faizsiz ev almanın kolay yolu...

slm.naz 61
ben50 bin liraya girdim her ay 1binlira olarak ödüyorum.ama herkez bu konu da bütçesine göre karar veriyor.yani siz ne kadarlık bir ev düşünüyosanız o kadara ne kadar taksit ödeyebilirseniz o kadara girebiliyosunuz.bu açıdan çok güzel..siz ev almak mı istiyorsunuz araba mı?

bende nişanlıyım bir sene içinde düğün olur çünkü asker bekliyorum :KK31:
acaba ev için şimdiden yazılmak mı lazım :S çünkü kura işi bu ya kararsızım ve kararsızız :KK4:

bende nişanlıyım bir sene içinde düğün olur çünkü asker bekliyorum :KK31:
acaba ev için şimdiden yazılmak mı lazım :S çünkü kura işi bu ya kararsızım ve kararsızız :KK4:

canım sadce kurayla yapılmıyor.3 degısık sistemı var.nette yaz cıkar.detaylı incelersın...

selam bayanlar,tüm yazıları okudum herkes bi evim olsa hayalinin peşinde.haksızda değiliz.ne demişler "Dünyada mekan Ahirette iman",bizde 7 yıllık evliyiz ve 3,5 yıl önce eminevimi internette gördük güvenilirmi endişesiyle üye olmadık,(ozaman olsaydık şimdiye takitler çoktan biterdi) eşimin arkadaşının kardeşinin orada çalıştığını duyunca tekrar araştırdık ve kaç yıldır burada çalışıyorum hiç şikayet telefonu almadım deyince sıcak baktık,ayrıca ocak ayında arkadaşımız 110 bin tl lik ev aldı eminevimden,bizde 1 yıldır taksit ödüyoruz haziran 2012 de evimizi alıcaz inşallah.şuana kadar hiç sorun çıkmadı.içimizde çok çok rahat faize (harama) bulaşmadığımız için.eğer eminevimin istemini merak eden ev araba arsa almayı düşünenlere yardımcı olabiliriz bilgi verme konusunda. ------------------ ALİ bey.

***Bu mesaj iletişim bilgisi verildiği için editlenmiştir***

Son düzenleyen: Moderatör:
bizde 1 yıldır bu sisteme girdik inş 2 yıl içinde evimize sahip olacağız keşke daha önce girseymişiz şimdiye evimize girmiş olurduk...

Forumları dolaşırken konu dikkatimi çekti ve tüm mesajları okudum. Sisteme yazılıp gün sayanlara kolaylıklar diliyorum.
İnşaallah hayırlısıyla gönüllerince evlerine kavuşur ve huzur içinde otururlar.
Mesajlardan anladığım kadarıyla bu bir havuz sistemi. Faizden uzak durmak adına cazip görünüyor.
Bu sistemden yararlanmış olanlara bir sorum olacak.
Şu an bütçeme ve ihtiyacıma uygun bir evin fiyatı 100.000 TL ise, bu rakkam üzerinden sisteme
kayıt olduğumu düşünürsek, ve ben 3 - 5 yıl sonra 100.000 TL ye aynı konumdaki evi alabilecek miyim?
Şu anda almak istediğim evin fiyatı 3 - 5 yıl sonra çok yükselirse veya 100.000 TL. nin değeri çok düşerse ne yapacağım?
Üstelik bu yıllar zarfında oturduğum eve kira ödemeye devam edeceğim.
Banka kredisinde seçilen vadeye göre ne kadar geri ödeyeceğimizi biliyoruz. Lakin bu sistemdeki riskleri önceden tespit
edebilmemiz mümkün mü?

saol canım ıns hayırlı olur.benım esımde sıcak bakmıyodu gercı hala bakmıyor.ben aldıgım maası tamamen oraya yatırıyorum.yanı debelenıyorum.allahım sorunsuz bır sekılde bır an önce nasıp eder inş....

Merhaba ev için ne kadar taksit ödüyorsunuz acaba.Evin fiyatı nedir? Bir de taksit miktarı sabit mi değişiyor mu?

Forumları dolaşırken konu dikkatimi çekti ve tüm mesajları okudum. Sisteme yazılıp gün sayanlara kolaylıklar diliyorum.
İnşaallah hayırlısıyla gönüllerince evlerine kavuşur ve huzur içinde otururlar.
Mesajlardan anladığım kadarıyla bu bir havuz sistemi. Faizden uzak durmak adına cazip görünüyor.
Bu sistemden yararlanmış olanlara bir sorum olacak.
Şu an bütçeme ve ihtiyacıma uygun bir evin fiyatı 100.000 TL ise, bu rakkam üzerinden sisteme
kayıt olduğumu düşünürsek, ve ben 3 - 5 yıl sonra 100.000 TL ye aynı konumdaki evi alabilecek miyim?
Şu anda almak istediğim evin fiyatı 3 - 5 yıl sonra çok yükselirse veya 100.000 TL. nin değeri çok düşerse ne yapacağım?
Üstelik bu yıllar zarfında oturduğum eve kira ödemeye devam edeceğim.
Banka kredisinde seçilen vadeye göre ne kadar geri ödeyeceğimizi biliyoruz. Lakin bu sistemdeki riskleri önceden tespit
edebilmemiz mümkün mü?

kıra yardımı gıbı bı olayları falan var.farklı bır sıstem.onlar detaylı anlatıyor.hatta googlden yazınca cıkıyo.oraya bır goz at istersven.

canım taksıt mıktarı senın yazılacagın paraya böldurecegın aya gore degısıyor.bunu kendın belırlıyosun bı nevı.evın fıyatınıda aynı sekılde.zaten evı kendın buluyorsun.

Teşekkürler canım bu arada iyi bayramlar.Şehri kendimiz seçiyoruz evi kendimiz buluyoruz öyle mi? Ev sıfır olmuyor mu yani.En Büyük TÜRKİYE

Araştırmış hatta görüşmüştüm Eminevim yetkilileriyle...10 mılyar gıbı bı para veriliyor baştan ve 3 yıl içerisinde herhangi bi zamanda size ev alma hakkı cıkıyor,bu üç yıl ıcerısınde cıkmazsa 3 yılın sonunda 100 milyarlık ıstedıgınız bı evı satın alabılıyorsunuz(bu mıktar degısebılır tabıı)100 mılyarlık bı ev ıcın 650 gıbı bı taksıdınız oluyor ve 16 yıl ıcerısınde odemenız bıtmıs oluyor...hemen ev alma hakkınız cıkarsa sanslısınız tabıı,tokı gıbı ıcındeyken odeyebılıyorsunuz...imece usulü gıbı dusunulebılır aslında...

selam
yazılan arkadaşlara ir sorum var
peşinatlı sistem nasıl oluyor,kurasız ve kira yardımı falan yapmıyor ve almıyoruz galiba.
bilgi verirseniz sevinirim
ayrıca sadece kirada olanlarmı yararlanıyor ,kendi evi olupta ikinciyi düşünenler alabiliyormu?

Öncelikle Allah herkesin gönlüne göre ev almayı nasip etsin inşallah.Erkek arkadaşımla evlenmemize 2 sene var ve biz de tabi ki ev hayali kuruyoruz.Banka kredileri gerçekten çok uçuk,çünkü büyükşehirde yaşıyoruz ve ev fiyatları 100binden başlıyor.Krediyle 10 senede geri ödeme yapmaya kalksak 200 milyarı buluyor neredeyse.İşin tabi bir de faize bulaşmak yönü var ki,vicdanımı en rahatsız eden şey de bu.Ben de eminevimi araştırdım ama aklıma yatmayan noktalar var.Kura çekilişli sisteme göre,sisteme girince herkes evini aldıktan sonra kira yardımında bulunuyor diğerlerine,işte bu kira yardımı kesinlikle araştırılması gereken bir şey diye düşünüyorum.Örneğin 60 kişilik bir gruba 60 ay vadeyle girdiğimizi düşünelim.Sistemin kuralına göre her ay 1 kişiye ev çıkıyor ve ev çıkan kişi artık kirada oturmaktan kurtulduğu için,diğerlerine de haksızlık olmasın diye,kira yardımında bulunuyor.Buraya kadar her şey normal görünüyor.Ama yine sistemin kuralına göre 30.ayda herkes ev sahibi oluyor,bu bilgi kendi sitelerinde yazıyor açıkca.O zaman merak ettiğim şey herkes artık ev sahibi olduğuna göre neden 30.aydan sonra da kira yardımı yapmaya devam ediyor,çok çelişkili bu.Bir kişinin ödediği kira yardımı mesela 400tl olsa 400x30=12000tl ödüyo 30.aydan sonra toplamda.Bunu mesela 120 kişilik bir grupta 120 ay vadeyle düşünün,herkes 60.ayda evini alıyorsa geriye kalan 60 ay için 60x400=24000 tl para ödüyor.Üstelik bu ödenen para kişi başına olan para dikkatinizi çekerim.Yani 120 kişilik grubu düşünürsek herkes 60.ayda ev sahibi oluyor ama bu 120 kişi geriye kalan 60 ay boyunca 400x60x120=2.880.000tl ödüyor toplamda,bu para nereye gidiyor?Faiz olmuyor mu bu o zaman?Yani amacım kuruluşu karalamak değil kesinlikle ama göz var nizam var.Üstelik ödeme planları da yok sitelerinde,kredileri girip hesaplıyoruz niye bunu hesaplayamıyoruz.Şeffaf olmaları gerekirdi bence.Önceden sitelerinde hesaplama araçları varmış,sonra kaldırmışlar.Gerekçe olarak da müşterilerin kafası karışıyor o yüzden kaldırdık demişler,başka bir forum sitesinde okumuştum bunu.Yani 4 işlem bilen herkes artık kredileri bile hesaplıyor da neden bu sistemde kafalar karışıyor?Bu konuda doğru düzgün bir açıklama yapan eminevim çalışanı görmedim daha.Gerçekten merakımdan soruyorum bilen,öğrenen varsa beni de aydınlatsın bu kira yardımı konusunda.Ona göre mantıklı bir açıklaması varsa ben de gireceğim çünkü bu sisteme.

Son düzenleme:
Taksit sayısının yarısına kadar yapılan çekilişte evi henüz çıkmamış kişiler daha fazla bekletilmez ve tamamının evi taksit sayısının tam ortasında teslim edilir. Yani hiç kimse taksit yarısından sonrasını beklemez. En son alan kişi taksit sayısının yarısında evini alır.

Bakın bu kendi sitelerinden aldığım alıntıdır

Bu sistemde ilk ay evini alan kişiler kiradan kurtulup kendi evlerine geçtikleri için kendinden sonra alacak gruptaki diğer kişilere bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunur. Çünkü evini ilk alan kişi gruptaki diğer kişilerin parasıyla ev almıştır ve henüz onlar kirada oturmaktadır.
* Yapılan kurada ilk aylarda evi çıkmayan kişiler ise kirada oturmaya devam ettikleri için kendisinden önce evini alanlardan bir miktar yardım alırlar.
* İlk alanlar evin değeri üzerinden ödedikleri yardımla bir miktar fazla ödeme yapar. Sırasını bekleyenler ise yardım aldıkları için evin değeri üzerinden daha az ödeme yapar.
* Bu sistemde kişi evini alana kadar yardım aldığı için ödediği taksitler her ay düşer, evini aldıktan sonra ise kendinden sonra ev alacaklara yardım yapacağı için taksitleri bir miktar yükselir.

Bu da diğer alıntıdır.Madem tamamının evi taksit sayısının ortasında teslim ediliyor,neden o zaman kira yardımı yapılmaya devam ediliyor.Yani 60 ay vadeli olsa 30.aya kadar yapılan yardımları anlarım,diğer insanlar kirada neticede yardım etmek için bir miktar fazla ödemekte sakınca görmem.Ama 30.aydan sonra kira yardımı yapmak niye?Çoğu kişi bu ayrıntıyı gözden kaçırıyor ve bu konuda internette hiçbir bilgi yok.1,2 aya kadar erkek arkadaşımla şubelerine gidip bunu soracağım.Gerekirse örnek bir ödeme planı isteyeceğim.O zaman ayrıntıları yazarım yine burada.

Arkadaşlar konuyla ilgili mesajları baştan sona okudum, bazıları demiş "güvenebilirsiniz, çok iyi sistem , faiz yok vs..." bakın parayı kolay kazanmıyoruz tamam bankalarda faizler yüksek ama en azından eskisi gibi yüksek değil makul seviyede ve güvenilir yerler, peki bu sistem nedir, 1 tanıdık aldı memnun kaldı, tavsiye eder sayı 5'e çıkar onlarda da sorun olmaz, 100 olur çark devam eder ama sayı 1000 leri bulunca parayı alır kaçarlar, böyle adamlara prim vermeyin, bakın Almanya'da bu ve benzeri sistemle 1000lerce kişiyi dolandırdılar, önce güven aşılayarak, Ankara'da 3 ay önce 10 trilyonluk vurgun yaptılar... pek çok örnekleri var, ben burada reklam yapmıyorum A bankası B bankası demiyorum ama siteye üye olup hemen "aaa çok iyi sistem ben girdim siz de girin demek ilginç" , gidin arkadaşlar Toki'ye başvurun devlet garantisi var, yada banka kredisi çekin bankaya borçlanın böyle adamlara prim vermeyin...

Arkadaşlar konuyla ilgili mesajları baştan sona okudum, bazıları demiş "güvenebilirsiniz, çok iyi sistem , faiz yok vs..." bakın parayı kolay kazanmıyoruz tamam bankalarda faizler yüksek ama en azından eskisi gibi yüksek değil makul seviyede ve güvenilir yerler, peki bu sistem nedir, 1 tanıdık aldı memnun kaldı, tavsiye eder sayı 5'e çıkar onlarda da sorun olmaz, 100 olur çark devam eder ama sayı 1000 leri bulunca parayı alır kaçarlar, böyle adamlara prim vermeyin, bakın Almanya'da bu ve benzeri sistemle 1000lerce kişiyi dolandırdılar, önce güven aşılayarak, Ankara'da 3 ay önce 10 trilyonluk vurgun yaptılar... pek çok örnekleri var, ben burada reklam yapmıyorum A bankası B bankası demiyorum ama siteye üye olup hemen "aaa çok iyi sistem ben girdim siz de girin demek ilginç" , gidin arkadaşlar Toki'ye başvurun devlet garantisi var, yada banka kredisi çekin bankaya borçlanın böyle adamlara prim vermeyin...

tam olarak katılıyorum canım sana

Arkadaşlar, Eminevimden 1 yıl kadar önce 100 bin liralık eve girdim ve ayda bin lira ödüyorum, 2 çekiliş geçirdim, henüz çıkmadı ama en geç 2 yıl sonra evi almış olacağım. Fakat şuan evleneceğim ve masraflarım olacağından (ayrıca nişanlımın zaten evi olduğundan) hakkımı devretmek istiyorum. 16.500 peşin vererek evin hakkını almak isteyen olursa bana ulaşsın lütfen. Yüzyüze görüşmek isteyenler üniversitede araştırma görevlisiyim, detayları konuşabiliriz ya da burada sorarsanız cevaplarım.

Öncelikle Allah herkesin gönlüne göre ev almayı nasip etsin inşallah.Erkek arkadaşımla evlenmemize 2 sene var ve biz de tabi ki ev hayali kuruyoruz.Banka kredileri gerçekten çok uçuk,çünkü büyükşehirde yaşıyoruz ve ev fiyatları 100binden başlıyor.Krediyle 10 senede geri ödeme yapmaya kalksak 200 milyarı buluyor neredeyse.İşin tabi bir de faize bulaşmak yönü var ki,vicdanımı en rahatsız eden şey de bu.Ben de eminevimi araştırdım ama aklıma yatmayan noktalar var.Kura çekilişli sisteme göre,sisteme girince herkes evini aldıktan sonra kira yardımında bulunuyor diğerlerine,işte bu kira yardımı kesinlikle araştırılması gereken bir şey diye düşünüyorum.Örneğin 60 kişilik bir gruba 60 ay vadeyle girdiğimizi düşünelim.Sistemin kuralına göre her ay 1 kişiye ev çıkıyor ve ev çıkan kişi artık kirada oturmaktan kurtulduğu için,diğerlerine de haksızlık olmasın diye,kira yardımında bulunuyor.Buraya kadar her şey normal görünüyor.Ama yine sistemin kuralına göre 30.ayda herkes ev sahibi oluyor,bu bilgi kendi sitelerinde yazıyor açıkca.O zaman merak ettiğim şey herkes artık ev sahibi olduğuna göre neden 30.aydan sonra da kira yardımı yapmaya devam ediyor,çok çelişkili bu.Bir kişinin ödediği kira yardımı mesela 400tl olsa 400x30=12000tl ödüyo 30.aydan sonra toplamda.Bunu mesela 120 kişilik bir grupta 120 ay vadeyle düşünün,herkes 60.ayda evini alıyorsa geriye kalan 60 ay için 60x400=24000 tl para ödüyor.Üstelik bu ödenen para kişi başına olan para dikkatinizi çekerim.Yani 120 kişilik grubu düşünürsek herkes 60.ayda ev sahibi oluyor ama bu 120 kişi geriye kalan 60 ay boyunca 400x60x120=2.880.000tl ödüyor toplamda,bu para nereye gidiyor?Faiz olmuyor mu bu o zaman?Yani amacım kuruluşu karalamak değil kesinlikle ama göz var nizam var.Üstelik ödeme planları da yok sitelerinde,kredileri girip hesaplıyoruz niye bunu hesaplayamıyoruz.Şeffaf olmaları gerekirdi bence.Önceden sitelerinde hesaplama araçları varmış,sonra kaldırmışlar.Gerekçe olarak da müşterilerin kafası karışıyor o yüzden kaldırdık demişler,başka bir forum sitesinde okumuştum bunu.Yani 4 işlem bilen herkes artık kredileri bile hesaplıyor da neden bu sistemde kafalar karışıyor?Bu konuda doğru düzgün bir açıklama yapan eminevim çalışanı görmedim daha.Gerçekten merakımdan soruyorum bilen,öğrenen varsa beni de aydınlatsın bu kira yardımı konusunda.Ona göre mantıklı bir açıklaması varsa ben de gireceğim çünkü bu sisteme.

Canım bende gidip yüzyüze görüşmüştüm aynı senin gibi kafamda oturmayan bazı detaylar vardı senin gibi sordum ve öğrendim ki o o dediğim gibi ödenen parayı da organizasyon parası altında alıyorlar.Faiz ödememiş gibi geliyor insanlara ama o para cepten çıkıyor hemde organizasyon adı altında

ya bizde abim için almak istiyoruz bahara düğün olacak inş, dini konularda biraz hassasız faize bulaşmayalım diyoruz eminevimi çok araştırdık. sizinde bahsettiğiniz gibi normal kredilere göre az ödemiş oluyorsunuz ama hadi kendi komisyonlarını bi kenara bırakalım sonuçta iş yapıyolar birde eğer ev sahibi olursanız diğer orataklara kira yardımı yapıyomuşşunuz birde dediğim gibi kendi aldıkları komisyon dışında evin fiyatı 150 ise sen 155-160 ödüyyon diyelim ne bilemyim akit anlaşması nasıl oluyor bikaç dini foruma baktım uygunudr yazılmış filan ama sanırım bu şekilde alıcaz yoksa bir ev parasını kim biriktirmiş biz biriktirelim

Sistemi daha önce duymuştum böyle bısey oldugunu ama bunu adını bilmiyordum. Çok ilginçmiş, yardımlaşma gibi bişey, altın günü gibi . Çevremde hiç kimseyi duymadım böyle ev alan ama çok kötü fikir gibi gelmedi.

X