Kan pıhtılaşması yüzünden bebeğini kaybedenlerin sohbet ve dua paylaşımı

acaba sen tolga beye hastanede takip eder misinz falan mı dedin?ben akaydaki sistemi devam ettireceğini düşünüyorum. bir kere sgk ile anlaşması olmasa sana reçete, rapor yazamazdı. anlaşması vardır. hastanede sadece tüp bebek hastalarına bakıyor, bizlere muayenehanede. tahlil için, reçete için hastaneye yönlendiriyordu, o halde bunda değişiklikler olmuştur. ben medicanayı ilk aradığımda 43 tl muayene+ usg 187 tl demişlerdi.neyse bakalım. öğrencez. evet canım homosisteinin yüksek çıkmış. diyetten başka çözüm yok. iki ay diyet vermiş. bence iki ay boyunca diyeti çok sıkı tut. beyaz unu kıs, yağlı süt, yoğurt peynir yeme, light ye, un kullanacağın şeyleri çavdar unuyla yap. diyet listesini almışsındır. sana ne dedi bilmiyorum ama bana tüm sebze ve meyveler serbest demişti. diyette kafana takılan olursa sor.ben şimdi makarna ve patates kızartmasını rahat yiyorum ama bence sen diyete yeni başladın, her yediğine dikkat et, makarnayı kısıtlı ye, kızartmayı da az ye. çünkü çok yağlı biliyorsun. özetle yağı kısıyoruz, hayvansal yağları kısıyoruz, bir de yemeklerini zeytinyağla pişir. ben sırf bu yüzden işte yemek yemiyorum. ayladır yemeğimi işe getiriyorum. ama alıştım bu düzene de.
eşinin erkek doktor takıntısını yenmesine de sevindim:-)tolga hocayı eşlerimiz beğeniyo, nasıl oluyosa bu iş:-)[/QUOTE]

dediğiniz diyeti bende yapabilsem keşke.bu pis boğazımla çok zor.2,5yıllık evliyim.bu sürede 4kürtajla beraber 12 kilo aldım.spora gidiyorum ama boğazı kısmayınca hiç bir anlamı yok.boy 1.57 kilo 74.keşke bekarki halime dönebilsem.

canım zehra dün dr a gitmiş. bbeğin hareketleri iyiymiş ancak, bir haftada kilo almamış ve kan akış hızı yavaş demiş dr. ama zehra bebeğin kendi kan akışı mı yoksa ondan bebeğe giden kan için mi demiş anlamamış.yarın için yine gel aynı olursa durum bebeği alırız artık demiş. yarın belli olacak sanırım. normal istiyorsu zehra ama sezeryan olabilir sanırım. artık 38 hafta oldu sanırım onun.

Senden numarayi aldiktan sonra konuştuk zehra ile.bebegin kalp atisi iyiymis ama bebegin kalbinin pombaladigi kan akisi yavasmis

mrb arkadaşlar.bende kürtaj oldum bebeğimin kalp atışı olmadığı için.1 ay oldu..patolojide birşey çıkmadı.doktorum kan pıhtılaşması testi yapıcaz dedi adet sonrasında.adet olmadığım için henüz yapılmadı.adet öncesi sağlıklı sonuç alırmıyım bilmediğim için yaptıramadım.peki bende pıhtılaşma varsa ve ben şuan 2 haftalık gebeysem coraspirin ve balık yağımı almam gerek.geç kalmış sayılmam değilmi.gebe olduğunu öğrendikten sonra bunları kullanmaya başlayan oldumu.tabiki gebe olmayabilirimde henüz bilmiyorum.1 gün sonra beta baktırıcam.topiğimde anlatmıştım yaşadıklarımı.birde duadan bahsetmişsiniz banada açıklarmısınız ne okuduğunuzu bende yapıyım :KK43: rabbimden başka yardımcımız yok. o verdi o aldı :KK43: bende meryem suresi ile gebe kalmıştım.

mrb arkadaşlar.bende kürtaj oldum bebeğimin kalp atışı olmadığı için.1 ay oldu..patolojide birşey çıkmadı.doktorum kan pıhtılaşması testi yapıcaz dedi adet sonrasında.adet olmadığım için henüz yapılmadı.adet öncesi sağlıklı sonuç alırmıyım bilmediğim için yaptıramadım.peki bende pıhtılaşma varsa ve ben şuan 2 haftalık gebeysem coraspirin ve balık yağımı almam gerek.geç kalmış sayılmam değilmi.gebe olduğunu öğrendikten sonra bunları kullanmaya başlayan oldumu.tabiki gebe olmayabilirimde henüz bilmiyorum.1 gün sonra beta baktırıcam.topiğimde anlatmıştım yaşadıklarımı.birde duadan bahsetmişsiniz banada açıklarmısınız ne okuduğunuzu bende yapıyım :KK43: rabbimden başka yardımcımız yok. o verdi o aldı :KK43: bende meryem suresi ile gebe kalmıştım.

kürtaj olalı 1ay olmuş.tekrar hamilelik için acele etmişsin bence.ilk önce testlerini yaptırsaydın.sonuçlarına göre tedaviyle düşünürdün.gebelik öncesi folik asit kullanılıyo.kanpıhtılaşması varsa coraspirinde kullanılıyo.geçmiş olsun cnm.

kürtaj olalı 1ay olmuş.tekrar hamilelik için acele etmişsin bence.ilk önce testlerini yaptırsaydın.sonuçlarına göre tedaviyle düşünürdün.gebelik öncesi folik asit kullanılıyo.kanpıhtılaşması varsa coraspirinde kullanılıyo.geçmiş olsun cnm.

folik asiti 1 yıldır kullanıyorum.zor gebe kaldım.ama nasip değilmiş :KK43: zaten testten sonra 3.ay düşünüyorum.şuan olup olmadığın bilmiyorum.ama ya olduysa..........

idrar testi yaptım, çift çizgiyi gördüm:-) sevinemedim bile. hayırlısı olsun dedim sadece.

ayyyyyyy canım benim hayırlı olsun...coooook sevindimmmm...ayyyy ayyy heycanlandım yaaa :)) doktora gittinmi ??? İNSALLAH bu sefer yavrularımızı sag saglim kucagımıza almak nasip olur...su mübarek günde kurban oldugum ALLAHIM dualarımızı İNSALLAH kabul eder...arkadaslar cümleten mirac kandiliniz mübarek olsun...

ayyyyyyy canım benim hayırlı olsun...coooook sevindimmmm...ayyyy ayyy heycanlandım yaaa :)) doktora gittinmi ??? İNSALLAH bu sefer yavrularımızı sag saglim kucagımıza almak nasip olur...su mübarek günde kurban oldugum ALLAHIM dualarımızı İNSALLAH kabul eder...arkadaslar cümleten mirac kandiliniz mübarek olsun...

guzel dilekleriniz icin hepinize tesekkur ederim.rabbim bu guzel gunun hurmetine tum isteyenlere en kisa zamanda hayirli saglikli gebelikler versin.hepimizin mirac kandili mubarek olsun.mubarek uc aylardayiz allah hepimizin muradini versin.gulcum sen me yaptin kontrol ne zamandi.

guzel dilekleriniz icin hepinize tesekkur ederim.rabbim bu guzel gunun hurmetine tum isteyenlere en kisa zamanda hayirli saglikli gebelikler versin.hepimizin mirac kandili mubarek olsun.mubarek uc aylardayiz allah hepimizin muradini versin.gulcum sen me yaptin kontrol ne zamandi.

aminnnnnn canım İNSALLAH....cuma canım İNSALLAH iyi haberlerle gelirim..bende hic bulantı felan yok buda huylandırıyor beni :KK43: ama googlede arastırdım olmaması kötü anlamda degilmis bünyeden bünyeye degisirmis...ama ilk gebeligimde cok bulantım vardı...bunda hicbir belirti yok :KK43: keske bulantım olsa :)) sen gittinmi doktora yada ne zaman gideceksin ?? senin hesaba göre bebisin suan kac haftalık ? 4hafta ???

Kızlar günaydın .Miraç kandilimiz mübarek olsun basta ulu onder M.Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm sehitlerimizin ruhları şaad olsun.

Doktor kontrolumde tam kandile denk geldi hayırlı haberlerle dönerim inşallah dualarınızı eksik etmeyin .

Bu mübarek gun hürmetine tüm dualarımız kabul olsun inşaalah...Hepimizin kucagı saglıkla sıhhatle hayırlısıyla dolsun inşallah...

kandılınız mubarek olsun canlarım.bugun bızım evlılık yıldonumumuz:nazar:3 seneyı bıtırdık.ınsallah nıce 3-33 seneler kocamla ve bebegımle:KK20:

aminnnnnn canım İNSALLAH....cuma canım İNSALLAH iyi haberlerle gelirim..bende hic bulantı felan yok buda huylandırıyor beni :KK43: ama googlede arastırdım olmaması kötü anlamda degilmis bünyeden bünyeye degisirmis...ama ilk gebeligimde cok bulantım vardı...bunda hicbir belirti yok :KK43: keske bulantım olsa :)) sen gittinmi doktora yada ne zaman gideceksin ?? senin hesaba göre bebisin suan kac haftalık ? 4hafta ???

Kızlar günaydın .Miraç kandilimiz mübarek olsun basta ulu onder M.Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm sehitlerimizin ruhları şaad olsun.

Doktor kontrolumde tam kandile denk geldi hayırlı haberlerle dönerim inşallah dualarınızı eksik etmeyin .

Bu mübarek gun hürmetine tüm dualarımız kabul olsun inşaalah...Hepimizin kucagı saglıkla sıhhatle hayırlısıyla dolsun inşallah...

ikinizi de kontrolü iyi geçer inşallah kızlar. dr a gittim ben bu arada. kese henüz görünmedi. cuma tekrar çağırdı. kan verdim, sonucum 625, progesteronum 27,15.gülcüm sata göre 4 hafta canım. bakalım cuma günü kese görüncekmi? gülcüm dediğin gibi bulantı her bünyede farklı olur. dün bernayla görüştük acayip bulantılar geçirmişti, hastanede falan yatmış, serumlar yemişti. 19 haftalık olmuş ama hala sabahları istifra ediyormuş. o da çok iyi değil. insan harap bitap düşer. benim de bulantılarım olmazdı hamileliklerimde. haa yaşayan kızımda da olmadı bulantım falan.takma sen bunlara.

Son düzenleme:
Mirac Kandilimiz Mübarek Olsun.Bu gecenin hürmetine Rabbim hakkımızda hayırlı dileklerimizi hayırlısıyla sağlıkla nasip eylesin.

kandılınız mubarek olsun canlarım.bugun bızım evlılık yıldonumumuz:nazar:3 seneyı bıtırdık.ınsallah nıce 3-33 seneler kocamla ve bebegımle:KK20:

ooo tebrik ederim canım. nize mutlu senelere, bebişinşzle, hatta bebişlerinizle inşallah. Allah mutluluğunuzu bozmasın, mutluluğunuza mutluluk:emir_bebek: katsın.

ikinizi de kontrolü iyi geçer inşallah kızlar. dr a gittim ben bu arada. kese henüz görünmedi. cuma tekrar çağırdı. kan verdim, sonucum 625, progesteronum 27,15.gülcüm sata göre 4 hafta canım. bakalım cuma günü kese görüncekmi? gülcüm dediğin gibi bulantı her bünyede farklı olur. dün bernayla görüştük acayip bulantılar geçirmişti, hastanede falan yatmış, serumlar yemişti. 19 haftalık olmuş ama hala sabahları istifra ediyormuş. o da çok iyi değil. insan harap bitap düşer. benim de bulantılarım olmazdı hamileliklerimde. haa yaşayan kızımda da olmadı bulantım falan.takma sen bunlara.

alttan bakmadıysa ondan gorunmemıstır canım daha erken.beta gayet guzel cıkmıs masallah

ooo tebrik ederim canım. nize mutlu senelere, bebişinşzle, hatta bebişlerinizle inşallah. Allah mutluluğunuzu bozmasın, mutluluğunuza mutluluk:emir_bebek: katsın.

amın canım yaa.ınsallah bakabılecegımız kadar bebıslerımız olsun evımız kahkahalarla senlensın:nazar:

Euzü billahi mineş-şeytanir-racîm,Bismillahir-rahmanir-rahîm.

Ey Bizleri varlığa erdiren, Var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran,Güzeller Güzeli Rabbimiz!

Sana sonsuz hamd ü senalar olsun.Kainatın İftihar Tablosu Peygamber Efendimiz'e Sonsuz salât ü selam olsun.

Gufranla ufkumuzda tüllenen şu mübarek gecede bir kere daha dergâh-ı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz:

YA İLAHEL-ALEMİN! Bize verdiğin isteme duygusu ve istenenleri vereceğin inancıyla rahmetinin vüs'ati genişliğindeki kapına dayanıyor, şu mübarek gecede bir kere daha hâlimizi arz etmek istiyoruz. Hâlimiz Sana ayan, söyleyeceklerimiz bildiklerinin bir kısmını beyan. Beklediğimiz asırlardan beri bizi kıvrım kıvrım kıvrandıran dertlerimize derman.. İcabet buyur ey Rahîm ü Rahmân!

EY ÇARESİZLER ÇARESİ! Senin dualara icabet etme mecburiyetin yoktur; ama bizim ona ihtiyacımız hissettiklerimizden de çoktur. Bütün dileklerimizi kabul buyur ve bunları kabulünü vicdanlarımıza duyur; aç ve yalnızlıkla tir tir titreyen kalblerimizi iman ve itminanla doyur. Dilek ve muradlarımıza kavuştur, evlatlarımızla evlerimizi şenlendir, hayırlı bir anne ve eşlerimizi hayırlı bir baba olmasını nasip eyle, hayırlı, sağlıklı, eksiksiz,noksansız ve kusursuz evlatlar nasip eyle. Hamile olmak isteyenlerimize bir an önce hamileliklerini nasip eyle. Hamile olanlarımızın, Sağlıkla sıhhatle sorunsuz, sıkıntısız bir şekilde hamileliklerimizi geçirip, sağlıklı bir şekilde, en kolayından evlatlarımızı kucaklarımıza almamızı, sağ salim doğumlar yapmamızı nasip eyle... Sen tüm noksan ve kusurlardan münezzehsin. Senin herşeye gücün yeter.. Bizleride kapından boş çevirme yarabbi... Amin.....

öncelikle geçmiş olsun. çok erken şüpheli ilişki yaşamışsın canım. ama olmuş artık. hamilelik öncesi kullanılması gerekenlerle ilgili ve pıhtılaşma çıksa bile kullanılması gerekenlerle ilgili çok değişik fikirleri var dr ların. o yüzden bir şey söyleyip yanlış bilgilendirmek istemem. öncelikle sonuçlarını alıp, pıhtılaşma çıkarsa ona göre iyi bir dr bulman lazım. aklına mantığına uyan bir dr. sonuçlarını bir al bakalım önce, ne çıkcak. sağlıklı hayırlı bebeklerimiz olsun diye dua ediyoruz biz. değişik değişik dulalar okuyoruz. şuan salavat-ı tefriciye okuyoruz. dua listemizde ayrıntılı olarak yazıyor yapılması gerekenler.

X