Gebelik Hikayeleriniz, Belirti Listemiz ve de Umutlarımız!!

merhabalar size bir sorum olacak
benim normalde adetim düzenli olur,son 3 ay adet tarihlerim
9 mart,6 nisan,12 mayıs
geçen ay günüm geçince hamileyim zannettim ama bir şey olmadı
ben yumurtlama günümü neye göre hesaplayacağım
yada nasıl anlayacağım
iyi günler diliyorum
a.s.

cnm internetten yumurtlama tarihi diye girerek bulabilirsin ordada son 3 adet tarihini istiyor mesela ben senin tarihlerine göre baktım mayıs 25 ile 30 u arası senin gebelik için şanslı olduğun günlermişş...bende bu ay yumurtlama tarihi falan dinlemedim walla:roflol: geçen ay öyle yapmıştım olmadı bu ay bize hergün yumurtlama dönemi gibi davrandım ve rahat olmaya çalışıyorum bakalım bu ay görürüm 2.çizgiyii :çok üzgünüm:

cnm internetten yumurtlama tarihi diye girerek bulabilirsin ordada son 3 adet tarihini istiyor mesela ben senin tarihlerine göre baktım mayıs 25 ile 30 u arası senin gebelik için şanslı olduğun günlermişş...bende bu ay yumurtlama tarihi falan dinlemedim walla:roflol: geçen ay öyle yapmıştım olmadı bu ay bize hergün yumurtlama dönemi gibi davrandım ve rahat olmaya çalışıyorum bakalım bu ay görürüm 2.çizgiyii :çok üzgünüm:

a.s.öncelikle teşekkür ederim
bizde çalışmalar hızla devam ediyor:eek:
umarım görürsün 2çizgiyi,hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun
umarım bu ay bende görürürüm 2 çizgiyi

ADET GECİKMESİNDEN ÖNCE HAMİŞLERDE GÖRÜLEN BELİRTİLER

____________31 HAMİŞ ARASINDANNNNNNNNNNNNNNNN_____________

1-Mide bulantısı......................................... ......................14 hamişte görüldü

2-Baş dönmesi........................................... .....................6 hamişte görüldü

3-Tansiyon düşmesi........................................... .............5 hamişte görüldü

4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık......................................9 hamişte görüldü

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP............................15 hamişte görüldü

6-Kirpiklerin karışması......................................... .............1 hamişte görüldü

7-Bel ağrısı............................................ .....................9 hamişte görüldü

8-Akıntı artması........................................... ...................8 hamişte görüldü

9-Göğüslerde hassasiyet........................................ ........16 hamişte görüldü

10-Göğüslerde şişme............................................. ........14 hamişte görüldü

11-Göğüs uçlarının acıması........................................11 hamişte görüldü

12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması ......................6 hamişte görüldü

13-Sık idrara çıkma............................................. ......12 hamişte görüldü

14-Uyku hali.............................................. .....................9 hamişte görüldü

15-Halsizlik......................................... ..........................10 hamişte görüldü

16-Ağızda kuruluk........................................... ..............4 hamişte görüldü

17-Ağızda metal tadı hissetmek......................................... 3 hamişte görüldü

18-Dudakların fosur fosur olması(şişmesi,uyuşması)

19-Göz bebeklerinin büyümesi ( gözünden anlarım diyenler için).....................3 hamişte görüldü

20-İdrar kokusunda değişme........................................... .............4 hamişte görüldü

21-Kokulara aşırı hassasiyet .................................................. ...8 hamişte görüldü

22-Gazlı olmak .................................................. ...................10 hamişte görüldü

23-Mide yanması........................................... ........................3 hamişte görüldü

24-Avuç içlerinde sıcaklık hissi

25-Bel kalınlaşması...................................... .........................2 hamişte görüldü

26-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme(içerisi sıcak) ........................6 hamişte görüldü

27-Karın bölgesinde çizgiler belirmesi....................................1 hamişte görüldü

28-Ellerin kuruması.......................................... ..........2 hamişte görüldü

29-Aşırı duygusallık....................................... ..............4 hamişte görüldü

30-Vücut ısısının yükselmesi ..........................................1 hamişte görüldü

31-Lekelenme olması (açık pembe,kahverengi,çok az kan gelmesi).......................3 hamişte görüldü

32-İştahın açılması (aşerme).......................................... ...4 hamişte görüldü

33-Göğüs ucu halkasında kabarcıklar oluşması......................................3 hamişte görüldü

34-Aşırı kulak çınlaması......................................... ................1 hamişte görüldü

35-Gece uykusuzluk çekme............................................. ..........2 hamişte görüldü

ben de yazıyım hem de çok dikkat etmiş bi hamiş olarak:

1-Mide bulantısı......................................... .....................bende daha yeni başladı yoktu o zaman

2-Baş dönmesi........................................... .....................yok

3-Tansiyon düşmesi........................................... .............yok

4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık......................................yok çok baktm ama yoktu hala yok

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP............................yumurtlama günümden itibaren adetime yaklaştıında çok sık sol tarafımda hep hiissettim ondan şüphelendim zaten

6-Kirpiklerin karışması......................................... .............ewet çoğalmıştı ama şu an daha belli

7-Bel ağrısı............................................ .....................hafif bi ağrı yorgunluk gibi vardı

8-Akıntı artması........................................... ...................evet beyaz özellikle çok oldu

9-Göğüslerde hassasiyet........................................ ........her adet dönemine yaklaştıında olduu gibi oldu sonra adet günümde aniden gitti şu sıralar yine başladı

10-Göğüslerde şişme............................................. ........her ay olduu gibi oldu

11-Göğüs uçlarının acıması........................................evet vardı ama dokununca sadece

12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması ......................yok

13-Sık idrara çıkma............................................. ......yok

14-Uyku hali.............................................. .....................evet günler geçtikçe arttı

15-Halsizlik......................................... ..........................uykuyla birlikte hep oldu ama şimdi çok daha fazla

16-Ağızda kuruluk........................................... ..............evet oldu bence en çok bundn anlaşılıo

17-Ağızda metal tadı hissetmek......................................... evet oldu

19-Göz bebeklerinin büyümesi ( gözünden anlarım diyenler için).....................yok

20-İdrar kokusunda değişme........................................... ...........bu bence çok sonrak bi belirti

21-Kokulara aşırı hassasiyet .................................................. ...yok ama bende hala yok

22-Gazlı olmak .................................................. ...................yok

23-Mide yanması........................................... ........................ evet bunu çok fazla hissettim

24-Avuç içlerinde sıcaklık hissi yok

25-Bel kalınlaşması...................................... .........................yok

26-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme(içerisi sıcak) ........................yok

27-Karın bölgesinde çizgiler belirmesi....................................yok

28-Ellerin kuruması.......................................... yok

29-Aşırı duygusallık....................................... ..............eveeet zaten hamişmiyim değilmiyim yeterince ruh halini değiştirio

30-Vücut ısısının yükselmesi ..........................................yok

31-Lekelenme olması (açık pembe,kahverengi,çok az kan gelmesi).......................bende tam yumurtlama günü sonrası kahve bi leke olmuştu ama kesinlikle yoğun sıvı falan deil toz gibi hafif bi leke

32-İştahın açılması (aşerme).......................................... ...yok ama o bende hep var:)

33-Göğüs ucu halkasında kabarcıklar oluşması......................................evet ama belli belirsiz hala öyle

34-Aşırı kulak çınlaması......................................... ................bu ne ya:) yok

35-Gece uykusuzluk çekme............................................. ..........yok
inşallah yardımcı olabilmişimdiryerimseniben

____________32 HAMİŞ ARASINDANNNNNNNNNNNNNNNN_____________

1-Mide bulantısı......................................... ......................14 hamişte görüldü

2-Baş dönmesi........................................... .....................6 hamişte görüldü

3-Tansiyon düşmesi........................................... .............5 hamişte görüldü

4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık......................................9 hamişte görüldü

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP............................16 hamişte görüldü

6-Kirpiklerin karışması......................................... .............2 hamişte görüldü

7-Bel ağrısı............................................ .....................10 hamişte görüldü

8-Akıntı artması........................................... ...................9 hamişte görüldü

9-Göğüslerde hassasiyet........................................ ........17 hamişte görüldü

10-Göğüslerde şişme............................................. ........15 hamişte görüldü

11-Göğüs uçlarının acıması........................................12 hamişte görüldü

13-Sık idrara çıkma............................................. ......12 hamişte görüldü

14-Uyku hali.............................................. .....................10 hamişte görüldü

15-Halsizlik......................................... ..........................11 hamişte görüldü

16-Ağızda kuruluk........................................... ..............5 hamişte görüldü

17-Ağızda metal tadı hissetmek......................................... 4 hamişte görüldü

19-Göz bebeklerinin büyümesi ( gözünden anlarım diyenler için).....................3 hamişte görüldü

20-İdrar kokusunda değişme........................................... .............4 hamişte görüldü

21-Kokulara aşırı hassasiyet .................................................. ...8 hamişte görüldü

22-Gazlı olmak .................................................. ...................10 hamişte görüldü

23-Mide yanması........................................... ........................4 hamişte görüldü

25-Bel kalınlaşması...................................... .........................2 hamişte görüldü

26-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme(içerisi sıcak) ........................6 hamişte görüldü

27-Karın bölgesinde çizgiler belirmesi....................................1 hamişte görüldü

28-Ellerin kuruması.......................................... ..........2 hamişte görüldü

29-Aşırı duygusallık....................................... ..............5 hamişte görüldü

30-Vücut ısısının yükselmesi ..........................................1 hamişte görüldü

31-Lekelenme olması (açık pembe,kahverengi,çok az kan gelmesi).......................4 hamişte görüldü

32-İştahın açılması (aşerme).......................................... ...4 hamişte görüldü

33-Göğüs ucu halkasında kabarcıklar oluşması......................................3 hamişte görüldü

34-Aşırı kulak çınlaması......................................... ................1 hamişte görüldü

35-Gece uykusuzluk çekme............................................. ..........2 hamişte görüldü

YA EVET GERÇEKTENDE LİSTEYİ GÖRDÜKÇE KENDİMİZDEN BİŞEYLER BULUP UMUTLANIYRUZ :d MESELA BENİM BU AYKİ BELİRTİLERİM
KASIK VE KARINDA BATMA ,BEL AĞRISI,GECE ÜŞÜME,GÖĞSÜMDE AĞRI VAR AMA DOKUNUNCA DEĞİL ARADA GELİYO İÇTEN Bİ AĞRI,BİRDE GEÇEN GÜN ÇOK AÇIK KAHVERENGİ AKINTIM GELDİ :)
İTİRAF ETMELİYİM HİÇ BUKADAR FAZLA BELİRTİM OLMAMIŞTI.ADETİME 8-9 GÜN VAR DAHA UMUTLANMIYIM DİYORUM AMA:)

evt benimde belirtiler var karnımın alt kısmında şişlik,göğüslerde değişiklik akıntı falan bunlar var amaa kızlarr adet yaklaşınca,yumurtlama yaklaşınca,hamilelikte belirtiler hep aynı nasıl ayırcazz geçen ayda benim kasıklarımda ağrı falan vardı ben gebeliktede oluyormuş diye sevinirken adet oldum..kızlar herşey adetin gelmemesi ve testler en garantileri bunlar yoksa çıkamıycazz işin içinden :çok üzgünüm:

____________32 HAMİŞ ARASINDANNNNNNNNNNNNNNNN_____________

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP............................16 hamişte görüldü

6-Kirpiklerin karışması......................................... .............2 hamişte görüldü

7-Bel ağrısı............................................ .....................10 hamişte görüldü

8-Akıntı artması........................................... ...................9 hamişte görüldü

9-Göğüslerde hassasiyet........................................ ........17 hamişte görüldü

10-Göğüslerde şişme............................................. ........15 hamişte görüldü

11-Göğüs uçlarının acıması........................................12 hamişte görüldü

14-Uyku hali.............................................. .....................10 hamişte görüldü

15-Halsizlik......................................... ..........................11 hamişte görüldü

16-Ağızda kuruluk........................................... ..............5 hamişte görüldü

17-Ağızda metal tadı hissetmek......................................... 4 hamişte görüldü

23-Mide yanması........................................... ........................4 hamişte görüldü

29-Aşırı duygusallık....................................... ..............5 hamişte görüldü

31-Lekelenme olması (açık pembe,kahverengi,çok az kan gelmesi).......................4 hamişte görüldü

merhaba kızlar....
benim hamişlik belirtilerim..
göğüslerde hassasiyet acı. daha önce hiç olmamıştı
hifif bir kasık ağrısı özellikle oturup kalkarken.bende gebelikle birlikte kistte oluşmuş ondanda olabilir ama
idrarın koyulaşması ve kokusunun değişmesi.
ben vucudumda bir değişiklik hissetmiştim insan hissediyor yani hamiş olduğunu
allah tüm isteyenlere nasip etsin ikinci çizgiyi görmeyi...
birde tavsiye ilişki sonrası uyuyun ben öyle yaptım ve tuttu uykuda stres yapma şansınız olmuyor...

sudenaz merhaba.bu konu bizim için çok aydınlatıcı oldu.benim adetime 9gün var ama dediğin belirtiler bendede var.suanda kasıklarımda çok ağrı var ve belimim aşağılarında sancı var.ayrıca dün gece çok üşüme tuttu beni.acaba hamilemiyim.bu ay çok programli bir sekilde denedik.tam yumurtlama gününe denk getirdim isallah tutar.

Nalancim Uyku Hali Başladi Mi?yazdiğin Belirtiler Bende Vardi Ama Extradan Acayip Uyuşukluk Ve Uyku Hali Vardi

Evet Cnm 6 Hafta 2 Günlük Bebişimiz.öncelikle Darisi Sana Diyorum

Bence Test Yaptirma Bende Merak Ettim Yaptirdim Ve Günlerce Ağladim Bebeğimiz Yok Diye.adet Günü Geçtikten Sonra Ya Da 2-3 Gün Kala Idrar Testi Yap Onda Sonuç Görülüyor.hadi Bakalim Hayirlisi ,hayirli Haberlerini Bekliyorum

çok sevindim hayırlısıyla allah kucağına verir işallah.benim bu ay ilk denemem.gebelik olasılığı az aloduğunu biliyorum ama insan sabırsızlanıyo işte alimde değil kontrol edemiyorum.

adrese baktım ama sadece resim çıkıyor nasıl temin edebileceğim çıkmıyor.nasıl temin ederim acaba.sen ankarada yaşıyosun galiba ama ben malatyadayım böyle ürünlere sadece internetten ulaşabilirim.eşim eczacı olduğu halde ovulasyon kitini bile temin edemedik ve internetten aldım.

Canim Bende 26 Nisanda Evlendim 30 Nisanda Adetimin Ilk Günüydü. Ama Bebiş Gelmek Istedi.yinede Sen Kendini Sabirsizmiyim Falan Diye Yargilama. Emin Ol Ben Daha Beterdim.senin Için Ve Hamile Olmak Isteyen Tüm Anne Adaylarina Dua Ediyorum.herşey Hayirlisiyla Gönlünüze Göre Olsun

X