İlişkide Görülmemek

Dedimki ikimiz de tatildeyiz, bütün dönem ben baktım bebeğe ve tükenmişlik hissediyorum 11 Aydır uyumadım dinlenmedim, gel günü bölelim 3 saat sen bak 3 saat ben, daha rahat ederim sen de rahat eder kendine vakit ayırırsın beklenti kalmadiği için, dediki HAYIR :KK70:
İlk defa direk bir posta ağzımdan direk küfür çıktı. Biptirsin gitsin sekilsiz. O tatilde o adamı orda birakirdim. Bu adamin bir tür kişilik patolojisi var, manipüle ediyor, degersizlestiriyor sizi. 10 yıl sonra kafayı yersiniz bu adamla.

Boşanalım dedim, hatta babama boşanmak istediğimi söyledim falan bile dedim. Ya mesela dönüp de canım benden neden boşanmak istiyorsun demiyor, çıldırırsınn, argo tabirle s**lemiyor beni, ayyy yazınca bile sinir basıyor.
Benim için sadece bu bile boşanma sebebi olurdu.
Sizi hizmetçi, bebek bakıcısı filan gibi görüyor. "Öğrenirsem hep istersin" gibi yüzsüzce karşılıklar veriyor.
Hayat ortaktır, tüm evliliği yüklenmek zorunda değilsiniz. Lütfen boşanma opsiyonunu düşünün. Hayat böyle sürmez.

Benim için sadece bu bile boşanma sebebi olurdu.
Sizi hizmetçi, bebek bakıcısı filan gibi görüyor. "Öğrenirsem hep istersin" gibi yüzsüzce karşılıklar veriyor.
Hayat ortaktır, tüm evliliği yüklenmek zorunda değilsiniz. Lütfen boşanma opsiyonunu düşünün. Hayat böyle sürmez.
En azından bir süre ayrılalım, ayrı kalmaya ihtiyacım var, dilersen sen evden ayrıl ya da gitmem diyorsan ben de gidebilirim dedim. Başka odaya gidiyor mesela ya da elli saat tuvalette kalıyor konunun sonucu kalmıyor. Bi şekilde kendimi konu kapanmış buluyorum ve asla nasıl olduğunu nasıl yaptığını anlayamıyorum

Evet sanırım ifade edememişim, her şeyi bazen ağlayarak bazen sinirlenerek bazen de şefkatle dönem dönem söylüyorum ama bir karşılık alamıyorum.

Neden suçu kendinizde arıyorsunuz? Bu noktaya gelene kadar eminim bir sürü farklı tarzda kendinizi ifade etmişsinizdir zaten.

Hem neden "onlar odun işte biz uğraşacağız" denilen bakış açısını benimseyip yetişkin olması gereken birini ömür boyu siz yetistiresiniz ki?

Sizi manipüle ediyor, anlasa da umursamadığı için yanınızda hissettirmiyor, sabrınız taştığında iyice üstünüze gelip yağ gibi üste çıkıyor. En tehlikeli psikolojik şiddet şekillerinden birini yapıyor size.

İlk defa direk bir posta ağzımdan direk küfür çıktı. Biptirsin gitsin sekilsiz. O tatilde o adamı orda birakirdim. Bu adamin bir tür kişilik patolojisi var, manipüle ediyor, degersizlestiriyor sizi. 10 yıl sonra kafayı yersiniz bu adamla.
10 yılı bulmaz, o çocuk da dengesiz büyür gider

En azından bir süre ayrılalım, ayrı kalmaya ihtiyacım var, dilersen sen evden ayrıl ya da gitmem diyorsan ben de gidebilirim dedim. Başka odaya gidiyor mesela ya da elli saat tuvalette kalıyor konunun sonucu kalmıyor. Bi şekilde kendimi konu kapanmış buluyorum ve asla nasıl olduğunu nasıl yaptığını anlayamıyorum
Duvar örüyor bu adam narsist ya kesin.
Sessiz istismar bu eski sevgilim ayniydi

Konu sahibi sevgili iken nasıldı nasıl evlenip çocuk yaptın bir yılı geçkin ilişkiydi sözde bizimki ilişki yoktu imkansız geliyor sonrası tabi mümkün olmamasını diliyorum

Boşanalım dedim, hatta babama boşanmak istediğimi söyledim falan bile dedim. Ya mesela dönüp de canım benden neden boşanmak istiyorsun demiyor, çıldırırsınn, argo tabirle s**lemiyor beni, ayyy yazınca bile sinir basıyor. Aynen kuru isyanlarıma alışmış. Ben sadece düzeltme yöntemi arıyorum çünkü bildiğim bütün tuşlara bastımm yenisi gelmiyor aklıma
E çözümü yoktur belki, bu kadar mı seviyorsunuz?

O size nasıl davranıyorsa aynı şekilde davranacaksınız.
Onunla tartışmaya kalmayın zaten çoğunlukla sizi dinlemecektir yada sırf sizi kontrol etmek için dinliyor gibi görünüp diğer gün an şekilde davranacaktır. Amacı sizi kaygılandırıp kafanızı karıştırmak böylece sizin kendinizden şüphe etmenize neden olur. Siz de nasıl davranacağınızı bilmediğiniz için kendinizi suçlarsınız.
Yapmanız gereken ilk şey bütün ilginizi yavaş yavaş eşinizin üzerinde çekmek.
Onunla çok fazla konuşmayın. Bir süre sonra siz konuşmadığınız için kendi konuşacaktır.
Hiç bir konuda çok fazla açıklama yapmayın.
Ondan ilgi beklemeyin siz kendinizle ilgilenin. Kısaca ona tavır yapmadan onu görmezden gelin.

Narsist marsist amma komplo teorileri dönmüş adam durgun zeka bence söyleneni anlamıyor. Hiçbir tepki vermemesinin başka açıklaması olamaz bence :KK51:

Bir insan hasta değilse sürekli durgun olamaz. Bildiğin hesaplı sessizlik taktiği uyguluyor konu sahibine. böylece onu fazla enerji harcamadan kontrol ediyor.

Bir çözümü var mı sizce üstteki yorumu okudum ayna olunca evet yorulmuyorsun egosunu tatmin edip seni çıldırmıyor ama kesinlikle düzelmiyor da :) sizce ?

Aslında bu tür insanların gerçekte özgüveni çok düşüktür. Onları kontrol etmenin en etkili yolu onlarla tartışmadan, tavır yapmadan onları görmezden gelmektir. Asla takmayacaksın onları.

Aslında bu tür insanların gerçekte özgüveni çok düşüktür. Onları kontrol etmenin en etkili yolu onlarla tartışmadan, tavır yapmadan onları görmezden gelmektir. Asla takmayacaksın onları.
Haklısın ama sağlıklı ilişki yaşanmıyor yani senin benim gibi düzgün oturamazsin iletişim kuramazsin nerdeydin diyordum mesela dışarda kahvede mi yok ee nerde saçma bir bakış yüz ifadesi :) aslında ego kasıp seni yere çekiyor özgüveni yok haklısın ama sağlıklı ilişki imkansız :)

X