Ev sahibi konusu açmasam olmazdı

Ev Toki. Kadına çıkmış. Sözleşmede adamın adı yazıyor. Kirayı da yarısını kadının banka hesabına yarısını da oğlunun hesabına atıyorum
Sizlesme gercekten gecersiz ozmaan .adamin olmayan evin sozlezmesini adamla yaoamazsin tapu kimin uzerineyse onun adi yazar .parada sozlesmede kagida yazilan ibana gonderilir .oyle birazi iraya birazi oraya olmaz .
En basindan sakat ise girmissin .

Sizlesme gercekten gecersiz ozmaan .adamin olmayan evin sozlezmesini adamla yaoamazsin tapu kimin uzerineyse onun adi yazar .parada sozlesmede kagida yazilan ibana gonderilir .oyle birazi iraya birazi oraya olmaz .
En basindan sakat ise girmissin .
Bi evi kiralarken tapunu göreyim mi diyorsunuz gerçekten 😂 söylediklerinizi pek anlamamakla birlikte yorum için teşekkürler

Ev Toki. Kadına çıkmış. Sözleşmede adamın adı yazıyor. Kirayı da yarısını kadının banka hesabına yarısını da oğlunun hesabına atıyorum
Bu çok sıkıntı yalnız. Sözleşmeyi imzaladığınız kişiye kira göndermiyorsunuz. Ev o kişinin değil. Herhangi birine tam kira dahi göndermiyorsunuz.

Bu çok sıkıntı yalnız. Sözleşmeyi imzaladığınız kişiye kira göndermiyorsunuz. Ev o kişinin değil. Herhangi birine tam kira dahi göndermiyorsunuz.
Evet o kısım karışık gerçekten. Yani ilk 6 ay peşin vermiştim zaten, kontratta da yazıyor. Sonraki 6 ay için sorun oluşabilir. Evin kendi sahibine ve gönderdiğim kısım hariç oğluna gönderdiğim yarısı, 3 ay diyeyim. O da benden tahsil edilse daha 7 bin gibi bi rakam. Umrumda bile değil. Öderim napim.

Tebligatta, oğlum oturacak veya dairem boş kalacak diye belirtmez ise siz çıktıktan sonra başkasın da kiralalayabilir hiç bir hak talep edemeyebilirsiniz . Özellikle tebligatta hangi sebepten dolayı sizi çıkardığına dikkat edin.
Evinizden çıkmak zorunda kalırsanız eğer 3 yıl evini kiraya veremeyecek ev sahibi. Kiraya verirse size de şikayet hakkı doğar. Kanunen cezası var bildiğim kadarıyla.
Kendi kendine, mahkeme kararı veya icra olmadan çıkarsa bu hakkından yararlanamıyor. Korkunç bir hukuki garabet efendice insanları ve mahkemeleri yormadan çıkaranları cezalandırıyor kanun bu şekilde resmen ama yapacak bir şey yok.
Konu sahibi sen bu insanlarla her türlü mahkemelik olacaksın yasal zammı yap geç 5 kuruş fazla verme. Sonra çok pişman olursun

Ödeme mahalli tayini için mahkemeye başvur. Mahkeme bir iban belirlesin oraya yatır parayı

Oturdugunuz Toki konutu sosyal konut (alt gelir grubu) ise toki sozlesmesi ihlali var.

Burdan da yuruyebilirsiniz. Arada emlakci var ise bir punduna getirip sacma bir sozlesme imzalatmis olabilirler size. Eger oturdugunuz konutun tam adini bana ozel mesaj olarak atarsaniz sosyal konut mu degil mi bakabilirim. (Il-ilce-mahalle-bilmem ne toki konutlari-bilmem ne bölge/ etap seklinde) ya da mesaj atmak istemezseniz Toki'nin internet sitesinden de bu bilgiyi kurcalayarak bulabilirsiniz.

Eger sosyal konut ise sozlesme ihlali ile toki konutu ellerinden alir, bu da sizin bir sikayetinize bakar, tabi siz de evden olursunuz ama bu sekilde yururseniz bir daha kira lafini edemeyeceklerine eminim.

Asagiya toki sayfasindan ilgili bilgiyi ekledim. Siz kendi oturdugunuz bolgeyi gecmis ihalelerden kurcalayin, eger ekledigim bilgide yazdigi gibi alt gelir grubuysa sozlesme ihlali mevcut.

Eklentiler

• Screenshot_20231205_023325_Opera.jpg
    Screenshot_20231205_023325_Opera.jpg
    76,5 KB · Görüntüleme: 25
Ödeme mahalli tayini için mahkemeye başvur. Mahkeme bir iban belirlesin oraya yatır parayı
Bunu bilmiyorum. Nasıl bir şey bu?

Bugün aradı emlakçı. İstemiyorum 1 yıl kalmasını, mayıs gibi çıksın bu süreçte de min 7bin göndersin demiş. Sanırım göndermeyeceğim çok sinir oldum bu laf anlamaz tavırlara

Oturdugunuz Toki konutu sosyal konut (alt gelir grubu) ise toki sozlesmesi ihlali var.

Burdan da yuruyebilirsiniz. Arada emlakci var ise bir punduna getirip sacma bir sozlesme imzalatmis olabilirler size. Eger oturdugunuz konutun tam adini bana ozel mesaj olarak atarsaniz sosyal konut mu degil mi bakabilirim. (Il-ilce-mahalle-bilmem ne toki konutlari-bilmem ne bölge/ etap seklinde) ya da mesaj atmak istemezseniz Toki'nin internet sitesinden de bu bilgiyi kurcalayarak bulabilirsiniz.

Eger sosyal konut ise sozlesme ihlali ile toki konutu ellerinden alir, bu da sizin bir sikayetinize bakar, tabi siz de evden olursunuz ama bu sekilde yururseniz bir daha kira lafini edemeyeceklerine eminim.

Asagiya toki sayfasindan ilgili bilgiyi ekledim. Siz kendi oturdugunuz bolgeyi gecmis ihalelerden kurcalayin, eger ekledigim bilgide yazdigi gibi alt gelir grubuysa sozlesme ihlali mevcut.
Yahu emlakçı da abla uğraşma ev bul çık bence, haklısın ama karısı çirkef dedi.
Niye benim gözüm akşama kadar bunların çirkeflikleri yüzünden mi kör oluyor. 3bin gönderir geçerim, ben hakkımı ararım o da arasın gitsin dava açsın diyorum. Dava açmaz ama seni rahatsız ederler diyor.

Özelden yazıyorum size

Ah bunu bilmiyordum.
Bitmeden çekerse tamamdır sanıyordum. Teşekkür ederim.

Ayrıca telefonda dedim, herhalde beni gelip öldürecek haliniz yok, gidin açın davanızı çıkarın beni evden diye. Adam yok ne davası falan yaptı. Öyle kurnaz tipler, aslında kadın ve oğlu. Öyle dava açayım tahliye edeyim diyecek kafa değil. Çık diyeyim çıksın kafası. Aslında derdi çık da değil. 10 bin versem otur yıllarca
Tapuyu versinler size.

Kendisi yada 1. derece yakını oturacaksa ihtiyaç sebepli tahliye isteyebilir bunu da noterden ihtar çekerek yapabilir sadece sözlü olan hiçbir şeyin hukuki geçerliliği yoktur. İhtar çekerse de evi tahliye etmek icin 6 ay süreniz var yine de çıkmayabilirsiniz o zaman da tahliye davası açar ev sahibi hakim haklı görürse sizin tahliyenize karar verir.
Daha yeni oturmuş 5 yılı doldurmadan evden cıkartamaz diye biliyorum bunun mahkmesi vs var yanlışsam kusuruma bakmayın düzeltin bende öğreniyorum

Daha yeni oturmuş 5 yılı doldurmadan evden cıkartamaz diye biliyorum bunun mahkmesi vs var yanlışsam kusuruma bakmayın düzeltin bende öğreniyorum
İhtiyaç sebepli tahliye talebi için belirli bir süre yok ihtiyaç hasıl olduğu andan itibaren ev sahibi bunu talep edebilir. Tabi kiraci bu süreçte çıkmayabilir iş mahkemeye gidebilir orda da hakim ihtiyacin olduğuna kanaat getirirse kiracının tahliyesine karar verir

İhtiyaç sebepli tahliye talebi için belirli bir süre yok ihtiyaç hasıl olduğu andan itibaren ev sahibi bunu talep edebilir. Tabi kiraci bu süreçte çıkmayabilir iş mahkemeye gidebilir orda da hakim ihtiyacin olduğuna kanaat getirirse kiracının tahliyesine karar verir
İhtiyaç mevzusu yok oldu bizde. Kiralar arttı diye benden çok kira istiyormuş. 8bine kal, yoksa başka kiracı bulacağım demiş birine.

Kiraya verenin malik olması gerekmez.Haliyle sözleşme geçerli. Kaldı ki kira sözleşmesi yazılı şekil şartına tabi değil. %25 zam yapın, hukuki süreç baslatirlarsa süreci bir meslektaş ile yürütün. Günümüz koşullarında evsahibini dava açmaya yön lendirmek kiracı açısından çok daha karlı. Dava kesin kaybedilecek bir dava bile olsa avukat ucreti, yargılama sonunda ödeyecek olduğunuz yargılama gideri şuan taşınacak olsanız her ay fazladan ödeyecek olduğunuz kira farkı toplamından çok daha düşük olacaktır.

Öyle kiracılar var ki sanki her konuda kanuna uyan nizami vatandaşmış gibi iş kiraya gelince yüzde 25 deyip geçiyor. Sizin gibi hakkaniyetli bir kiracı bulmuş. Madem buldu da bunuyor o halde 2 sene mahkemeler ile uğraşsın.

X