Evlenince arkadaşlıklar neden biter ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dun de dedım nıye yapısıyon sen bu kıza bu kadar
Lezgrubu ılıskınız fılan mı vardı? Nıye bu kadar bozuldun
Sende geçmişte arkadaslarini ghoslamissin ondan bu sancın bence böyle yapin yapın etrafınızda insan bırakmayın o insanlara muhtaç kalıyorsunuz yolun sonunda

Çok yakın arkadaşınızsa düğününe gitmeliydiniz,8 senelik arkadaşınıza kusura bakma elim sıkışık şu an birşey alamıyorum da diyebilirdiniz ki buna alınmazdı bence halinizi bilirse. (Çok yakındık dediğiniz için yazdım bunu)Yanında olmanız yeterdi.
Öte yandan ben olsam kızmak,sitem etmek,darlamak yerine,bu kadar değer verdiğim birine açık açık sorardım seni kıracak birşey mi yaptım diye? Varsa bir sorun anlatırdı,anlatmazsa da kendi bilir der geçerdim.
Benim 20 senelik arkadaşlarım var mesela her gün görüşmeyiz ama görüşünce ki bazen senede 1 olur bu,birbirimize sen beni aramadın vb sitem etmeyiz. Bilirim ki iş ,çocuklar kendi düzeninde koşturuyor,vakti olsa arardı,vaktim olsa ben arardım illaki göruşürdük,denk getiremedik demekki. Kimse kimseye bu sebeplerle küsmüyor. Görüşünce de sanki araya hiç zaman girmemiş sanki dün berabermişiz gibi oluyoruz.
Sizin alıştığınız bir görüşme sıklığı var muhtemelen ama arkadaşınızın da hastası varmış, darlamak yerine biraz zaman verseniz,müsait olunca döner zaten size.
Zannetmiyorum döneceğine ama aracımız da yoktu burdan oraya yol parası gidiş dönüş o da arkadasimdi yani tek kişiyim zaten yer bulabilirdi benim bildiğim düğüne otobüs götürür şey götürür hiç mi kimse götürmedi düğüne? Ayrıca ben kınaya da gittim ama biz arkadaşlarla daha ayrı kaldık onların kuzenleri akrabaları herkes yanlarindaydi gelin odasında prova için full kendi akrabaları arkadaşı falan vardı yani diğer türlü dönmez dediğim gibi bizde yan yana gelince yıllardır görüyor gibi güler sohbet ederiz cok güzel zamanlar geçiririz bununla alakalı yok büyük ihtimal eşi istemiyor kimseye numarasını vermesini

Bence o yuzden degil ,diger arkadaslarina da aynisini yapmis cunku.
Benim 10 yillik arkadasimin dugununde de yaninda olmustum, altinimi da takmistim, evlenince iletisimi kesti, dukkan actim hayirøinolsun diye cicek bile gondermedi, hamileligini doguma yakin tesadufen ogrendim, ayni sehirdeydik farkli ilcelerdeydik bir de. Ben de yurtdisina tasininca yeni telefonumu vermemistim zaten gorusmek istemiyor diye. Bazi insanlar evlenince butun dunyalari esleri oluyor.
Yazik yaa Allah akıl fikir versin zaten bana ihtiyacı olduğunu sanmıyorum bir sürü akrabası falan vardı. Ama ailem derdi işte evlenince bitiyor diye sen gelsende onlar düğününe gelmeyecek diye bence de öyleymiş şuan şuan yakın başka arkadaşım var açık açık söyledim senden bile yamukluk gelebilir evlenince diye

Söz konusu başkalarıyken ne kadar mantıklı düşünüyorsunuz. Böyle düşünen biriyseniz neden kadına alan bırakmak yerine bunca darlıyorsunuz?
Kac gündür iki konu açacak, defalarca yorum yazacak kadar takilmişsiniz kadına, kiz numaranı silmiş, yeni numarasını atmamış, internetten yazmissin. cevap vermemiş yine yazmışsın. Görüldü atmış yine yazmışsın, sonra bir daha daha yazmışsın. Kız numarasını vermemiş ısrarla istemissin. Yetmedi ablasına yazmissin
Böyle diyorsunuz ama belli ki sorunlu birisiniz. Kız numarasini vermeden bunca darlamissiniz. Numarasını verse sınır bilmeden zırt pırt yazacak, gece gece arayacak kadar sınırları olmayan birine benziyorsunuz. Kusura bakmayın ama ben de böyle boğan insanlari çıkartıyorum hayatımdan. Bunun evli olmakla alakası yok.
"Diğer arkadaşlari da silmiş" diyorsunuz,belki sizin arkadaşınız da sizin gibidir. Komple bırakmak istemiştir.
Off ne saçmalıyorsunuz ya şu yoruma bakar mısın baştan aşağı cahillik akıyor beni tanımadan hakkımda onyargili olamazsınız bazı insanlar geçmişte yaptıkları şeyleri gelecekte başkalarının yaptığını görünce kendine pay çıkarıp destek verir sizinki o hesap sizde aynı kafada olduğunuz için savunma gereği duyuyorsunuz. Bu nankorlukten başka bir şey değil bugün bize yapılan yarın size yapılır geçin o isleri

Niye bu kadar ısrar ? Numarasını vermek isteyen verirdi,demekki istemiyor bu çok açık değil mi,elli kere sorup sıkıştırmaya gerek yok.
Tamam çok iyidiniz,bi zarariniz olmadı,8 yıllık arkadaşlık falan filan ama o sizin düşündüğünüz gibi düşünmüyor belli ki.
Öteki arkadaşlarınızla devam edin,onu da yok farz edin.
Çünkü diğer arkadaşlarımdan daha yakındı iki kişi var onlardan daha farklıydı benim için. Israr dediğim de abartmayayim başta dedim işte sonra konu sapimca biraz da denemek için işte dedim instagram kullanamıyorum sürekli haberleşmemiz zor olacak ama falan instagrami kaldırıyorum genellikle bana yazarsan göremem o kadar ki illa anlamıştır

Düğünde yanında olmadınız diye kırılmış olabilir.
Haklı haksız bir şey diyemem ama yazdıklarınızdan öyle çıkardım.
Aracim yoktu. Yol parası gidiş geliş de var kinasina gittim ayrıca hem mesela tek kişiyim en fazla 2 kişi olayım hiç araç yok muydu beni de götürecekleri insan eli boş gitmekte istemiyor kına da takıyorsun ama düğünde de takmak istiyor açıkladım söyledim ama işte bilmiyorum belki de ona alındı ama benim bir şeyim olunca hiç gelmeyecek bu da gerçek

benimde bikaç arkadaşım yaptı aynı şeyi. bence üzülmeyin onun iyi bir arkadaş olmadığı ortada, artık onsuz devam edin zamanla alışırsınız ama ilerde o dönerse bence onla bir daha arkadaş olmayın.
Mutlaka yüzüne vurucam zaten buaralar zaten depresyonda gibiyim herkes değişiyor değişik şeyler oluyor birde bu çıktı başıma Allah aşkına numara yaa bunca zaman bir sorun çıktı da mı şimdi çıkacak ki asla onu rahatsız edecek biri de olmadığımı iyi biliyor

Yok bence aksine çok kocası istemiyor yeni evlendiler zaten
Ne bildiniz kocası istemediğini?

Yeni evliliklerde bi alışma süreci vardır. Evlilikleri tam olarak oturmadan sürekli kavga olur. Bir kaç yıl sürer bu durum.

Ve ilk başlarda bu kavgalar 2 tarafı da çok hırpalar. Ben mesela içime kapanmıştım.

En yakın arkadaşıma bir kaç kere anlattım sonra onunla da paylaşmaz olmuştum. O durumları aşınca da yine eskisi gibi olduk arkadaşlarımla. Ama aramıza soğukluk falan girmedi yine onlarla da görüşüyordum ama çok nadiren. Böyle numara değiştirme veya cvp yazmama gibi bir durum olmadı hiç...

Sizin arkadaşınız daha farklı atlatıyor olabilir bu durumlari. Biraz uzak durun

Dün de sordum bu soruyu ilk başlarda emin olamadım ama şuan eminim ki arkadaşım evlendigi için beni hayatından tamamen çıkarttı. Numarasını vermeyecek kadar hemde.. Sorun bende değil buna da eminim bir iki arkadaşıma daha vermemiş numarasını. Hadi beni sevmiyor diğer kızları da mı sevmiyor ? Ailesi annesi babasi ablası bizi tanıyorlar yanlışımız olsa baştan gorusturmezlerdi kaç yıllık arkadaşız. Ama eminim evlendigi için vermiyor instagramdan yazdım akrabası hastalanmış başta 2 kere yazdım cevap vermedi görüldü attı bende tekrar yazdim biraz çıkıştım hemen cevap yazdı hastanedeyiz canım işte kusura bakma dedi anlattı.Siz benim kaç yıllık arkadaşlarımsınız sizle nasıl sorunum olsun değerlisiniz benim için falan açıkladı. Hastanede olduğu için mi acaba numarasını atamadı? Ama sonuçta mesaj yazabildi bilmiyorum. Yinede yeni numarasını vermek istemedi bence hatta belki anlamamıştır farketmemistir diye üstükapali bir kaç kere dile getirdim yazdım yok anladım ki vermek istemiyor. Zaten buaralar çok yalnız hissediyorum depresifim kime dokunsam gidiyor arkadaş aile her ne varsa elime attığım her sey gidiyor bu da üstüne gelince çok ağladım çok zoruma gitti ne kadar az görüşsek de çok ama çok sevdiğim biriydi eşiyle mutlu olabilir ama biz 8 yıllık arkadaşlardık ne zaman zararımız oldu? ne kötülüğümüz oldu? her yan yana geldiğimiz de dip dibeyken bile kucaklasir birbirimizin gözüne sevgiyle bakardık. Düğününe gidemedim kinasina gittim düğününe gidemezdim hem uzaktı baya aracımız yoktu onlarda biliyordu ve o aralar maddi acidan çok sıkışıktım eli boş gitmekte olmazdı açıkladım ona da bir şey yazmadı şuan yoğun diye mi yazmadı bilmiyorum baya uzun yazdım bir şeyler tek cümle yazmış belki de çok yoğun günahını almayayım ama insan numarasını saklar mı ne olacak bunca zaman ne geldi başına da şimdi gelecek kocan kimseyle görüşmeni istemiyorum dese dersin onlar benim kaç yıllık arkadaşım bari onlarla görüşeyim diye. Instagramdan çıkartacaktım yapamadım çok sinirlendim ama fevri davranmak istemedim öyle dursun ama bundan sonda ne yazarım ne görüşürüm
Sorun evlilikte değil arkadaşınızda. Bu kafada bir insan evlenmesede bir sebepten çıkartacakmış sizi hayatından.

Ne bildiniz kocası istemediğini?

Yeni evliliklerde bi alışma süreci vardır. Evlilikleri tam olarak oturmadan sürekli kavga olur. Bir kaç yıl sürer bu durum.

Ve ilk başlarda bu kavgalar 2 tarafı da çok hırpalar. Ben mesela içime kapanmıştım.

En yakın arkadaşıma bir kaç kere anlattım sonra onunla da paylaşmaz olmuştum. O durumları aşınca da yine eskisi gibi olduk arkadaşlarımla. Ama aramıza soğukluk falan girmedi yine onlarla da görüşüyordum ama çok nadiren. Böyle numara değiştirme veya cvp yazmama gibi bir durum olmadı hiç...

Sizin arkadaşınız daha farklı atlatıyor olabilir bu durumlari. Biraz uzak durun
Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum çünkü numarasını verdiğinde onu aramayacakstim ya da yapmayacaktım kenarda dursun diye istedim

Diğer 2 kişi düğüne gitti mi??
Hiçbiriniz gitmediyse nedeni belli 8 yıllık dostum olacak düğünüme ay uzaktı araç yoktu takacak gücüm yoktu diye gelmeseler ben de görüşmeyi azaltır keserdim.

İyi aramayacağın kadının numarasını ne yapacaksın. Sende bi tuhafsın.
Öyle değil yaa biri yazmış belki darliyorsun ondan istemiyor yok yani darlayacak biri değilim o demeye çalışıyorum . Sonuçta ilk kez tanışmıyoruz ilk kez tanışsak guvenmiyor vermiyor derim numarayı kaçırması ayrı bi olay ben Yazsam da yazmasam da numara kaçırma olayı bambaşka bi boyut

Diğer 2 kişi düğüne gitti mi??
Hiçbiriniz gitmediyse nedeni belli 8 yıllık dostum olacak düğünüme ay uzaktı araç yoktu takacak gücüm yoktu diye gelmeseler ben de görüşmeyi azaltır keserdim.
Zaten düğünü okul zamanında oldu biri baya uzakta okuyor gelmesi mümkün değildi 1 günlük mesafede yani ben kinasina gittim ama şöyle bi durum var ben tek kişiyim genelde düğün olduğunda kapıdan mutlaka bir araba kalkması gerekmez mi düğünü uzakta oldu o düğüne gitmek için 2 aktarmalı araba değiştirmek gerekiyor ya da hiç yer yok muydu beni de alacak .

Zaten düğünü okul zamanında oldu biri baya uzakta okuyor gelmesi mümkün değildi 1 günlük mesafede yani ben kinasina gittim ama şöyle bi durum var ben tek kişiyim genelde düğün olduğunda kapıdan mutlaka bir araba kalkması gerekmez mi düğünü uzakta oldu o düğüne gitmek için 2 aktarmalı araba değiştirmek gerekiyor ya da hiç yer yok muydu beni de alacak .

Valla çok yakın arkadaşsanız genelde insanlar bir şekilde bunları ayarlayıp düğüne gidiyor.
Gelin o düğün için binbir şeyi aynı anda planlaması gerekirken sizin gideceğiniz arabayı onun düşünmesini bekleyemezsiniz. Sen soracaktın gitmek istesen canım araba var mı müsait diye.
Yani düğün zamanı gelinden ilgi beklenmez hatta yardımcı olunur. Kırılması normal.

İyi bir de at gözlüğü taksın bari, eğer sebep oysa zaten çok sürmez o evlilik.
Öyle
Valla çok yakın arkadaşsanız genelde insanlar bir şekilde bunları ayarlayıp düğüne gidiyor.
Gelin o düğün için binbir şeyi aynı anda planlaması gerekirken sizin gideceğiniz arabayı onun düşünmesini bekleyemezsiniz. Sen soracaktın gitmek istesen canım araba var mı müsait diye.
Yani düğün zamanı gelinden ilgi beklenmez hatta yardımcı olunur. Kırılması normal.
Yok ben söyledim anlattım zaten ona ama var demedi belki de düğüne gitmedim diye böyle yapmış olabilir bilmiyorum ama onca şey dediğin ne zaten akrabaları ailesi hem destek pldu ben de yer yoksa ya da gel demezse nasıl ısrar edebilirdim ki ? Yoksa yok zaten ailem tek başıma yollamıyordu annem de gelecekti araba yok para yok yayan mi gidececektim kapısının önünde ya da bizim olduğumuz ilçe de olsaydı tabiki de giderdim ama ben ne zaman uzak yolda düğün olduğunu gkrsem mutlaka küçük de olsa minibüs götürüyor hiç mi tek kişilik yer yoktu Allah aşkına yaa hadi olmasın belki yoktu belki elinden bir sey gelmedi sadece düğüne gidilmedu diye insan iletisimi keser mi bana söylesin sana darıldım desin anlarım kaçmak ne yaa ! Kaldı ki ben düğüne gidemesem bile ona düğün hediyesi para elime geçince en iyisini alacaktım zaten belki benimde başıma gelse bende bu şekilde dqvranirim bilmiyorum belki çok haklı ama yinede açıkça konuşmak yerine böyle yapılmamalıydi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X