Kızlar yine fikirlerinize ihtiyacım var bu sefer yine gönül işleri

Bu adamla olmazmış zaten orası ayrı ama bundan sonra karşına düzgün, sana uygun biri çıkarsa da hep anneni mi düşüneceksin?

Tek evladı sen değilsin. Evlilik yoluna girersen annene bir düzen kurarsınız. Bu yükün altına girip ona göre düşünmek zorunda hissetme kendini.
Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah yazmış. Ben de hayırlısı olsun yazdım. Yani annemi düşünüyorum. Çünkü biliyorsunuz ablam uzakta yaşıyor. 2 abim var evleri ayrı. Annem damattan da gelinlerden de çekiniyor. Tek başına yaşayamaz diye korkuyorum ben de. Zaten bunu da bahane ettim bu çocuğa. Bana dedi ki gerekirse biz evlenirsek bizim yanımızda yaşayabilir. Ben de saçmalama kimse başkasının düzeninde rahat edemez dedim. En küçük ben olunca onu ortada tek başına bırakacakmışım gibi geliyor. İleride de böyle hissedeceğim sanki. Bir de şiir paylaşmış instagramda bu çocuk. Yani 2 haftada şiir paylaşacak kadar ne yaşadın be adam. İki kişi severse mutluluk olur. Biri sever birisi kaçarsa aşk olur. İkisi de sever kavuşamazlarsa efsane olur.

Son düzenleme:
Ha binde ayrica annekerimiz evet basimizin taci. Ama sen kendine bi yol cizerken anneni dusunme. Evladi dusunmek annenin gorevi. Senin boyoe bi sorumlulugun yok. Annene elbet bi duzen kurarsin ama once kendine bak. Annem yalniz kalmasin diye bi omrü cürütürsün ama anne gocup gidince (allah gecinden versin)yalniz kalirsin.
Çok haklısın. İşte babamın vefatından sonra hiç ayrılmadık (12 yıl) Tek bırakınca vicdan azabı çekerim diye düşünüyorum sadece. Bir akrabamız annesi yalnız kalmasın diye evlenmedi dediğin gibi. Annesi geçen yıl vefat etti. Kadın şimdi 40 küsür yaşlarında. Keşke diyor annem her gelene armudun sapı üzümün çöpü demeseydi de evlenseydim.

Kızlar merhaba. Hemen konuya giriyorum. Ben ilçeye atandım demiştim ya. Telegram denen grupta bilgi alışverişi yapılıyor işte. Oradan başka bir ilçede (huzurevinde) çalışan erkek hemşire bana yazdı. Aslında bilgi alışverişi falan. Sonra konu birden gönül işine geldi. 2 haftadır konuşuyoruz. Ama siz biliyorsunuz ki ben annemle yaşıyorum. Çocuk hoş sohbet birisi. Telefonda 1 defa konuştum. Fotoğrafını attı işte bana ben de ona attım. Öyle cinsellikle ilgili falan konuşmadı. Sadece sorun şu ki boşanmış ve bir kız çocuğu var 4 yaşında. Ben 25 yaşındayım kendisi 32 yaşında. Boşanma sebebi eşi bu çocuğu aldatmış. Ben ama az önce veda konuşması yaptım kızlar. Kendisi çay içelim, buluşalım diyordu. Etkilenmiş benden. Yapamam dedim. Seninle olursam çok sorumluluk almış olacağım ve annemi ortada bırakamam dedim. Kendi mutluluğum için onu hiçe sayamam dedim. O da ben olmasa bile seni tanıdığıma mutlu oldum yıllar sonra güzel duygular yaşadım demiş. Bir sonum olmaz değil mi bu çocukla? Yani düzgün bir insan profili çizdi kafamda. İstediğin kadar beklerim dedi sen hazır olana kadar. Ama anneme nasıl açıklayacağım ki hoşlandığımı? Sıkıştım kaldım. Çocuğu oyalayıp vaktini çalmak hiç istemiyorum. Kızlar gerçekten fikirlerinize çok ihtiyacım var lütfen yazın.
bnece kesinlikle uzak dur. ne güzel atanmışsın daha hayatının başındasın annesinin bile bakmadığı çocuğa mı bakacaksın . ayrıca kadının aldattığını düşünmüyorum yalan söylüyordur. sakın ama sakın çocuğu olan biri ile evlenmeyin heleki sizin çocuğunuz yoksa. belki şimdi değil ama çookkk ilerde aşırı sıkıntı yaşarsınız . şuan babamın ilk evliliğinden olan 2 adet abimle yaşadığım sorunlar gibi. belki siz değil ama sizin yaptığınız çocuk bunu çeker. çocuğunuza bunu yapmayın

bnece kesinlikle uzak dur. ne güzel atanmışsın daha hayatının başındasın annesinin bile bakmadığı çocuğa mı bakacaksın . ayrıca kadının aldattığını düşünmüyorum yalan söylüyordur. sakın ama sakın çocuğu olan biri ile evlenmeyin heleki sizin çocuğunuz yoksa. belki şimdi değil ama çookkk ilerde aşırı sıkıntı yaşarsınız . şuan babamın ilk evliliğinden olan 2 adet abimle yaşadığım sorunlar gibi. belki siz değil ama sizin yaptığınız çocuk bunu çeker. çocuğunuza bunu yapmayın
Haklısın. İnsan yeri geliyor kendi öz kardeşiyle anlaşamıyor kavga ediyor siz üvey kardeşten bahsediyorsunuz. Ben de sorun yaşayacağımı düşünüyorum. Kızı ergenlik çağına geldiğinde elbet benimle çatışacak. Kendisi şu an uyumlu, nazik diyor ama çocuk daha o. Aynen belki de benim çocuğumu daha az sever daha az ilgilenir. Abla kardeş iyi anlaşır diyor şimdiden. Ne biliyorsun kardeş kıskançlığı olur bir kere dedim. Bana söylediği tek şey omuz omuza verirsek biz her sorunu çözeriz. Bakarız. Hallederiz. Fikir yazan herkese teşekkür ederim buradan. Hepsini okudum.

çoçugu var anneyle sürekli çoçugu için yanyana gelmek zorunda boşanma sebebi onun lafı başka bişeyde olabilir ben evlendım boşandım ama çoçuklu biriyle olmaz kı sen bekarsın acele etme ilk buldugun dala sarılma

çoçugu var anneyle sürekli çoçugu için yanyana gelmek zorunda boşanma sebebi onun lafı başka bişeyde olabilir ben evlendım boşandım ama çoçuklu biriyle olmaz kı sen bekarsın acele etme ilk buldugun dala sarılma
Anne bu çocukla da kızıyla da hiç yan yana gelmiyormuş. 1 yaşında tamamen babaya vermiş bir daha da gelmemiş. Çoktan unuttu kızını dedi. Babaanne bakıyormuş. İleride ama dediğin gibi yüz yüze gelebilirler. Veli toplantısı, mezuniyeti vs. olunca. Zaten veda konuşması yaptım. O kadar sorumluluğu alamam üzerime. Kendi çocuğun gibi davranırsın yeri gelir oturup dinlersin yeri gelir yanlışı olduğunda kızarsın diyor ama yapamam yapamam.

Anne bu çocukla da kızıyla da hiç yan yana gelmiyormuş. 1 yaşında tamamen babaya vermiş bir daha da gelmemiş. Çoktan unuttu kızını dedi. Babaanne bakıyormuş. İleride ama dediğin gibi yüz yüze gelebilirler. Veli toplantısı, mezuniyeti vs. olunca. Zaten veda konuşması yaptım. O kadar sorumluluğu alamam üzerime. Kendi çocuğun gibi davranırsın yeri gelir oturup dinlersin yeri gelir yanlışı olduğunda kızarsın diyor ama yapamam yapamam.
kız babanne ne zamana kadar bakacak yarın bır gun evlendığınızde gelmek isteyebilir evladı sonuçta annesı bir gün çıkıp çoçuk diyebilir yani herşey olabilir bence uzak dur

Adam tam çakal daha görmeden etmeden 2 haftada evlilik gelecek planları yalandan kıskanmalar falan filan.
Gözü açılmamış memur kız genç tecrübesiz adam için tam bir piyango.
Kendine ve kızına maddi manevi bakıcı arıyor konu sahibi arkana bakmadan kaç bir daha asla muhattab olma.

Kızlar merhaba. Hemen konuya giriyorum. Ben ilçeye atandım demiştim ya. Telegram denen grupta bilgi alışverişi yapılıyor işte. Oradan başka bir ilçede (huzurevinde) çalışan erkek hemşire bana yazdı. Aslında bilgi alışverişi falan. Sonra konu birden gönül işine geldi. 2 haftadır konuşuyoruz. Ama siz biliyorsunuz ki ben annemle yaşıyorum. Çocuk hoş sohbet birisi. Telefonda 1 defa konuştum. Fotoğrafını attı işte bana ben de ona attım. Öyle cinsellikle ilgili falan konuşmadı. Sadece sorun şu ki boşanmış ve bir kız çocuğu var 4 yaşında. Ben 25 yaşındayım kendisi 32 yaşında. Boşanma sebebi eşi bu çocuğu aldatmış. Ben ama az önce veda konuşması yaptım kızlar. Kendisi çay içelim, buluşalım diyordu. Etkilenmiş benden. Yapamam dedim. Seninle olursam çok sorumluluk almış olacağım ve annemi ortada bırakamam dedim. Kendi mutluluğum için onu hiçe sayamam dedim. O da ben olmasa bile seni tanıdığıma mutlu oldum yıllar sonra güzel duygular yaşadım demiş. Bir sonum olmaz değil mi bu çocukla? Yani düzgün bir insan profili çizdi kafamda. İstediğin kadar beklerim dedi sen hazır olana kadar. Ama anneme nasıl açıklayacağım ki hoşlandığımı? Sıkıştım kaldım. Çocuğu oyalayıp vaktini çalmak hiç istemiyorum. Kızlar gerçekten fikirlerinize çok ihtiyacım var lütfen yazın.
Olmaz bu iş. Ama gönül ilişkilerinizde de annenizi öne sürmeyin lütfen. Davul dengi dengine bence. Hele ki aldatılma olaylarında ben daha tedbirli olurum, kişinin yeniden güven kazanmaya çalışması sürecini benimle atlatmaya çalışmasını istemem açıkcası.

İşte benim atandığım ilçede değil komşu ilçesinde çalışıyor bu kişi. Benim şu anki yıllardır yaşadığım ilde de kızına ev almış. Kiraya vermiş. Daha önce benim yaşadığım ilde yaşamış. Buraları avucunun içi gibi biliyor. Çay içelim işte geleyim şurada yemeğe çıkalım falan dedi ben kabul etmedim. Aynen daha evvel bekar birisini istemiyormuş. Çünkü senin dediğin gibi düğün falan yapınca masraf edince tekrar aynı kötü olayları yaşamaktan korkuyormuş. Tabi ki tek sorun bu heyecanları daha önce yaşaması değil. Ortada bir kız çocuğu var. Uyumlu falan diyor ama aynı eve girince elbet birbirimizi kıskanacağız. İnsan yeri geliyor kendi annesiyle anlaşamıyor. Bir de yukarıda birisi yazmıştı paranoyak olurlar diye. Dün bana şey yazmış sen instagramda neden bu kadar çok çevrimiçisin? Demek ki dedim içimden bana da güvenmeyecek. Ben de neden sordun kıskanıyor musun instagramda olduğumu girip çıkamam mı yani senden izin mi alayım dedim? O da izin alma ama evet biraz kıskancım yazmış.
Ayyyyy cildiricam bu müsveddeyi hayatından çıkar hemen kuzum yaaa,bu neee🥺 buna inanma sakın yaaa bu me saçmalık 🫣

Şu an için gelmiyor olabilir, 3 gün sonra çıkıp gelirse söz hakkın olmaz. Hatta istersen kızı al 16 yaşına dek bak, o gün çıkıp da annesi gelse gözü seni mi görür? Dahası kadın yarın bir gün boşansa, ilk saracağı yer senin ailen olur. Bu konulara pek güvenme. Ağzınla kuş tutsan yaranamazsın, kıza da kocana da günün sonunda da "ne var, yapmasaydın sen de" olur. O nedenle çocuğun annesi ölüp gitmedikçe, çocuk "anne" olarak seni benimsemedikçe bence bir çocuğun sorumluluğunu almak delilik. Tekrar söylüyorum sen boşanmış ve çocuklu olsan, kendisi de öyle olsa bile yine de son tercihi sen olurdun. Erkekler kendi soylarından olmayan çocuklara ne zaman, ne maddiyat ne de emek harcıyorlar, haksız da değiller. Kadınlar da hep bir kendini feda etme durumu.
Adam sana aşık değil, ben telegramdan bulup 2hafta yazışsam bana da aynı cümleleri yazar. Bakıcı arıyor herif açık açık. Kullandırma kendini.

Şu an için gelmiyor olabilir, 3 gün sonra çıkıp gelirse söz hakkın olmaz. Hatta istersen kızı al 16 yaşına dek bak, o gün çıkıp da annesi gelse gözü seni mi görür? Dahası kadın yarın bir gün boşansa, ilk saracağı yer senin ailen olur. Bu konulara pek güvenme. Ağzınla kuş tutsan yaranamazsın, kıza da kocana da günün sonunda da "ne var, yapmasaydın sen de" olur. O nedenle çocuğun annesi ölüp gitmedikçe, çocuk "anne" olarak seni benimsemedikçe bence bir çocuğun sorumluluğunu almak delilik. Tekrar söylüyorum sen boşanmış ve çocuklu olsan, kendisi de öyle olsa bile yine de son tercihi sen olurdun. Erkekler kendi soylarından olmayan çocuklara ne zaman, ne maddiyat ne de emek harcıyorlar, haksız da değiller. Kadınlar da hep bir kendini feda etme durumu.
Adam sana aşık değil, ben telegramdan bulup 2hafta yazışsam bana da aynı cümleleri yazar. Bakıcı arıyor herif açık açık. Kullandırma kendini.
Öyle haklısın ki. Ben de buradaki kadınlar yazınca aydınlanma yaşadım. Hem işe git gel, hem ev işi yap, yemek yap, çocukla ilgilen, yeri gelecek ödevine yardımcı ol. Paşa da yan gelsin yatsın. 16 yıl geçsin ve annesini tercih etsin. Düşününce bile çok kötü hissediyorum.

Öyle haklısın ki. Ben de buradaki kadınlar yazınca aydınlanma yaşadım. Hem işe git gel, hem ev işi yap, yemek yap, çocukla ilgilen, yeri gelecek ödevine yardımcı ol. Paşa da yan gelsin yatsın. 16 yıl geçsin ve annesini tercih etsin. Düşününce bile çok kötü hissediyorum.
Kız sen bana niye cevap vermiyorsun, hemen bırak savur at🥺

Kesin kadın aldatmıştır kesin...bir de ufacık bebekle.

Evet canım çocuk 5 aylıktı diyor. Ben 1 yaşına kadar bekledim. Özür diledi kabul etti aldattığını diyor. Ben kabul etmedim bitirdim diyor. Ara ara gidip gördüm kızımı dedi. Hatta kadın 1 yaşında tamamen vermiş çocuğunu. Çocuk beni tanımıyordu ağlıyordu zor alıştı diyor. Sana da alışır falan diyor. Hatta babasına diyormuş ki baba bana ne zaman gerçek anne getireceksin ben anne istiyorum. Babaannesi bakıyormuş şu anda.
Allah aşkına sanane bunlardan SANANE.26 yaşında bekar biri olarak elin saçma herifinin hayatını didiklemek zorunda değilsin.ülkede nasıl yokluk varsa artık.biri fotosunu beğenen adama takilır kalır, kimi elin kart horozunun seceresini çıkartır.gerçekten üzülüyorum bu ülkenin kadınlarına.ülke ülke olalı bu kadar yokluk görmemiştir heralde.eski görücü usulü sistem daha iyiymiş hee.herkes şizofren oldu 😂😂 kendimi de söylüyorum yanliş anlamayın.

Son düzenleme:
Kız sen bana niye cevap vermiyorsun, hemen bırak savur at🥺
Canım senin yorumlarını da okudum. Herkesin yazdığını tek tek okudum. Böyle bir duruma düştüğüm için utandım aslında biraz. Bıraktım. Dün veda mesajı yazdım demiştim. O da hayırlısı olsun inşallah hakkımızda yazmış. Ben de hayırlısı olsun yazdım şimdi. O görmek istemiyor gerçekleri. Demek ki toz pembe bakıyor ama ben bakamıyorum. Savurup attım. Kendisi gibi birilerini bulsun. Ne kadar hoşlansak da uygun değiliz. Evli olsan evliliğinden bir şey anlamayacaksın. Çocuğun olsa kızının yanında çocuğunu bile sevemeyeceksin belki kıskançlık krizi çıkar diye . Bunlar beni de psikolojik olarak tüketecek şeyler. Bir de mesela kızımın üzerine ev aldım bilmem ne dedi bana geçenlerde öğrendim ki ablasıgilde yaşıyormuş geçici olarak. Niye acaba? Mantıklı hiçbir tarafı yok. Ablasının eşi var çocuğu var insan nasıl rahat eder? Zaman geçtikçe unutulup gidecek mecbur.

Cidden çocuklu adamla işin ne aynı yaştayız. Dışarda bir sürü çocuksuz adam var hiç takılma bile

Haklısın. İnsan yeri geliyor kendi öz kardeşiyle anlaşamıyor kavga ediyor siz üvey kardeşten bahsediyorsunuz. Ben de sorun yaşayacağımı düşünüyorum. Kızı ergenlik çağına geldiğinde elbet benimle çatışacak. Kendisi şu an uyumlu, nazik diyor ama çocuk daha o. Aynen belki de benim çocuğumu daha az sever daha az ilgilenir. Abla kardeş iyi anlaşır diyor şimdiden. Ne biliyorsun kardeş kıskançlığı olur bir kere dedim. Bana söylediği tek şey omuz omuza verirsek biz her sorunu çözeriz. Bakarız. Hallederiz. Fikir yazan herkese teşekkür ederim buradan. Hepsini okudum.
Adamın bomboş biri olduğu zaten seni hiç tanımadan etmeden "omuz omuza verirsek hallederiz" demesinden belli. Neye dayanarak diyo bunu mesela? Şov yapıyor işte, aklınca etkili konuştuğunu sanıyor, cidden bomboş biri.
Bi de eski eşi için "sevgisi yalanmış, rahat battı" demiş, keko.
Kadının yüzde yüz haklı olduğuna eminim. Bu kalitesiz, arabesk kıroya mı kaldın?
Boşver Allah aşkına.

Son düzenleme:
Canım senin yorumlarını da okudum. Herkesin yazdığını tek tek okudum. Böyle bir duruma düştüğüm için utandım aslında biraz. Bıraktım. Dün veda mesajı yazdım demiştim. O da hayırlısı olsun inşallah hakkımızda yazmış. Ben de hayırlısı olsun yazdım şimdi. O görmek istemiyor gerçekleri. Demek ki toz pembe bakıyor ama ben bakamıyorum. Savurup attım. Kendisi gibi birilerini bulsun. Ne kadar hoşlansak da uygun değiliz. Evli olsan evliliğinden bir şey anlamayacaksın. Çocuğun olsa kızının yanında çocuğunu bile sevemeyeceksin belki kıskançlık krizi çıkar diye . Bunlar beni de psikolojik olarak tüketecek şeyler. Bir de mesela kızımın üzerine ev aldım bilmem ne dedi bana geçenlerde öğrendim ki ablasıgilde yaşıyormuş geçici olarak. Niye acaba? Mantıklı hiçbir tarafı yok. Ablasının eşi var çocuğu var insan nasıl rahat eder? Zaman geçtikçe unutulup gidecek mecbur.
Siz bu adamla buluşursunuz gibime geliyor. Herkes bir sürü şey yazdı, siz iki haftalık görmediginiz adama bayağı inanmış görünüyorsunuz. Bayağı size ağ atmış, söyledikleri zerre inanılır değil

X