerden geldi öyle söylemek helal:KK9:

gelir benim akllıma benim lakabım cinodur :KK1:

biliyüür biliyoor ama mazereti var canım:KK1:

aaa ne mazereti:KK53:

ay hocam hihihihi ne güzel yazmışsınız
aslında henüz yeni bir başlangıç yapamadım ben ilan arayışlarında kendime uygun 18 tane sonuç buldum :KK1:
tüm gün kendimi onları aramaya verip bi şekilde bir iş daha bulmam lazım :)
ayrı eve çıkıcam malum artık tek başımayım ve para biriktirmem gerekiyor :)
hayatımda memnun olmadığım bir darty, bir polaris ve bir de annem-babam var. İade alınıyor mu acaba? :KK1:

canımın içi ben de zayıflamak için kullanmıyorum ehehehe kurufe mi kalayım kız :KK1:
ben kahvenin her türlüsüne meraklıyım ondan aldım :KK1:
ama dün demleyip içtim pek bi tatsız su gibi geldi :KK1:
şöyle okkalı bir kahve aroması beklediydim bir coffeelover olarak ama alamadım :KK1:

ben kahveyi aman aman sevmiyorum ya senin gibi düşünemedim gülüm ne bilim:KK9: ama normal türk kahvesi gibi tadının olabileceğinide sanmıyorum.

canımmmm iyi ki yayınlamışsın bunu, bende araştırırken okumuştum da sana sorucaktım burda önce şeker hastalığına iyi gelir diyor sonra şeker hastaları kullanmasın diyor ne diyor buu hemşocann :KK1: sende annem şeker hastası olduğundan kullanıyor demiştin ya bende babama götüreceğim adam şeker hastası sorun olmasın sonra bu haptan mı bahsediyor kahveden mi anlamadım valla

canım beberengocumun aldığı yerden almıştım tane şeklindeydi benimki annem bir süre kullandı o dönemde şekeri dengeliydi ama kahveden kaynaklı mı bilemiyorum.günde 1 bardak içiyordu annem zararı olacağını sanmıyorum.

Hanımlar,
Bu mesajım biraz psikolojik bir değerlendirme mesajı olacak. Sıkılanlar lütfen hiç okumasın.
Hayatımızda pek az şeyi kendimiz için yapıyoruz. Yapılması gereken işler, yetişilmesi gereken yerler ya da çocuğumuz için koşuşturmalarla hayatımız doluveriyor.
Rejim yapmak aslında basitçe kilolarımızdan kurtulmak değil; kendimiz için ve sadece kendimiz için bir mücadeleye giriyoruz.
Bu mücadelede başarılı olmak (sanıldığı kadar kolay değil) özgüvenimizi artırıyor ve en önemlisi kendimize daha doğrusu sadece kendimize bir yatırım yapmış oluyoruz.
Demek istediğim; bu çaba sadece fiziksel değil psikolojik bir çaba aynı zamanda.
Şişman kalanlar (Sağlık Bakanımız öyle söylüyor ben de öyle yazacağım) bizim de zaman zaman yaptığımız gibi herhangi bir mücadeleye girmeden bu sorunu kabullenip "böyle mutluyum" tuzağına düşüyorlar. Sonuçta hayatta daha başarısız oluyor sadece bu alanda değil başka alanlarda da mücadele etmekten kaçıyorlar.
En son aşama ise, kendine acımak. Bu hiç bir hanımın hak etmediği olumsuz bir süreç bence.
Aramızda Sadeca gibi bu süreci başarıyla atlatan arkadaşlarımız var.
Zorlandığımızda aklımıza onların başarısını getirelim.
Ve asla biz "böyle mutluyum" tuzağına düşmeyelim.
Size güç verir mi bilmem ama güne bu sözlerle başlamak istedim..
Sevgilerimle..
:KK9::KK9: sıkılmak ne kelime zevkle okuyoruz bilgileniyoruz..çok tşkler iyiki varsınız:KK54:
Haklısın canım. Ben zaten düzenli olarak aynı doktora gidip tahlillerimi yaptırıyorum ve doktorum da kilo verme seyrimi takip ediyor. Zaten o da kilo vermenin zaten vücut için çok sağlıklı olduğunu dşünüyor. eşimin son kontrolünde kolesterolü hafif yüksek ve şekeri de eskiye göre biraz fazla çıkınca "senden hiç bir şey yap demiyorum, ilaç falan da kullan demiyorum. Sadece kilo vermeni istiyorum. Kilo ver de nasıl bir yöntemle verirsen ver" dedi. :KK53: Vücut fazla kilosunun %10'unu bile verdiğinde o kadar olumlu gelişmeler yaşıyor ki sürekli kilo verip almadığımız taktirde o bile sağlık için çok önemli bir avantaj zaten.

Ay sabah sabah kafanızı şişirdim di mi?:KK30:

ay şişiren sen ol canım benim:) estafurullah ne şişirmesi olurmu hiç...kitabı okumadan doğru bilgilenmeden kulaktan dolma şeylerle fikir yürüten insanlar şişiriyo bizi kafada deil sadece komple valla:)

sadeca ablacım çok güzel yazmışsın ve ben de gerçekten şunu eklemek istiyorum; Dukan yürüyüş konusunda çok haklı. Ben evde annemle çok sık tartışırım, kendisiyle uyuşamıyoruz maalesef. Erkek arkadaşımla bile birbirlerimizin isteklerine ve beklentilerine alıştık ama annemle birbirimizi tanımamıza rağmen birbirimizin isteklerine saygı duymuyoruz ve sonuç olarak istemediğimiz şeyleri yapmamaya dikkat etmeyince sonuç tartışmalara gidiyor. Ben annemle ne zaman tartışsam çıkar yürürüm. Canımın istediği kadar. O anki sinirime bağlı olarak temposu değişiyor tabii :)
ve eve döndüğümde de bi ılık/soğuk duş alıyorum, tüm bunları dukandan önce de yapardım, sinirim geçiyor. Yürüyüş stres atmakta gerçekten etkili bir silah. Kullanılması gereken ve de :)))

evet ablacım yaa su da olsa benim gerçek kilomun o olduğuna inanıyorum ben de :)))
sonuçta yağ açısından bakmak lazım dimi :)))
ben de anadoluya yeni alışıyorm hihihi 2 sene oldu yolanda gibi anca işte azıcık azıcık :)))
bi gün şöyle güzelce kaybolsam da sizin evin orada bulsam kendimi :KK1:

şu vitamin konusuna aslında bi açıklık getirse bi doktor güzel olucak
ben c vitamini almak istiyorum ve de b kompleks vitaminleri, takviye olarak.
Ama b vitaminlerinin iştah açması durumundan korktuğum için almadım.
Senin söylediğin güzelmiş sadeca ablam yeşil çay özü falan olması.
Oruç tutarken insan yeşil çayı içmeyi unutabiliyo ehehe vitaminden alırız.
Bu almamız gereken tüm vitaminleri doğru oranda tek tablet halinde satan bir marka illa ki vardır, solgar, gnc, oneaday..
Bilen, fikri olan var mı?
Hangi vitamini kullanmak gerek?
Ben başlicam artık vitaminlere çünkü en başta protein ağırlıklı beslenme, sonra hem oruç hem iş hem okul hem annem hem babam bi de üstüne erkek arkadaşım ve arada sırada ablam, beni zihnen ve dolayısıyla bedenen çok yoruyolar :)))
yeni bir işe başlayacak olmam da cabası..

ah canım beniiim ne güsel olur bizim burası çok eser zaten bellimi olur bigün atıverir bize doğru seni:) en kısa zamanda tanışmayı çok isterim hatta şöle sabh toplanıp akşama kadar vakit ayırsak ne çok şey buluruz konuşcak..düşünsenize birbirlerini ilk defa görmüş tipler hararetli hararetli sohbet ediyo süperrr:)

ohhh benim bile yağlarım eridi bu kapak cevaba:) ağzına sağlık şekerim:)

Kahvenin Ozellikleri:

* Kolesterolü düşürür.
* Siroz hastalığı …

Dikkat edilmelidir ki,
kalp hastalari,
seker hastalari,
hamile bayanlar,

Alıntıdır

vay annesini çok iyiymiş:KK53: bende 2 gündür unutuyorum almayı...bugün unutmadan almam lazım kahve tiryakisiyim bari işe yarasın:)

bide bide bide rossmana yulaf kepeği geldi mi gelecek mi? bir arkadaş cuma günü gelecekmiş yazmış kimdi hatırlayamadım yoliydi sanırım oda bi kaç gün önce aldım demiş kafam karıştı geldi mi gelmedi mi?k

kepeğim yoooookkkkk ağliyciiimmm:KK25:

bide bide bide rossmana yulaf kepeği geldi mi gelecek mi? bir arkadaş cuma günü gelecekmiş yazmış kimdi hatırlayamadım yoliydi sanırım oda bi kaç gün önce aldım demiş kafam karıştı geldi mi gelmedi mi?k

kıyamam ben sanaa...rossmanı bilmiyorum cnm hiç ordan almadım..şu migrasa gelse artıkda bi rahat etsek resmen dünyaları verdim şu diyette hala bi kepek sorununu çözemediler...neşenin kepek sorunu bitti bizimki başladı:KK60:

arkadaşlar, gurmenet.com da ru sheim marka kalmamış doğalsan diye bir marka var nasıldır. kullanan varmı, alayım mı

kıyamam ben sanaa...rossmanı bilmiyorum cnm hiç ordan almadım..şu migrasa gelse artıkda bi rahat etsek resmen dünyaları verdim şu diyette hala bi kepek sorununu çözemediler...neşenin kepek sorunu bitti bizimki başladı:KK60:

aaa Türkiye' de Rosmann var mı? Istanbulda mı? Ben şu an İngiltere'deyim ama artık dönüş yapıyorum İstanbula. Buradan mı getireyim ben yulaf kepeğini. Hoş çok da yüküm olacak ama galiba İstanbul'da bulmak problem..

aaa Türkiye' de Rosmann var mı? Istanbulda mı? Ben şu an İngiltere'deyim ama artık dönüş yapıyorum İstanbula. Buradan mı getireyim ben yulaf kepeğini. Hoş çok da yüküm olacak ama galiba İstanbul'da bulmak problem..

evet var cnm gebzedeymiş asılda kocaelinde desek daha doğru:) ben dün gurmenetten doğalsan marka sipariş ettim...deneyen arkadaşlar daha güsel olduğundan bahsettiler..ruseym alma bence içinden çıtır çıtır kumumsu bişiler çıkıyo..görüğnürde belli deil ama yaptıklarımızı yerken acayip bi his oluşuyo

evet var cnm gebzedeymiş asılda kocaelinde desek daha doğru:) ben dün gurmenetten doğalsan marka sipariş ettim...deneyen arkadaşlar daha güsel olduğundan bahsettiler..ruseym alma bence içinden çıtır çıtır kumumsu bişiler çıkıyo..görüğnürde belli deil ama yaptıklarımızı yerken acayip bi his oluşuyo

Hmmm bunu öğrendiğim iyi oldu... Çıtır çıtır kum gibiyse asla yiyemem ben..Huylanırım.
Bu gurme net ne güzelmiş yaaa. Benim gibi bir mutfak düşkününün ihtiyaç duyduğu herşey var..

X