Kan pıhtılaşması yüzünden bebeğini kaybedenlerin sohbet ve dua paylaşımı

ikinizi de kontrolü iyi geçer inşallah kızlar. dr a gittim ben bu arada. kese henüz görünmedi. cuma tekrar çağırdı. kan verdim, sonucum 625, progesteronum 27,15.gülcüm sata göre 4 hafta canım. bakalım cuma günü kese görüncekmi? gülcüm dediğin gibi bulantı her bünyede farklı olur. dün bernayla görüştük acayip bulantılar geçirmişti, hastanede falan yatmış, serumlar yemişti. 19 haftalık olmuş ama hala sabahları istifra ediyormuş. o da çok iyi değil. insan harap bitap düşer. benim de bulantılarım olmazdı hamileliklerimde. haa yaşayan kızımda da olmadı bulantım falan.takma sen bunlara.

Canımmmm değerin gayet güzel. Rabbim inşallah sağ salim keseyideee görmeyi, sonra pıt pıt kalp atışlarınıda duymayı nasip etsin. Sağlıklı, sıkıntısız bir hamilelik nasip etsin inşallahhhhh şu mübarek gece hürmetine.. Amin..

Euzü billahi mineş-şeytanir-racîm,Bismillahir-rahmanir-rahîm.

Ey Bizleri varlığa erdiren, Var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran,Güzeller Güzeli Rabbimiz!

Sana sonsuz hamd ü senalar olsun.Kainatın İftihar Tablosu Peygamber Efendimiz'e Sonsuz salât ü selam olsun.

Gufranla ufkumuzda tüllenen şu mübarek gecede bir kere daha dergâh-ı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz:

YA İLAHEL-ALEMİN! Bize verdiğin isteme duygusu ve istenenleri vereceğin inancıyla rahmetinin vüs'ati genişliğindeki kapına dayanıyor, şu mübarek gecede bir kere daha hâlimizi arz etmek istiyoruz. Hâlimiz Sana ayan, söyleyeceklerimiz bildiklerinin bir kısmını beyan. Beklediğimiz asırlardan beri bizi kıvrım kıvrım kıvrandıran dertlerimize derman.. İcabet buyur ey Rahîm ü Rahmân!

EY ÇARESİZLER ÇARESİ! Senin dualara icabet etme mecburiyetin yoktur; ama bizim ona ihtiyacımız hissettiklerimizden de çoktur. Bütün dileklerimizi kabul buyur ve bunları kabulünü vicdanlarımıza duyur; aç ve yalnızlıkla tir tir titreyen kalblerimizi iman ve itminanla doyur. Dilek ve muradlarımıza kavuştur, evlatlarımızla evlerimizi şenlendir, hayırlı bir anne ve eşlerimizi hayırlı bir baba olmasını nasip eyle, hayırlı, sağlıklı, eksiksiz,noksansız ve kusursuz evlatlar nasip eyle. Hamile olmak isteyenlerimize bir an önce hamileliklerini nasip eyle. Hamile olanlarımızın, Sağlıkla sıhhatle sorunsuz, sıkıntısız bir şekilde hamileliklerimizi geçirip, sağlıklı bir şekilde, en kolayından evlatlarımızı kucaklarımıza almamızı, sağ salim doğumlar yapmamızı nasip eyle... Sen tüm noksan ve kusurlardan münezzehsin. Senin herşeye gücün yeter.. Bizleride kapından boş çevirme yarabbi... Amin.....

Amiiin. çok güzel bir dua olmuş. ağzına yüreğine sağlık.

Duamıza katılmak isteyen arkadaşlargerçek isimleriyle, kaç adet okuduklarını yazabilirler

1-Bu salavatıokumadan önce 21 kere “Estağfirullahel aziyme ve etübileyh” diyerek günahlarınaffı istenir.
2-Hangi dilekiçin okunuyorsa niyet edilir. (aşağıdaki duamız okunur).
3-Euzu besmeleçekildikten sonra Salavat-ı Tefriciye okumaya başlanır.

DUAMIZ
Yerleri vegökleri yaratan Rabbim, senin her şeye gücün yeter sen diledikten istediktensonra her şey ama her şey olur. Ya hayyu ya kayyum, ya zel celali vel ikramkapına geldim, senden diliyor ve dileniyorum, hakkımızda hayırlısıysa, sağlıklıve hayırlı evlatlarla sağ salim doğum yaparak anne olabilmemizi, eşlerimizi baba yapabilmemizi, evlerimizinevlatlarımızla şenlenebilmesini ve evlatlarımızın ana baba sözü dinleyenlerdenve senden korkanlardan olmasını Peygamber efendimiz HZ:MUHAMMEDMUSTAFA(S:A:V)hürmetine, ............................................(okuyanlarınisimleri) ve isteyen herkese nasip etmeni senden diliyor ve dileniyorum.İnşallah nasip edersin Ya Rabbim AMMMMİİİNNNNNN

SALAVAT-I TEFRİCİYE
Allâhümmesalli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericübihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, vehüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi vesahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.
"Allâh’ım,kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlargiderilen, isteklere, hüsn-ü hâtimelere güzel âkibetlere nâil olunan, kerem(cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz MuhammedMustafa (s.a.v.)’e ve onun âl ve ashâbına; her bakış ve her nefeste ve zâtincamâlum olanların sayısınca, kâmil bir rahmet ve tam bir selâmet ihsaneyle."
NICK
GERÇEK İSİM
elif5507 -
Elif:
*01as-
Aslı:
*ceylinn38-
Zehra:
*senay079-
Şenay:
254
*slvy1987-
Selvi:
sevinc007-
Sevinç:
eoe-
Emine:
290
serap06_06-
Serap:
160
rengarenk00 -
Serpil:
20
*nazka86 -
Nazife:
umud40-
Vildan:
50
hildan -
Hilal:
muco509-
Emel:
Eylül06-
Berna:
Slmeng-
selma :
*AzraNur68-
Gül:
06 kelebek-
Neşe:
50
*Şenayın arkadaşı-
Gülin:
31
Mayd-
Aycan:
50
Atis-
Senem:
330ml-
Sultan:
Adalet1990-
Tuğçe:
Gül_neva-
İrem:
Lolo-
Nihal:
Cbdefne-
Canan:
55
Ayşe_23
Ayşe:
TOPLAM
960
DUAYA BAŞLAMA
TARİHİ:
31.05.2013
DUALAMA
TARİHİ:
06.06.2013
zikirler ve dualar abdestsiz okunabilir.Eğer bir murat için okunacaksa dua ve zikirleri abdestli okumaya çalışılmalıdırdenir. Ama hayızlı kadın Besmele, selavat-ı şerif, kelime-i tevhid, istigfardualarını okur ve tesbih çekebilir. Sorun yoktur denir. Dua niyetiyle okunarakRabbena, Fatiha, Rabbenagfirli gibi dualarda ezberden okunabilir.

zehrayla mesajlaştık. ona " seni tanıyan tanımayan herkes dua etti dedim" hepinize çok teşekkür ediyor. iletmemi söyledi. bugün kontrolü var. sonucu bildircek.

Mirac kandilinde yapılacak en makbul ibadet Rabbinle başbaşa kalarak yaptığın ibadettir..

* Mirac gecesinde 12rekat nafile hacet namazı kılınmalıdır.

* Mirac gecesinin sabahı oruçlu olunmalıdır..

* Bol bol seyyüdül istiğfar çekilmelidir..

* Ve miraç gecesinin sabahında öğle ile ikindi namazı arasında 4rekat nafile namaz vardır.

O gece için kılınacak namaz 12 rekat Hacet niyetiyle kılınan namazdır.Bu namazı kılmak güzel görülmüştür..Bu namazın kılınışı:İki rekatta bir selam verilir.Her rekatta 3 kadir,12 ihlası şerifle kılınır.

Yatsı namazından sonra 12 rekatlık hacet namazı kılınır.Beher rek’atte Fatihadan sonra 10 kere ihlas suresi okunur.

Namaza niyet şöyledir : ” Ya Rabbi , rıza-i şerifin için niyet eyledim namaza.Bu gece yedi kat gökleri ve bütün esrarını göstererek muhabbetin ile müşerref kıldığın sevgili Habibin Resul-i Zişan Efendimiz hürmetine ben aciz kulunu afv-ı ilahine , feyz-i ilahine , rıza-i ilahine mazhar eyle”

Namazdan sonra ;

* 4 Fatiha-i Şerife
*100 defa ”SubhanAllahi ve’l-hamdü lillahi vela ilahe illahlahü vAllahü ekber.Vela havle vela guvvete illa billahi’l-aliyyil-aziym”
*100 istiğfar-ı şerife
*100 salevat-ı şerife okunup dua edilir.

Son düzenleme:
merhaba herkese başlığı görünce atladım.

benim 2 sene bebeğim olmadı sonrada 4. aşılamayla hamile kaldım ama ondada gelişim geriliği oldu, anneden giden kan akımı bozulmuş, hastanede aspirin kullandım 28 haftalık 650 gr doğdu, bebeğim iyi şükür. ama bu duruma kan pıhtılaşmasının neden olabileceği söyleniyo. sizler bu konuda bilgilisiniz. bu durumu yaşayan yada bana bilgi verebilecek olan varmı

kandılınız mubarek olsun canlarım.bugun bızım evlılık yıldonumumuz:nazar:3 seneyı bıtırdık.ınsallah nıce 3-33 seneler kocamla ve bebegımle:KK20:
canım ne mübarek güne denk gelmiş evlilik yıldönümünüz. allah ömür boyu çocuklarınınzla mutlu mesut yaşamayı nasip eder inş.

ikinizi de kontrolü iyi geçer inşallah kızlar. dr a gittim ben bu arada. kese henüz görünmedi. cuma tekrar çağırdı. kan verdim, sonucum 625, progesteronum 27,15.gülcüm sata göre 4 hafta canım. bakalım cuma günü kese görüncekmi? gülcüm dediğin gibi bulantı her bünyede farklı olur. dün bernayla görüştük acayip bulantılar geçirmişti, hastanede falan yatmış, serumlar yemişti. 19 haftalık olmuş ama hala sabahları istifra ediyormuş. o da çok iyi değil. insan harap bitap düşer. benim de bulantılarım olmazdı hamileliklerimde. haa yaşayan kızımda da olmadı bulantım falan.takma sen bunlara.

canım b hcg çok güzel çıkmış. henüz bat gelmemişti senin ki bu çok güzel bir sonuç inşallah bu sefer olacak. bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine rabbim hepimize sağlıkla sıhhatle bebişlerimize kavuşmayı nasip eder inş.

iğnenin ucunu açarken iğneyi dik tut.biraz daha az damlıyor. iyi dileklerin için teşekkğrler canım. iyi haberlerle gelirsin inşallah.

ben de kepek yasak diye tam buğday yemiyorum. o kepekli olur diye. enteresan.

valla bilmiyorum tam buğday yazıyor reçeteye anlatmak için yazmıştı karıştırdımı acaba zaten aklımda birkaç soru var aradığımda bunuda sorar öğrenirim sizinlede paylaşırım

merhaba herkese başlığı görünce atladım.

benim 2 sene bebeğim olmadı sonrada 4. aşılamayla hamile kaldım ama ondada gelişim geriliği oldu, anneden giden kan akımı bozulmuş, hastanede aspirin kullandım 28 haftalık 650 gr doğdu, bebeğim iyi şükür. ama bu duruma kan pıhtılaşmasının neden olabileceği söyleniyo. sizler bu konuda bilgilisiniz. bu durumu yaşayan yada bana bilgi verebilecek olan varmı
canım şanslısın bebeğin sağ salim kucağında. bundan sonrası için tavsiyem eğer bir daha hamile kalmayı düşünüyorsan önceden kan pıhtılaşması ile ilgili genetik tahlillerini yaptırman. bir araştırma hastanesinde yaptırabilirsin. trombofili paneli diye geçiyor. çıkacak sonuca göre bir dahakinde iğne kullanman gerekebilir.

homosistein 19 çıkmış deyince ilk defa duyduğum için internetten baktım.çok sorunlu bir rahatsızlıkmış.bende malesef kırmızı et yiyemiyorum.B12 vitamin eksikliği var.doktorumda ilaç yerine illa et yiceksin diyo.bende yiyemiyorum.midem almıyo.öyle kaldı.bütün düşük yaşayan hastaların homosisteine bakmışlardır herhalde.çok test yaptırdım.bu varmı bilmiyorum.diyetle düşebilecek birşey.enazından kanpıhtılaşması gibi genetik olan bir rahatsızlık değil.enyakın zamanda iyi olursun inşallah.Allah hepimize şifa versin.

amin cnm inşallah kandiller yüzü suyu hürmetine Rabbim hepimize şifa versin. et yiyemiyorum demişsin ben haftanın 5 günü kesin yerdim oyüzden artmış baya. b12 için et yerine geçebilecek şeyler vardır mutlaka hem homosistein yükseldikçe risk altında oluyorsun bundan önceki doktorlar homosisteini hiç önemsemediler bile tolga hoca hemen bu testi yaptırdı eğer ben diğerine devam etseydim bu ay aşılama olacaktı ve büyük ihtimalle hüsranla sonuçlanacaktı herşeyde hayır var

canım şanslısın bebeğin sağ salim kucağında. bundan sonrası için tavsiyem eğer bir daha hamile kalmayı düşünüyorsan önceden kan pıhtılaşması ile ilgili genetik tahlillerini yaptırman. bir araştırma hastanesinde yaptırabilirsin. trombofili paneli diye geçiyor. çıkacak sonuca göre bir dahakinde iğne kullanman gerekebilir.

teşekkür ederim.

2. bebek istiyorum diye doğum yaptığım hastaneye gittim, orda düşük "yapmadığın için kah pıhtılaşması araştırmasına gerek yok" dedi, bende hacettepeye gittim, ordaki prof. da "2. gebeliğindede aynı durum olabilir" dedi. ben sordum kan pıhtılaşması olabilirmi diye istiyosan bakalım dedi. kan aldılar 10 güne çıkacakmış.

ben anlamadım, doktorlar niye böyle bi ihtimali düşünmüyolarda ben sağdan soldan duyduklarımla kendim istiyorum

teşekkür ederim.

2. bebek istiyorum diye doğum yaptığım hastaneye gittim, orda düşük "yapmadığın için kah pıhtılaşması araştırmasına gerek yok" dedi, bende hacettepeye gittim, ordaki prof. da "2. gebeliğindede aynı durum olabilir" dedi. ben sordum kan pıhtılaşması olabilirmi diye istiyosan bakalım dedi. kan aldılar 10 güne çıkacakmış.

ben anlamadım, doktorlar niye böyle bi ihtimali düşünmüyolarda ben sağdan soldan duyduklarımla kendim istiyorum

çok güzel canım sen zaten yapman gerekeni yapmışsın. sonuçlarını paylaş bizimle.

Şenay sen 13 Haziran randevunu telefonla almıştın değil mi? Ben de direk gidemiyorum da bu aralar hastaneye. Telefonla almak istiyorum. Hangi telefondan ulaşmıştın?

merhaba hanımlar iyi kandiller doktordan geliyorum durum pekiyi değil rahmimde kanama varmış kesemden 5 katı büyük moralim alt üst oldu progestan kullanıyorum dr değiştirdi crırone jel verdi oraya sıkçakmışım ilk defa böyle birşey gördüm kan nasıl duruyor orda kalp atışı falan da yok minicik kese bütün ilaçlarımı kullanıyorum nerde hata yaptım acaba iğnemi coraspini folbiolu prostanı kullanıyorum kızlar bana bişey diyin çok kötüyüm

çok güzel canım sen zaten yapman gerekeni yapmışsın. sonuçlarını paylaş bizimle.

bende başlık açmaya gelmiştim iyi oldu hazır başlığı ve deneyimli sizleri buldum.

eğer kan pıhtılaşmam varsa iğneyle gebeliğim uzatılabildiği için 2. çocuğu düşüncem kan pıhtılaşmam yoksa 2.yi yapmıcam çünkü prematüre doğumu bu sefer ucuz atlattık ama bi daha o riske girmek istemiyorum. pıhtılaşma hamileliğede engel oluyomuş doğrumu bide adet düzensizliği yapıyormu ?

bende kendi dertlerimi sıkıştırıyorum ama araya doktorlardan bilgi alamıyorum kusura bakmayın :2:

X