Kilomuzu Koruyoruz!

selam güzeller,

püsküütüm ne güze kiloyu vermis korumaya baslamissin cok sevindim senin adina ,bi daha hic kilo almassin ins..darisi basima diyemiyorum malesef,kilo vermeyi birak yavas yavas almaya basliycam neden mi? cünkü hamileyim :) süpriz bi hamilelik oldu hala inanamiyorum yarin doktora gidicem Allah izin verirde görebilirsem anca ozaman inanicam sanirim,tr den dün döndüm güzel bir izin gecirdim her ne kadar bu soku yasasamda :)

Hayırlı olsun.. :nazar:

Sevgili topik,

Bugün 58,1 kiloyum.. :KK62:

22 Haziran mezuniyet kilomdan sadece 100 gr. fazlayım.

Kısaca bu haftayı anlatayım sana.. Cuma günü sana yazdım 58,3 kilo olduğumu.. Cuma rehavetiyle o gece dondurma yedim hem de çikolatalı.. Sabah terazi bey 58,8 olduğumu söyledi.. Yahu yediğim dondurma 500 gr. etmez.. :KK60:

Neyse.. üstüne Pazar pikniği.. Pazartesi günü tamı tamına 59,3 olmuştum.

Yani.. kiloyu korumak ciddi zor işmiş.. Pazartesinden bu yana ağırlaştırılmış diyetteyim. Ekmek sadece light olmak üzere günde 1 dilim, gerisi protein ve sebze.. Günlük sporuma zaten devam ediyorum.. Bu hafta iki kere de yüzmeye gittim.

Kaçan ipi son anda bile olsa tutunca yine ödülünü aldım.. :nazar:

İşin sırrı bu sanırım.

Diyetten çıkınca kilo almak normal.. Önemli olan kilo alır almaz derhal onu vermeye çabalamak. Yerleşmesine izin vermemek.. Hani hoşlanmadığımız insanlara olan mesafeli tutumlarımız vardır ya, işte kiloya da böyle davranmamız gerekiyor sanırım..

Bu arada benden başka kilosunu korumaya gayret eden yok galiba..:KK33:

Sevgili yalnız topik,

Ekim ayında diyete başladığımda Cuma günleri tartılıp, sonrasında rehavete kapılıyor ve kaçamak yapıyordum.. Sonra da bu kaçamak yüzünden aldığım kiloyu vermek için debeleniyordum. Bu rutinde haftalık kilo kaybım yerlerde sürünüyordu..
Kaçamak yapmakla bu diyet işinden kurtulamayacağımı idrak etmem için zaman geçmesi gerekti.. :KK17:

Ne zaman kaçamağı bıraktım, düzenli kilo vermeye başladım.

Ha ölmeye mi geldik? Elbette hayır! Ama kaçamak yaparken eğer diyetteysek bunun diyet süremizi uzattığını bilmeliyiz. Ha, sürenin uzaması bizi rahatsız etmiyorsa mesele yok. Ama bu iş bitsin, bir an önce hedefimize ulaşalım diyorsak kaçamak işini düzeltmemiz lazım. Planımıza uygun ilerliyorsak onun ödülü gibi olmalı kaçamak.. İki haftada bir veya ayda bir yapılmalı..

Kaçamak denilen hadisenin ne olduğunu kilo koruma döneminde daha iyi idrak ettim.
Bu hafta sonu yine kaçamakla geçti ve sonuç olarak bugün 59,1 kiloyum.
Geçen Pazartesi de 59,3 olmuştum ve Cumaya 58,1 e inmeyi başarmıştım. Bu hafta da başaracağımı biliyorum.

Yani.. bunca lafın özü şu: Kaçamak sadece kilo koruma döneminde kontrol edilebiliyor.. Hafta sonu kaçamak yapıyorum, hafta içi onun etkisini nötr etmek için uğraşıyorum.. Kilo koruma değil de kilo verme döneminde olsaydım bu durum beni moral olarak olumsuz etkileyecekti..

Bu yazıyı okuyan ve diyet yapan arkadaşlarımdan kaçamak yapmadan önce bir kez daha düşünmelerini rica ediyorum.. :KK14:

Sevgili yalnız topik,

Ekim ayında diyete başladığımda Cuma günleri tartılıp, sonrasında rehavete kapılıyor ve kaçamak yapıyordum.. Sonra da bu kaçamak yüzünden aldığım kiloyu vermek için debeleniyordum. Bu rutinde haftalık kilo kaybım yerlerde sürünüyordu..
Kaçamak yapmakla bu diyet işinden kurtulamayacağımı idrak etmem için zaman geçmesi gerekti.. :KK17:

Ne zaman kaçamağı bıraktım, düzenli kilo vermeye başladım.

Ha ölmeye mi geldik? Elbette hayır! Ama kaçamak yaparken eğer diyetteysek bunun diyet süremizi uzattığını bilmeliyiz. Ha, sürenin uzaması bizi rahatsız etmiyorsa mesele yok. Ama bu iş bitsin, bir an önce hedefimize ulaşalım diyorsak kaçamak işini düzeltmemiz lazım. Planımıza uygun ilerliyorsak onun ödülü gibi olmalı kaçamak.. İki haftada bir veya ayda bir yapılmalı..

Kaçamak denilen hadisenin ne olduğunu kilo koruma döneminde daha iyi idrak ettim.
Bu hafta sonu yine kaçamakla geçti ve sonuç olarak bugün 59,1 kiloyum.
Geçen Pazartesi de 59,3 olmuştum ve Cumaya 58,1 e inmeyi başarmıştım. Bu hafta da başaracağımı biliyorum.

Yani.. bunca lafın özü şu: Kaçamak sadece kilo koruma döneminde kontrol edilebiliyor.. Hafta sonu kaçamak yapıyorum, hafta içi onun etkisini nötr etmek için uğraşıyorum.. Kilo koruma değil de kilo verme döneminde olsaydım bu durum beni moral olarak olumsuz etkileyecekti..

Bu yazıyı okuyan ve diyet yapan arkadaşlarımdan kaçamak yapmadan önce bir kez daha düşünmelerini rica ediyorum.. :KK14:

Öncelikle topik hiçte yalnız bir topik değil :KK16: Sen kilo koruyorsun, yazıyorsun bizde güzel güzel okuyoruz ama henüz koruma dönemine geçemediğim için buraya yazma hakkı da görmüyordum ki bu mesaja kadar. Kaçamak konusunda çok doğru bir yaklaşımın var. Koruma döneminde de abartılmazsa eğer kaçamak çokta kilo alınacağını düşünmüyorum. Ayrıca ben şöyle bir çözüm buldum kaçamak olayına, canım ne istiyorsa yemiyorum ama kokluyorum :KK9: Bildiğiniz kokluyorum mesela iftarda mis gibi sıcacık taze pide oluyor sofrada ben bi güzel kokluyorum ama yemiyorum, Dün sahurda eşim çikolata sürüyor ekmeğine aldım çikolatanın kutusunu kokladım kokladım hem de mis gibi kokuyor ama yemedim. Bu kez bu taktik bende çok işe yaradı. :KK9: Yakın zamanda inşallah bende bu topiğe koruma amaçlı gelebilirim ki geleceğime inanıyorum. :KK34: O zamana kadar sende burda olursun umarım :KK16:

MERHABALAR:KK16:

püsküütüm tebrikler canım . yine sözünü tuttun. bu konuda hiç şüpem yoktu zaten:KK34:

hedefine gelmiş ,koruma topiginide açmışsın :KK9:
bayadır k.k dan uzagım . yogunluk içinde kayboldum sanırım :KK9:
kilo konusuna hiç girmeyim , sayfayı kızaran suratla doldurmak istemem :KK53: şu sıralar hayatımda diyetden ve kilodan öncelikli bir çok şey var . onları halledeyim inşallah yine buralardayım .:KK16:
seni görmek iyi geldi:KK19:

nasılsın aebencim
yoğunluğunda başarılar canım
eylülde buluşuruz yine canım
selam güzeller,

püsküütüm ne güze kiloyu vermis korumaya baslamissin cok sevindim senin adina ,bi daha hic kilo almassin ins..darisi basima diyemiyorum malesef,kilo vermeyi birak yavas yavas almaya basliycam neden mi? cünkü hamileyim :) süpriz bi hamilelik oldu hala inanamiyorum yarin doktora gidicem Allah izin verirde görebilirsem anca ozaman inanicam sanirim,tr den dün döndüm güzel bir izin gecirdim her ne kadar bu soku yasasamda :)
mumucum çook sevindim
hayırlı uğurlu olsun canım

Sevgili topik,

Bugün 58,1 kiloyum.. :KK62:

22 Haziran mezuniyet kilomdan sadece 100 gr. fazlayım.

Kısaca bu haftayı anlatayım sana.. Cuma günü sana yazdım 58,3 kilo olduğumu.. Cuma rehavetiyle o gece dondurma yedim hem de çikolatalı.. Sabah terazi bey 58,8 olduğumu söyledi.. Yahu yediğim dondurma 500 gr. etmez.. :KK60:

Neyse.. üstüne Pazar pikniği.. Pazartesi günü tamı tamına 59,3 olmuştum.

Yani.. kiloyu korumak ciddi zor işmiş.. Pazartesinden bu yana ağırlaştırılmış diyetteyim. Ekmek sadece light olmak üzere günde 1 dilim, gerisi protein ve sebze.. Günlük sporuma zaten devam ediyorum.. Bu hafta iki kere de yüzmeye gittim.

Kaçan ipi son anda bile olsa tutunca yine ödülünü aldım.. :nazar:

İşin sırrı bu sanırım.

Diyetten çıkınca kilo almak normal.. Önemli olan kilo alır almaz derhal onu vermeye çabalamak. Yerleşmesine izin vermemek.. Hani hoşlanmadığımız insanlara olan mesafeli tutumlarımız vardır ya, işte kiloya da böyle davranmamız gerekiyor sanırım..

Bu arada benden başka kilosunu korumaya gayret eden yok galiba..:KK33:

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

yani yine diyettsin :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Öncelikle topik hiçte yalnız bir topik değil :KK16: Sen kilo koruyorsun, yazıyorsun bizde güzel güzel okuyoruz ama henüz koruma dönemine geçemediğim için buraya yazma hakkı da görmüyordum ki bu mesaja kadar. Kaçamak konusunda çok doğru bir yaklaşımın var. Koruma döneminde de abartılmazsa eğer kaçamak çokta kilo alınacağını düşünmüyorum. Ayrıca ben şöyle bir çözüm buldum kaçamak olayına, canım ne istiyorsa yemiyorum ama kokluyorum :KK9: Bildiğiniz kokluyorum mesela iftarda mis gibi sıcacık taze pide oluyor sofrada ben bi güzel kokluyorum ama yemiyorum, Dün sahurda eşim çikolata sürüyor ekmeğine aldım çikolatanın kutusunu kokladım kokladım hem de mis gibi kokuyor ama yemedim. Bu kez bu taktik bende çok işe yaradı. :KK9: Yakın zamanda inşallah bende bu topiğe koruma amaçlı gelebilirim ki geleceğime inanıyorum. :KK34: O zamana kadar sende burda olursun umarım :KK16:
Bu yöntemle ilgili birşeyler okumuştum..
Yemeden önce koklanırsa ve bir süre yemeden durulursa beyni kandırmanın mümkün olabildiğini ileri sürüyordu..
Sen denedin, işe yaramış. Güzel bir haber.. :KK9:

Buralarda olacağıma eminim.. Neden, dersen.. ki demeyeceksin.. :KK60: :KK60:

nasılsın aebencim
yoğunluğunda başarılar canım
eylülde buluşuruz yine canım

mumucum çook sevindim
hayırlı uğurlu olsun canım

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

yani yine diyettsin :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
Aynen kadiscim.. Tek fark hafta sonları kaçamak yapıyor olmam..
Biliyorsun ki ne kadar kilo vermiş olursak olalım yağ hücrelerimiz yok olmuyor sadece çapları küçülüyor ve yeniden büyümek için dört gözle bekliyorlar..

Geçen gün soruyordun 58 li kilo fotoğrafın nerede diye.. Nihayet ekledim az önce, haberin olsun..

....pıst! yalnız değilmişsin sevgili topik!:KK34:

Bende kilo koruma dönemindeyim.
Evde tartım olmadığı için güncel kilomu bilmiyorum.Diyet boyunca işyerindeki baskülü baz aldım. Tabii bulduğum her bascule çıkmaktan da geri durmadım.
Neyse bugün iftardan once tartıldım.Marketin mal tarttığı kantarda. 52,4.
Buraya yazmak için tartılmayı bekliyordum ama sürekli takip ediyorum.Çünkü benim sorunum kilo verememk değil.Yıllarca bir şekilde aldım verdim ama koruyamadğım için bu kısır döngüden kurtulamadım.
bu topic çok gerekliydi bence. Bende kendi kendimi control etmek adına buralarda olacağım.....

Bu arada burda yazmanın sakıncası olmaz sanırım.Sürekli takip ettiğim bir diyetisyenin kişisel bloğu var.BİR DİYETİSYENİN BESLENME GÜNLÜĞÜ.
Onunda kilo koruma döneminde çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Diyetisyenimiz sürekli kontrollü, bilinçli besleniyor.sık sık yediğini içtiğini yazıyor.Onun beslenme şeklini görünce ben nerelerde hata yaptığımı görüyorum resmen.Kendi adıma söyleyeyim benim en büyük sorunum porsiyonları küçültememek, sağlıklı besinleri fazla yemek. Ve şu aralar en büyük düşmanım hareketsizlik...Sıcaktan dolayı dışarı çıkamıyorum. Evdede düzenli internet olmuyor. BAHANEM ÇOK YANİ...
püsküt hanıma birşey sormak istiyorum.Başlangıçta kaç kiloydu,Na kadar zamanda kaç kilo Verdi.Nasıl bir diyet yaptı.
Koruma dönemini takip ediyorum zaten.
HEPİMİZE KOLAY GELSİN. NASILSA ZYIFIM REHAVETİNE KAPILMAYALIM LÜTFEN........

Bende kilo koruma dönemindeyim.
Evde tartım olmadığı için güncel kilomu bilmiyorum.Diyet boyunca işyerindeki baskülü baz aldım. Tabii bulduğum her bascule çıkmaktan da geri durmadım.
Neyse bugün iftardan once tartıldım.Marketin mal tarttığı kantarda. 52,4.
Buraya yazmak için tartılmayı bekliyordum ama sürekli takip ediyorum.Çünkü benim sorunum kilo verememk değil.Yıllarca bir şekilde aldım verdim ama koruyamadğım için bu kısır döngüden kurtulamadım.
bu topic çok gerekliydi bence. Bende kendi kendimi control etmek adına buralarda olacağım.....

Bu arada burda yazmanın sakıncası olmaz sanırım.Sürekli takip ettiğim bir diyetisyenin kişisel bloğu var.BİR DİYETİSYENİN BESLENME GÜNLÜĞÜ.
Onunda kilo koruma döneminde çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Diyetisyenimiz sürekli kontrollü, bilinçli besleniyor.sık sık yediğini içtiğini yazıyor.Onun beslenme şeklini görünce ben nerelerde hata yaptığımı görüyorum resmen.Kendi adıma söyleyeyim benim en büyük sorunum porsiyonları küçültememek, sağlıklı besinleri fazla yemek. Ve şu aralar en büyük düşmanım hareketsizlik...Sıcaktan dolayı dışarı çıkamıyorum. Evdede düzenli internet olmuyor. BAHANEM ÇOK YANİ...
püsküt hanıma birşey sormak istiyorum.Başlangıçta kaç kiloydu,Na kadar zamanda kaç kilo Verdi.Nasıl bir diyet yaptı.
Koruma dönemini takip ediyorum zaten.
HEPİMİZE KOLAY GELSİN. NASILSA ZYIFIM REHAVETİNE KAPILMAYALIM LÜTFEN........

Öncelikle hoş geldin.. :KK71:
Sana da kilo koruma döneminde başarılar diiyorum.
Bu benim ikinci zayıflama maratonum. Ekim ayında 71,4 kiloydum. Haziranda 58 kiloya indim.
Ayrıntıları, daha önceki maratonumda açtığım başarı öykümde paylaşacağım bu aralar..
Oradan takip edebilirsin.
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-basari-oykuleri/140771-puskuutun-basari-oykusu.html
Yani ben de senin gibi verdim, aldım yine verdim. :KK34: Dilerim hepimiz için bu son olur.. :nazar:

sevgili topik:KK16:
bende şu pis kilolarımdan kurtulup bir an önce burada olmak istiyorum,daha önümde uzun bir yolum var ama biraz gayretle bu yolu kısaltabilirim eminim:KK76:
bekle beniii:KK55::KK1:

dünkü tartıyı unutalım.Bugün her zaman tartıldığım yerde tartıldım.Tam 53 geldim. 700 gr almışım.
Neyse ramazanda olur böyle şeyler. Kendimi çok sıkmayacağım.Zaten 1 hafta birşey kaldı.Çok kilo alırsam Ramazan bitince hepsini toptan hallederim.Parka spora giderim.Yada evde yapaım. Ben hallederim.biliyorum.
Zaten bundan sonraki amacım 55kilo ve 38 bedeni aşmamak. Bu yüzden 52kiloya düştümki, özel durumlar için esneme payı olsun.

Sevgili topik,

Geçen hafta bugün 58,1 kiloydum.
Bugün 58,2 kiloyum.

Hala emin olmamakla birlikte, kilo koruma işini oturtmaya başladığımı düşünüyorum..
Hafta sonu dağıt, hafta içi toparla.. :KK60:

Geçtiğimiz hafta sonu dağıttıktan sonra terazi bey de Pazartesi sabahı beni dağıtmıştı. Tamı tamına 59,1 kilo olmuştum.
2 günlük orta şiddetli dağıtma 1 kilo almama yol açtı yani..

Pazartesinden bu yana da artık standartlaştırmış olduğum yeme biçimine geçtim. Ekmek tüketimini 1 dilimle sınırlı tuttum ve ya sabah ya da öğlen yedim. Meyveyi öğleden sonraya aldım. Akşam yemeğinde salatayı çoğalttım, yoğurt ekledim ve yemekten sonra bir şey yemedim.

Böyle beslenince hafta sonu aldığım 1 kilonun 900 gramı geçti gitti bünyeden.. :KK76:

Haftalık kilo kaybım da şu şekilde oldu:
Cuma: 58,1
Cumartesi: 58,3
Pazar: 58,8
Pazartesi: 59,1
Salı:59,1
Çarşamba: 58,9
Perşembe: 58,5
Cuma: 58,2

Asıl sınav şimdi.. Pazar sabahı tatile çıkıyorum.. :KK55: Dönüş bayram.. :KK60: Yandı gülüm keten helva!

Önümüzdeki Cuma kıpkırmızı bir suratla sana yazıyor olacağım sevgili topik! Bundan emin olabilirsin.. Umarım üst sınırım olan 60 kiloyu geçmem.. :18: :KK17:

Sevgili topik,

Ben bu kilo koruma işini çözdüm galiba.. :KK34:

Tatil öncesi 58,2 kiloydum.. Pazar sabahının köründe ülkeden ayrıldım.. Kıbrıstaydım. Sabah akşam açık büfe! Büyük tuzak!
Ancak ben elimde sadece tek bir tabak, sevdiğim herşeyi değil de "ya onu, ya bunu seç" diyerek dolandım.. Zaten söylemeye gerek yok bütün gün deniz. Yüzmeyi çok sevdiğim için vaktimin çoğu denizin içinde geçti.. E bu da bol hareket demek..

Sabahları kalkınca yogamı yaptım.

Bir de genelde her tatilde kilo konusunda beni batıran şeyi bu sefer yapmadım. Hiçbir öğünde meyve/tatlı yemedim.
Öğlen yemek yemediğim için akşam üstüne doğru deniz kenarına 1 tabak karışık meyve istedik, paylaştık.

Topikciğim inanabiliyor musun; her sene tatilde en az 3-4 kilo almayı başaran ben bu sefer çok az aldım ve döndüm..

İnanamayacaksın ama sadece ve sadece 200 gr. aldım.. :KK52:

Kilom an itibariyle;

:nazar: 58,4 :nazar:

SÜPERSİN................
açık büfeye dayanmak ????????? bana hala imkansız geliyor.kırk yılın başında bir kere geliyorum diye korkr korka herşeyden tırtıklardım herhalde. Yada yanına yöresine uğramazdım.Şu sıralar regl bekliyorum ve çooooooooooooook iradesizim.Allahtan Karatay ın öğünler arası 5 saat ağzına bir lokma dahi sürmeme kuralına uyabiliyorum.Çok şükür o kadar iradem var.

bayram tatili bitince tartılıcam inşallah...
Akkoyun karakoyun belli olacak....

sana bir şey sormak istiyorum.Anladığım kadarıyla sende çok kilo verdin.Yüzün çöktü mü çirkinleştimi?
bana herkes yüzün çok çöktü diyor.
birde kilo koruma döneminde günde ne kadar spor yapıyorsun?

sana bir şey sormak istiyorum.Anladığım kadarıyla sende çok kilo verdin.Yüzün çöktü mü çirkinleştimi?
bana herkes yüzün çok çöktü diyor.
birde kilo koruma döneminde günde ne kadar spor yapıyorsun?

Benim yüzüm kilolu olduğumda bile çok tombik değildi.. (86 kiloyu gördüğüm dönem hariç)
Daha önceki zayıflama dönemimde yüzüm daha çok çökmüştü. Bu sefer daha az çöktüğünü düşünüyorum. Sanırım bu sene başında başladığım yüz yogasının faydası oldu, emin değilim..

Bir de sanırım kişilerin bakış açısına göre değişiyor.. Bazı tanıdıklar yüzün hiç çökmemiş derken bazıları olmamış böyle 1-2 kilo al yeniden diyor.. :KK60: Ben de "ha'di ordan pis kıskançlar" diyorum.. :KK60:

Elbette 70 li kilolardaki yüzüme sahip değilim.. Bunu normal karşıladığım için de kafaya takmıyor ve yüz yogasına devam ediyorum.. Elimde olabilseydi yüzümden hiç vermeseydim de sadece bedenim incelseydi ama mümkün olamıyor maalesef.. :KK14:

Zayıflama döneminde yaptığım sporun aynısını yapmaya devam ediyorum. Sıkılaşmak için ekstradan yüzmeye başladım. Haftada iki kez mevcut spora ek olarak yüzmeye gidiyorum.

teşekkür edeim püsküt.
bu topik bize kaldı galiba.Anladığım kadarıyla sen iradene hakim olabiliyorsun.Dengeli beslenme işini oturtmuşsun.Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi yaşam biçimi yapmışsın.ben son bir kaç gündür eski pisboğazlık günlerimi yaşıyorum.bunun nedeni yaklaşan reglim biliyorum ama yinede dengeli beslenme olayını oturtamadım diye üzülüyorum.çok aşırı yemedim ama o kaçamaklar hiç olmasada olurdu.Birde bayram nedeniyle yatılı misafirlikteyiz.Kendi evin gibi olmuyor.Ben normalde akşam yemeğimi en geç 5- 6 gibi yiyorum ama evimde erken yattığım için aıkmamış oluyorum.Burda geç yatılıyo ve belli bir saatten sonra acıkmaya başlıyorsun.
Neyse pazar günü dönücez inşallah.Reglimde başlarsa normal dengeli beslenme düzenime devam edeceğim.

teşekkür edeim püsküt.
bu topik bize kaldı galiba.Anladığım kadarıyla sen iradene hakim olabiliyorsun.Dengeli beslenme işini oturtmuşsun.Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi yaşam biçimi yapmışsın.ben son bir kaç gündür eski pisboğazlık günlerimi yaşıyorum.bunun nedeni yaklaşan reglim biliyorum ama yinede dengeli beslenme olayını oturtamadım diye üzülüyorum.çok aşırı yemedim ama o kaçamaklar hiç olmasada olurdu.Birde bayram nedeniyle yatılı misafirlikteyiz.Kendi evin gibi olmuyor.Ben normalde akşam yemeğimi en geç 5- 6 gibi yiyorum ama evimde erken yattığım için aıkmamış oluyorum.Burda geç yatılıyo ve belli bir saatten sonra acıkmaya başlıyorsun.
Neyse pazar günü dönücez inşallah.Reglimde başlarsa normal dengeli beslenme düzenime devam edeceğim.

Şimdilik öyle görünüyor.. İnanıyorum ki yaz döneminden sonra aramıza katılan arkadaşlar çoğalacaktır..

Sen de evine geçtikten sonra düzenini oturtursun yeniden.. Başka düzende zor bu işler, sana hak veriyorum. Regl dönemi de şeker ihtiyacını tetiklemiş ve ödem yapmıştır. Bayram sonrası aldığın kiloları vereceğine inanıyorum.

İrademe hakim olmam gerektiğini düşündüğüm için oluyorum. Kilo ver, verdiğini geri al, sonra bir daha ver.. Bu kısır döngüden bu sefer kurtulmak istiyorum.

Kilo verince yağ hücrelerimiz yok olmuyor sadece çapları küçülüyor. Eskisi gibi olmak için hazırlar yani.. Bunu hatırladıkça frenlemek kolaylaşıyor..

Cuma yarışmasında Cuma günleri kilo bildirimi yapılıyor, bu alışkanlığı bırakmıyorum ve Cuma günü yazdıklarımı takip eden arkadaşlarım olduğunu biliyorum. Onları suyu hürmetine hep dikkat etmeye çalışıyorum. Kiloyu da onlar sayesinde verdim, korumayı da yine onlar sayesinde yapacağım. :KK16:

Şimdilik öyle görünüyor.. İnanıyorum ki yaz döneminden sonra aramıza katılan arkadaşlar çoğalacaktır..

Sen de evine geçtikten sonra düzenini oturtursun yeniden.. Başka düzende zor bu işler, sana hak veriyorum. Regl dönemi de şeker ihtiyacını tetiklemiş ve ödem yapmıştır. Bayram sonrası aldığın kiloları vereceğine inanıyorum.

İrademe hakim olmam gerektiğini düşündüğüm için oluyorum. Kilo ver, verdiğini geri al, sonra bir daha ver.. Bu kısır döngüden bu sefer kurtulmak istiyorum.

Kilo verince yağ hücrelerimiz yok olmuyor sadece çapları küçülüyor. Eskisi gibi olmak için hazırlar yani.. Bunu hatırladıkça frenlemek kolaylaşıyor..

Cuma yarışmasında Cuma günleri kilo bildirimi yapılıyor, bu alışkanlığı bırakmıyorum ve Cuma günü yazdıklarımı takip eden arkadaşlarım olduğunu biliyorum. Onları suyu hürmetine hep dikkat etmeye çalışıyorum. Kiloyu da onlar sayesinde verdim, korumayı da yine onlar sayesinde yapacağım. :KK16:

İnşallah bu son olur ikimiz içinde.
bünyesi kilo almaya yatkın olanların işi daha zor gerçekten.İpin ucunu azcık kaçırsan hemen bir yerlerinde belli oluyor.Benim simitlerim mesela.
YAĞ HÜCRELERİMİZİN YOK OLMADIĞINI SADECE ÇAPLARININ KÜÇÜLDÜĞÜNÜ daha öncedende bir yerlerde okumuştum ama unutmuşum.işime gelmemiş demekki? kilo verince onlardan ömür boyu kurtulurum düşüncesi ağır basmış.Keşke öyle olsaydı ama gerçekler her zaman acıdır ve acıtır.
burda olmak bana iyi geldi.sürekli okuduğum bir kaç topik var.Motivasyon süper.
Bugün nihayet hastalandım ve irade hakimiyetimi şu andan itibaren ele almış olacağım.
tek eksiğim spor yada hareket diyelim.
onuda yaşam biçimi olarak beynimde ve hayatımda oturtabilirsem inşallah bende bu kısır döngüden ömür boyunca kurtulacağım........

İnşallah bu son olur ikimiz içinde.
bünyesi kilo almaya yatkın olanların işi daha zor gerçekten.İpin ucunu azcık kaçırsan hemen bir yerlerinde belli oluyor.Benim simitlerim mesela.
YAĞ HÜCRELERİMİZİN YOK OLMADIĞINI SADECE ÇAPLARININ KÜÇÜLDÜĞÜNÜ daha öncedende bir yerlerde okumuştum ama unutmuşum.işime gelmemiş demekki? kilo verince onlardan ömür boyu kurtulurum düşüncesi ağır basmış.Keşke öyle olsaydı ama gerçekler her zaman acıdır ve acıtır.
burda olmak bana iyi geldi.sürekli okuduğum bir kaç topik var.Motivasyon süper.
Bugün nihayet hastalandım ve irade hakimiyetimi şu andan itibaren ele almış olacağım.
tek eksiğim spor yada hareket diyelim.
onuda yaşam biçimi olarak beynimde ve hayatımda oturtabilirsem inşallah bende bu kısır döngüden ömür boyunca kurtulacağım........
İnşallah! :nazar:

Kilo almaya yatkın olunca zaten spor yapmak şart.

Sporun en önemli faydası kasları geliştirmek. Gelişen kaslar, artan metabolizma hızı demek. Bu kadar basit.
Yediklerinden kısmak yerine, sağlıklı yemekleri çoğaltıp, sağlıksız olanları azaltıp, sporu mutlaka yapıyor olmak lazım..

Pusuda bekleyen yağ hücrelerimizden ancak 5 yılda kurtulabiliyoruz.
5 yıl aynı kilo aralığında (+2/3 kiloyu geçmeden) durmamız, alsak da hemen vermemiz gerekmesi bu yüzden..

Hoşgeldin irade hakimiyeti! :KK9:

Sporu önce düşün.. Ne kadar zaman ayırabilirsin, yaşam konforuna göre nereye sığdırabilirsin.. Bana göre; düşünmek, planlamak başlamanın en önemli kısmını oluşturuyor.

Özellikle bir kondisyon bisikleti alıp evin bir köşesine (TV seviyorsan onu görebileceğin bir yer) koymak ve her gün çevirmeye başlamak. 15 dakikalık bir bisiklet 150 kalori yakmak demek.
O gün biraz kaçırdın haydi hop bisiklet!
Sadece kalori bazında da bakma..
Bisiklet bel altından itibaren kas çalıştırıyor. Ve vücut kas toplamımızın %70 lik bölümü bel çizgimizin altında!

Bunu düşünmelisin..

X