EŞİMLE ARABA KONUSUNDA ANLAŞAMIYORUZ

Merhaba arkadaşlar öncelikle yazımı okuyup cevapladiginiz için teşekkür ediyorum.Cok kısa bir şekilde anlaticam derdimi.Esimle ikimizde çalışıyoruz.Cok varlıklı insanlar değiliz ama kit kanat geçiniyoruz çok şükür.Araba aldık eşimle 1 yıl önce 3 ay önce eskisini satıp üst model aldık.İkimizde araba kullanmayi bilmiyorduk aldığımızda.Ben ehliyeti 4 ay önce aldım.Esim sürücülüğü öğrendi.Ama ben hala tam öğrenemedim.Vites değiştirirken hızlı olmak,parklar vs.Trafige girmeme izin vermiyor eşim.Ayrica arabamız gorumcemin evinin orda duruyor.Enistede araba yani.Eniste galericilik yapıyor.Enistenin evi bize 1 saatlik uzaklıkta.Esime arabamızı evimizin önüne getirmeyi ikna edemiyorum bir türlü.Bu yüzden çok kavgalar ediyoruz.Bir yere gidecek olsak ilk önce görümcem gidip arabayı almak zorunda kalıyoruz.İnanilmaz sinirim bozuluyor.Bu durumu nasıl çözebilirim arkadaşlar fikri olan varmı?En son eşime eğer arabayı evin önüne getirmezse bundan sonra araba taksitlerini ödemeyeceğimi söyledim iyi ödemezsen ödeme dedi.Kavgayla bu iş çözülmüyor ne yapmam nasıl davranmam gerek arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler 🙏🌸

arabanın sizin evinizin önünde olması için ikna etmenize gerek yok. Bu ne saçmalık.
Park halinde duran araba bile risk altında, gelir birisi vurur filan.
zira taksitlerini ödüyorsunuz, muhtemelen diğer giderlerini de karşılıyorsunuz.
Eniştenin arabası yok mu, yoksa sizden habersiz galeri de fiyat mı alıyolar.
Valla haklısınız, insan kibrit çakıp yaksa içi öyle rahatlar.

Eşinizin o parayla araba aldığına emin misiniz? Ortada bir kredi var mı yani gerçekten?
Bana araba falan almadı, arada ablasının aracını ödünç alıyormuş gibi geldi.
Şu saçmalığa mantıklı başka bir açıklama bulamadım çünkü.
Çok mantıklı bu, hiç aklıma gelmezdi doğrusu.

Merhaba arkadaşlar öncelikle yazımı okuyup cevapladiginiz için teşekkür ediyorum.Cok kısa bir şekilde anlaticam derdimi.Esimle ikimizde çalışıyoruz.Cok varlıklı insanlar değiliz ama kit kanat geçiniyoruz çok şükür.Araba aldık eşimle 1 yıl önce 3 ay önce eskisini satıp üst model aldık.İkimizde araba kullanmayi bilmiyorduk aldığımızda.Ben ehliyeti 4 ay önce aldım.Esim sürücülüğü öğrendi.Ama ben hala tam öğrenemedim.Vites değiştirirken hızlı olmak,parklar vs.Trafige girmeme izin vermiyor eşim.Ayrica arabamız gorumcemin evinin orda duruyor.Enistede araba yani.Eniste galericilik yapıyor.Enistenin evi bize 1 saatlik uzaklıkta.Esime arabamızı evimizin önüne getirmeyi ikna edemiyorum bir türlü.Bu yüzden çok kavgalar ediyoruz.Bir yere gidecek olsak ilk önce görümcem gidip arabayı almak zorunda kalıyoruz.İnanilmaz sinirim bozuluyor.Bu durumu nasıl çözebilirim arkadaşlar fikri olan varmı?En son eşime eğer arabayı evin önüne getirmezse bundan sonra araba taksitlerini ödemeyeceğimi söyledim iyi ödemezsen ödeme dedi.Kavgayla bu iş çözülmüyor ne yapmam nasıl davranmam gerek arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler 🙏🌸
Gorumcenin evinin orası saçmalığı neden var ? Eşinin ehliyeti yok mu ? Madem çalışıyorsun bir hoca tut tam öğren kullandık a pratiklesir.

keşke en başından kabul etmeseydiniz.Kendini ne sanıyo bu kocalar ya ne demek izin vermemek onun iki dudağından çıkan kelimeye mi bağlı sizin hareketleriniz.Oturduğunuz semt güvenli değilse arabada almasaydınız o zaman park sorunu vs varsa yani.Ortak aldıysanız da neden siz kullanamıyorsunuz pratik yapmazsanız hiçbir şey öğrenemezsiniz.Alakasız olacak ama ben bi ara markette çalıştım ve daha il günde 5 dk da öğrettiler üstünkörü nerde ne var diye kasada ve daha önce hiç kasada durmamıştım .Sonra kasaya koydular beni hem de ilk günden ve ben pratik yapa yapa 3 günde çok hızlı oldum ve her şeyi öğrendim.Böyle kullanmazsanız eski bilhileri de unutmayacağınız ne malum.Çalışan demir paslanmaz derler.Keşke en başında arabanın orada durmasını kabul etmeseydiniz ona göre takside ortak olsaydınız.

O arabayı satın otomatik vites alın
Rahat kullanırsınız

Eniştenin orda durmasını hiç anlamadım o mu kullanıyor neden orda?
Bir açıklık getireyim arkadaşlar konuya.Esim eniştesine çok güvenir her konuda.Ailede sözü geçen biri.Kendiside yeni sürücülük öğrendiği için evimizin oraya getirmek istemiyor.Park sorunu olurmuş,sokaklar darmış.Herhangi bir problemde enişte hemen olaya müdahale edebilirmis araba oradayken vs Birazda iş inada bindi sanırım ben getir dedikçe sen boyle yaptıkça hiç getirmicem hadi bakalım diyo sinirimi iyice zıplatıyor.

arabanın sizin evinizin önünde olması için ikna etmenize gerek yok. Bu ne saçmalık.
Park halinde duran araba bile risk altında, gelir birisi vurur filan.
zira taksitlerini ödüyorsunuz, muhtemelen diğer giderlerini de karşılıyorsunuz.
Eniştenin arabası yok mu, yoksa sizden habersiz galeri de fiyat mı alıyolar.
Valla haklısınız, insan kibrit çakıp yaksa içi öyle rahatlar.
Eniştenin kendine ait arabası var maddi durumları iyi.Enisteye çok güvendiği için arabayı orda bırakıyor.Sürücü olarak kendine hala tam güvenemiyor ama aslında bir problemi yok gayet iyi .İş birazda inada bindi sanırım sen böyle yaptıkça hiç getirmicem diyo.Şaştim kaldım napicami

eniştenin galerici olmasıyla arabanın orda durması arasında nasıl bir ilişki var anlamadım. Arabanız var ama kullanmak için bir saat yol gidiyorsunuz falan:) eşiniz arabayı kaçıracağınızı düşünüyor galiba. Ayrıca o arabada pratik yapmadan park vs. öğrenemezsiniz.
Eniştenin maddi durumu iyi kendilerine ait arabaları var.Esim ona çok güvendiği için arabayı orda bırakıyor.Kaza yapmaktan yada arabanın başına birşey gelir diye çok korkuyor.İs birazda inada bindi.Sen böyle yaptıkça hiç getirmicem hadi bakalım deyip duruyor.Sastim kaldım cidden

Bir açıklık getireyim arkadaşlar konuya.Esim eniştesine çok güvenir her konuda.Ailede sözü geçen biri.Kendiside yeni sürücülük öğrendiği için evimizin oraya getirmek istemiyor.Park sorunu olurmuş,sokaklar darmış.Herhangi bir problemde enişte hemen olaya müdahale edebilirmis araba oradayken vs Birazda iş inada bindi sanırım ben getir dedikçe sen boyle yaptıkça hiç getirmicem hadi bakalım diyo sinirimi iyice zıplatıyor.
Ama uzakta durduğu sürece ikiniz de öğrenemezsiniz
Park işinde ben de çok iyi değilim
Kalabalık bir sokaksa gideceğim yer otopark arıyorum yoksa illaki boş rahat bir cadde oluyor oraya park edip yürüyorum

Acil bişey olsa ileri de çoluk çocuğunuz olsa hasta olduğunda araba mı bekleyeceksınız gelsin diye

Eşler arasında inada bindirmekte anlayamıyorum
Bu senin isteklerine saygı duymuyorum demek
Saçma bişey değil ki istediğiniz gayet mantıklı

Arabanın amacı ayağını yerden kesmek. 1 saat yürüdükten sonra mantık devre dışı kalıyor. Ayrıca sürücülüğü iyi olmayabilir ama cesaret edip sürmeden, dar yerlere park etmeden öğrenemez. Evet bir şey olabilir ama bu orada duran arabayada olur sakınan göze çöp batar.

Eniştenin maddi durumu iyi kendilerine ait arabaları var.Esim ona çok güvendiği için arabayı orda bırakıyor.Kaza yapmaktan yada arabanın başına birşey gelir diye çok korkuyor.İs birazda inada bindi.Sen böyle yaptıkça hiç getirmicem hadi bakalım deyip duruyor.Sastim kaldım cidden
O inada bindiriyor da sizin eliniz armut mu topluyor? Gidin alın arabayı istediğiniz yere park edin gelin. Yerini bile söylemeyin.

Çok saçma. Arabayı satın daha iyi. Kendinize otomatik araba alın. Akraba ile iş yapmayın

Naısl yani araba sizin ama niye arabayı kullanmak için 1 saatlik yol gidiyorsunuz mantığı ne acaba eşinin

X