Evlenince arkadaşlıklar neden biter ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızı bi sal 😅 bana kalırsa kimsenin totosunu da böyle kaldırma boşver. insanlar birbirlerini sebepsiz yere de hayatından çıkarabilir. Zorlamanın manası yok
Saldım zaten ve hayır çıkaramaz bunu mormallestirmeyin sebepsiz yere kimse kimseyi çıkaramaz hayatından ne güzel yaa gel gir hayatıma yıllarca kal sonra nedensiz çık git çok güzel karakterler takdir edilesi

Saldım zaten ve hayır çıkaramaz bunu mormallestirmeyin sebepsiz yere kimse kimseyi çıkaramaz hayatından ne güzel yaa gel gir hayatıma yıllarca kal sonra nedensiz çık git çok güzel karakterler takdir edilesi

Kocasından önce görüştüğü kişileri biliyorsanız ondan dolayı da çıkarmış olabilir.

Çünkü geçmişinde biriyle görüşüp kocasına bunlardan bahsetmediyse, buna şahit olan kızları hayatlarından evlenince çıkarıyorlar, çok gördüm.

Ama takılmayın çıkaran çıkarsın görüşmek istemeyenle sen hiç görüşme.

Tamam arkadaşın evlenince dönen fırıldaklardan ama senin de bu baskıcı tutumunu beğenmedim.
Yok yaa valla baskı yapmadım bir kere kızdım o kadar dedim neden kaçıyorsun görüldü yapıyorsun zoruma gitti çünkü dönücem yazmak zor değil saniyesini almaz. Üstü kapalı şöyle söyledim dedim ben instagrama giremiyorum çok zamanımı alıyor kaldırıyorum bazen birkaç hafta girmediğim oluyor mesajını goremeyebilirim yazsan da size gelmek isterim düğüne gelemedim hediyemi getirmmek isterim falan dedim bana ulaşamazsan şu arkadaşıma yazarsın o bana söyler canım dedm hiç🤣 numaramı numaramı dahi demedi

Yok yaa valla baskı yapmadım bir kere kızdım o kadar dedim neden kaçıyorsun görüldü yapıyorsun zoruma gitti çünkü dönücem yazmak zor değil saniyesini almaz. Üstü kapalı şöyle söyledim dedim ben instagrama giremiyorum çok zamanımı alıyor kaldırıyorum bazen birkaç hafta girmediğim oluyor mesajını goremeyebilirim yazsan da size gelmek isterim düğüne gelemedim hediyemi getirmmek isterim falan dedim bana ulaşamazsan şu arkadaşıma yazarsın o bana söyler canım dedm hiç🤣 numaramı numaramı dahi demedi
Paran cebinde kalmış boşver.

Dün de sordum bu soruyu ilk başlarda emin olamadım ama şuan eminim ki arkadaşım evlendigi için beni hayatından tamamen çıkarttı. Numarasını vermeyecek kadar hemde.. Sorun bende değil buna da eminim bir iki arkadaşıma daha vermemiş numarasını. Hadi beni sevmiyor diğer kızları da mı sevmiyor ? Ailesi annesi babasi ablası bizi tanıyorlar yanlışımız olsa baştan gorusturmezlerdi kaç yıllık arkadaşız. Ama eminim evlendigi için vermiyor instagramdan yazdım akrabası hastalanmış başta 2 kere yazdım cevap vermedi görüldü attı bende tekrar yazdim biraz çıkıştım hemen cevap yazdı hastanedeyiz canım işte kusura bakma dedi anlattı.Siz benim kaç yıllık arkadaşlarımsınız sizle nasıl sorunum olsun değerlisiniz benim için falan açıkladı. Hastanede olduğu için mi acaba numarasını atamadı? Ama sonuçta mesaj yazabildi bilmiyorum. Yinede yeni numarasını vermek istemedi bence hatta belki anlamamıştır farketmemistir diye üstükapali bir kaç kere dile getirdim yazdım yok anladım ki vermek istemiyor. Zaten buaralar çok yalnız hissediyorum depresifim kime dokunsam gidiyor arkadaş aile her ne varsa elime attığım her sey gidiyor bu da üstüne gelince çok ağladım çok zoruma gitti ne kadar az görüşsek de çok ama çok sevdiğim biriydi eşiyle mutlu olabilir ama biz 8 yıllık arkadaşlardık ne zaman zararımız oldu? ne kötülüğümüz oldu? her yan yana geldiğimiz de dip dibeyken bile kucaklasir birbirimizin gözüne sevgiyle bakardık. Düğününe gidemedim kinasina gittim düğününe gidemezdim hem uzaktı baya aracımız yoktu onlarda biliyordu ve o aralar maddi acidan çok sıkışıktım eli boş gitmekte olmazdı açıkladım ona da bir şey yazmadı şuan yoğun diye mi yazmadı bilmiyorum baya uzun yazdım bir şeyler tek cümle yazmış belki de çok yoğun günahını almayayım ama insan numarasını saklar mı ne olacak bunca zaman ne geldi başına da şimdi gelecek kocan kimseyle görüşmeni istemiyorum dese dersin onlar benim kaç yıllık arkadaşım bari onlarla görüşeyim diye. Instagramdan çıkartacaktım yapamadım çok sinirlendim ama fevri davranmak istemedim öyle dursun ama bundan sonda ne yazarım ne görüşürüm
Siz yoksa yeni evli çifti rahatsız edecek bir şey mi yaptınız? Yani evlerine kendinizi davet ettirmeye çalışmadınız umarım. Evlenince sizin aynısını yapmayacağınız ne malum ayrıca ? Kadın belki kocasını çok kıskanıyor ve bekar kadınlar etrafında olsun istemiyor, buna kendi bekar arkadaşları, yani siz de dahil. Var böyle insanlar, karşı taraf için kırıcı bir şey ama haklı yönleri yok değil.

Kız sakin ol iki gündür kendine ediyorsun bence. Burda tanımadığın halde bize bile yükseliyorsun demek ki arkadaşlarına hakkettiğinden fazla misyon yüklüyorsun ne diyim 🤷‍♀️

Siz yoksa yeni evli çifti rahatsız edecek bir şey mi yaptınız? Yani evlerine kendinizi davet ettirmeye çalışmadınız umarım. Evlenince sizin aynısını yapmayacağınız ne malum ayrıca ? Kadın belki kocasını çok kıskanıyor ve bekar kadınlar etrafında olsun istemiyor, buna kendi bekar arkadaşları, yani siz de dahil. Var böyle insanlar, karşı taraf için kırıcı bir şey ama haklı yönleri yok değil.
Anlattığın şeyler ruh hastası davranışları farkındasındır umarım. Oldu olacak fanusa da koysun saklasın. Nasıl kafalar var yahu.

Anlattığın şeyler ruh hastası davranışları farkındasındır umarım. Oldu olacak fanusa da koysun saklasın. Nasıl kafalar var yahu.
Ben evli değilim ama bana yapılmasa da birkaç kez tanık oldum buna etrafımda. Var böyle kadınlar. Ben şahsen evli bir kadınla arkadaş olmak istemiyorum özellikle çocuğu varsa, çünkü hayattaki rolleri değiştikçe, dertleri de değişiyor insanın. Paylaşacak pek bir şey kalmıyor.

Çok abartmamış mısınız ?
Çok mu önemli numarasını verip vermemesi
Belki evlendi diye değildir
Size karşı bir soğuması olmuştur
Sırf evlendi diye sizi hayatından çıkaracak kadar tuhaf birini siz hayatınızda tutmayın zaten.

Bune saçma yorum ya 🤣 ne yaşıyorsun sen madem kimseyi istemiyor kiskaniyor kimseyle arkadaşlık etmeyecek o zaman ayrıca ne rahatsız etmesi yaa öyle biri olsam en başından keserdi ya da tavırlarından anlardım öyle arayıp rahatsız edecek evliliğine karışacak biri değilim bunun farkında olmasa tam tersi olurdu her şey evlenmeden keserdi sohbeti hem davet ettirmeye çalışmadım sadece düğün hediyeni getiririm dedim yan arkadaşıma da evine davet etmesi konusunda hassas olacaksam sanki yabancıya diyorum hayır sindi ona desem annene gelince hediyeni veririm ya da annene gelince görüşelim ya da Cafe de buluşalım böyle bi saçmalık olur mu yaa bir tek evlenen onlar mı bir tek onlarn mi yuvası oluyor ? Millet eskiden 7 çocuk doğuruyordu evlelernde misafir eksik olmuyordu ama bunlar gibi yapmıyordu arkadaşım için demiyorum sadece her çift için şimdi evlenince prens prenses oluyorlar sanki evlilik dünyanın en kutsal şeyi ve sanki herkes onların kocasını elinden alacak gibi tavırlar ancak kocisko kocisko diye gezinennlere yakışır önce böyle olur sonra kocası soğuk uzaklaşınca çevresine sokulurlar. Ben genel anlamda yorum yaptım sadece bu kız için demedim sızım yorumunuzu cevaben yazdım arkadaşımın ne yaşadığını bilemem ama ne olursa olsun benim başıma gelse ortada büyük bi mesele olmadan bitirenezdim bunun için vicdan lazım

Çok abartmamış mısınız ?
Çok mu önemli numarasını verip vermemesi
Belki evlendi diye değildir
Size karşı bir soğuması olmuştur
Sırf evlendi diye sizi hayatından çıkaracak kadar tuhaf birini siz hayatınızda tutmayın zaten.
Canım inan sinirlendim ama belli etmedim zaten paragrafta da yazmışım buaralar çok kötü hissediyorum arkadaşlık aile ya bi insan kedisini dahi özler mi kedimi kaybettim ona bile üzülüyorum tek arkadaşım tek sırdaşım oymuş gibi. En yakın arkadaşıma kac keredir bir şey söylüyorum anlatıyorum aman bosver amam takma o gitmiş yerine bambaşka biri gelmiş çevremdeki herkes değişiyor yahuu benimle derdiniz varsa anlatın bana soğuk yapmayın sinsilik oluyor bu . Normalde can ciğer diyorum o da beni dinlemek zorunda değil ama demek istediğim bundan aylar önceki haline bakıyorum şimdiye bakıyorum şaşırıyorum normalde de böyle karakter olunsa derim eyvallah zaten bu böyleydi ben bunu böyle kabul ettim ama sevgisini samimiyetini hissettiğim candan sevdiğim insanlar bana bunu yapınca aileden sorun yaşıyorsun arkadaş istiyrosn böyle olunca dimdizlak kalıyorsun ve kafana daha fazla takıyorsun

Bune saçma yorum ya 🤣 ne yaşıyorsun sen madem kimseyi istemiyor kiskaniyor kimseyle arkadaşlık etmeyecek o zaman ayrıca ne rahatsız etmesi yaa öyle biri olsam en başından keserdi ya da tavırlarından anlardım öyle arayıp rahatsız edecek evliliğine karışacak biri değilim bunun farkında olmasa tam tersi olurdu her şey evlenmeden keserdi sohbeti hem davet ettirmeye çalışmadım sadece düğün hediyeni getiririm dedim yan arkadaşıma da evine davet etmesi konusunda hassas olacaksam sanki yabancıya diyorum hayır sindi ona desem annene gelince hediyeni veririm ya da annene gelince görüşelim ya da Cafe de buluşalım böyle bi saçmalık olur mu yaa bir tek evlenen onlar mı bir tek onlarn mi yuvası oluyor ? Millet eskiden 7 çocuk doğuruyordu evlelernde misafir eksik olmuyordu ama bunlar gibi yapmıyordu arkadaşım için demiyorum sadece her çift için şimdi evlenince prens prenses oluyorlar sanki evlilik dünyanın en kutsal şeyi ve sanki herkes onların kocasını elinden alacak gibi tavırlar ancak kocisko kocisko diye gezinennlere yakışır önce böyle olur sonra kocası soğuk uzaklaşınca çevresine sokulurlar. Ben genel anlamda yorum yaptım sadece bu kız için demedim sızım yorumunuzu cevaben yazdım arkadaşımın ne yaşadığını bilemem ama ne olursa olsun benim başıma gelse ortada büyük bi mesele olmadan bitirenezdim bunun için vicdan lazım
Eee her kadın aynı değil ki. O kadının size numarasını vermemek istemesinin sebeplerini söyledim ben size. Hatta başka teorilerim de var. Mesela belki kocası istemiyordur , veya dediğim gibi kadın bekar arkadaşlarını kocasından kıskanıyordur. Evine gitmeyin diye de çok samimi olup numarasını vermiyordur. Bunu kişisel algılamayın, diğer bazı kızlara da aynı şeyi yapmış. Ben şahsen sizin yeriniz de olsam özellikle uzak dururum, çünkü zamanı gelir size kocamda gözün var bile diyebilir böylesi. Tabii eğer nedeni kıskançlıksa.

Eee her kadın aynı değil ki. O kadının size numarasını vermemek istemesinin sebeplerini söyledim ben size. Hatta başka teorilerim de var. Mesela belki kocası istemiyordur , veya dediğim gibi kadın bekar arkadaşlarını kocasından kıskanıyordur. Evine gitmeyin diye de çok samimi olup numarasını vermiyordur. Bunu kişisel algılamayın, diğer bazı kızlara da aynı şeyi yapmış. Ben şahsen sizin yeriniz de olsam özellikle uzak dururum, çünkü zamanı gelir size kocamda gözün var bile diyebilir böylesi. Tabii eğer nedeni kıskançlıksa.
Hiç öyle biri değil yaa çok anlayışlı iyimser kalbi temiz yani o dediğiniz ihtimal çok düşük ama bilmiyorum işte diğer iki arkadaştan da bana daha yakindi üzerine gitmiycem elbet bir gün yazae belki aylar sonra belki hiç

Hiç öyle biri değil yaa çok anlayışlı iyimser kalbi temiz yani o dediğiniz ihtimal çok düşük ama bilmiyorum işte diğer iki arkadaştan da bana daha yakindi üzerine gitmiycem elbet bir gün yazae belki aylar sonra belki hiç
Bence de çok üsteleme.

Buaralar çok kötü hissediyorum arkadaşlık aile ya bi insan kedisini dahi özler mi kedimi kaybettim ona bile üzülüyorum tek arkadaşım tek sırdaşım oymuş gibi.
Bence kedini kaybetmen çok büyük bir acı tabiki özlersin. Kedisini dahi özler mi demişsin ama özlemiyorsa kalpsizdir zaten. Ondan olabilir hüznün, ben kedimi kaybettiğimde depresyona girmiştim, insanın evladı gibi oluyor.

Canım inan sinirlendim ama belli etmedim zaten paragrafta da yazmışım buaralar çok kötü hissediyorum arkadaşlık aile ya bi insan kedisini dahi özler mi kedimi kaybettim ona bile üzülüyorum tek arkadaşım tek sırdaşım oymuş gibi. En yakın arkadaşıma kac keredir bir şey söylüyorum anlatıyorum aman bosver amam takma o gitmiş yerine bambaşka biri gelmiş çevremdeki herkes değişiyor yahuu benimle derdiniz varsa anlatın bana soğuk yapmayın sinsilik oluyor bu . Normalde can ciğer diyorum o da beni dinlemek zorunda değil ama demek istediğim bundan aylar önceki haline bakıyorum şimdiye bakıyorum şaşırıyorum normalde de böyle karakter olunsa derim eyvallah zaten bu böyleydi ben bunu böyle kabul ettim ama sevgisini samimiyetini hissettiğim candan sevdiğim insanlar bana bunu yapınca aileden sorun yaşıyorsun arkadaş istiyrosn böyle olunca dimdizlak kalıyorsun ve kafana daha fazla takıyorsun
İnsanlar hayatımızda daimi değil bir kere bunu kabul et
Ben de dinlemekten sıkıldım artık
O da bunalmış olabilir hep dert anlatan biri iseniz.
Yeni arkadaşlar bulun.

genelde düğün olduğunda kapıdan mutlaka bir araba kalkması gerekmez mi düğünü uzakta oldu o düğüne gitmek için 2 aktarmalı araba değiştirmek gerekiyor ya da hiç yer yok muydu beni de alacak .
Durumu varsa kız mahallesinden de araç kalkar. Ama o planlamadiysa nasıl gideceğini düşünmesi, planlaması gereken sizsiniz. Onca derdin,koşuşturmanin arasında inanın umrunda bile değildir sizin nasıl geleceginiz. Birine rica mi edecekti, arabaya arkadasimi da al diye ? Böyle bir talebiniz varsa önceden imasiz, açık açıkça söyleseydiniz. Sizin gibi kaç kişi vardır yolu uzak olan. Gelin damat bunları düşünse işi iş. tarihi aylardır belli olan bir yere ortak gidecek insanı bulun yani bir zahmet. Eylül'de bir arkadaşım kır düğününe davet etti diye metroyla onbeş durak gittim, indim otobüse bindim, inip bir de nişanın olduğu yeşillik alana minubuse bindim. Üstelik dönüş saatinde minibüs yoktu, beni duraklara kadar atması için kalkan birilerine rica ettim, tabii ki götürdüler. İsteyen insana iki vesait nedir yani. Muglada düğüne gittiğimde havaalanından inip ortacaya gidip Köyceğize minibüse binmistim. Oradan da düğünün yapıldığı mesire alanına köy minibüsüne binmiştim konaklamak için. Bursa'ya davet edildigimde şehir içi otobüslele vapura, vapurla mudanyaya, otobüsle metroya, metro ile ilçe minibüsüne, uzun bir yoldan sonra da düğün salonunun olduğu yere gitmiştim. Gittiğim kişi çok yakınım bile değildi, iki yılda bir gordugum kuzenimdi sadece, ama özel bir sebepten yalnız birakmak istemediğim için gittim.
Bunda bile 'araba kaldirmadi' diyorsunuz. Kocasını düzgün tanımadan 'kesin
Kocası numarasını vermesini istemiyor' diyorsunuz. Böyle biri hala iyi arkadas olduğunu iddia ediyor.
Sandığınız kadar da iyi arkadaş değilsiniz. Önce bunu kabul edin.
Off ne saçmalıyorsunuz ya şu yoruma bakar mısın baştan aşağı cahillik akıyor beni tanımadan hakkımda onyargili olamazsınız bazı insanlar geçmişte yaptıkları şeyleri gelecekte başkalarının yaptığını görünce kendine pay çıkarıp destek verir sizinki o hesap sizde aynı kafada olduğunuz için savunma gereği duyuyorsunuz. Bu nankorlukten başka bir şey değil bugün bize yapılan yarın size yapılır geçin o isleri
Bence kendi hayatından pay çıkarıp ekstra sinirlenen sizsiniz. Eski mesajlarınızda var zamanında sevgili bulunca herkesi sattiginiz. Aynısı size yapılınca bundan dolayı tetiklendiniz. Benim sevgilim de var, arkadaşlarımla tatile de çıkarım, dün başka arkadaşımda iftardaydim, bugün başka. Hatırşinasimdir. Sevgilimle gezerken o şehirde arkadaşım varsa mutlaka bir kahveye olsun buluşurum. Erkek buldu diye sosyal çevresinden ödün verecek belki de en son insanımdir.
Ama arkadaşım kendini geliştirmemis, alıngan, her şeyden mana çıkaran biriyse, sevmediğim huyları varsa tabii ki çıkartırım hayatımdan. Neden çıkartmayayim ki?
yakın başka arkadaşım var açık açık söyledim senden bile yamukluk gelebilir evlenince diye
Dan dun bir insan olduğun yorumlarından ve hatta diğer yakın arkadaşına kurduğun şu cümleden belli. Kesin kız da gıcık olmuş, istemiyor seni. Anlamak neden zor, ben de bunu anlamıyorum.
Diğer arkadaşlarınız da soğuk davranıyormus da bu sinsilikmis de. Evet siz mukemmelsiniz, herkes sinsi. Herkes sizi çok sevmek zorunda 😅
Şahsen benim arkadaşım olsanız ben de sizi o kadar da sevmezdim. İnsani yoran bir kişiliğiniz var.
Birincisi sınır bilmiyorsunuz, insanları darlıyorsunuz.
İkincisi ima ile dert anlatmaya çalışıyorsunuz, kaç yaşında insanın yapması gereken gibi açıkça konuşmuyorsun
Üçüncüsü gerçek temellere dayanmayan zanlariniz var. Yok sinsi, yok kocası izin vermedi vs. Her türlü kötü şeyi yakistiriyorsunuz, suçu asla kendinizde aramadan
Dördüncüsü olaylara bakışınız anormal derecede tek yönlü. Böyle insanlarla yapılan sohbetler bir süre sonra insanı yorar
Beşincisi depresif bir kişiliğiniz var. Kimse böyle biriyle uzun süreli arkadaşlık yapıp modunu düşürmek istemez
Altıncısı düğüne tek gitmenize annenizin izin vermediğini yazmışsınız. Kaç yaşında kadınsınız en yakın arkadaşınızın iki vesaitlik düğünü için bile izin alıyorsunuz ailenizden. Bu tarz daha bazı şeyleri aşamış bir insan diğer insana ne katar ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X