İlişkide Görülmemek

Bebeği arada bir babasına bırakıp 2-3 saat dışarı çıkın. Markete gidin oyalanın, bankta oturun.

Çocukla ilgili yapılması gerekenleri de salağa anlatır gibi kağıda yazın. Mesela iki günde bir banyosunu beraber yaptırın. Verin bebeği babasına babası küvete girip, kucağınds tutsun, siz suyu dökün üzerine sonra bebeği alın. Akşamları babası saçını tarafın, kremlerini pudrasını sürsün. Durduğu yerde napacağını bilmiyor olabilir adam.
Hepsini öğrettim gel gösteriyim falan deyince gelmiyor öğrenirsem hep istersin gibi bişeyler söylüyor

E tamam işte. Bir bahane ile baba evdeyken bebeği onla bırakıp yalnız bırakın. Bu yarım saat olur, sonra mecburen babası bağ kuracak çocukla. Başkası bakıyor diye babası bakmıyor, kimse olmazsa o bakacak mecburen.
Annem olmadığında arabaya koyup kendi ailesine götürüyor :/

Annem olmadığında arabaya koyup kendi ailesine götürüyor :/

15 dakika için yarım saat için götürecek hali yok. Ben ekmek alıp geleceğim, eczaneye gidip geleceğim diyeceksiniz bu kadar. O zamanla alışır. Yalnız kalsın çocukla. Sen bir mamasını bir iki kaşık yedir ben geliyorum diyin, bebelere göre masallar kitaplar var, bebekle yan yana bırakın al bunu olu oyala geleceğim diyeceksiniz.

15 dakika için yarım saat için götürecek hali yok. Ben ekmek alıp geleceğim, eczaneye gidip geleceğim diyeceksiniz bu kadar. O zamanla alışır. Yalnız kalsın çocukla. Sen bir mamasını bir iki kaşık yedir ben geliyorum diyin, bebelere göre masallar kitaplar var, bebekle yan yana bırakın al bunu olu oyala geleceğim diyeceksiniz.
Aslında bu iyi fikir, ben bunu bi uygulamaya başlayayım yarından. Belki konularımdan 1 i hiç değilse çözülür.

Dedimki ikimiz de tatildeyiz, bütün dönem ben baktım bebeğe ve tükenmişlik hissediyorum 11 Aydır uyumadım dinlenmedim, gel günü bölelim 3 saat sen bak 3 saat ben, daha rahat ederim sen de rahat eder kendine vakit ayırırsın beklenti kalmadiği için, dediki HAYIR :KK70:
Öncelikle Allah yardımcın olsun adamı da ıslah etsin.
Adam sizin kuru isyanlarınıza alışmış. Ne yaparsa yapsın orda olacağınızı biliyor. Ayrıca düşüncesiz bir odunda insan eşine 2 yardım etmez mi? Rest çekin ya düzelsin yada boşanmakla tehdit edin hatta hatta dava kağıdı eline bir gelsin bak nasıl insan oluyor. Bu yaptıklarınızdan sonra hala düzelmiyorsada boşanın gitsin zaten bekar gibi her sorumluluk sizde pek birşey farketmez.

Öncelikle Allah yardımcın olsun adamı da ıslah etsin.
Adam sizin kuru isyanlarınıza alışmış. Ne yaparsa yapsın orda olacağınızı biliyor. Ayrıca düşüncesiz bir odunda insan eşine 2 yardım etmez mi? Rest çekin ya düzelsin yada boşanmakla tehdit edin hatta hatta dava kağıdı eline bir gelsin bak nasıl insan oluyor. Bu yaptıklarınızdan sonra hala düzelmiyorsada boşanın gitsin zaten bekar gibi her sorumluluk sizde pek birşey farketmez.
Boşanalım dedim, hatta babama boşanmak istediğimi söyledim falan bile dedim. Ya mesela dönüp de canım benden neden boşanmak istiyorsun demiyor, çıldırırsınn, argo tabirle s**lemiyor beni, ayyy yazınca bile sinir basıyor. Aynen kuru isyanlarıma alışmış. Ben sadece düzeltme yöntemi arıyorum çünkü bildiğim bütün tuşlara bastımm yenisi gelmiyor aklıma

Boşanalım dedim, hatta babama boşanmak istediğimi söyledim falan bile dedim. Ya mesela dönüp de canım benden neden boşanmak istiyorsun demiyor, çıldırırsınn, argo tabirle s**lemiyor beni, ayyy yazınca bile sinir basıyor. Aynen kuru isyanlarıma alışmış. Ben sadece düzeltme yöntemi arıyorum çünkü bildiğim bütün tuşlara bastımm yenisi gelmiyor aklıma
Çözümü isyanlarınızın kuru olmaması. Herşeyi göze alıp gemileri yakmadan düzelmez bu babalık. Bitecekse de kendi çocuğunu umursamayan iş gibi gören adamla bitsin yani çok da tın!

Ne yapacağım çözüm ne
[/QUOTE

O size nasıl davranıyorsa aynı şekilde davranacaksınız.
Onunla tartışmaya kalmayın zaten çoğunlukla sizi dinlemecektir yada sırf sizi kontrol etmek için dinliyor gibi görünüp diğer gün an şekilde davranacaktır. Amacı sizi kaygılandırıp kafanızı karıştırmak böylece sizin kendinizden şüphe etmenize neden olur. Siz de nasıl davranacağınızı bilmediğiniz için kendinizi suçlarsınız.
Yapmanız gereken ilk şey bütün ilginizi yavaş yavaş eşinizin üzerinde çekmek.
Onunla çok fazla konuşmayın. Bir süre sonra siz konuşmadığınız için kendi konuşacaktır.
Hiç bir konuda çok fazla açıklama yapmayın.
Ondan ilgi beklemeyin siz kendinizle ilgilenin. Kısaca ona tavır yapmadan onu görmezden gelin.

Çift terapisine gitmeyi önerdiniz mi?
Adam bildiğin duvar gibi davranıyor yahu, can dayanmaz yani. Ne desen geri sekiyor, sıfır tepki.
"Boşanmak istiyorum" teklifine dönüp odada uyuması cidden s*klememek bu arada.

İngilizceniz varsa google'dan "weaponized incompetence" diye bi arama yapar mısınız, "silahlaştırılmış yetersizlik" diye çevirebilirim kısaca. Adam çocukla ilgili herşeyi "yok ben beceremiyorum" diye size yüklüyor. Size silah gibi kullanıyor kendi yetersizliklerini.

Bunu da denedim bi kaç kez, hatta şimdi de yaptığım bu, neden konuşmadığımı falan sormayıp her şey normal gibi devam ediyor. Bebek şu bu konuşurken buluyorum kendimi sonra.

Adam bildiğin duvar gibi davranıyor yahu, can dayanmaz yani. Ne desen geri sekiyor, sıfır tepki.

İngilizceniz varsa google'dan "weaponized incompetence" diye bi arama yapar mısınız, "silahlaştırılmış yetersizlik" diye çevirebilirim kısaca. Adam çocukla ilgili herşeyi "yok ben beceremiyorum" diye size yüklüyor. Size silah gibi kullanıyor kendi yetersizliklerini.
Kesinlikle bu da var, ben bunu araştırmıştım daha önce ama çözüm yolunu anlatan bir bilgiye denk gelmedim, nasıl çözeceğiz. İşine geldi mi de inanılmaz beceriklidir. Ama kendi bile söylüyor yapmazsan beklemezler diye

Bu arada lohusalıkta defalarca önerdim bizim sorunumuz yok dedi. Gel terapi parasını yiyelim daha mutlu oluruz dedi

Kesinlikle bu da var, ben bunu araştırmıştım daha önce ama çözüm yolunu anlatan bir bilgiye denk gelmedim, nasıl çözeceğiz. İşine geldi mi de inanılmaz beceriklidir. Ama kendi bile söylüyor yapmazsan beklemezler diye
Beklemezler ama atar giderler bir gün.sen de öyle de bundan sonra.pişkinleşmiş, şımarmış iyice.indirmek lâzim yere.çocuğa da güveniyordur şimdi.bence evi bir süre terk edin neye uğradığını şaşırsın.bak bak o çok beğendiği aklıyla neler neler düşünmüş beyefendi.bir arkadaş daha yazmış bildiğin sessiz istismar bu.psikolojik şiddet.

X