Eşinizle maddi paylaşımı nasıl yapıyorsunuz?

kahve83

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2017
1
0
40
Eşimi seviyorum.Çalışan bir bayanım. Evin aylık giderlerini birlikte karşılıyoruz. O serbest çalışıyor. Tam net geliri ne bilemiyorum ama sorunca da anlatır.Saklamaz. Sonuçta bana göre epey iyi kazanıyor.Onun geliri ona benimki bana. Ben evin mutfak, market alışverişini karşılıyorum. Ayrıca çocukların kıyafetleri ve ev için kredi çektik yüklü bir miktar. Ona 1000 tl gönderiyorum. 1 sene önceye kadar maaşım ancak bunları karşılıyordu. Bana biriktirmek için bişey kalmıyordu ama anlıyordum. Neyse maaşım arttı şimdi 2 katından fazla. tamam rahat ederim biraz birikim yaparım diyordum ki çocuklar okula başlıcak. özele verelim dedik. Bu sefer ona da yardım et dedi eşim. Yine bana bişey kalmayacak yani. şöyle kenarda 3 kuruş param olsun istiyorum. Bu arada eşim bana göre çok iyi kazanıyor tekrar belirteyim ama o da ev kredisi, işyeri kredisi vs ödüyor. Yine de ben okulun ücretini ödeyebileceğini biliyorum.Çocukların okul giderlerine de katılayım mı yoksa eşime sen öde mi diyeyim bilemiyorum. Kararsız kaldım. Bilsem ki durumu yok hiç düşünmeden veririm çocuklarım için ama o benim iyi kazanmamı ve biriktirmemi istemiyor gibi geliyor, öyle hissediyorum. Siz nasıl yapıyorsunuz paylaşımı? Ben ne yapmalıyım?Öneriler??

Bana hep çok garip gelmiştir sen öde ben ödedeyim, senin maaşın benim maaşım işleri. Bizde evin parasıdır, her ay ne kadar maaş aldığımız zaten belli memuruz, üç lira harcasak bile birbirimize söyleriz mutlaka. Ben kendi kartımı ödedikten ve bir miktar ayırdıktan sonra kalanın hepsini eşimin hesabına yollarım, tüm ödemeleri o halleder. Hesapta para kalırsa da öbür aya kadar bekler, ihtiyacı oldukça da çeker. Ama genelde zaten oara kalmıyor. Cebimizde de ne kadar para varsa bölüşürüz, hatta ben ona daha fazla vermeye çalışırım (5tl de olsa) o da inatla bana vermeye. :) yani bizde her şey ortak, öyle şuna yardım et, şunu da sen öde gibi durumlar yok.

Ama sizin yerinizde olsam öderdim sanırım, zaten birikim yapılacaksa tek başına yapılmamalı, birlikte yapılmalı. Erkeğin de sırf erkek diye evin tüm masrafları yüklenmesini normal bulmuyorum ben (eğer kadın çalışıyorsa). Zaten ay sonunda kalan para ikinizin, tek kişinin değil

X