eşim aileme göndermiyor:(

Daha önce de söyledim. Yanlış anlama ama eşin sana değer vermiyor. Eğer gerçekten sevseydi annesinden babasından izin ister, arada başbaşa kalmak isterdi. Ayrı eve çıkamasa bile kafanı dinlemen için çalıştırırdı. Bütün evin işlerini yaptığında annesinden de ortak olmasını isterdi. Ve karısını 1 hafta da olsa annesinde vakit geçirmesi için yollardı. O seni evdeki gelin olarak görüyor karısı olarak değil. Tepen attığında arada sevgi gösterisi yapıyor hepsi bu. Yoksa karısının ruh halini söylemeden anlamalı insan.

Bir buçuk saat çok değil ki
İstanbul da her yer zaten trafikten dolayı bir - bir buçuk saat sürüyo
Benim annemlerde öyle neredeyse, bende cumartesi iş çıkışı 13:00 ten sonra gidiyorum 14:30 gibi orda oluyorum akşam 22:00 - 23:00 gibi evimize dönüyoruz

bana uza geliyor bilmiyorum hiç daha önce onlardan ayrılmadığımdan olsa gerek
evlenmeden önce bunlara konuşman gerekirdi , bu aşk mı? görücü evliliğimi? merak ettim
5 sene süren bir aşk evliliği ...evlenmeden önce eşimin beni ailemin yanına göndermeyeceği hiç aklıma gelmezdi:KK50:

Senin sorunun ne uzaklık ne aileni görememe
Senin sorunun aynı eve gelin gitme
Ve bir hafta da olsa annene kaçıp kafa dinleme

Ben böyle anladım yani
Yoksa hangimizin annesi komşu kadar yakın ki, benim de annem evime 45 dk işyerime 1 buçuk saat uzak.. Aynı gün gidip dönebiliyorum..

hem öyle hem özlem....biraz kaçış...biraz eski günler...biraz anne şevkati ...biraz baba desteği....kardeş muhabbeti.....

sizin konuyla ilgisi yok ama aklıma geldi
eniştem ananem ölüm döşeğindeyken bile teyzemi göndermemişti türkiyeye
durumları da çok iyi
kadın kızını göremeden öldü
o kadar çok beklemiş ki gelmesini ama eniştem gidemezsin diyip göndermemiş

böyleleri de var işte

sonra da hala evli kalınıyor böyle adamlarla.
Kusura bakmayın ama, erkekleri şımartanda kadınlar.
Annem bensiz can verecek de ben o adama kocam diyeceğim.
Ömrümün geri kalanında sevgi zerresi kalmaz içimde benim nasıl bir vicdansızlık bu!!

cok uzuldum canımm nasıl ole dıokı en dogal hakkın sonuctaa anlasamıolar mııkı ızın vermıo benım aılemde uzakta ınsan gercekten cok ozluo 1 hafta yetmıokı 1gun yetsın

nekadar özledim anlamıyor haftalardır görmedim yüzlerini 1 haftalığına götür beni diyorum kesinlikle izin vermiyor mmaşı alınca beraber gider geliriz bir gün kalırız diyor...ama ben 1 günlüğüne doyamıyorum ki...1hafta kalınca anca kendime geliyorum...daha önce 2 kere gitim 1 haftalığına ...cumartesi gidioduk beraber pazar o dönüodu bidaki cumartesi almaya geliyordu...bende ailemin yanında kafa dinliyordum hasret gideriyodum kardeşimle uyuyordum:KK50: Ama nolduysa şimdi asla diyor bugün çok kötü kavga ettik...ölümlü dünyada sen beni ailemden ayrı koyamassın dedim nasıl bağrıyor yaa.görücem yeni evlendi bizim gibi ama hergün burda birgün görmeseler ağlıyorlar arayıp hemen gel diyorlar o olmadan boğazların geçmioyor yedikleri ama ben gidip kalınca batıyor hepsine beim canım yomu yaa...halbuki ben onun alesiyle yaşıyorum hergün bıktım onları görmekten bu kargaşa evden kaçıp uzaklaşmak istiyorum 1 haftalığına kafa dinlemek istiyorm ..eşim beni anlamaz aile özemi nedir bilmiyor çünkü hergün işten gelince biricik anası babası yanında ...özleyen insanı nerden anlıcak:KK5:..şuan ondan çok soğudum görmek istemiorum onu akşam eve gelince kesin yine kavga çıkar.ben onu nasıl ikna edeyim kızlar diğer gitmelerimde sinir krizi geçirmiştim orda kalmak zorunda bıraktı beni 2.sinde de pek düzelmemştim ve doktora kontorlüm vardı ondan bişey diyemedi ama bu sefer düzeldiğimi düşünüo heralde halbuki daha kötüyüm ...bana akıl verin güzellikle mi yoksa kavgayla mı halledlir..ben güzellikten yanayım ama anlamıyorki güzellikten..biraz duygu sömürüsü yapsam işe yararmı.......halbuki tamam karıcığım sende bunaldın zaten beraber oturuyoruz git kafanı dinle ben alırım seni dese....anamı babamı görsem..yine eskisi gibi sobanın yanında küçük kardeşimle uyusam:KK14::KK14::KK14:

canım 1,5 saatlik yol nedir ki :) bende uzak diyince 4 5 saatlik yol sandım:) seninki özlemden çok bunalım.. Kv ile yasadığın için sürekli bi kaçış arıyorsun... Ama en basta bunu kabullenmişsin.. ßence böyle yaparak dahada zor alışırsın... Hem 1 hafta çok uzun eşin haklı... Eşler bukadar ayrı kalmamalı keyfiyen. 1 gün yada 2 gün yeterli bence. Eşin neye kızıyor bu arada gitmene mi 1 hafta kalıcak olmana mı

bana uza geliyor bilmiyorum hiç daha önce onlardan ayrılmadığımdan olsa gerek

hem öyle hem özlem....biraz kaçış...biraz eski günler...biraz anne şevkati ...biraz baba desteği....kardeş muhabbeti.....

Herkes bu süreci yaşıyor bi şekilde
Ama bir buçuk saat her yerde herkeste aynıdır, uzak değildir yani
Sen fazla özlersin fazla kalmak istersin o başka

Anladım
Bence sen ne yap et
Çalışmıyorsan çalış, eşinde çalışsın
Kira da olsa ayrı eve çıkın, o zaman bu bir buçuk saat ya da 1 hafta kalmalar sana da böyle gelmeyecek..

en iyi çözüm onu anasına şikayet et
anası da gitmemi istemiyor ki ben gidince laf sokup duruyor..ama kendi yeni evlenen kızını hergün görmese yapamıyor..beni duygularım yokmu ya
kendisi bütün gün ailesiyle dip dibe olduğu için seni anlamasını bekleme

hele ki eşin gibi sabit fikirli olan birisinin senin bi lafına düzeleceğini sanmıyorum

inşallah eşin bi gün doğruyu bulur da senin isteklerini de göz önünde bulundurur
evet cnm aile özlemi çekseydi az buçuk anlardı beni ama çocuk gib hergün onların yanında

aileni görmek senin hakkın ya...
bunu yapabilmek için bile eşinden izin alman gerekmen çok üzücü..
Allah yardımcın olsun...
sen inatlaşırsan, o da inatlaşacaktır ama...
ya resti çekeceksin, senden önce ailem vardı, görmemi engeliyosun madem, bu iş buraya kadar diceksin...
yok ben rest falan çekemem diyosan da, inatla olmaz bu iş onu bil..
bi süre bahsetme, sürekli gündeme getirme, huyuna gidecen yapacak bişey yok
eşim tatlı dili seven biri gerçekten zıt gidince zıtlaşıyor bağırıp çağırınca dahada beter oluyor tatlı dille kandırmam lazım ..rest çektim ama bugün özellikle şimdi gidip birden nasıl tatlı dilli olucam :KK50:

Gitme mi diyor
Yoksa bir hafta kalma mı

Bence gitme diyorsa haksız
Ama kalma bu kadar diyorsa haklı, çünkü bir buçuk saatlik mesafede dönülmeyecek bir yer değil, bizimkiler de o mesafede hemen hemen ben aynı gün dönüyorum kalmıyorum yani

Konu sahibi kayınvalide ile oturduğundan biraz da kaçış gibi bakıyor olaya
kalma diyor ..ama ayda birkere ikimiz gidecez o da bir gece ..anı gün dönme mümkün değil trafik sorunu falan yok yollar uzun
1,5 saatlik mesafe uzak değil ki arkadaşım ... o kadar mesafeye günübirlik git gel bile yapabilirsin. 1 hafta bana kalırsa çok o mesafe için...

nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama çoğu ilde bir ilçeden diğerine gitmek neredeyse 45-50 dk.
günübirik gitgellik bir yakınlık yokki hiç trafik olmadan 1buçuk saatte anca gidiyoruz o da şehir merkezini geçince bir buçuk...
belki de anası kocasının aklına girdi de ailesine göndermek istemiyor :44::44::44:
bende bundan şüpeleniyourm hatta artık şüphelerim arttı

kalma diyor ..ama ayda birkere ikimiz gidecez o da bir gece ..anı gün dönme mümkün değil trafik sorunu falan yok yollar uzun

Kendi de ayda bir görsün o zaman ailesini
O zaman kabul ederim de

Kendi gelmiyorsa gelmesin
Bari ayda bir onla gidiyorsan, 15 te bir de tek git Cuma akşamından Pazar dön
Ama bir hafta çok

Nereye gidiyorsun anlamadım 1,5 saatlik yoldan dönülmüyor bi türlü..

Herkes bu süreci yaşıyor bi şekilde
Ama bir buçuk saat her yerde herkeste aynıdır, uzak değildir yani
Sen fazla özlersin fazla kalmak istersin o başka

Anladım
Bence sen ne yap et
Çalışmıyorsan çalış, eşinde çalışsın
Kira da olsa ayrı eve çıkın, o zaman bu bir buçuk saat ya da 1 hafta kalmalar sana da böyle gelmeyecek..

fazla özlüyorum fazla kalmak istiyorum yetmiyor 1 gün ne ki koca bi ay ailesiyleyken benim ailemle bir güncük...zaman acımasız saatler hemen akıveriyor ben ordayken bi bakmışım biz toparlanıyoruz eşim arabayı çalıştırıyor :KK14:ve ben aileme doyamadan yine onun ailesine gidiyoum:KK14:

Son düzenleme:
fazla özlüyorum fazla kalmak istiyorum yetmiyor 1 gün ne ki koca bi ay ailesiyleyken benim ailemle bir güncük...zaman acımasız saatler hemen akıveriyor ben ordayken bi bakmışım biz toparlanıyoruz eşim arabayı çalıştırıyor :KK14:ve ben aileme doyamadan yine onun ailesine gidiyoum:KK14:

Neden kabul ettin o zaman
Bu belli değil miydi
Her gün aynı evde kaldığın eşinin ailesinden daha fazla göremezsin herhalde aileni

Ne kadarlık evlisin
Umarım bu aynı ev olayı ve aileden ayrılmaya alışamama durumu geçici birşeydir de, bi 6 ay sonra filan atlatırsın yeni evliysen

Kendi de ayda bir görsün o zaman ailesini
O zaman kabul ederim de

Kendi gelmiyorsa gelmesin
Bari ayda bir onla gidiyorsan, 15 te bir de tek git Cuma akşamından Pazar dön
Ama bir hafta çok

Nereye gidiyorsun anlamadım 1,5 saatlik yoldan dönülmüyor bi türlü..
beni tek yollasa ben cumadan gidip pazar dönmeye de razıyım ama neymiş herşey beraber..
iyide ben 1,5 gidiş 1,5 geliş te ailemden bişey anlamam ki bikaç saatkiğine
bir hafta çok gibi görünüyor ama hiç göremiyorumki zaten

Son düzenleme:

Neden kabul ettin o zaman
Bu belli değil miydi
Her gün aynı evde kaldığın eşinin ailesinden daha fazla göremezsin herhalde aileni

Ne kadarlık evlisin
Umarım bu aynı ev olayı ve aileden ayrılmaya alışamama durumu geçici birşeydir de, bi 6 ay sonra filan atlatırsın yeni evliysen
caillik aptallık saflık...hepsi karışık
6 aylık evliyim
ayrı eve çıkana kadar değişeceğimi sanmıyorum:KK50:

beni tek yollasa ben cumadan gidip pazar dönmeye de razıyım ama neymiş herşey beraber..
iyide ben 1,5 gidiş 1,5 geliş te ailemden bişey anlamam ki bikaç saatkiğine
bir hafta çok gibi görünüyor ama hiç göremiyorumki zaten

Herşey beraberse o da kalsın senle, sen kalıyosun onun annesinde madem
Ama şöyle de bi durum var sen kabul etmişsin en baştan, o etmemiş

Anladım da neden şimdi 1,5 saat gözünde büyüyo önce hiç görmedin mi bu farkı
Çevrene bir bak hangi evli insan ayda 1 er hafta annesinde kalıyor, eşi yokken
Çok demek ki kimse kalmıyor

Sizin sorununuz buna gelene kadar, kayınvalidenin evine gelin gitmek ve sonrasında da çıkmamak

canım 1,5 saatlik yol nedir ki :) bende uzak diyince 4 5 saatlik yol sandım:) seninki özlemden çok bunalım.. Kv ile yasadığın için sürekli bi kaçış arıyorsun... Ama en basta bunu kabullenmişsin.. ßence böyle yaparak dahada zor alışırsın... Hem 1 hafta çok uzun eşin haklı... Eşler bukadar ayrı kalmamalı keyfiyen. 1 gün yada 2 gün yeterli bence. Eşin neye kızıyor bu arada gitmene mi 1 hafta kalıcak olmana mı

çok bunaldım canım eski günlerimizi özledm ailemle ...kavuşmassam görmessem çatlayacak gibiyim
1 hafta kalıcak olmama kızıyor

caillik aptallık saflık...hepsi karışık
6 aylık evliyim
ayrı eve çıkana kadar değişeceğimi sanmıyorum:KK50:

İki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor işte
Hadi snein aşktan gözün kördü, 1,5 saatlik mesafeye dayanamayan ailen nasıl müsade etti

Peki ayrı ev konusunda plan nedir, ayrı eve çıkılacak mı ? Çıkılacaksa ne kadar süre de çıkılacak ?

Herşey beraberse o da kalsın senle, sen kalıyosun onun annesinde madem
Ama şöyle de bi durum var sen kabul etmişsin en baştan, o etmemiş

Anladım da neden şimdi 1,5 saat gözünde büyüyo önce hiç görmedin mi bu farkı
Çevrene bir bak hangi evli insan ayda 1 er hafta annesinde kalıyor, eşi yokken
Çok demek ki kimse kalmıyor

Sizin sorununuz buna gelene kadar, kayınvalidenin evine gelin gitmek ve sonrasında da çıkmamak

çalışıyor kalamazki
ben bu evden de kaçmak istiyorum biraz dediğim gibi hergün bunların işlerini yapmak ütüsünü temizliğini yemeğini yapmak misafirlerine hizmet etmek bıktırdı beni 1 haftalına arada kaçmak istiyorum....tatil gibi bişey benim için...ama özlem daha ağır basıyor...

İki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor işte
Hadi snein aşktan gözün kördü, 1,5 saatlik mesafeye dayanamayan ailen nasıl müsade etti

Peki ayrı ev konusunda plan nedir, ayrı eve çıkılacak mı ? Çıkılacaksa ne kadar süre de çıkılacak ?

ailem illede gel demiyorki 1haftalığına bu benim isteğim .kaçışım belkide evet..
ayrı ev konusunda eşim sözünde durursa seneye yazın çıkıcaz

çalışıyor kalamazki
ben bu evden de kaçmak istiyorum biraz dediğim gibi hergün bunların işlerini yapmak ütüsünü temizliğini yemeğini yapmak misafirlerine hizmet etmek bıktırdı beni 1 haftalına arada kaçmak istiyorum....tatil gibi bişey benim için...ama özlem daha ağır basıyor...

Güzel kardeşim
Aynı ev demek yeme içme temizlik herşey aynı demek d8 eğil mi zaten
Bir de gelinsen eyvahlar olsun, tüm işler ellerinden öper ( Genelde )
Bunlar sürpriz olmamalı yani

Eşin de köprüyü geçmiş, bundan sonra inşallah bi silkinip te kendi düzenini kurabilir..

Son düzenleme:
X