Esim annesini cagirmis bile

adamın tek kötü yanı bence en akıllı benim en doğru kararları da aile için ben veririm demek sanırım.kendi fikri birazcık da sorgulansa hoşlanmıyor.boşanmalık bir durum ben göremedim o yüzden boşşaaaaa bu adamı demeyeceğimm hocammm.ama biraz törpülenmeye de ihtiyacı var sankimm :KK45:
Ya ben onu coook torpuledim zamanında:KK70: aksine lafını esirgemeyen dediğim dedik olan taraf benim ama işte söz konusu çocuk olunca gözü kara olunmuyor. Burdaki konulardan pasif ezik falan sandılar ahaggs bi bilseler :KK70: nolursa olsun cocugu kreşe gondermeyi kafaya koysam gonderirim, kv de daha gelemez de gemileri yakacak bir durum yok ortada. Arada bir oglum hastalandiginda (ki kesin hastalanacak ) destek ciksa kv o da yeter. Ben de covid+mevsimsel hastaliklar/ hafta içi 5 gun kv ikilemindeyim ve çocuğumun sağlığı ağır basıyor gibi ;(

Konu sahibi arkadaşım hiç üzülme . Şimdi yapman gereken bence şu çocuğun bu kadar sık antibiyotik içmesi iyi değil şuan herkes covid gerçekten okula yollama . Ben kreşe başlatmadım. Kv gelince konuş sağ ol sende baktın yardımcı oldun sana zahmet verdik . Ben bi abla bakıyorum oğlumla o ilgilenecek de . Bir bakıcı bul Kv oğlan bakıcı bir süre birlikte takılsınlar ve çocukla bakıcı alışsınlar sonra kv ye kibarca bir bye bye de yolla sen sağ biz selamet 😁 eşim bakıcıya yok diyecek o durumda da bir cinnet herşeyi çözer en fazla biraz küser . Bence önemli değil şuan çocuk herşeyden önemli

Arkadaşım güven falan hikaye konularından gördüğüm eşinin en büyük derdi maddiyat ve üstüne kendi keyfi.

Çocuğun hastalığını düşünse arabayı bana ver diyip sizi yollarda sürüklemez. Yakıt olmuş kaç para servise binmek yerine yollarda dur kalk araç kullanayım da işime gideyim derdine düşmez.

Ki hepsini geçtim şu konumuz öncesini bilmesem bile çok büyük sıkıntı ne demek annemi çağırdım?

İstemiyorum annen baksın izne ayrılıp kendim bakacağım diyin bakayım ne diyecek?

Tamam hem çocuk hasta olmaz hem de annesi olarak sen bakacaksın en iyi sen bakarsın mı diyecek? Tabi ki demeyecek.
İzne ayrılıp kendim bakmam, bunu biliyor. Kendi keyfine düşkün evet, anası bize geldiğinde onun sevdiği yemeklerden de yapıyor, onu da egliyor resmen. Onun da işine geliyor benim de ama işte başta hijyen ve diğer memnun olmadığım durumlar var. Oğlanı kreşe yollamayı kafaya koysam yollarım kimsenin lafına bakmam da ben de hastalıklardan dolayı gönül rahatlığıyla yollayamiyorum ki problem o.

İzne ayrılıp kendim bakmam, bunu biliyor. Kendi keyfine düşkün evet, anası bize geldiğinde onun sevdiği yemeklerden de yapıyor, onu da egliyor resmen. Onun da işine geliyor benim de ama işte başta hijyen ve diğer memnun olmadığım durumlar var. Oğlanı kreşe yollamayı kafaya koysam yollarım kimsenin lafına bakmam da ben de hastalıklardan dolayı gönül rahatlığıyla yollayamiyorum ki problem o.
bu aralar hele kimle konuşsam ya covid ya domuz gribi ya da ağır enfeksiyonlar geçiriyorlar.evde aktivite ürünleriniz zaten vardır çocuk için.kreş için baharı bir bekleyin acele etmeden derim ben

Kv bakıyor, bazen de annem ama cok zorda kalmadigim sürece anneme baktirmiyorum çünkü o da yaşlı anneanneme de bakıyor aynı zamanda.
Ozaman sizin için çok fazla değişen birşey olmuyor. Çocuk çok sık hasta oluyorsa sürekli bir düzen değişikliğide oluyordur. Kv gidiyor, geliyor.
Çocuk tam kreşe alışıyor terar babanneyle kalıyor. Bana göre öylesi daha kötü.

Benim 4.5 yasindaki kizimda bu sene anaokuluna basladi. Kardesiyle birlikte eylulden kasima kadar surekli hastaydilar. Sonra bir ara durdu aralik sonu ocak başı yine agir hastalik gecirdik hep beraber o zamandan beri de öksürük burun akintisi devam ediyor..
Bizim doktorumuzun soyledigi okula ne zaman başlarsa başlasin bunu yaşayacaklardi, ağır gecirmedikleri takdirde takilmayin dedi. Ve buyuk kizim zaten alerjik astim hastasi her sene nerdeyse kış ayları böyle geçiyor. Gecen hafta ikisinide doktora götürup detayli kan tahlili yaptirdim.
Kreşe mecbur devam edecegiz, çünkü konuşması gerilemişti zaten geç konuşmuştu. Evde ona yeterli ilgiyi veremiyorum. Ayni şekilde kardeşi de o okula başladıktan sonra konusmasi başladı çünkü onla da hiç ilgilenemiyodum

Size hak versemde esinizi anlayabiliyorum yazık çocuğa cok sık antibiyotik kullandığınızı belirtmiştiniz maalesef yarari gibi zararıda var daha 3 yasinda
Benim oglum 5 yasinda bu sene anaokuluna başladı hastalıktan goz acamadik bende pandemi yuzunden kreşe göndermemistim su tatilde kendimize geldik
Bi yanım online istiyor her ne kadar yüz yuze daha iyi olsada haftanın basinda gidiyor sonunda hastalaniyor muhakkak atesi,ishali,kusmasi eksik olmuyor evdeki kucuk bebemizde nasipleniyor bundan
Hijyen konusunu konuşup babaanne ile devam etmek isterdim sanirim ya da evde bakıcı ile
Okul sürecine ne zaman girerseniz girin yaşanacak bu hastalık silsilesi, en geç bir yıla bitiyor. Bağışıklıkların güçlenmesi için bu süreçten geçmeleri gerekiyor

Oğlum ve kreş konulu bir sürü konu açtım, bu da vol 34556 oluyor belki ancak asıl sorun eşimle fikir uyusmazligimiz ve onun oğlumu kreşe gondermek yerine annesinin bakmaya devam etmesi yönündeki israrciligi. Ocak 2019 doğumlu oğlum geçen yıl ağustos sonundan beri öncelikle yarım gün son 2 ay tam gün olmak üzere kreşe gidiyor ancak 2022 başladığından beri hiç okula gitmedi. Sürekli hasta oldu ve çok sık antibiyotik kullanmak zorunda kaldık. Zaten ağustosta beri iki hafta okula gittiyse diğer hafta gidemedi. cocuk dr muz da oglum sürekli hastalandigi ve ennson orta kulak iltihabı geçirdiği için kreşe en az 1 2 ay ara verin dedi. Oğlumun evde olduğu zamanlarda kayinvalidem bende bakıyor. Evi uzak olduğu için h.ici bizde kalıyor. Bn de öğretmenim, zaten 2 haftadır evdeyim. Bu hafta oğlumun kresi açık olmasına rağmen göndermedim iyice dinlensin dedim. artık yarın okula başlatmak istiyorum ancak eşim kesinlikle istemiyor. Çocuk gene hasta olacak ne gerek var bile bile göndermeye, hem covid vakaları da pik yapmış durumda, annem gelip baksin işte diyor ancak kv nin bakımından memnun değilim ve bu u la ilgili de milyon tane sebebim var ama kabaca sürekli tv açık olması, hijyen sorunu, çocukla ilgili her şeyin en iyisini ben bilirim 4 çocuk büyüttüm havaları , çocukla inatlasip onu kızdırmayı eglenceli bulması ve bunu oglumla daimi iletişim şekli haline getirmesi diyebilirim. Eşime bunları açık açık söylediğimde abarttigimi söylüyor ve üstü kapalı nankörlük yaptığımı, pek çok insanın böyle bir imkanı olmadığını, mecburiyetten çocuklarını bu yaşta kreşe yolladiklarini söylüyor. Bir eğitimci gözüyle kresin oğlun üzerindeki olumlu etkilerini görebiliyorum ancak eşim, kv ve hatta kendi annem gözünde yanlış yapıyorum, özellikle covid ve salgın hastalıklar cirit attığı bir dönemde gönderdiğim için. Eşim annesini çağırmış bile hatta , ben de sinirlendim nihai bir karara varmadan niye çağırıyorsun ben çocuğu yarin göndereceğim dedim o da ayıp olur gönderme diyor. Sonuç olarak metazori dediğini yaptırmış olacak. Sinirim bozuldu rahatlamak ve fikir almak için yazmak istedim...
Okurken benim de sinirlerim bozuldu. Ama sık sık hasta oluyorsa evde durmak da daha iyi olabilir. En doğru kararı yine siz verirsiniz. Eşinizin direkt çağırması çok yanlış.
Eğer kararınız evladınıza kv’nizin bakmasından yana olursa net bir şekilde güzel bir üslupla ona anlatın. 4 çocuk büyütmüş olabilir ama her çocuk farklıdır. Şimdiki hastalıklar onların zamanında var mıymış? Her zaman farklı. Eşinizle de konuşun. Siz kv’nizi düşman olduğunuzdan istememezlik yapmıyorsunuz çocuğunuzun daha sağlıklı yetişmesi için bunu istiyorsunuz. Bunu eşinize de anlatın. İnşallah hallolur 🌸

Siz yurt dışında hatta Almanya daydiniz galiba?

Bende kızımı kreşe yollamiyorum korkuyorum çünkü ama Almanya da ki akrabalar duyunca - ayy siz abartiyorsunuz buralarda bu iş bitti diyor, hatta asi bile olmadık siz birde damgalandiniz diye dalga geçiyorlar.
Cidden böyle bir tutumu var mı Almanya'nin,?

Evet Almanyadayim. Bizim kres acik kalabilmek icin cok ugras veriyor, cünkü calisan ebeveynler cok. Almanyadaki akrabalariniz asi olmadan veya corona gecirmeden su anda dükkandan don bile alamiyorlar. Kimi kandiriyorlar acaba? 2 G den haberleri yok heralde. 2G sadece asi olanlar ve covid gecirmis olanlar bir cok ortama girebiliyor.

Oğlum ve kreş konulu bir sürü konu açtım, bu da vol 34556 oluyor belki ancak asıl sorun eşimle fikir uyusmazligimiz ve onun oğlumu kreşe gondermek yerine annesinin bakmaya devam etmesi yönündeki israrciligi. Ocak 2019 doğumlu oğlum geçen yıl ağustos sonundan beri öncelikle yarım gün son 2 ay tam gün olmak üzere kreşe gidiyor ancak 2022 başladığından beri hiç okula gitmedi. Sürekli hasta oldu ve çok sık antibiyotik kullanmak zorunda kaldık. Zaten ağustosta beri iki hafta okula gittiyse diğer hafta gidemedi. cocuk dr muz da oglum sürekli hastalandigi ve ennson orta kulak iltihabı geçirdiği için kreşe en az 1 2 ay ara verin dedi. Oğlumun evde olduğu zamanlarda kayinvalidem bende bakıyor. Evi uzak olduğu için h.ici bizde kalıyor. Bn de öğretmenim, zaten 2 haftadır evdeyim. Bu hafta oğlumun kresi açık olmasına rağmen göndermedim iyice dinlensin dedim. artık yarın okula başlatmak istiyorum ancak eşim kesinlikle istemiyor. Çocuk gene hasta olacak ne gerek var bile bile göndermeye, hem covid vakaları da pik yapmış durumda, annem gelip baksin işte diyor ancak kv nin bakımından memnun değilim ve bu u la ilgili de milyon tane sebebim var ama kabaca sürekli tv açık olması, hijyen sorunu, çocukla ilgili her şeyin en iyisini ben bilirim 4 çocuk büyüttüm havaları , çocukla inatlasip onu kızdırmayı eglenceli bulması ve bunu oglumla daimi iletişim şekli haline getirmesi diyebilirim. Eşime bunları açık açık söylediğimde abarttigimi söylüyor ve üstü kapalı nankörlük yaptığımı, pek çok insanın böyle bir imkanı olmadığını, mecburiyetten çocuklarını bu yaşta kreşe yolladiklarini söylüyor. Bir eğitimci gözüyle kresin oğlun üzerindeki olumlu etkilerini görebiliyorum ancak eşim, kv ve hatta kendi annem gözünde yanlış yapıyorum, özellikle covid ve salgın hastalıklar cirit attığı bir dönemde gönderdiğim için. Eşim annesini çağırmış bile hatta , ben de sinirlendim nihai bir karara varmadan niye çağırıyorsun ben çocuğu yarin göndereceğim dedim o da ayıp olur gönderme diyor. Sonuç olarak metazori dediğini yaptırmış olacak. Sinirim bozuldu rahatlamak ve fikir almak için yazmak istedim...

Diğerlerinde siz haklısınız ama gerçekten o kadar çok vaka var ki ve özellikle covid çocukları buluyor deniliyor bu yüzden ben asla ve asla kreşe yollamazdım sizin yerinizde olsam..birkaç arkadaşım çocuklarını kreşe ve ya anaokuluna falan yolladılar pişmanlar ve yollamıyorlar artık çocuklar hemen hasta oluyorlar..gerçekten vaka sayıları korkunç derece arttı yine bir düşünün derim

Çocuk çok hasta oluyorsa biraz büyümeye ihtiyacı yok mudur ? Belki seneye gitse daha iyi olabilir . Tabi ben uzman değilim .En iyi çözüm iyi bir bakıcı bulmak kayinvalideyle uğraşmak yerine . Eğer maddi olarak zorlanmayacaksaniz kesinlikle bunu düşünün .

Sayılar artsın ya da artmasın. Artık bununla yaşayacağız. E cocuk fanusta yaşamayacak sonucta.
Hem emin olun korona olmasaydı bile yine çocuğunuz aynı şekilde hasta olacaktı. Cunku ilk yıllar böyle oluyor ve bağışıklık yavaş yavaş alışıyor.

Eşiniz dayanılmaz biri
Bakalım nerede taşacak bardagınız.

kesinlikle baktirma KV ne. ben de baktirdim istemedigim halde, kadin hep yorgun hem mutsuzdu. simdi cocuk bakmiyor, kadin hayata dondu. esime cok kiziyorum bu yuzden, kac kere soyledigim halde hic adim atmama izin vermedi, en son ben kafam atip krese yazdirdim. KVem bastan biraz niye gonderdin vs dedi ama simdi cok rahat. ben de rahatim.

X