EŞİMLE ARABA KONUSUNDA ANLAŞAMIYORUZ

Bu arada özel ders alın mutlaka. Kendi arabanızla. Ben öyle 3-4 derste öğrendim. Şimdiki aklım olsa 20 yaşımda da bu şekilde yapardım. Babamla ogrencem diye bildiklerimi de unutmuştum. Arkadaşıma da bu şekilde ısrar ettim. Şimdi kullanıyor. Direksiyon hocasına verdiğiniz paraya acimayin

arabanın sizin evinizin önünde olması için ikna etmenize gerek yok. Bu ne saçmalık.
Park halinde duran araba bile risk altında, gelir birisi vurur filan.
zira taksitlerini ödüyorsunuz, muhtemelen diğer giderlerini de karşılıyorsunuz.
Eniştenin arabası yok mu, yoksa sizden habersiz galeri de fiyat mı alıyolar.
Valla haklısınız, insan kibrit çakıp yaksa içi öyle rahatlar.
Kiralıyor olabilir. Km kontrol ediyor musunuz

Yaptırım uygula. Geç bile kalmışsın. Sadece para ödememek değil. Başka yaptırımların da olsun

Bir açıklık getireyim arkadaşlar konuya.Esim eniştesine çok güvenir her konuda.Ailede sözü geçen biri.Kendiside yeni sürücülük öğrendiği için evimizin oraya getirmek istemiyor.Park sorunu olurmuş,sokaklar darmış.Herhangi bir problemde enişte hemen olaya müdahale edebilirmis araba oradayken vs Birazda iş inada bindi sanırım ben getir dedikçe sen boyle yaptıkça hiç getirmicem hadi bakalım diyo sinirimi iyice zıplatıyor.
Herhangi bir problem derken? Park halinde arabanın nasıl bir problemi olacak? Eve kadar getiremiyorsanız enişte getirip park etsin o zaman? Böyle saçma iş olmaz.
O arabanın ruhsatını gördünüz mü kimin üzerine? Başka bir iş çıkarsa bunun altından şaşırma. Ayrıca parasını ödediğin araba hakkında kimden neden izin istiyorsun neden hayır demesi seni durduruyor? En kötü ihtimalle bilen biriyle git al getir arabayı. Uzaktan seyrede seyrede nasıl öğreneceksiniz?

Arabanin başına niye bisey gelsin? Sizin apartmanın otoparkı yoksa herkes gibi parkedin kapının önüne. Onların kapının önünde durması kadar saçma bisey yok. Bu işin inadimi olur rahat etmek için araba alınır siz üstüne birde eziyet çekiyorsunuz aracı almak için 1 saat yol giderek.

milletin kocası karısına doğum hediyesi küçük arabalardan alır, erkek sevgilisine arabaya sürmeyi öğretir, kocamdan araba sürmeyi öğrendim diye sayısız konu var.... siz de kendi ödediğiniz arabaya bırak binmeyi göremiyorsunuz bile. o araba onun değil ki. aynı zamanda sizin.
ben aldım ben kontrol edeceğim benim inadım ben bineceğim ben ben benn...defalarca getir arabayı demişsiniz hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr demiş. çok yüksek egolu. ve maalesef kararları o alıyor.. üzüldüm bu konuya.böyle giderse siz ne zaman araba sürmeyi öğrenebilirsinz ki. zaten sizin sürmenize izin vermeyeceğini düşünüyorum. bir şekilde sen süremezsin paniksin vs diyip sizi korkutup soğutacaktır. kendi de taksitlerini sizin ödediğiniz arabanın sefasını sürecektir.

Eniştenin maddi durumu iyi kendilerine ait arabaları var.Esim ona çok güvendiği için arabayı orda bırakıyor.Kaza yapmaktan yada arabanın başına birşey gelir diye çok korkuyor.İs birazda inada bindi.Sen böyle yaptıkça hiç getirmicem hadi bakalım deyip duruyor.Sastim kaldım cidden
Daha saçma çok az şey duydum ya. Ödemeyin bence.

Merhaba arkadaşlar öncelikle yazımı okuyup cevapladiginiz için teşekkür ediyorum.Cok kısa bir şekilde anlaticam derdimi.Esimle ikimizde çalışıyoruz.Cok varlıklı insanlar değiliz ama kit kanat geçiniyoruz çok şükür.Araba aldık eşimle 1 yıl önce 3 ay önce eskisini satıp üst model aldık.İkimizde araba kullanmayi bilmiyorduk aldığımızda.Ben ehliyeti 4 ay önce aldım.Esim sürücülüğü öğrendi.Ama ben hala tam öğrenemedim.Vites değiştirirken hızlı olmak,parklar vs.Trafige girmeme izin vermiyor eşim.Ayrica arabamız gorumcemin evinin orda duruyor.Enistede araba yani.Eniste galericilik yapıyor.Enistenin evi bize 1 saatlik uzaklıkta.Esime arabamızı evimizin önüne getirmeyi ikna edemiyorum bir türlü.Bu yüzden çok kavgalar ediyoruz.Bir yere gidecek olsak ilk önce görümcem gidip arabayı almak zorunda kalıyoruz.İnanilmaz sinirim bozuluyor.Bu durumu nasıl çözebilirim arkadaşlar fikri olan varmı?En son eşime eğer arabayı evin önüne getirmezse bundan sonra araba taksitlerini ödemeyeceğimi söyledim iyi ödemezsen ödeme dedi.Kavgayla bu iş çözülmüyor ne yapmam nasıl davranmam gerek arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler 🙏🌸
Öyle görümceyi de……. Enişteyi de…… 😂 valla ne sabırlı insanlarsınız ya ben burda konu açanlardan şunu net anlıyorum deli dehşet sinirli asabi bir insanmışım…..

Bundan sonra taksit ödemeseniz ne olacak zaten esas ana parayı ödemişsiniz. Bununla tehdit etmeyin, tamam taksitleri öderim araba benim olur kafasına girer iyice. Ruhsatta adınız varsa kullanmadığım arabayı satarım diye rest çekin ve durum düzelmezse satın gerçekten. Kendi payınıza düşenle sırf kendinize araba alırsınız

İsiniz zor ne degisik esiniz var araba almis havalanmis ev alsaniz sizi evden kovacak gibi taksitleri odetir yapar
Arabayi alin kapiya siz getirin burda duracak diyin baktiniz fevri ailemle yuzlesirsin diyin bazılarına kp okkasi gerek cocukmudir nedir mahalleniz kotude arabasi calinir cizilir diyemi korkuyor
Evet mahalle biraz alan dar korkuyor arabayı çizerler ya da zarar verirler diye.Eniste sitede garajlı güvenlikli bir yerde oturuyor.O yüzden orda bırakıyor

Bundan sonra taksit ödemeseniz ne olacak zaten esas ana parayı ödemişsiniz. Bununla tehdit etmeyin, tamam taksitleri öderim araba benim olur kafasına girer iyice. Ruhsatta adınız varsa kullanmadığım arabayı satarım diye rest çekin ve durum düzelmezse satın gerçekten. Kendi payınıza düşenle sırf kendinize araba alırsınız
Araba eşimin üzerine benim değil.Sattirabilecegimi düşünmüyorum.Daha evin önüne getirtemiyorum.Sattirmayi hiç beceremem

Eniştenin kapalı garajimi var ? Araba ordami duruyor? Mesafe cokmu sizin evle? Sizin muhitte park sorununu var? Güvenilir bı yer değil mi?
Aynen öyle tam olarak mevzuyu açıklamişsiniz teşekkür ederim.Oturdugumuz yerde sokaklar dar ve çok karışık.Guvenilir de değil.Enistenin orası sitede güvenlikli garajlı bir yer.Ama eniştenin evi bize 1 saatlik uzaklıkta

Merhaba arkadaşlar öncelikle yazımı okuyup cevapladiginiz için teşekkür ediyorum.Cok kısa bir şekilde anlaticam derdimi.Esimle ikimizde çalışıyoruz.Cok varlıklı insanlar değiliz ama kit kanat geçiniyoruz çok şükür.Araba aldık eşimle 1 yıl önce 3 ay önce eskisini satıp üst model aldık.İkimizde araba kullanmayi bilmiyorduk aldığımızda.Ben ehliyeti 4 ay önce aldım.Esim sürücülüğü öğrendi.Ama ben hala tam öğrenemedim.Vites değiştirirken hızlı olmak,parklar vs.Trafige girmeme izin vermiyor eşim.Ayrica arabamız gorumcemin evinin orda duruyor.Enistede araba yani.Eniste galericilik yapıyor.Enistenin evi bize 1 saatlik uzaklıkta.Esime arabamızı evimizin önüne getirmeyi ikna edemiyorum bir türlü.Bu yüzden çok kavgalar ediyoruz.Bir yere gidecek olsak ilk önce görümcem gidip arabayı almak zorunda kalıyoruz.İnanilmaz sinirim bozuluyor.Bu durumu nasıl çözebilirim arkadaşlar fikri olan varmı?En son eşime eğer arabayı evin önüne getirmezse bundan sonra araba taksitlerini ödemeyeceğimi söyledim iyi ödemezsen ödeme dedi.Kavgayla bu iş çözülmüyor ne yapmam nasıl davranmam gerek arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler 🙏🌸
Sen kullanma diye arabayi 1 saat uzaga birakiyor senden bayagi kiymetli :) saf degilsen arabanin taksidi ödemezsin

X