Gebelik Hikayeleriniz, Belirti Listemiz ve de Umutlarımız!!

teşekkür edrim başakcım.bu arada sen ne gibi belirtiler yaşadın gebe olduğunu öğrenmeden önce.ya boşuna ümitleniyosam ben ya.bu belirtiler rastlantıysa sadece.neyse neyse toplanmam lazım dağıtmayayım kendimi.allah hayırlısını versin hepimize.

Diyorumya Kan Testi Sonucu 0.8 çikti Yani Negatif. Bende Kendimi Gebe Hissediyordum.bi An Dediğin Gibi Boşluğa Düştüm çok Aliştirmiştim Kendimi.oysaki Kan Testini Erken Yaptirmişim.bir Haftacik Kaldi Cnm Az Daha Sabret.
Bende Ki Belirtiler:karnimin Alt Kismi şişti,akinti Artti,midem çok Bulanmadi(ya Da Midemden Rahatsiz Olduğum Için Ayirt Edemedim),göğüslerim çok şişti Ve Dokunulmuyor,uç Kisimdaki Renk Koyulaşti,inanilmaz Obur Oldum Ağzim Hiç Boş Durmuyor....

Diyorumya Kan Testi Sonucu 0.8 çikti Yani Negatif. Bende Kendimi Gebe Hissediyordum.bi An Dediğin Gibi Boşluğa Düştüm çok Aliştirmiştim Kendimi.oysaki Kan Testini Erken Yaptirmişim.bir Haftacik Kaldi Cnm Az Daha Sabret.
Bende Ki Belirtiler:karnimin Alt Kismi şişti,akinti Artti,midem çok Bulanmadi(ya Da Midemden Rahatsiz Olduğum Için Ayirt Edemedim),göğüslerim çok şişti Ve Dokunulmuyor,uç Kisimdaki Renk Koyulaşti,inanilmaz Obur Oldum Ağzim Hiç Boş Durmuyor....

canım bu belirtiler kaçıncı haftada başladı bilgi verirsen çok sevinirim

Gebe Kaldiğim Günü Baz Alirsak 8-10 Gün Sonra .çünkü Gebelik Hesaplanirken Ilginç Bir Hesap Yöntemi Var.14 Mayista Hamile Kaldim Ve 25 Inde Falan Tüm Belirtiler Vardi

başakcım cevabım gecikti kusura bakma öğle tatiline çıkmıştım.benimde bulantım yok ama kendimi acayip şiş hissediyorum.öğleden sonrada felaket bir uyku bastırıyo.sol kasığımdaki ve belimdeki ağrıda beni şüphelendiriyo hamilelik konusunda.dediğin testten sipariş ettim çok teşekkür ederim beni bilgilendirdiğin için.eşim istanbulda bir depodan buldu pazartesi elime geçer.7gün kalmış oluyo yani adetime.heralde doğru sonuç verir.

Oley Ozaman Cnm Adina çok Sevindim.pazartesi Işe Geldiğimde Inşallah Beklediğimiz Müjdeli Haberi Okurum.sabah Ilk Idrar Daha Iyi Sonuç Veriyormuş Aklinda Olsun..ayyy Hadi Hayirlisi Güya Seni Sakinleştireceğim Ben Daha çok Heyecanlandim

canım sağol ya.walla bu konuşmalar beni baya rahatlattı.bu siteye yeni üye oldum ama bana yeni bir arkadaş kazandırdı bile.bişey sorucam sana.iş hayatını olumsuz etkiliyomu hamilelik.nerde çalışıyosun.benim işyerim ile ev arası bir saat sürüyo açıkçası beni tedirgin ediyor yollar.bu arada ben maliyeciyim.

NE DESEM BİLMEMKİ BENİM EVİMLE İŞYERİM ARASIDA 74 KM DESEM YETERİNCE AÇIK OLURMU?İLK 3 AY İÇİN ALLAH KORUSUN AMA KORKUYORUM.DR A İLK GİTTİĞİMDE SORACAĞIM SENİDE HABERDAR EDERİM.BENDE DAHA DÜN ÜYE OLMAMA RAĞMEN ÇOK SEVDİM SİTEYİ.
BEN DENETÇİYİM DAHA SMMM YETERLİLİK SINAVIMA 1 YIL VAR.DAHA DOĞRUSU STAJER DENETÇİ DEMEK DAHA DOĞRU :d

sudenaz merhaba.bu konu bizim için çok aydınlatıcı oldu.benim adetime 9gün var ama dediğin belirtiler bendede var.suanda kasıklarımda çok ağrı var ve belimim aşağılarında sancı var.ayrıca dün gece çok üşüme tuttu beni.acaba hamilemiyim.bu ay çok programli bir sekilde denedik.tam yumurtlama gününe denk getirdim isallah tutar.

BAZEN PSİKOLOJİK BELİRTİLERDE YAŞAYABİLİYORUZ..BENİM İLK AYLARIM ÖYLEYDİ..ALLAHTAN ŞUAN DAHA SAKİNİM...İNŞALLAH TUTTURURSUN CANIM...DUALARIM SİZİNLE a.s.

ADET GECİKMESİNDEN ÖNCE HAMİŞLERDE GÖRÜLEN BELİRTİLER

____________33 HAMİŞ ARASINDANNNNNNNNNNNNNNNN_____________

1-Mide bulantısı......................................... ......................14 hamişte görüldü

2-Baş dönmesi........................................... .....................6 hamişte görüldü

3-Tansiyon düşmesi........................................... .............5 hamişte görüldü

4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık......................................9 hamişte görüldü

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP............................17 hamişte görüldü

6-Kirpiklerin karışması......................................... .............2 hamişte görüldü

7-Bel ağrısı............................................ .....................10 hamişte görüldü

8-Akıntı artması........................................... ...................9 hamişte görüldü

9-Göğüslerde hassasiyet........................................ ........18 hamişte görüldü

10-Göğüslerde şişme............................................. ........15 hamişte görüldü

11-Göğüs uçlarının acıması........................................13 hamişte görüldü

12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması ......................6 hamişte görüldü

13-Sık idrara çıkma............................................. ......12 hamişte görüldü

14-Uyku hali.............................................. .....................10 hamişte görüldü

15-Halsizlik......................................... ..........................11 hamişte görüldü

16-Ağızda kuruluk........................................... ..............5 hamişte görüldü

17-Ağızda metal tadı hissetmek......................................... 4 hamişte görüldü

18-Dudakların fosur fosur olması(şişmesi,uyuşması)

19-Göz bebeklerinin büyümesi ( gözünden anlarım diyenler için).....................3 hamişte görüldü

20-İdrar kokusunda değişme........................................... .............5 hamişte görüldü

21-Kokulara aşırı hassasiyet .................................................. ...8 hamişte görüldü

22-Gazlı olmak .................................................. ...................10 hamişte görüldü

23-Mide yanması........................................... ........................4 hamişte görüldü

24-Avuç içlerinde sıcaklık hissi

25-Bel kalınlaşması...................................... .........................2 hamişte görüldü

26-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme(içerisi sıcak) ........................6 hamişte görüldü

27-Karın bölgesinde çizgiler belirmesi....................................1 hamişte görüldü

28-Ellerin kuruması.......................................... ..........2 hamişte görüldü

29-Aşırı duygusallık....................................... ..............5 hamişte görüldü

30-Vücut ısısının yükselmesi ..........................................1 hamişte görüldü

31-Lekelenme olması (açık pembe,kahverengi,çok az kan gelmesi).......................4 hamişte görüldü

32-İştahın açılması (aşerme).......................................... ...4 hamişte görüldü

33-Göğüs ucu halkasında kabarcıklar oluşması......................................3 hamişte görüldü

34-Aşırı kulak çınlaması......................................... ................1 hamişte görüldü

35-Gece uykusuzluk çekme............................................. ..........2 hamişte görüldü

merhaba arkadaşlar öncelikle tüm anne olmak isteyenlere Allahım en kısa sürede nasip etsin inşallah. ben hiç beklemiyordum hamile olduğumu adetlerim çok düzenlidir 2 gün geçti test yaptım çıkmadı bende herhangi bir sebepten gecikmiş olabileceğini düşündüm ama içimden bir ses hamilesin diyordu. adetimden 4. gün geçtiğinde tekrar test yaptım ve sonuç pozitif çıktı. belirtiler adet öncesiyle çok benziyordu gögüslerde büyüme hassaslık, iştah artışı ve karın ağrıları ama karın ağrılarım bıraz farklıydı kısa süreli kramp şeklindeydi bir de uyku isteği vardı. onun dısında bı belırtı olmadı nerdeyse 7 haftalık olana kadar ondan sonra başladı bulantılar falan.a.s.

ADET GECİKMESİNDEN ÖNCE HAMİŞLERDE GÖRÜLEN BELİRTİLER

____________34 HAMİŞ ARASINDANNNNNNNNNNNNNNNN_____________

1-Mide bulantısı......................................... ......................14 hamişte görüldü

2-Baş dönmesi........................................... .....................6 hamişte görüldü

3-Tansiyon düşmesi........................................... .............5 hamişte görüldü

4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık......................................9 hamişte görüldü

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP............................18 hamişte görüldü

6-Kirpiklerin karışması......................................... .............2 hamişte görüldü

7-Bel ağrısı............................................ .....................10 hamişte görüldü

8-Akıntı artması........................................... ...................9 hamişte görüldü

9-Göğüslerde hassasiyet........................................ ........19 hamişte görüldü

10-Göğüslerde şişme............................................. ........16 hamişte görüldü

11-Göğüs uçlarının acıması........................................13 hamişte görüldü

12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması ......................6 hamişte görüldü

13-Sık idrara çıkma............................................. ......12 hamişte görüldü

14-Uyku hali.............................................. .....................10 hamişte görüldü

15-Halsizlik......................................... ..........................11 hamişte görüldü

16-Ağızda kuruluk........................................... ..............5 hamişte görüldü

17-Ağızda metal tadı hissetmek......................................... 4 hamişte görüldü

19-Göz bebeklerinin büyümesi ( gözünden anlarım diyenler için).....................3 hamişte görüldü

20-İdrar kokusunda değişme........................................... .............5 hamişte görüldü

21-Kokulara aşırı hassasiyet .................................................. ...8 hamişte görüldü

22-Gazlı olmak .................................................. ...................10 hamişte görüldü

23-Mide yanması........................................... ........................4 hamişte görüldü

24-Avuç içlerinde sıcaklık hissi

25-Bel kalınlaşması...................................... .........................2 hamişte görüldü

26-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme(içerisi sıcak) ........................6 hamişte görüldü

27-Karın bölgesinde çizgiler belirmesi....................................1 hamişte görüldü

28-Ellerin kuruması.......................................... ..........2 hamişte görüldü

29-Aşırı duygusallık....................................... ..............5 hamişte görüldü

30-Vücut ısısının yükselmesi ..........................................1 hamişte görüldü

31-Lekelenme olması (açık pembe,kahverengi,çok az kan gelmesi).......................4 hamişte görüldü

32-İştahın açılması (aşerme).......................................... ...5 hamişte görüldü

33-Göğüs ucu halkasında kabarcıklar oluşması......................................3 hamişte görüldü

34-Aşırı kulak çınlaması......................................... ................1 hamişte görüldü

35-Gece uykusuzluk çekme............................................. ..........2 hamişte görüldü

merhaba arkadaşlar öncelikle tüm anne olmak isteyenlere Allahım en kısa sürede nasip etsin inşallah. ben hiç beklemiyordum hamile olduğumu adetlerim çok düzenlidir 2 gün geçti test yaptım çıkmadı bende herhangi bir sebepten gecikmiş olabileceğini düşündüm ama içimden bir ses hamilesin diyordu. adetimden 4. gün geçtiğinde tekrar test yaptım ve sonuç pozitif çıktı. belirtiler adet öncesiyle çok benziyordu gögüslerde büyüme hassaslık, iştah artışı ve karın ağrıları ama karın ağrılarım bıraz farklıydı kısa süreli kramp şeklindeydi bir de uyku isteği vardı. onun dısında bı belırtı olmadı nerdeyse 7 haftalık olana kadar ondan sonra başladı bulantılar falan.a.s.

CANIM TEBRİKLER ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN :nazar: :nazar:

Mrhaba Arkadaşlar Sudenazcim Beni Hamiş Listesine Alabilisin çift çizgiyi Gördüm. 1 Gün Geçmişti Ama Kasiklarimda Ağri Falan Vardi Bende Dayanamayip Tast Yaptim çpozitif çikti... Allah Bütün Isteyenlere Nasip Eder Inşallah Hayirlisi Ile

Mrhaba Arkadaşlar Sudenazcim Beni Hamiş Listesine Alabilisin çift çizgiyi Gördüm. 1 Gün Geçmişti Ama Kasiklarimda Ağri Falan Vardi Bende Dayanamayip Tast Yaptim çpozitif çikti... Allah Bütün Isteyenlere Nasip Eder Inşallah Hayirlisi Ile

TEBRİKLER CANIM :nazar: ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN..SAĞLIKLI BİR GEBELİK GEÇİRİRSİN İNŞALLAH...yerimseniben [/FONT

[

1-Mide bulantısı......................................... ......................arada oluyor
2-Baş dönmesi........................................... .....................bi kaç kez oldu
3-Tansiyon düşmesi........................................... .............hep düşük

4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık......................................farketmedim

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP............................kramp
6-Kirpiklerin karışması......................................... .............hep karışık

7-Bel ağrısı............................................ .....................iki gündür var

8-Akıntı artması........................................... ...................bugün biraz artma var

9-Göğüslerde hassasiyet........................................ ........çok fazla deği

10-Göğüslerde şişme............................................. ........biraz

11-Göğüs uçlarının acıması........................................yok
12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması ......................yok
13-Sık idrara çıkma............................................. ...... çok sık değil
14-Uyku hali.............................................. .....................var. ama son zamanlarda uykum çok bölünüyor
15-Halsizlik......................................... ..........................var. grip oldum bide:KK43:
16-Ağızda kuruluk........................................... .............yok

17-Ağızda metal tadı hissetmek......................................... yok

19-Göz bebeklerinin büyümesi ( gözünden anlarım diyenler için)...................

20-İdrar kokusunda değişme........................................... .............dikkat etmedim
21-Kokulara aşırı hassasiyet .................................................. biraz
22-Gazlı olmak .................................................. ...................eveet
23-Mide yanması........................................... ........................biraz

24-Avuç içlerinde sıcaklık hissi.....................özellikle gece oluyor

25-Bel kalınlaşması...................................... .........................

26-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme(içerisi sıcak) ........................

27-Karın bölgesinde çizgiler belirmesi....................................

28-Ellerin kuruması.......................................... ..........

29-Aşırı duygusallık....................................... ..............bi gülüyom bi ağlıyom
30-Vücut ısısının yükselmesi ..........................................çıkşlı inişli vücüt ısım şu an sabit..

31-Lekelenme olması (açık pembe,kahverengi,çok az kan gelmesi).......................yok

32-İştahın açılması (aşerme).......................................... ...azaldı

33-Göğüs ucu halkasında kabarcıklar oluşması......................................emin değilim ama var gibi
34-Aşırı kulak çınlaması......................................... ................

35-Gece uykusuzluk çekme............................................. ..........uykum bölünüyor

bu ay aşılamam oldu. yarın 15. gün test yapmam lazım ama cesaretim yok:KK43:

bende bu belirtilerin hiçbirisi olmadı arkadaşlar dikkatimi çeken sadece idrarımın rengi acayip koyuydu we göğüslerimde hassasiyet falanda yoktu sadece göğüs uçlarım normalden dahada belirgindi büyümüştü... başkada hiçbi belirtim olmadı aaa bide sabahları acayip bi açlık hissiyle uyanıyordum meğer içime bebek kaçmışsırnaşık şey
4aylık hamileyim daha 1kere kustum bin şükür. çok rahat geçiyor tebi bundan sonrası nasıl olur bilemem.....darısı tüm isteyen anne adaylarınahihoyyyt

slm kizlar,oncelikle Allah dualarinizi kabul etsin,cabalarinizi bosa cikartmasin ve bebisiniz olsun demek istiyorum....oncelikle stresten uzak durun,kendinizi sartlandirmayin bebegim olacak diye Allah ne zaman verirse o zaman olur..onemli olan hayirlisini dilemek...ben de belirtilerimden birkac tane yazayim istedim....

mide bulantisi-adetim gecmeden baslamisti inletiyordu beni ama hic kusmadim.

gögüslerin büyümesi ve hassaslasmasi...ilk haftalarda belirgindi...

kokusuz beyaz renkteki akinti...vardi ki hala devam ediyor.

kasik batmalari ve adet olacakmis hissi...bu kafami baya karistirmisti...

umarim yardimci olmusumdir bir nebze..en kisa zamanda hamile haberlerinizi duymak dilegimle...sevgiler...

sanki daha dün hamiş haberini almışım gibime geliyor Allah senide tüm hamişleride bir seste kurtarsın inşallah sağsalim bebişlerinizi kucaklarınıza almak nasip etsin darısı bizlere inşallah

X