Kilomuzu Koruyoruz!

sevgili püsküüt arada bünye öyle yapıyo bende afrikadayken aldığım 700-800 gr yapıştı gitmedi ama gidecek durmak yok yola devam senin takipçilerin olarak peşindeyiz

Özlemişim seni.. :KK16:
Az önce de paylaşımda aynı anda aynı işi yaptık.. :KK34:
Afrika da yemek yiyebildin yani? :KK60: :KK60:

Aynen öyle.. Kilo verirken de kiloyu korurken de "durmak yok, yola devam" tek slogan bence..

Bekliyorum en kısa sürede.. Bak bugün girdim buraya şöyle bir çekip çevirdim.. Tozlanmış, temizledim.. :KK1:

Merhaba günlük,

Cumartesi akşamı nasıl delirdiysem hala 58 kiloya geri dönemedim.. :18:

"Geç buldum, çabuk kaybettim" şarkısını kendime hediye ediyorum.. :KK24:

Artık vücut ne kadar yoksun hale geldiyse yediğime yapıştı demek ki.. :KK60: Kararımdan geri dönüş yok. Yeniden 58 olmadan cıs yok. Tabii diyet zamanı kadar katı beslenme yapmıyorum.. Ama bu aldığım gramlar bu hafta sonuna kadar gitmezse %100 diyet moduna dönmek lazım demek ki kısa süreliğine de olsa..

Bir sonraki mesajımda güzel şeyler konuşmak üzere günlükcüğüm.. :KK16:
insallah bi an önce gelenleri yollarsin.
benimde durum vahim,55 e dogru yol almis bulunmaktayim,en son 53 ,8 dim :18:

Aynen öyle.. Kilo verirken de kiloyu korurken de "durmak yok, yola devam" tek slogan bence..

Bekliyorum en kısa sürede.. Bak bugün girdim buraya şöyle bir çekip çevirdim.. Tozlanmış, temizledim.. :KK1:
Ellerin dert görmesin cnm,mis gibi olmus valla.Bi misafir gelse bu ne toz dicekti:KK55:

insallah bi an önce gelenleri yollarsin.
benimde durum vahim,55 e dogru yol almis bulunmaktayim,en son 53 ,8 dim :18:
:KK53:
Aşkolsun pegasuscum!
Ama sen de haklısın düşündüm de.. Yani Allah bir yetenek vermiş.. :nazar: Yaptığın Barbie pastanın görüntüsü hala gözlerimden gitmiyor.. :KK16:
Sen kim bilir bütün yemekleri ne kadar güzel yapıyorsundur.. Yapınca da tutmak zor haliyle..
Yine de frenlemen gerekiyor..
Bak şaka maka 1,2 kilo almışsın..
Benden fena durumdasın.. Benim bu sabahki kilom 58,7
Buyrun 700 gr! :KK33:
Ha'di zaman belirleyelim kendimize..
Güzel kilomuza dönmek için son bir tarihimiz olsun.. Beceremeyen topiğin tozunu alsın.. :KK60:
Ellerin dert görmesin cnm,mis gibi olmus valla.Bi misafir gelse bu ne toz dicekti:KK55:
Neyseki çok gelen giden yok.. :KK1:
Hala diyet yapıyorlar yahu! :emir_bebek: :KK55:

Son düzenleme:
:KK3::KK3::KK3::KK3:

regl sonrası 900 gram gitmiş benden

kırıldı artık o şeytanın bacağı,

sabah itibari ile 59.5 kiloyum

58 olunca gelicem buraya......

not:püsküütüm :KK54::KK54:

:KK53:
Aşkolsun pegasuscum!
Ama sen de haklısın düşündüm de.. Yani Allah bir yetenek vermiş.. :nazar: Yaptığın Barbie pastanın görüntüsü hala gözlerimden gitmiyor.. :KK16:
Sen kim bilir bütün yemekleri ne kadar güzel yapıyorsundur.. Yapınca da tutmak zor haliyle..
Yine de frenlemen gerekiyor..
Bak şaka maka 1,2 kilo almışsın..
Benden fena durumdasın.. Benim bu sabahki kilom 58,7
Buyrun 700 gr! :KK33:
Ha'di zaman belirleyelim kendimize..
Güzel kilomuza dönmek için son bir tarihimiz olsun.. Beceremeyen topiğin tozunu alsın.. :KK60:

Neyseki çok gelen giden yok.. :KK1:
Hala diyet yapıyorlar yahu! :emir_bebek: :KK55:
tesekkür ederim cnm,habire cnm biseyler isteyip duruyo bu siralar,geliyo kilocuklar:KK19:

belirleyelim valla,yoksa benim ipin ucu kactikca kaciyor,bi yere baglamam lazim bunu:26:

toz cezasina bayildim yanliz:KK9:

tesekkür ederim cnm,habire cnm biseyler isteyip duruyo bu siralar,geliyo kilocuklar:KK19:

belirleyelim valla,yoksa benim ipin ucu kactikca kaciyor,bi yere baglamam lazim bunu:26:

toz cezasina bayildim yanliz:KK9:

Aynen ben de öyle.. Ne çok şeyden mahrum etmişim kendimi.. Gözüm döndü yani! :119:
Sabah kalkıyorum hah tamam bugün güzel besleneyim diyorum sonra başlıyorum tırtıklamaya..

Fikrim şu:
En geç 12 Temmuz Cuma günü hedef kilomuza yeniden "MERHABA" diyelim..
Beceremeyen her gün bu topiğe girip kilo korumayla ilgili makale vs. bulduğunu eklesin.. Ta ki hedefine ulaşana kadar..

Ne dersin? Uyar mı sana? Ya da başka fikir düşün şekerim... :KK33:

Battı balık, yan gider olmayalım.. Ne eziyetler çektik anacım bu kilolar gidene kadar di mi ama?:KK55:

burası çok boş kalmış
tabii okuyan olmazsa boş kalır bana yazılan cevabı bile ben anca gördüm
sevgili püsküüt afrikada evet yemek yiyebildim ama ne yedim sabahları kruvasanla 1 kaşık reçel (otelin kahvaltısı) daha sonra da allah ne verdiyse tr den götürdüğümüz büskivi, konserve vs. bi de mango meyve olarak salata 10 gün boyunca hiç yiyemedim kabızlık basura dönüştü maalesef bünyeye doğru dürüst yeşillik vs girmeyince 1-2 defa oranın yöresel yemeklerini yedik temizliğine güvenebildiğimiz çünkü çok sefil durumdalar içecek suları bile yok yediğimiz meyveyi bile pet şişedeki suyla yıkayıp ancak yiyebiliyorduk düzensiz beslenme sonucu maalesef kilo alarak döndüm dönüşte de onu özledim bunu özledim diye biraz abarttım üstüne bir de düşüp afedersin kıçımı kırdım o yüzden spor da yapamadım ancak yürüyüşlere ve düzenli beslenmeye döndüm en kısa sürede bende buraya gelecem hedefim en geç temmuz sonu bakalım nasıl olacak bu arada 1-2 tane cibuti resmi ekledim bakmak istersen kolay gelsin umarım sen de 12 temmuz itibari ile isediğin kilona dönersin

burası çok boş kalmış
tabii okuyan olmazsa boş kalır bana yazılan cevabı bile ben anca gördüm
sevgili püsküüt afrikada evet yemek yiyebildim ama ne yedim sabahları kruvasanla 1 kaşık reçel (otelin kahvaltısı) daha sonra da allah ne verdiyse tr den götürdüğümüz büskivi, konserve vs. bi de mango meyve olarak salata 10 gün boyunca hiç yiyemedim kabızlık basura dönüştü maalesef bünyeye doğru dürüst yeşillik vs girmeyince 1-2 defa oranın yöresel yemeklerini yedik temizliğine güvenebildiğimiz çünkü çok sefil durumdalar içecek suları bile yok yediğimiz meyveyi bile pet şişedeki suyla yıkayıp ancak yiyebiliyorduk düzensiz beslenme sonucu maalesef kilo alarak döndüm dönüşte de onu özledim bunu özledim diye biraz abarttım üstüne bir de düşüp afedersin kıçımı kırdım o yüzden spor da yapamadım ancak yürüyüşlere ve düzenli beslenmeye döndüm en kısa sürede bende buraya gelecem hedefim en geç temmuz sonu bakalım nasıl olacak bu arada 1-2 tane cibuti resmi ekledim bakmak istersen kolay gelsin umarım sen de 12 temmuz itibari ile isediğin kilona dönersin
Haklısın.. kalori olarak çok yüksek olmasa da düzensiz yediğimiz anda kilo alıyoruz..
Temmuz sonu hedefine ulaşmanı can-ı gönülden diliyorum.. :KK71:
Fotoğraflara baktım.. Afrikalı çocuklar her zaman dokunaklı geliyor.. Sefaleti biliyor olmanın getirdiği bir duygusal durum herhalde..
Her anımıza şükretmek lazım..

Sevgili topik,

58 kiloyla mezun olalı iki hafta oldu..
Bu geçen sürede en yüksek 59,2 kiloyu gördüm.. :KK17:

Asıl hedefim 60 kiloydu.. Böyle ufak tefek sıçramalar için pay bırakmış ve 58 e inmiştim. İyi yapmışım. Herkese hedef kilosunun 1-2 kilo altına inmesini öneriyorum topik. Soran olursa söylersin.. :KK34:

Bugün Cuma.. Kilomu buraya yazayım ve hatta bunu da bir alışkanlığa döndüreyim diyorum.. Şişmeyi önlerim belki böyle yaparsam..

Güncel kilom : 58,5

Zayıf olmak çok keyifli bir şeymiş topik.. İstediğini giyip çıkmak, alışveriş yaparken özgür olmak güzel.. Çevreden aldığım şaşkınlık ve beğeni ifadeleri zaten her gün şımarıklık ayarımı yeniden bozuyor.. :emir_bebek:

Bu gazla da çok abartmıyorum kaçamaklarımı.. pc de eski fotolarıma bakıyorum bu da bana ayrıca gaz veriyor zaten..

Bu hafta iki yemekli toplantım var.. Biri bu gece.. Umarım haftaya Cuma sana kırmızı bir suratla gelmem sevgili topik..

Neler yapıyorum, kısaca bundan da bahsedeyim..

Spor aynen devam.. Haftaya ilave olarak yüzmeye de başlıyorum..
Beslenme konusunda ise sağlıklı olmak adına her gün 5 gıda çeşidini tüketmeye özen gösteriyorum. Akşam yemeklerine ve sonrasına özen gösteriyorum.
Yani aslında diyet hali devam ediyor gibi.. tek farkı arada kaçamak yiyebilmem. Çünkü eskiden kaçamak yaptığımda o hafta o kaçamğı vermekle geçirip üstüne de kilo verebilmek için iyice açlık sınırlarını zorlardım ki bu külliyen sağlıksız olurdu.. Ne zaman kaçamağı komple kestim o zaman düzenli kilo vermeye başladım. Son kilolarımı da bu disiplinle verdim zaten..

Şimdilerde kaçamak yapıp (abartmadan) sonrasında onu dengeleyecek şeyler yiyorum.
Örnek vereyim.. Dün sabah kahve ve kavala kurabiyesi yemek istedim. Özgürüm, yedim. :KK76:
Ama sonrasında öğlen ton balıklı salata, akşam da 1 dilim çavdar ekmeği ve z.yağlı fasulye yedim günü kapattım. Sabah tartıldığımda kavala kurabiyesinin hiç etkisi olmamıştı kilom üzerinde..

Böyle böyle oturacak herhalde bu iş..

Bakalım bu haftayı nasıl kotaracağım? :KK37:

Merhaba topik,

Senin de ağzın var dilin yok anacım..
Neyse lafı dolandırmadan konuya geleyim.
Bu hafta iki yemekli toplantım vardı. Her ikisi de akşam yemeğiydi.. Bu nedenle de açıkçası çok tırsmıştım. Çünkü kiloyu akşam yemeklerine dikkat ederek vermiştim.
Yani.. akşam yemeği önemli hikaye.
Planların olduğu günlerde gündüz çok dikkatli (yumurta, salata, yoğurt) beslendim. Akşam olunca da herşeyi yedim ama miktarları abartmadım.
Enteresandır plan sonrası sabahı, her ikisinde de terazi +500 gösterdi. O gün yine çok dikkat ettim. Artı kilo yapışmadan hemen kaydı gitti.
Bugün 58.4 kiloyum.
Yani hiç de korktuğum gibi olmadı.. üstelik 100 gr. da aşağıdayım..
Kilo koruma işini böyle böyle oturtacağım demek ki.. Benim için büyük değişiklik! :KK60:

Sevgili Topik,

Püsküüt açmış seni çok da iyi yapmış. Benim çok geç haberim olmuş neyse geç olsun güç olmasın değil mi ama?

Güzel ve gerekli bir topik olmana rağmen bazen günlerce müşteri çekememişsin kendine. Bundan sonra daha da kalabalık olursun inşallah. Her hafta mezun olur da sana gelir çıpçıtır hatunlar..

3 Mayıs tarihinde 56 küsür kilo ile mezun oldum.. Hedefim 57 idi. Yaklaşık 2,5 ay geçti en fazla gördüğüm kilo 57,9 oldu. Dün tartıldım 57,3 tüm. Genelde her gün tartılıyorum.

Rejime devam etmeyi bırak, iyicene cozutmuş durumdayım. Eskisi gibi bisküviler, dondurmalar, çeşit çeşit tatlılar. Hani yaşam biçimi olmuştu sağlıklı beslenmek?

Kendime mühlet verdim topik. Sanırım kendimi sıkmaktan özlemişim bu besinleri. Hesap verdiğim mercii yok, kilo almıyorum zaten derken ipin ucunu kaybettim. Ramazan diye spor da yapmıyorum.. Sen o yüzden iyi geleceksin inşallah bana..

Neyse benden haberler bu kadar. Kendine iyi bak, öpüldün..

bırde nacızane bır dusuncemı sızınle paylasayım gıtmeden.koruma donemınde lutfen kulagınızı dısardakı seslere tıkayın.ben amelıyat hamılelık dogum vs........derken aldıgım kılonun cogunu verdım yaklasık 20 kılo ve cok kısa bır surede takım dısıplınınde.sonrasında gorenlerın aaaaaaaa ne kadar zayıflammıssın
ayyyyy nasıl verdın cok guzel olmussun
hıc 3 cocuk annesı degılsın vs.gıbı sozlerı ve eskı elbıselere gırmemın rehafetıyle ıstah kumandamın tusu cık hızlı yukseldı.sakın bu sozlere kanmayın.tartıyla ırtıbatı koparmayın.

bu sözlerin gerçekten çok doğru. ben bunlara hiç kulak tıkayamadım. o kadar güzel bir duygu ki anlatamam...

Merhaba herkese.
Ben 1,5 ay önce diyete başladım. Dukan diyeti yapıyorum. Kitabını okuyupta mantıklı bulduğum için paylaşmak istiyorum.
Diyet bittikten sonra verilen her 1 kilo için 10 gün güçlendirme diyeti yapılırsa ve bu sürenin sonunda kilonuzu uzun bir süre sabitlemiş oluyorsunuz. Ve vücudunuz hedef kilonuza alışıyor.
20 kilo verdiyseniz 20*10 (gün) = 200 gün yapmalısınız.
Hayatınızdan tamamen çıkarttığınız yiyecekleri hafta da iki öğün ödül olarak yediğinizde (aynı gün arka arkaya olmamak şartıyla), kilo almadan yavaş yavaş normal hayata adepte olmanıza yardımcı olur.
Hafta da sadece bir gün yine diyet uygularsanız dengeleniyor.
Bunu kendi diyetinizede uygulayabileceğinizi düşündüğüm için paylaşıyorum.
Ben daha yolun başındayım ama 2014 martta bende burada olacağım nasipse... :KK17:

Merhaba topik,

Geçen Cuma 58,4 düm.

Bugün 58,3.

Mezun olma kilomdan sadece 300 gr. fazlayım. Yeme de yanında yat.. :emir_bebek:

Sağlıklı beslenmeye devam.. Bu hafta sadece bir kez kaçamak yaptım. Onun dışında öğünlerim diyet dönemine göre az biraz daha doyurucu hepsi bu. :KK56:

Çok net bir durum var.. Akşam yemeklerine gerek içerik gerekse saat olarak dikkat etmek kilo korumaya yardımcı oluyor. Buna hep dikkat ediyorum.. tabii ekstra bir davet, ıvır zıvır durumu olmazsa..

Rutin sporuma ek olarak yüzmeye başladım. İyi geldi bünyeye..

Haftaya yine bu kilo civarlarında görüşmek üzere.. :KK34:

MERHABALAR:KK16:

püsküütüm tebrikler canım . yine sözünü tuttun. bu konuda hiç şüpem yoktu zaten:KK34:

hedefine gelmiş ,koruma topiginide açmışsın :KK9:
bayadır k.k dan uzagım . yogunluk içinde kayboldum sanırım :KK9:
kilo konusuna hiç girmeyim , sayfayı kızaran suratla doldurmak istemem :KK53: şu sıralar hayatımda diyetden ve kilodan öncelikli bir çok şey var . onları halledeyim inşallah yine buralardayım .:KK16:
seni görmek iyi geldi:KK19:

MERHABALAR:KK16:

püsküütüm tebrikler canım . yine sözünü tuttun. bu konuda hiç şüpem yoktu zaten:KK34:

hedefine gelmiş ,koruma topiginide açmışsın :KK9:
bayadır k.k dan uzagım . yogunluk içinde kayboldum sanırım :KK9:
kilo konusuna hiç girmeyim , sayfayı kızaran suratla doldurmak istemem :KK53: şu sıralar hayatımda diyetden ve kilodan öncelikli bir çok şey var . onları halledeyim inşallah yine buralardayım .:KK16:
seni görmek iyi geldi:KK19:

Teşekkürler aebenim.. :KK16: :KK54:

İşlerin yolunda gitsin inşallah.. :KK71:

Seni de burada görmeyi diliyorum.. Özlemişim.. :KK14:

selam güzeller,

püsküütüm ne güze kiloyu vermis korumaya baslamissin cok sevindim senin adina ,bi daha hic kilo almassin ins..darisi basima diyemiyorum malesef,kilo vermeyi birak yavas yavas almaya basliycam neden mi? cünkü hamileyim :) süpriz bi hamilelik oldu hala inanamiyorum yarin doktora gidicem Allah izin verirde görebilirsem anca ozaman inanicam sanirim,tr den dün döndüm güzel bir izin gecirdim her ne kadar bu soku yasasamda :)

selam güzeller,

püsküütüm ne güze kiloyu vermis korumaya baslamissin cok sevindim senin adina ,bi daha hic kilo almassin ins..darisi basima diyemiyorum malesef,kilo vermeyi birak yavas yavas almaya basliycam neden mi? cünkü hamileyim :) süpriz bi hamilelik oldu hala inanamiyorum yarin doktora gidicem Allah izin verirde görebilirsem anca ozaman inanicam sanirim,tr den dün döndüm güzel bir izin gecirdim her ne kadar bu soku yasasamda :)
Rabbim hayırlı evlatlar versin mumum.
Saglikla inşallah .

X