Kahvaltı ücreti sizce fazla mı

Birkaç tane mekan ismi yazdım. Başka arkadaşlar da benim gibi 2 kişi gidip bir tane serpme söyleme şeklinde yaptıklarını söylemiş 🤓 hatta ben de şöyle söyleyim: Kişi sayısına göre ücret alan bir mekana hiç rastlamadım. Tabiyki vardır ama ben denk gelmedim, denk gelsem de bir daha gitmem.
Yahu bırakın onu, tek sayı sipariş edemiyorsunuz. 3 kişi iseniz 4 oluyor, üste tamamlıyorlar. Tek kişilik serpme yapmadıkları için bu fiyat atıyorum 350 350 700, yani kahvaltı bu diyor, bir üst kişi için 1400 istiyor.
Sıklıkla kahvaltıya gideriz, 5 6 kişi artık verdiğimiz hesap 3 4 binleri buldu, keseceğim bu işi.

Merhaba kızlar,

İş arkadaşlarımla kahvaltı etkinliğimiz var. Bir kaç mekan araştırdık. 300-350 civarında. Ancak çoğunluk bir mekanda karar kıldı. Serpme 450 tl sizce çok mu? Bir kaç kişi eşiyle gelecekti. Eşleri de çok fazla ben böyle iş etkinliği olmasa hayatta vermem bu parayı zaten çoğu yenilmiyor falan demiş. Bilemedim bende insan eşiyle dostuyla arada verir böyle paralar. Bu cimrilik mi? Mekan değiştirsek ayıp olur mu? Siz olsanız ne yaparsınız ne düşünürsünüz?
serpme kahvaltı en son 350 tl ydi 🤣🤣 dısarda kahvaltı edeceginize evde yapıp yiyin daha iyi. Akşam yemeği için dışarda yiyin daha mantıklı🤷🏼‍♀️

Yani arkadaşlarla vakit geçirmek, eğlence maksatlı gidilebilir gayet ama ben uzun zamandır serpme kahvaltı tercih etmiyorum.
Reçeldi,ne bileyim yeşil zeytindi,bazı peynirler yemiyoruz kalıyor.
Genelde kahvalti tabağı veren mekanları tercih ediyorum yada aldığım,seçtiğim şeylerin parasını ödeyeceğim yerler.
Mesela Happy Moons kahvaltı tabaği söylüyorum 1 tane(porsiyonları büyük),eşim menemen sever 1 menemen,sucuk istiyorsak sucuk,çocuklar ne istiyorsa onlardan,masaya yenmeyecek birşey gelmiyor kısacası. İsraf olmuyor da. Big Mamma's ta da benzer şekilde söyleyebiliyorduk. Bir ara sıcak kahvaltı tabağı,soğuk kahvalti tabağı vardı mesela ikisinden 1er söylüyorduk eşimle gidince yine bitirebileceğimiz israf olmayacak şekilde ortaya ek ne istiyorsak ekstra alıyorduk.
Bahçeşehir gölette Gurme var mesela oranın konsepti de güzeldi ,sarküteri tarzında bir yer ne istersen secip pişirtiyorsun,peynirleri,pankek vb şeyleri de orada kaç tane istiyorsan adetle sipariş verip masana getirtiyorsun ama fiyatlar uçmuş yani en son gittiğimizde servis de epey kötüydü,senelerdir gittiğim yere adım atmıyorum artık ki biz akşam yemeğine,iftara giderdik,arkadaş grubumuzu da ağırladığımız olurdu.
Ben israf olmamasına odaklıyım bu konularda ama dediğim gibi ayda alemde bir arkadaşlarımla vakit geçirmek amaçlı gideceksem de çıkıntılık yapmam,uyarım çoğunluğa.

Ben de tam tersi. Bu yazılan mekanlardan o kadar gına geldi ki canım yöresellik arıyor. Havalı olmasın plastik masa sandalye olsun kareli masa örtüsü eski püskü tabak çanak olsun takım olmasın. İçine koydukları lezzetli olsun sade olsun..Of of botokslar bi yere kadar cınım🤣
Size Çatalca Antikköy'ü tavsiye edeyim ama bir ara insanlar köy havası alalım,otantik mekan olsun diye diye şişirdiler fiyatları.
O kadar yöresel ki tavuklar geziyor masalarda😉.
Kazara öğle yemeği yiyeyim mangal yakalım derseniz masaya gazete kağıdı seriyorlar.
Ben orada bıraktım mekanı yuh artık o kadar da değil diyerek,son gidişim oldu.
Dedim tamam köy köy dedik ama köy denince kötü hizmet,gazete kağıdı falan serip masaya al sana köy diye yutturmasınlar artık.
Yani yöreselin de içi boşaltıldı maalesef. Yöresel diye acilan mekanlarda kalitesiz market peyniri ,zeytini koyuyorlar önümüze.

Mekanlar buna izin vermiyor ki..
izinlik bi durum yok , ne münasebet ?
serpme kahvaltı 2 kişilikse
ve masada 6 kişi varsa
zaten söylenmesi gereken şey 3 adet çift kişilik serpme kahvaltıdır
ayrıca canım isterse 6 kişinin olduğu masaya 2 tane çift kişilik serpme kahvaltı söylerim
yanımdaki 2 kişi yemeyecek aç değil belki ?
öyle saçma şey mi olur
bunu yapan mekan varsa gitmezsiniz sosyal medyada da ifşa edersiniz bu kadar basit
ben hiç denk gelmedim
denk gelirsem de kalkar giderim para kazandırmam

Yahu bırakın onu, tek sayı sipariş edemiyorsunuz. 3 kişi iseniz 4 oluyor, üste tamamlıyorlar. Tek kişilik serpme yapmadıkları için bu fiyat atıyorum 350 350 700, yani kahvaltı bu diyor, bir üst kişi için 1400 istiyor.
Sıklıkla kahvaltıya gideriz, 5 6 kişi artık verdiğimiz hesap 3 4 binleri buldu, keseceğim bu işi.
bizim insanımız böyle saçmalıklara sessiz kalıp böyle salak mekanlara para yedirmeye devam ettiği sürece
bunlar herkesi enayi yerine koymaya devam eder
canım kaç tane isterse o kadar sipariş ederim
yanımdaki kişilerden biri yemeyecek belki ? kime ne
isteklerimi karşılamayan mekana da beş kuruş para kaptırmam, yazabileceğim her yere yorumumu yazıp
eşime dostuma anlatıp herkese negatif referans verip
gitmeyin böyle böyle yapıyorlar demekten çekinmem
gerçekten bi taksiciler bi de mekan sahipleri iyice tepesine çıktı milletin

izinlik bi durum yok , ne münasebet ?
serpme kahvaltı 2 kişilikse
ve masada 6 kişi varsa
zaten söylenmesi gereken şey 3 adet çift kişilik serpme kahvaltıdır
ayrıca canım isterse 6 kişinin olduğu masaya 2 tane çift kişilik serpme kahvaltı söylerim
yanımdaki 2 kişi yemeyecek aç değil belki ?
öyle saçma şey mi olur
bunu yapan mekan varsa gitmezsiniz sosyal medyada da ifşa edersiniz bu kadar basit
ben hiç denk gelmedim
denk gelirsem de kalkar giderim para kazandırmam
Ben kabul eden mekana denk gelmedim daha.Yemeyecegim diyebiliyorsunuz bu durumda servis acmiyorlar.İki kişi tek serpme aldıysanız bir kişilik servis açıyorlar ...Hatta bu konudan bir mekanla müşteri tartışması haberlere bile konu olmuştu...

Ben kabul eden mekana denk gelmedim daha.Yemeyecegim diyebiliyorsunuz bu durumda servis acmiyorlar.İki kişi tek serpme aldıysanız bir kişilik servis açıyorlar ...Hatta bu konudan bir mekanla müşteri tartışması haberlere bile konu olmuştu...
yapacağınız şey çok basit
yemeyeceksiniz öyle bir yerde
bütün mekanlar mı öyle ? o zaman kahvaltıyı dışarıda yapmayacaksınız :)
çözüm bu kadar basit .
aklı olan allahın bim reçeli, peripellası , kıytırık şokellası , 3 dilim sucuklu yumurtası ,
her evin olmazsa olmazı bardak bardak çayı için
böyle bi rezilliği saygısızlığı çekmez

Hayır 450 lira serpme için abartılı bir fiyat değil şu an. Ancak serpme kahvaltı çok gereksiz bir şey. Ben omlet veya menemen söylüyorum. Yanına da küçük kahvaltı tabakları oluyor mekanlarda ondan söylüyorum. Yoksa başka bir kahvaltılık alıyorum yanına.

Ayrıca herkesin birer serpme alması da israf. Çoğu şey kalıyor. Mesela 10 kişiyseniz 5-6 tane serpme alsanız kafi.
mekanlar onu kabul etmiyorlar artık. hatta bardak ve çatal sayısını bile ona göre getiriyorlar. zaten genelde min 2 kişilikten başlıyor. dışarda yemeyi çok seven biri olarak kahvaltı artık keyif olmaktan çıktı bence. hem deli para veriyorsun hem her şeyin kalitesi düştü mekan sahipleri cinlik yapıyor. geçenlerde tatil için gittiğimiz bir otelde göz ucuyla garsonu izledim süt kabına bim in az yağlı dost sütünü doldurdu. şinitzel de a101 indi😁

Merhaba kızlar,

İş arkadaşlarımla kahvaltı etkinliğimiz var. Bir kaç mekan araştırdık. 300-350 civarında. Ancak çoğunluk bir mekanda karar kıldı. Serpme 450 tl sizce çok mu? Bir kaç kişi eşiyle gelecekti. Eşleri de çok fazla ben böyle iş etkinliği olmasa hayatta vermem bu parayı zaten çoğu yenilmiyor falan demiş. Bilemedim bende insan eşiyle dostuyla arada verir böyle paralar. Bu cimrilik mi? Mekan değiştirsek ayıp olur mu? Siz olsanız ne yaparsınız ne düşünürsünüz?
Fiyat gayet uygun bence

Dışarda simit yerim yine gitmem öyle yerlere 😐 her şehirde olduğu için bir tanesinin ismini söyleyim madem insanlar faydalansın: dilek pastanesinde yedim birkaç kere. İstediğimiz kadar serpme alıyorduk değiştirmedilerse. Happy moons her yerde var mı bilmiyorum. Orası da öyle ve kahvaltısı da çok güzeldir. Daha geçen hafta gittik. Onun dışında zincir olmayan yerler de var ama bunlara daha rahat ulaşım. Faydalanmak isteyen olursa diye söyleyim dedim

@Aysenimi seni de etiketliyim. Yukarda beni alıntıladığın için
Dilek'te bir kere de ben yemiştim. Açık büfeydi o. Biraz tuzluydu o zaman ama dünyaları yemiştim 🤣🤣 her şey vardı.

Benim pek tercihim değil dışarıda kahvaltı. Mümkün ise kişi başı değil de eksik sayılı tabak alıyoruz. Bitirmek çok zor oluyor. Bu şekilde kabul etmeyecek yere de gitmem. Artanlara yazık günah.

Hayır 450 lira serpme için abartılı bir fiyat değil şu an. Ancak serpme kahvaltı çok gereksiz bir şey. Ben omlet veya menemen söylüyorum. Yanına da küçük kahvaltı tabakları oluyor mekanlarda ondan söylüyorum. Yoksa başka bir kahvaltılık alıyorum yanına.

Ayrıca herkesin birer serpme alması da israf. Çoğu şey kalıyor. Mesela 10 kişiyseniz 5-6 tane serpme alsanız kafi.
Buna izin vermiyorlar ki😅

Buna izin vermiyorlar ki😅
mekanlar onu kabul etmiyorlar artık. hatta bardak ve çatal sayısını bile ona göre getiriyorlar. zaten genelde min 2 kişilikten başlıyor. dışarda yemeyi çok seven biri olarak kahvaltı artık keyif olmaktan çıktı bence. hem deli para veriyorsun hem her şeyin kalitesi düştü mekan sahipleri cinlik yapıyor. geçenlerde tatil için gittiğimiz bir otelde göz ucuyla garsonu izledim süt kabına bim in az yağlı dost sütünü doldurdu. şinitzel de a101 indi😁
Ay arkadaşlar bin kişi benimle aynı şeyi yaptığını yazmış. Demek ki izin veren bir sürü yer var. Mekan ismi bile verdim. Hatta menü bile koydum. O mekanları da her yerde şubeleri var diye söyledim. Yoksa zibilyon tane yer daha var. Happy moons, big mammas, cookshop. İnsanlar konuda bir sürü yer saymış. Seçin, beğenin, alın :rolleyes:

Ben kazıkçı işletmelere gitmeyi tercih etmiyorum siz de gitmeyin. Allah aşkına sizden zorla fazla para alan yerlere niye gidiyosunuz? İki kişiyseniz iki tane alacaksınız mecburi dedikleri an kalkar giderim. Hadi bir kere gittiniz daha kapısından geçmeyin.

Ayrıca bir sürü kişi aynı şeyi yaptığını yazmış. İlk sayfadayım diye ben alıntılanıp duruyorum ve bu konuyu açıklamaktan sıkıldım 😄 haftasonu kadıköye kahvaltıya gidiyorum. Yine iki kişi bir serpme söyliycez. Yerken bu konuyu hatırlıycam 🤓

Dilek'te bir kere de ben yemiştim. Açık büfeydi o. Biraz tuzluydu o zaman ama dünyaları yemiştim 🤣🤣 her şey vardı.

Benim pek tercihim değil dışarıda kahvaltı. Mümkün ise kişi başı değil de eksik sayılı tabak alıyoruz. Bitirmek çok zor oluyor. Bu şekilde kabul etmeyecek yere de gitmem. Artanlara yazık günah.
evet biz de öyle yapıyoruz. Ancak arkadaşlar ısrarla işletmeler buna izin vermiyolar diyolar. Halbuki herkes aynı şeyi yaptığını yazmış. Artık isyan edicem yetoooo :rolleyes:

Son düzenleme:
Merhaba kızlar,

iki kişi 900 tl fazla bence yani yazık günah

Merhaba kızlar,

İstanbuldaysanız İBB Sosyal Tesislerinde kişi başı serpme kahvaltı 175 TL, aklınızda bulunsun :)

X